PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknoloji özürlüye yardım.Tablet.

63owen63
24-09-2012, 11:37
Arkadaşlar hi-level t702 tabletimsi bir tabletim var. Usb kablosuyla pc'ye baglıyorum. Winamp aracılıgıyla müzik vs atabiliyorum. Film,jpeg dosyaları,yada andorid uygulamaları nasıl atacagım ? Uygulamaların uyum-uyumsuzluklarını nasıl öğrenebilirim.

ENGean
24-09-2012, 12:09
hafıza kartı warsa eger hafıza kartını pc ye takarsın, pc den karta kopyalarsın, kartıda cıkartıp tekrar tablete takarsın . ama uygulama ıcın bsey dıyemıycem.
soyledıgım fılm,muzık resım vs. ıcın yani.

63owen63
24-09-2012, 14:50
Dahili hafızası var 16gb, kart vs edinip denemedim henüz.

::ZaFeR::
24-09-2012, 14:58
Hocam bağladığın zaman dosyaları direkt at.Galeride resimler gözükür zaten.Filmlerde aynı şekilde gözükür.Mx player kur . video oynatıcı olarak baya iyi Android'de.

63owen63
24-09-2012, 15:00
mx player kurulu, ama pc 'de bir usb gibi sanal bellek gibi görmüyor,o yüzden direk atacak bir yerim yok :) otomatik kullan da winamp yada media player yoluyla transfer yada eylem yok diye segmeler açılıyor. Winamp listesine şarkı atıp, oradan winam üzerinden gönder deyince aleti görüyor. ama mp3 dışı formatları yollamıyor oradan.

::ZaFeR::
24-09-2012, 17:18
bağladığın zaman ekranda usb bağlantı seçenekleri gibi bir seçenek çıkmıyor mu ? Benim telefonu bağladığım zaman bilgisayarda taşınabilir medya aygıtı olarak gözüküyor.

Ayarlara girdiğinde böyle bir seçenek olabilir.

http://a1209.hizliresim.com/11/s/dc2pp.png

http://a1209.hizliresim.com/11/s/dc2q4.png

darkmoon
24-09-2012, 17:21
bende bu tableti kullanan birini arıyordum şu tablet hakkında bilgi verirmisin capacative ekranmı ressitive mi ıps ekranlımı dokunmatiği şarj süresi ekran kalitesi nedir işlemcisi nedir. android kaç var üstünde.. :)

63owen63
24-09-2012, 20:35
@ Zafer, evet ayarlarını falan kurcaladım bir şey bulamadım. Zaten cihaz algılandı diyor tablette, tablette görünüyor ama pc'de algılamıyor usb olarak bilgisayarım üzerinde.. Ama winamptan falan şarkı atılıyor sıkıntısız.

@ darkmoon

Ekranı gayet iyi, aynı anda 5 farklı noktadan bile algılama yapabiliyor.Dokunmatigi sorunsuz. (şimdilik :D ) Hoparlörü arkada, bir masaya vs koyunca ses azalıyor.. Hoparlörü hoş kaliteli ama birazcık daha yüksek ses olsa keşke diyorum..:) Şarj konusunda henüz fikir edinemedim.

- 7 renkli multitouch kapasitif ekran
-800*480 piksel 16.9 görüntü
- rockchip2918 1 /2ghz işlemci
- ddr3 1 gb bellek
- Android 4.0 işletim.
-s Standart 16gh t-flash hafıza (max 32)
-wifi:eee802.11b/g
-usb 3g dongle wcdma evdo td-scdma destegi
- hdmi baglantı
-on yüz kamerası
- dahili mikrofon
- mp3 wma wav acc ra rmx ape aac ses formatları
- mkv av, rm rmvb mpeg1 , mpeg4, mp4 mov,

jpg jpeg bmp png

hdmi 1080 p cıkkışı

5v.2a güc adaptoru
word excel ppt pdf vs vs destekliyor.

darkmoon
24-09-2012, 20:37
ben 10 inç liğine bakmışdım fiyatı çok makuldü ondan sordum şarjı ne kadar gidiyor

63owen63
24-09-2012, 20:40
ben 10 inç liğine bakmışdım fiyatı çok makuldü ondan sordum şarjı ne kadar gidiyor

bununda fiyatı uygun ,çıkma yay parası :)

Şarjı hakkında henüz fikir edinemedim, doldurdum daha bitmedi.Ama şarj konusunda çok başarılı olacagını sanmıyorum.

MCN21
24-09-2012, 20:44
dosyalar icin pc ye bagladıgında tabletin üstünden depolama birimi olarak secebiliyor olman lazım , daha sonra dosyaları ( uygulama ve oyunları ) atabilirsin direk makinanın icine cıkardıgında oyunlar kurulu olmıcak exe dosyaları oldugu icin , onun icinde google store dan es file manager ı yükleyebilirsin böylelikle cihazın yerlesik hafızasının icindeki dosyaları pc de gördügün gibi görebilirsin programı calıstırdıgında ve attıgın dosyayı bu sekilde kurabilirsin daha sonra ekrana veya tabletin menüsünde uygulamanın iconu cıkıcatır , ikona tıklayarakta uygulamayı veya oyunu calıstıra bilirsin bazıları internetten update veya dataları cekiyor programa göre bir süre internetten download süresi bekleyebilirsin zaten ekranda yazar ;) kolay gelsin :)
bu arada wifi kartında wifi:eee802.11b/g (b/g varmıs ama birde n destegi olsaydı interneti daha hızlı kullanabilirdin ) koymamaları birazcık sacma olmus :( ama diger özellikleri güzel özelliklede konusulan fiyatlara göre :) sarjı ve ekranı düzgün sıkıntısız :) güle güle kullanın
edit : bu arada internetteki yorumlara baktım nerdeyse hepsi sorunlu gelmis umarım sizdede böyle sorunlar olusmaz
problemler
1) 1 gb yerine 512 ram cıkmıs bir cogunda
2) wifi problemi ya kendini kapatıyormus yada acılıyor yazıyormus ama acmıyormus
3) kilitlenip kalanlar olmus
4) mikrofonun sesi inanılmaz az gidiyormus karsı tarafa nerdeyse görüsülemicek kadar az ( ben kullanmam ama kullanıcakların aklında olsun )

ama alıp deli memnun olanlarda var , acaba bir parti hatalı filan mı cıktı :(

63owen63
24-09-2012, 21:09
bağladım, sayende teşekkürler:)

Oyun,uygulama vs bunları direk oldugu gibi usb ye atar gibi atsam calışır mı, ? es fine manager'ı nasıl tablet'e kuracagım ? direk içine atsam tabletten çalıştırabilir miyim set up ı ?

tablet içinden özelliklerine bakınca, 4.0.4 android model no, çekirdek sürümü 3.0.8 + dışında bir şey yazmıyor . Ram'i nasıl teyit edebilirim,? mic kullanmadım, ama wifi de sıkıntı yaşamadım cok kısa süre kullandım gerçi.

MCN21
24-09-2012, 21:21
bağladım, sayende teşekkürler:)

Oyun,uygulama vs bunları direk oldugu gibi usb ye atar gibi atsam calışır mı, ? es fine manager'ı nasıl tablet'e kuracagım ? direk içine atsam tabletten çalıştırabilir miyim set up ı ?

tablet içinden özelliklerine bakınca, 4.0.4 android model no, çekirdek sürümü 3.0.8 + dışında bir şey yazmıyor . Ram'i nasıl teyit edebilirim,? mic kullanmadım, ama wifi de sıkıntı yaşamadım cok kısa süre kullandım gerçi.

dosyaları flash bellege atar gibi atıcaksınız , benim tavsiyem oyun diye bir dosya acın birde program diye onların icine atın , direk calısmıcaklar hatta tablette göremiceksiniz bile dosyları , es file manager ı bu yüzden yüklemeniz gerekiyor , google play diye bir program kurulu olması lazım icinde , es file i ordan indirip kurabilirsiniz sonra programı calıstırıp yarattıgınız oyun veya program dosyasına girip attıgınız dosyayı secip kurabilirsiniz ;)

63owen63
24-09-2012, 21:31
es file'ı pc'den indirip usb'den atıp kuramaz mıyım peki, wireless yok şuan yanımda pc den kablolu giriyorum?

MCN21
24-09-2012, 21:45
es file'ı pc'den indirip usb'den atıp kuramaz mıyım peki, wireless yok şuan yanımda pc den kablolu giriyorum?

yanlıs yönlendirmek istemem ama bildigim kadarıyla olmuyor

63owen63
24-09-2012, 21:48
Çok sağol hocam, dedigin şekilde deneyecegim :)

Çok oluyorum ama sorayım :P Dizi indirdim, tablet'e attım, alt yazı dosyalarını otomatik okur mu, okumazsa ne yapılabilir?

MCN21
24-09-2012, 22:32
alt yazıyı filmle aynı dosyaya atacaksınız .srt uzantılı
program olarakta mx player kullanabilirsiniz ücretsiz ve güzel bir program , alt yazıyı acmak icin ekranın alt kısmını elinizi sürterek yana dogru cekmeniz yeterli iphonu un tus kilidini acar gibi ;)