PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 kişilik arazi aracı

Ahmet Saraçoğlu
26-09-2012, 09:42
Arkadaşlarla karadeniz turu yapalim diye konusuldu bi sohbet ortamında.Araç kiralayip gezelim diyoruz , üç çiftten onlara nazaran yine en tecrubeli ben oldugum icin ben kullanicam.Fakat aklima gelmedi.6 kişinin rahat seyahat edebilecegi , segment vss onemli olmayacak sekilde ; ama az yakip sorun cikarmayacak , yolda birakmayacak 4 ceker ne var??

emrey
26-09-2012, 10:42
Toyota Land Cruiser olabilir.7 kişilik ve oldukça geniş.6 kişi + bagaj rahat edebilirsiniz.Fakat kiralık bulmak zor olabilir.Lpg'li bulunursa yakıtı da makul seviyelerde olabilir.

Alternatif olarak Q7 falan da olabilir 7 kişilik.Hatta bir örnek ;
Kiralık model Audi Q7 275 TL - 100417910 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-kiralik-araclar-arazi-suv-pick-up-ikizjeep-den-kiralik-audi-q7-ler-kiralik-jeep-ler-100417910/detay?source=promotion_topl)

BoraRS
26-09-2012, 12:13
Toyota Land Cruiser olabilir.7 kişilik ve oldukça geniş.6 kişi + bagaj rahat edebilirsiniz.Fakat kiralık bulmak zor olabilir.Lpg'li bulunursa yakıtı da makul seviyelerde olabilir.

Alternatif olarak Q7 falan da olabilir 7 kişilik.Hatta bir örnek ;
Kiralık model Audi Q7 275 TL - 100417910 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-kiralik-araclar-arazi-suv-pick-up-ikizjeep-den-kiralik-audi-q7-ler-kiralik-jeep-ler-100417910/detay?source=promotion_topl)

Kici kirik Fiat Lineanin gunluk 150 lira kiralama bedeli oldugunu dusunursek Q7 gibi bir arabanin sadece 275TL olmasi beni suphelendiriyor. İlanlara pek inanmayin. Kiralama sart ve kosullarini mutlaka cok iyi inceleyin derim.

SeK23
26-09-2012, 12:20
Zaten aylık kıralarsan 275 tl gunlugu

Gunluk almaya kalksan 400-450den asagı fıyat cekmezler

CinAli_06
26-09-2012, 21:19
dostum bulabilirsen crysler voyagerlar tam aradığın araç olabilir jeepten ziyade.onun harici bi transporter caravelle kiralayın oda güzel bir seçim olur.

Agah
26-09-2012, 21:21
konuyla alakası yok ama aklıma geldi, mercedesin bu aracını ben canlı olarak görmüştüm. tam arazi işi :))))

http://3.bp.blogspot.com/-4KN7t8_verU/TfCCmWZuT_I/AAAAAAAAIvs/jsgA7ZYY6bY/s1600/Mercedes-Benz+60+Years+Unimog.jpg

AtmoSpheriC
27-09-2012, 00:21
Kici kirik Fiat Lineanin gunluk 150 lira kiralama bedeli oldugunu dusunursek Q7 gibi bir arabanin sadece 275TL olmasi beni suphelendiriyor. İlanlara pek inanmayin. Kiralama sart ve kosullarini mutlaka cok iyi inceleyin derim.

aylık üzerinden baz almış fiyatı bunu sadece 2 3 günlük kiralarsan bence 400 ü fln bulur kirası

darkmoon
27-09-2012, 00:30
aynı gezinin benzerini 4 sene önce yapdık doğu gezisi mardin diyarbakır urfa antep hatay falan chrysler voyager kiraladık bizim kiraladığımız aracın arkasında tv sine kadar vardı 2.8 crd idi kapılar bagaj anahtardan açılıyordu 7 kişilik koltukları falan dönüyordu uzun yol için biçilmiş kaftan.. kiralama şirketine gittinizmi gezi yapıcağınızı söyleyin günlük değil paket fiyat isteyin size indirimli fiyat verirler..

onursumer
27-09-2012, 00:30
6 kişilik arazi aracından çok

caravelle falan kiralasanız daha rahat edersiniz tıkış tıkış gitmek zorunda kalmazsınız

Osman Bahadır
27-09-2012, 00:42
Yaylaya bile çıksanız, eğer özellikle off-road yapmayacaksanız arazi aracı şart değil bence. Ben Kavrun'a kadar binek arabamla çıkıyorum. Karadenizdeki çoğu yaylanın da yolları düzgün artık. Binek arabayla bile heryere gidebiliyorsunuz. Bir noktadan sonra da birazcık trekking yapın artık :)

Arazi aracı şartı ortadan kalkınca caravelle, grand voyager, s-max gibi ekonomik ve uzun yolda 6 kişi için q7 ve land cruiser'dan daha geniş ve konforlu araçlar da tercih edilebilir hem. Ki bence daha mantıklı olur.

Tsport
27-09-2012, 02:24
Minibüs kiralamanı tavsiye ederim arka havalandırma ve arka süspansiyona dikkat etmek şartıyla yoksa yolculuk arkadakiler için çekilmez bir hal alır (havasız ve sallanarak geçen yolculuk). Bilmediğin tanımadığın yerlerden almamaya calış büyük ismi bilinen firmalardan al (ufacık bi kaza bile size çok pahalıya mal olabilir aracın serviste yattığı gün kadar parasını alıyorlar serviste bi far kırığı için bile 10 gün bekletebiliyorlar ama büyük firmalar sizi hiç mağdur etmiyorlar) aracın bakımsız olduğunu düşünürsen sakın alma (yolda kalmayın veya sorunlu rahatsız bir arabayla tatil zehir olmasın)

Edit

Karadenizde birçok yere vito ve transporter ile gidebilirsin.