PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Van araç ile köprüden geçmek.

asot
10-10-2012, 10:36
Arkadaşlar bir iş için İstanbul'a gelicem, corsa van 1.3 cdti araç ile, cam koltuk ruhsata işli ama kamyonet olarak geçiyor. Boğaziçi köprüsü veya FSM geçiş kısıtı konusunda bilgilendirir misiniz? Ben bu araç ile hiçbir şekilde köprüden geçemeyecek miyim? :confused: Gerçek sağlam bilgi olursa sevinirim, acil bilgi lazım.

KGüneyli
10-10-2012, 10:37
valla yakalanmassan gec. Ben eski calıstıgım yerde cok geciordum bu sekilde. Ama olurda kopruden sonra cevirmeye denk gelir herifler şüpelenir cevirirse bilmiyorum nolur .)

SekoLive
10-10-2012, 10:37
FSM den geçebilirsiniz.

edit: üstteki arkadaş gibi birisi yaptı geçen hafta :) peşine şahin polis gönderdiler altunizadeye gelmeden önümde adamı cevirdiler.

asot
10-10-2012, 10:40
tamamdır beyler bilgiyi ilk kaynaktan buldum. Teşekkürler :)

Kısıtlamalar ve Yasaklamalar (http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/KisitlamalarKanunlar.aspx)

7- Asya'dan Avrupa ve Avrupa'dan Asya yakasına geçmek isteyen ağır vasıtaların Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçişlerini düzenlemek için İstanbul Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'in kararı ile sabah saatlerinde 06:00 - 10:00 saatleri arasında, öğleden sonra ise 16:00 - 22:00 saatleri arasında geçişleri yasaklanmıştır. Tehlikeli madde taşıyan araçlar ise gece 02:00 - 06:00 saatleri arasında geçirilmektedir. Boğaziçi Köprüsünden ise yalnızca otomobil ve motorsikletlerin geçişine izin verilmektedir. Ruhsatında kamyonet yazan (ister van isterse panelvan) hiçbir araç Boğaziçi Köprüsünden geçiş yapamaz. Bu araçların FSM Köprüsünü kullanması gerekmektedir.

nitrO_Oxide
10-10-2012, 10:43
Soldan devam :D

GKD
10-10-2012, 11:17
ben çok geçtim 1. köprüden geçenlerde bir abi bende öle yapıyordum eve ceza geldi dedi kameradan çekip yollamışlar her yakaladıklarında öle bişey varmı ya...