PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis sikayet hk.

5500
18-09-2012, 21:24
Polisleri sikayet gibi bi form vardi. Bi ara forumda konusu gecmisti bir link vardi bulamadim. Genel olarak sikayet edilebilecek mercii neresidir?

Ricam, cevap aldiktan sonra konunun silinmesi. Farkli konulara donmesin..

GokhanRS
18-09-2012, 21:26
yazılı dilekçeyle emniyet genel müdürlüğüne başvurabilir yada savcılığa şikayet edebilirsin.

bunun dışında yapabileceğin şey bimere ihbar etmek internet üzerinden. alacağın cevapta gereken yapılacak tşkler diyecekler. hiç bişi yapılmıcak..

bu işin tek resmi yolu savcılığa şikayet yada emniyet genel müdürlüğüne dilekçe vermektir. aslolan gene savcılıktır tabikii. diğer türlü kolay kolay sonuç çıkmaz.

5500
18-09-2012, 21:32
Tesekkurler abi. Ya devletin, belediyenin yaptigi parkta oturuyoruz 3 kisi. Dayadi yuzumuze isigi kalkin ne isiniz var gibisinden. Niye neden demeden gidin mahallenizde oturun alirim seni iceri amk spor gazetesi falan atarlanmaya basladi. Yaz gunu cikip parkta oturamiyoruz arkadas ya

Ramiz
18-09-2012, 21:32
valilik veya kaymakamlığa dilekçe şeklinde de olabilir sanırım ancak sayı numarası alın dilekçenize

Splendour
18-09-2012, 21:37
bence böyle bir olayı dikkate almazlar,şevkini kırmak istememde sen sinir olup uğraştığınla kalırsın bence.

5500
18-09-2012, 21:38
İsmini alamadim. İteledi falan. Ekip otosunun plakasi var sadece. Faydasi olur mu.

GokhanRS
18-09-2012, 21:44
İsmini alamadim. İteledi falan. Ekip otosunun plakasi var sadece. Faydasi olur mu.

bu şekilde bişey ispatlayamayacağın için yapabileceğin tek şey oranın karakolunun başkomserine gidip durumu anlatmak yada şikayet dilekçesi vermektir başkomser umursarsa fırçalar onları düzelirler.

yada çöpe atar. bilemem. ama başka kimse hiç bişi yapmaz bu konuda.

dahan
18-09-2012, 21:46
ankarada da aynı,gece durmadan gepeteye bakıp burda durma diyorlar,,,gece çalıştıgım meydana gelip yatıyolar sabaha kadar

dgoo
18-09-2012, 21:49
Bu işte en etkili yöntem herhangi bi kayıt veya açıkça kanıtlanabilir olmasıdır.
Savcılığa bu unsurlarla şikayetin haricinde etkili olabilecek ne yöntem olmuştur nede inanırım.
Dilekçe vs. ile hiç bi makamın kendini rahatsız edeceğine yine inanmıyorum.
He tabi kanıt ispat vs. o da ayrı bi mesele.

5500
18-09-2012, 21:59
Saka gibi ya. Baska bi yere oturduk orayada geldi :D buralar benim icin kirmizi bolge yazar cezayi gecerim diyor. Sever misin sabaha mi birakirsin

onursumer
18-09-2012, 22:43
gidip şikayet edin çekinmeyin aracın plakası varsa zaten hangi saatlerde o araçta kimlerin gorevli olduğu bellidir

mechanic
18-09-2012, 23:12
neye kime atarlanıyor arkadaşım yaz egm ne valiliğe netten, huzurumuzu kaçırıyorlar şöyle böyle yapıyorlar diye...

5500
19-09-2012, 00:01
ego tatmin ediyor.. ne günlere düştük ya.. umutlu değilim ama yazıcam artık bakalım ilgilenirlerse.. hayır eyvallah işini yapıyorsunda, gelirsin güzelce konuşursun bizde eşşek değiliz bi problem varsa kalkar gideriz..benim paramla bana tırıvırı yapıyor.
sağolun bilgiler için..

Murat Özcan
19-09-2012, 01:18

Olur hocam onların devriye saatleri gibi bir çizelgeleri var o saatte hangi memurlar o araç içindeyse isimleride orada bellidir oradan ulaşabilirsin veya direk amirlerine git durumu anlat anlayışlı biriyse birşeyler yapabilir onlar gibi boş adamsa birşey çıkmaz direk git savılığa savcılık onu bulur araştırır bir şekilde karşına çıkartır,şu polislere kıl oldugum kadar kımseye olmuyorum :S

emrah-58
19-09-2012, 04:54
gizli kamera kaydı yap ,git aynı yere otur , bekle gelsin aynı sözleri ve davranışı sergilesin , git savcılığa aynen kayıdı ve dilekçeni ver :) daha mantıklı birşey gelmiyor aklıma

KGüneyli
19-09-2012, 05:26
Ben gecen skayet etmstm bibok olmadi

maxpower
19-09-2012, 08:31
şikayet edin bişey olmaz diye düşünmeyin. en azından uyarılırlar