PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 hafta,2 yaya mevzusu

izmirlicem
24-09-2012, 19:03
Geçen pazar merkezde geziyorum hızım 30 fln trafik akıyo.adamın biri arabanın önüne doğru 1 adım attı bana yol ver gibisinde küçük gördü benide heralde.kilosu 100 ün üstünde sakallar aşırı fazla yaşı 30-35 fln.bende sağ sol yaptım ayna fln vurmasın diye ama sert yaptım aynaya bi baktım adam koşuyo arabanın arkasında ben direk ilerde ışıklar vardı camları kapadım kapılar hep kitli gezerim ztn.neyse baya bi koştu bıraktı.Bugünde üniversitede tümseğin birinden geçiyorum durdum 10 la fln geçtim yokuş aşağı saldım arabayı 30 fln oldu 2 tane yaya karşıdan karşıya geçiyolar 2-3 araba fln mesafe var önümde.biri durdu arabanın önünde bakıyo bana mal mal neyse gene sağ sol yaptım ilerledim aynadan baktım el kol yapıyo.ilerde çektim el frenini attı arkası arabanın gittim yanına.dedim ki hayırdır, dediki hızlıydın,dedim ki len 30 la gidiyorum ne hızlısı,hızlıydın hızlıydın fln diyo dedim ki in arabadan azını burnunu kır hiç kavgacı biri değilim.bende dedimki araba geliyosa karşıya geçmek için hızlanır yaya arabanın önünde durup beklemez dedim yok hızlıydın hala dio.he hızlıydım dedim çektim gittim.ne oluyo bu yayalara ya.bitek malatyadamı oluyo acaba?malatya insanları hepsine demiyorum ama %70 i leyla gibi mal gibi dolanıyo.

tdipower
24-09-2012, 19:06
hayat şartları artık insanları olumsuz etkiliyor.. kafalarda geçim sıkıntısı onca dert bunların sebeplerinden bazıları belkide :) yayalar haklıdır her zaman he deyip geçmek lazım

rebelh
24-09-2012, 19:13
vala yaya-araba ilişkisinde bende dahil olmak üzere genelde suçlu arabalardır diye düşünüyorum

kaldı ki 2 defa aynı olay başınıza geliyor yayalar farklı ama şöför aynı :)

biraz daha yavaş gitmeyi deneyin belki sorun çözülür ki türkiye haricinde neredeyse bütün ülkelerde üstünlük araçların değil yayalarındır

Osman Bahadır
24-09-2012, 19:15
Karşıdan karşıya geçmek için yola inmiş yayaya yol vermemenizdir belki sorunun kaynağı.

131mirafiori
24-09-2012, 19:16
tümsekten geçtikten sonra gaza bastıysan az da olsa içerde km de 20 yazsada dışardakine 60-70 gibi batar o... Sen sen ol bulaşma kimseye kimin cebinden ne çıkacağı belli değil :)

rodya
24-09-2012, 19:23
Efsane olan ilk olayda arabanın içine kitlemiş kendisini ama ikincide yayayı nasıl gözüne kestirdiyse arabadan inip yanına gitmiş.Erkek adamın hali bi farklı oluyor.

despe
24-09-2012, 19:28
Bence yayalarida foruma uye yapip onlarida dinlemek lazim

ygtrn
24-09-2012, 19:31
bütün hatalar senden kaynaklanıyor... sonuçta o yol babanın malı değil, arab geliyor diye yayanın koşması gerekmiyor yaya geçiyor diye senin yavaşlaman hatta mümkünse tamamen durup yol vermen lazım, o arkandan koşan adam seni araçtan indirse yeridir yani...

bana bakmayın tüplü jip tüplü jip diye katliyam spec geziyoruz ama yayalar konusunda çok hassasımdır, kesinlikle yol kenarında durup karşıya geçmek için bekleyen insanlara özellikle durur yol veriririm, iyi bir şöföfrün yapması gereknede budur...

ha tek bir şeyi affetmem, ışıklarda yayaya kırmızı yanmasına rağmen inatla yola çıkıp ve aheste ahesta yürüyerek yeşil ışık yanan araç tırafiğini felç eden yayaya, bu asalaklarında %80'i kadın oluyor ve bende arabayı kesicide azcık bağıttırnca altlarına z.çıp kaçıyorlar hatta bitanesi kaldırıma takılıp yere düşmüştü oh olsun...

Kadyr
24-09-2012, 19:34
bizdeki bütün yayalar mal yolun ortasından gider korna çalarsın el kol yapar.bilinçsiz olan yayaların alayına ne diyim ben insan değiller

rebelh
24-09-2012, 19:34
Efsane olan ilk olayda arabanın içine kitlemiş kendisini ama ikincide yayayı nasıl gözüne kestirdiyse arabadan inip yanına gitmiş.Erkek adamın hali bi farklı oluyor.

kızma ama adam doğru demiş:)

2 olay var birinde kendini arabaya kitliyon diğerinde adamın üstüne yürüyon :D

ygtrn
24-09-2012, 19:40
ha şunuda unutma o arabadan indiğin zaman sende yaya oluyorsun ;)

ygtrn
24-09-2012, 19:45
yok arkadaş ben sinirlendim bu konuya valla.... tümseklerde aman arabaya bişey olmasın diye 10km hıza düşenler bi insan karşıya geçecek diye frene basmaya bile tenezzül etmiyor !!!!
insanlıkmı la bu şimdi?

63owen63
24-09-2012, 19:49
yok arkadaş ben sinirlendim bu konuya valla.... tümseklerde aman arabaya bişey olmasın diye 10km hıza düşenler bi insan karşıya geçecek diye frene basmaya bile tenezzül etmiyor !!!!
insanlıkmı la bu şimdi?
+63owen63
Vites düşerler, yavaşlamış olurlar... Hız kaybedilir mi ki hic yaya ugruna ??????

gökan
24-09-2012, 19:55
beyler sızsız olun kader bu ama bırıne vurmayın kırın yeterkı vurmayın ben ablamın dugununde adama vurdum adam havaya uctu yaslı adamdı başım yanıcaktı ama atlattık allaha şüükür

drago
24-09-2012, 20:40
beyler sızsız olun kader bu ama bırıne vurmayın kırın yeterkı vurmayın ben ablamın dugununde adama vurdum adam havaya uctu yaslı adamdı başım yanıcaktı ama atlattık allaha şüükür

aynen..yayaya vurmak çok değişik bir duygu...insanın eli ayağına dolaşıyor...geçen sene ölü noktadan kızın biri kendini yola attı, Allahtan yavaştım, direksiyonu kırdım ve sağ çamurlukla dokundum, ama o korku bana yetti

izmirlicem
24-09-2012, 20:40
tmm ben suçluyum sizler hiç yayalara sinirlenmiosunuz değilmi sayın abilerim :) malatyaya gelirsiniz umarım ve anlarsınız beni,sağa sola bile bakımıyo çoğu :) ayrıca kapılar hep kitli geziyorum olay olsun olmasın :) 2.ci olayda adam durdu arabanın önünde mal mal bana bakıyo.arabanın geldiğini fark ettiğinde karşıya geçerken hızlanmasımı lzm yoksa arabanın önünde durması mı? tmm abilerim :) ben suçluyum

izmirlicem
24-09-2012, 20:42
+63owen63
Vites düşerler, yavaşlamış olurlar... Hız kaybedilir mi ki hic yaya ugruna ??????

sende ne yaptın ya adam akıllı bekliyosa karşıya geçmek için yol veririm.arabanın önüne atlayana kasıtlı olarak ,arabanın önüne atlayıp mal mal bakana niye yol vereyim ki?

gökberk
24-09-2012, 20:42
Yaya, bisikletli....
Aman Allah korusun...
Yol vermek ayıp deyil... Yol verin.. Trafikte bazı şeyleri düzeltmek için önce kendimizi düzeltmemiz lazım.
Hadi el ele tutuşun ... :D :D

GokhanRS
24-09-2012, 20:43
kardeşim malesef sen hatalısın. unutma trafikte yaya hep haklıdır. bizim ülkemizde bazen haksızda olabiliyorlar ama tüm dünyada genelleme olarak yaya haklıdır. araç kullanıcıları her zaman yol vermek zorundadır. gittiğin yol otoban değilse. şehir içinde kesinlikle yol verme mecburiyetin var.

Tugral
24-09-2012, 20:44
malatya da yaya yaya yürütürler seni bu kafayla yakındır.

63owen63
24-09-2012, 20:45
sende ne yaptın ya adam akıllı bekliyosa karşıya geçmek için yol veririm.arabanın önüne atlayana kasıtlı olarak ,arabanın önüne atlayıp mal mal bakana niye yol vereyim ki?

Senin durum için degil, genel olarak demiştim ben.zaten başkasının mesajını alıntıladım..

Ha öyle mal mal bakana niye yol vereyim, diyorsan Allah korusun bir gün o mallardan birisi gereksiz yere başına bela olabilir. Hata da olsa mallık da olsa, herşeyi düşünmek gerek.

izmirlicem
24-09-2012, 20:45
bütün hatalar senden kaynaklanıyor... sonuçta o yol babanın malı değil, arab geliyor diye yayanın koşması gerekmiyor yaya geçiyor diye senin yavaşlaman hatta mümkünse tamamen durup yol vermen lazım, o arkandan koşan adam seni araçtan indirse yeridir yani...

bana bakmayın tüplü jip tüplü jip diye katliyam spec geziyoruz ama yayalar konusunda çok hassasımdır, kesinlikle yol kenarında durup karşıya geçmek için bekleyen insanlara özellikle durur yol veriririm, iyi bir şöföfrün yapması gereknede budur...

ha tek bir şeyi affetmem, ışıklarda yayaya kırmızı yanmasına rağmen inatla yola çıkıp ve aheste ahesta yürüyerek yeşil ışık yanan araç tırafiğini felç eden yayaya, bu asalaklarında %80'i kadın oluyor ve bende arabayı kesicide azcık bağıttırnca altlarına z.çıp kaçıyorlar hatta bitanesi kaldırıma takılıp yere düşmüştü oh olsun...

araba geliyor diye yayanın koşması gerekmiyor?iyi keyfini beklerim bundan sonra.buranın insanı aheste takılıyo abi bende durup duruken konu açmak istemezdim ama koşmasa bile hızlı adım atması gerekmezmi?yok yanındakiyle muhabbet eder sağa sola bakmaz yeter ama.

rodya
24-09-2012, 20:46
bizdeki bütün yayalar mal yolun ortasından gider korna çalarsın el kol yapar.bilinçsiz olan yayaların alayına ne diyim ben insan değiller

Keşke kullanıcı adını araba kullanırken alaydın :( :/ ;( ;-(

izmirlicem
24-09-2012, 20:50
Keşke kullanıcı adını araba kullanırken alaydın :( :/ ;( ;-(

neyse abiler konu silinebilir.bir gün umarım misafirim olursunuz sizi bi dolaştırırım beni çok iyi anlayacağınıza eminim ki bu yaya olayı bitek malatyada var.izmirdede geziyorum ediyorum arabayla hiç böyle bişey olmadı.

izmirlicem
24-09-2012, 20:52
malatya mobese komik kaza - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=LMTXwujAtuY) ah işte malatyaya özgü bi olay :)

TayfunS
24-09-2012, 20:54
Burda var bayağı; arabayla giderken geçiyo önüme, yavaş yavaş yürüyo, ve suratıma bakıyo, sıkıyosa sür der gibi. Sabır kazandım burda.

Aykut106
24-09-2012, 20:54
Sen geliyosun diye hızlı adım atması gerekmez.Bisey takılıp dusse sende kosuyo diye gaz kesmesen nolcak?
Yaya kaldırımdan asfalta adım attıgı anda durman gerek.
Birde Malatya ile Elazıg aynı gibi diye soyluyorum.Elazığda araba sürmek zor iş yayalar fazla arabaya veya hıza alıskın degil hızını kestirememesi normal.

RSBurak
24-09-2012, 20:58
Yaya, bisikletli....
Aman Allah korusun...
Yol vermek ayıp deyil... Yol verin.. Trafikte bazı şeyleri düzeltmek için önce kendimizi düzeltmemiz lazım.
Hadi el ele tutuşun ... :D :D

bu konuda sakarya efsanedir arabaya atar yapan insanlar var :D bir kere haberlere çıktı dar sokakta sokak ortasında yürüyen apaçileri adam arabasıyla dövmüştü burda :hahaha:

FAGE12
24-09-2012, 20:59
malatya mobese komik kaza - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=LMTXwujAtuY) ah işte malatyaya özgü bi olay :)

ahahhahaha çok iyi ya alem adam vallaha amca :) ahahhahah müziklede tam uyum içinde

GokhanRS
24-09-2012, 20:59

cem anlatamadığımız şey şu. bak haklısın mantıken ama bak ne diyoruz mantıken yani mantığı olan insan araç gelirken biraz hızlı yürür koşar karşıya çünkü aracın freni patlar bişey olur yol vermesi gerektiği halde veremez gelir ezer.

yayalar bilinçli olsa bunu düşünür zaten hızlı olurlar biraz. ama nerde o kafa çoğu anlamaz.

ancak seninde anlaman gereken şu var. kanunen haksızsın. inip o adamla tartışırsan şikayetçi olursa suçlusun. sen sorun yaşama diye anlatıyoruz bunu.

kanun diyorki yaya ya yol vericeksin. vermek zorundasın. mecbursun. bunu söyleyen kanun ben değilim. yani elinden geldiğince sakin kal hep yol ver. o düşüncesiz davrananlarda bi gün freni patlayan bir arabanın altında kalırlarsa da onlar düşünücek artık orasını. ama durabiliyorsan durmak zorundasın. bunu forumdakiler değil kanun söylüyor olarak anlamalısın.

ygtrn
24-09-2012, 21:12
araba geliyor diye yayanın koşması gerekmiyor?iyi keyfini beklerim bundan sonra.buranın insanı aheste takılıyo abi bende durup duruken konu açmak istemezdim ama koşmasa bile hızlı adım atması gerekmezmi?yok yanındakiyle muhabbet eder sağa sola bakmaz yeter ama.

hiçbir şekilde hızlı adım atmak zorunda değil, sen beklemek zorundasın önce bunu bi öğren, ayrıca o karşıya geçen adamın biyerleride sakat olabilir koşamıyor olabilir, olabilir oğlu olabilir yanı, sen malatyadan bahsediyorsun ben istanbul trafiğinde herkeze yol veriyorum orayla burayı sakın ola bir tutma....

eskişehirde ise durum çok çok içler acısı, insanlar okadar öküz araba kullanıyorki sanki önünde insan yokmuşçasına üzerine üzerine sürüyor arabayı kaçmazsan %4323423 ihtimal girecek kaç kere zor attım kendimi... istanbulda bu tarz öküzler fazla yok taksiciyle dolmuşçular dışında allahrtan ancak yaya olan adamın gözü öyle bir korkmuşki eskişehirde, adama yol veriyorum adam dik dik bana bakıyor napıyor bu diye elimle buyrun geçin diye işaret etmesem hala duracak orada, ve dikkat ettim hakkaten yayaya tek yol veren ben varım....

İbrahim33
24-09-2012, 21:12
Yola atlayana , araba nasıl olsa s*ke s*ke duracak zihniyetinde olana yol vermiyorum ben...Ama yaya geçdinde falan olursa mutlaka durur yol veririm...Gerçi bizim buradaki yayalarda alışık değil öyle kendine yol verilmesine falan , ben yol verince şaşıırıyorlar :)

gökberk
24-09-2012, 21:17
bu konuda sakarya efsanedir arabaya atar yapan insanlar var :D bir kere haberlere çıktı dar sokakta sokak ortasında yürüyen apaçileri adam arabasıyla dövmüştü burda :hahaha:

Aynen öyle... :D
Hatta burda paylaşılmıştı. (Beyaz FD6 Civic)
Hiç unutmuyorum ışıklarda bi teyzeye yol verdim diye sövmüş,dövmediği kalmıştı.
Sakarya da yol verilmez...Yol alınır mantığı ile özdeşleşmiş bir yer. :D

ygtrn
24-09-2012, 21:18

bir yıl ingilterede yaşadım :) bu olay ingilterede olsa o kamyon şöförünü ne yaparlar biliyormusun sen ;););)

daha ingilterede 1. ayım, normal bir kaldırımda yürüyom, bitane dev gibi çimento kamyonu bir evin garajına girmiş bir kısmı dışa taşmış yaya kaldırımını kapatıyor, inanırmısın kamyonun şöförü benim geldiğimi görünce aracı çalıştırıp geri aldı ben geçeyim diye başta inanmadım ama ben geçerkende adam bana bakıp gülümsedi ve buyrun diye eliyle işaret etti.....

buda bizi avrupa birliğine almama nedenlerinden biri işte öküz geldik öküz gidiyoruz....

DetailEF
24-09-2012, 21:18

ez o zaman mınıyiyim :D

fatihob
24-09-2012, 21:20
Yola atlayana , araba nasıl olsa s*ke s*ke duracak zihniyetinde olana yol vermiyorum ben...Ama yaya geçdinde falan olursa mutlaka durur yol veririm...Gerçi bizim buradaki yayalarda alışık değil öyle kendine yol verilmesine falan , ben yol verince şaşıırıyorlar :)

Yaya geçidindekileri yol verirken arkadan korna yemeye bayılıyorum:D

izmirlicem
24-09-2012, 21:21
hiçbir şekilde hızlı adım atmak zorunda değil, sen beklemek zorundasın önce bunu bi öğren, ayrıca o karşıya geçen adamın biyerleride sakat olabilir koşamıyor olabilir, olabilir oğlu olabilir yanı, sen malatyadan bahsediyorsun ben istanbul trafiğinde herkeze yol veriyorum orayla burayı sakın ola bir tutma....

eskişehirde ise durum çok çok içler acısı, insanlar okadar öküz araba kullanıyorki sanki önünde insan yokmuşçasına üzerine üzerine sürüyor arabayı kaçmazsan %4323423 ihtimal girecek kaç kere zor attım kendimi... istanbulda bu tarz öküzler fazla yok taksiciyle dolmuşçular dışında allahrtan ancak yaya olan adamın gözü öyle bir korkmuşki eskişehirde, adama yol veriyorum adam dik dik bana bakıyor napıyor bu diye elimle buyrun geçin diye işaret etmesem hala duracak orada, ve dikkat ettim hakkaten yayaya tek yol veren ben varım....

çoğu zaman bende yol veriyorum, ama benim açımdan bak birde.arabanın önüne bilerek atlıyo diğeri arabanın önünde duruyo mal mal hızlı koşmayıda geçtim insan gibi yürüse onada tmm kaplumbağa gibi yürüyolar ya

izmirlicem
24-09-2012, 21:22
Yaya geçidindekileri yol verirken arkadan korna yemeye bayılıyorum:D

yaya geçidi olursa bende duruyorum hatta 1 defa arkadan vurdular bu yüzden bana :) 2 kerede gene ben durdum yol vermek için arkamdakide durdu onun arkasındaki öndekine vurdu 2 defa :) şimdi gene bende suç bulcaksınız.kim bilir nasıl fren yaptın diye ya hayırlısı :)

RSBurak
24-09-2012, 21:24
Aynen öyle... :D
Hatta burda paylaşılmıştı. (Beyaz FD6 Civic)
Hiç unutmuyorum ışıklarda bi teyzeye yol verdim diye sövmüş,dövmediği kalmıştı.
Sakarya da yol verilmez...Yol alınır mantığı ile özdeşleşmiş bir yer. :D

bir gün vatan hastanesinin ordaki sokaktan çıkıyorum bir tane bebek arabalı bayan ve arkadaşı yolu ortalamış gidiyor ara gazı veriyorum kaçmıyor sonra korna bastım çocuk korktu baya o gün bugündür yayalar ne yapsa bir şey demiyorum sadece kent meydanının önünde kırmızıda geçen yayalara yol vermiyorum :) inatlaşmaya gelmez burdakilerle :)

ygtrn
24-09-2012, 21:27
çoğu zaman bende yol veriyorum, ama benim açımdan bak birde.arabanın önüne bilerek atlıyo diğeri arabanın önünde duruyo mal mal hızlı koşmayıda geçtim insan gibi yürüse onada tmm kaplumbağa gibi yürüyolar ya

o durma olayını yeri gelince bende yapıyorum özellikle eskişehirde, kaçmasam gelip ezecekmişcesine gelenler oluyor ki bilmezsin eskişehirin apaçisi çok fazladır, hayatın göremiyeceğin kadar kerane kandili misali ışıklar saçan led tuning kuş serisi apaçilerle dolu, arabalarını bağıttıra bağıttğra geliyorlar bende inadına duruyorum hadi gel bakalım diye, kaç kere papaz oldum bilmezsin...

ha sen hakkaten hızlanmamışsındır o yayaya öyle gelmiştri belki ama geliş şekline göre insanların tepki vermeside normal...

bak unutma tekrar yazıyorum, o araçtan inince sende yaya oluyorsun, birgün araba gelmesine rağmen koşmadan normal bi hızla karşıya geçmeyi dene anlarsın demek istediğimi...

gökberk
Sana dediğim gibi nabza göre şerbet vereceksin Burak'cım :D

O değil de yiğit özel mesajıma cevap vermedin kırdın beni :(

rebelh
bize küçükken karşıdan karşıya geçerken sakın koşmayın diye öğretmedilermi :D

_sinan_
valla şunu öğrendim 2 senede trafikte yaya olmak zor iş , türkiyede kimse yaya gecidini kullanmıyor bu çok yalnış..

ayrıca bu yaz caddede giderken yanden geldi bir bisikletli bana çarptı sağ arkadan , ben okadar korktumki dedim Allah korusun bi yayaya çarpsam nolurum.. dikatli olmak gerekiyor tarfikte gerçekten..

ygtrn
24-09-2012, 21:29
yaya geçidi olursa bende duruyorum hatta 1 defa arkadan vurdular bu yüzden bana :) 2 kerede gene ben durdum yol vermek için arkamdakide durdu onun arkasındaki öndekine vurdu 2 defa :) şimdi gene bende suç bulcaksınız.kim bilir nasıl fren yaptın diye ya hayırlısı :)

o arkadan çarpanın öküzlüğü :) hele bide nasıl duruyon sen diye inip atar yapanları oluyor o arkadan azdaha çarpacak olanların, işte o adamların hepsini toplayıp işkence yapacaksın... jop falan sokacaksın o derece yani :D:D:D

ygtrn
24-09-2012, 21:30
Sana dediğim gibi nabza göre şerbet vereceksin Burak'cım :D

O değil de yiğit özel mesajıma cevap vermedin kırdın beni :(

hiii eyvah eyvah valla unuttum yav :D:D:D knka mail veriom ekle faceten :) :)

PiscocuK
24-09-2012, 23:09
yorumları okumadım...sadece konu sahibinin yazdığını okuyup bu yorumu yapıyorum.......helal olsun sana erkek adammışsın..ben olsam teyzelere ikide tokat atardım...onlarda camı çerçeveyi kapatıp oldukları yere koku bıraktılarmı acaba???

Onurkk06
24-09-2012, 23:23
Cidden mal yaya da çok hep yol veirirm yayalara yol verdiğim halde sanki plajda yürür gbi geçer lan yol vermişim bari koşar gibi bişey yap hızlı grç biraz karşılıklı anlayış yok

ERTAN
24-09-2012, 23:32

Hahaha beni benden aldın :D:D

cookies
24-09-2012, 23:33
Yaya geçidinden geçerken geçiş üstünlüğünün yaya nın olduğunu anladığımız an terör bile bitecektir inanın.. Öyle ki insan olduğumuzu, toplumda yaşama gerekliliklerini bilmeyen bir toplumuz.. Hani derler ya ''herkes evinin önünü süpürse..'' diye.. Ama yok mu yolda laçka laçka yürüyen andavallar? Var.. Onun kaynağı da aynı işte.. Küçük şehirlerde araç kullanırken daha dikkatli olmak gerekiyor bence..

onursumer
24-09-2012, 23:40
nekadar dikkat etsemde bazen hiç yoktan azar işittiğim oluyor

geçen gün atakoyde normal gidiyorum en az 500-600mt ilerde 2 kişi karşıya geçiyor goruyorum

oraya doğru yaklaşıyorum benim şeridimden geçtiler yan şeride bende normal olark geçtiklerini gorduğumden herhangi bir fren falan yapmadım zaten 40-50 ile gidiyordum

yanlarından geçerken ki bakın yanlarından geçerken diyorum aramızda 1mt temiz var bitanesi hayvan yavaşlasana dedi haliyle camım açıktı durdum pardon dedim ? neden yavaşlamıyorsun diyor hala iyide arkadaş yolda değilsinki ?

çok enteresan insanlar var gerçekten

Burak-Akın
24-09-2012, 23:41
milletde ne cesaret var anlamış deyilim yahu!

Üst geçite çıkmak yerine akan trafigin arasına dalan üşengeç yayaları görünce bile koca yolda hızımı olabilidigince kesiyorum acaba önüme atlarda çarparmıyım korkusundan

Sen resmen adamların yanında manevra yapıyosun helal olsun ne diyim!!

izmirlicem
25-09-2012, 18:50
tersleyip cevap veren arkadaşlarada teşekkür ederim, yanımda olmayıp görmediğiniz için anlamınızı beklemek yanlış olur zaten.

izmirlicem
25-09-2012, 18:56

kendimi arabaya kitlemedim kapılar kitli geziyorum hep dedim.e adam 100 kilonun üstünde napayım dursamıydım?dursam adam ya arabaya vuracak ya bana vuracak bende adama vurcam durup dururken mevzu çıkacak.2.de benle yaşıttılar ya bi kaç yaş ufaktılar.üstlerine sürmedim mal mal arabanın önüne atlıyolar yada önünde durup mal mal bakıyolar dedim.sen yaşarsan aynısını dur bekle

220T
25-09-2012, 19:00
Yaya psikolojisini anlamak için Kayseri Cumhuriyet Meydanı ışıklarında araştırma yapılabilir.:D Işık ancak bu kadar umursanmaz.:)

İbrahim33
25-09-2012, 19:03
nekadar dikkat etsemde bazen hiç yoktan azar işittiğim oluyor

geçen gün atakoyde normal gidiyorum en az 500-600mt ilerde 2 kişi karşıya geçiyor goruyorum

oraya doğru yaklaşıyorum benim şeridimden geçtiler yan şeride bende normal olark geçtiklerini gorduğumden herhangi bir fren falan yapmadım zaten 40-50 ile gidiyordum

yanlarından geçerken ki bakın yanlarından geçerken diyorum aramızda 1mt temiz var bitanesi hayvan yavaşlasana dedi haliyle camım açıktı durdum pardon dedim ? neden yavaşlamıyorsun diyor hala iyide arkadaş yolda değilsinki ?

çok enteresan insanlar var gerçekten

Kaşınıyor onlar...Dayak istiyorlar...

mesutt1
25-09-2012, 19:15
Bence yayalarida foruma uye yapip onlarida dinlemek lazim

güldürdü :hahaha: yaya haklıdır her zaman.

BthnKrkt
25-09-2012, 19:20
Büyük şehirleri anlarımda küçük yerlerde yayalar cidden bezdirici oluyor. Mesela memleketim Ladikte insanlar kaldırımlara rağmen yoldan yürüyor. Ha ben yürümüyomuyum bende yoıldan yürüyorum alışkanlık olmuş arabadayken ne kadar dikkat etmeyenlere sağa sola bakmadan zart diye yola atlayan insanlara ama yay olunca da Kızıdığım şeyleri istemedende olsa bende yapabiliyorum

Arenimo
25-09-2012, 19:28
Net hatalisin birak yolun ortadini bir yaya kaldirimdan ayagini assagi atsa yol veririm ne demek ustune surup sert sag sol yapmak bekle iste ne olucak yeminle ilginciniz bu ne konular ya ? Ne demizi bekliyosun sur ustune ez gec itnecikleri mi ?

turci
25-09-2012, 19:51
yayalara bisikletlilere motorsikletlilere trafikte saygili olunmali,saygi aslinda hayatin icinde daima olmali sadece trafikle alakali degil.
verin yayaya yol,ne kaybedersiniz ki?
gideceginiz yere 30 sn gec gidin,ne olur?
sen, o , öteki,beriki yol vermezse kim verecek?
ben bazen karsimdaki araca bile yol veriyorum,birsey kaybetmiyorum.

bezen kiziyoruz yayalar yoldan yürüyor diye, ist.da kendim yasadim arkadslar,
yayalarin yürüyecegi kaldirim yok,nerden yürüyeyim?
olanlarda esnaf yada araclar ile isgal edilmis, yayalar en deger verilmesi gerekenlerken en degersizler olmus.

izmirlicem
25-09-2012, 20:56
yayalara bisikletlilere motorsikletlilere trafikte saygili olunmali,saygi aslinda hayatin icinde daima olmali sadece trafikle alakali degil.
verin yayaya yol,ne kaybedersiniz ki?
gideceginiz yere 30 sn gec gidin,ne olur?
sen, o , öteki,beriki yol vermezse kim verecek?
ben bazen karsimdaki araca bile yol veriyorum,birsey kaybetmiyorum.

bezen kiziyoruz yayalar yoldan yürüyor diye, ist.da kendim yasadim arkadslar,
yayalarin yürüyecegi kaldirim yok,nerden yürüyeyim?
olanlarda esnaf yada araclar ile isgal edilmis, yayalar en deger verilmesi gerekenlerken en degersizler olmus.

ik yazdığımı okumadınız sanırım,yol vermiyorum demedim.arabanın önüne atlıyolar kasıtlı olarak ve arabanın önünde durup mal mal bakıyolar normal giderken arada 1 otobüs mesafe varken.iyi normal 50 ile gidiyorum frenim patladı duramadım ne olcak? yayaysa yayalığını bilecek oda mal mal kaplumbağa yürüyüşü yapmayacak herkes böyle malatyada herkesmi sakat yürüyemiyo arkadaş ?admin rica ediyorum ya sil konuyu ne zaman bi konu açsam paylaşsam herkes atarlı.hepiniz çok düzgünsüznüz trafikte bi bende hata zaten