PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kışın sürekli nezle olmak?

rebelh
10-10-2012, 18:41
aranızda benim gibi neredeyse bütün kışı nezle gibi burun çekmeyle göz yaşarmasıyla geçiren varmı?

dün itibariyle bu senede başladı kalın giyiniyorum kendime dikkat ediyorum falan ama her sabah burnumu çekiyorum mutlaka

bunun bir tedavisi varmıdır? aşı falan gibi çözümler yerine alternatif tıp diyebileceğimiz bitki çayları tahin-pekmez gibi işe yarayan belki birazda babanne karışımı önerisi olan varmı?

Parsia
10-10-2012, 18:45
takipteyim :D bende de var aynı dert. ekimde başlıyor mayıs-hazirana kadar. neredeyse 6-7 senedir böyle. ocak-şubata doğru burnum aşınıyor artık silmekten :D

rebelh
10-10-2012, 18:48
ya bide içlikten atlete atlet üstüne tişörte kadar öle saçma giyiniyorum ki kız arkadaşımın yanına giderken utanıyorum arkadaş :D

içlikli sevgilimi kaldı bu devirde..

tayreep_john
10-10-2012, 18:56
şu bademciklerin şişmesi olayı beni bitiriyo ya iştah yok tad yok sigara yok soğuk yok sıcakda yanıyo perişan oluyorm :D bademcikler şişmese bütün sene hasta kalabilirim razıyım

volkan_gs
10-10-2012, 19:01
Nezle degilde surekli bogaz agrisi oluyor bendede kis boyunca, iki sene once centrumun multivitaminini kullanmistim kis boyunca hic hasta olmamistim yaz mevsimi gibi rahattim ama 6-7 kilo aldirdi :)
Gecen hafta eczanede sordum, vitamin yerine bagisiklik sistemini guclendiren bir ilac onerdiler hem kilo aldirmaz hemde hasta olmani engeller dediler ama pek guvenemedim.. Simdilik kuruyemis, yogurt, meyve falan yiyerek guclu kalmaya calisiyorum :)

rebelh
10-10-2012, 19:10
bu multivitaminin yan etkisi varmıdır ya da bir zararı bunu deneyebilirim

öle kafamıza göre alabilirmiyiz?

GokhanRS
10-10-2012, 19:19
iyi bir doktora gittinizmi?

rebelh
10-10-2012, 19:33
iyi bir doktora gittinizmi?

her sene ilk şikayetimde gidiyorum teşhis hep aynı 'nezle' onuda anlıyorum tamamen nezle ztn rahatsızlığım

bi ara tahin-pekmeze sardım biraz iyi geldi belki dışardan vitamin alırsam kesebilir
yoksa her sabah burun çekiyorum halsizlik falan başka bişi yok sadece burun çekiyorum

BLuEBoY
10-10-2012, 19:44
askerde koca kışla mandalina-portakal-limon üçlüsüyle kışı hastalıksız atlatmıştık...

alirizaatilla
10-10-2012, 19:50
tedavinizi olduktan sonra "vaxigrip" asınızı vurdur'un derim...
umca isimli bağışıklık sistemini güçlendirici damlayida alıp kullanırsanız faydasını goreceksinizidr...

fatihcakin
10-10-2012, 19:53
Sabahları bal,helva,pekmez :D dut pekmezi daha kuvvetli insanı sıcak tutuyor burun akıntısınıda geçiktiriyor kolay kolay şifayı kaptırmıyor.

BRETE
10-10-2012, 20:03
sizdeki alerji olabilir bende de var aynı sıkıntı fakat daha başlamadı yağmurlar bi başlasın temmuza kadar göz burun akıyor dün doktora gittim burnumda kemik eğriliği varmış önce bu operasyonu olucam fakat alerjime daha çözüm bulamadım sabahları hapşırmaktan bi hal oluyorum halsizlik göz kaşınması hayat zindan bana lanet olsun böyle hastalığa askere kadar bişey yoktu askerden geldim sonra başladı bu hastalık

İbrahim33
10-10-2012, 20:07
Aynı dertten bende muzdaripim...Bide ayaklarım hiç ısınmıyor , sürekli buz gibi...

Faruk'S
10-10-2012, 20:10
al benden de o kadar :D

hakan_41
10-10-2012, 20:38
tablet c vitamini tavsiye edebilirim..

Emir_b16a
10-10-2012, 20:40
düzenli spor düzenli beslenme başka ilaca ihtiyacınız yok :)

63owen63
10-10-2012, 20:55
kış meyvelerine ağırlık verin, limon mandalina portakal, günlük yeyin. Burun tıkanıklıgı için burun spreyi nazal spreyler falan var. + haftada bir hamam -sauna mis gibi.. :)

Ahmet_28
10-10-2012, 20:58
bende çok sık nezle olurum.meyve fazla yemiyorum vitamin eksikliği oluyor bide su pek içmem bunların çok etkisi var.

driftboy
10-10-2012, 21:03
yaklaşık 9 senedir bademcik yok, hayatta içime atlet fanila tayt vs giyinmem, daralırım. Önümü yukarı çekemem atkı vs takamam boğulurum. Bademciklerimi aldırmadan önce senede 2 3 kere hasta olurdum 1 hafta kalkamazdım yataktan, şimdi hiçbişey yok maşallah

İbrahim Erdem
10-10-2012, 21:13
sabahları 1 çay bardağı pekmez için bi de soğan sarımsak tüketimini arttırın. Montun ne olduğu bile unutursunuz :D

rebelh
10-10-2012, 21:39
sizdeki alerji olabilir bende de var aynı sıkıntı fakat daha başlamadı yağmurlar bi başlasın temmuza kadar göz burun akıyor dün doktora gittim burnumda kemik eğriliği varmış önce bu operasyonu olucam fakat alerjime daha çözüm bulamadım sabahları hapşırmaktan bi hal oluyorum halsizlik göz kaşınması hayat zindan bana lanet olsun böyle hastalığa askere kadar bişey yoktu askerden geldim sonra başladı bu hastalık

Hemen hemen ayni sknti hocam bendekide bazen buenumu kokunden kopartasim gelio btn kis kirmizi bir burunla geziyorum

galiba saglik ocagi yerine saglam bi doktora gidip detaylica muayne olmak en mantiklisi

yrndan tezi yok diger besin onerilerini dikkate aliyorum meyveyi brz es geciodm bu ara vitaminsizlikte etkendir mutlaka

kelalper
10-10-2012, 21:54
Arkadaşlar kış alerjisi diye bişey var. Ben çocukluğumdan beri çekerim. Sonbaharla beraber kısa öksürük başlar Nisan a kadar devam eder. Nisanda Bahar poleni alerjisi ile hapşırık başlar.Mayıs sonu biter Ağustos sonu yeniden başlar.

E90Fun
10-10-2012, 22:00
Bende de aynı sorun var arkadaşım. Eskiden bütün kışı hasta geçirirdim. Artık meyve yemeye özellikle mandalina yemeye( yemesi kolay tadı güzel) dikkat ediyorum. Hasta olmuyorum olsam bile 1 haftada kurtarıyorum paçayı.

Redbull
10-10-2012, 23:29
Boğaz tedavisi!!!

22 yasından sonra başladı boğaz ve bademcik sıcak soğuk yok cola yok asit icmem
Gitmediğim Profesor kalmadı hep aynı tedavisi yok kendine iyi bakacaksın. Sonra sisince antibiyotik kullan oda dişlerini böbrekleri mahveder sonradan doğal tedavi yöntemlerine yöneldim Proflarda destekliyor antibiyotik kullanmamayı son care ben limon tuz gargara ile idare ettim ve en son ve müthiş tedavi BAL ve ZENCEFİL karıştırıp faranjit için yatarak yiyorum Bugaz duvarına yayılsın diye 3 dakikada etki ediyor.
Karışım 2 çorba kasığı bal 1 çorba kasığı zencefil karistiracaksin ve azında erite erite yutacaksın.

İbrahim33
11-10-2012, 00:34
Meyve yeme olayına pek katılmıyorum...Ben kışın çok sağlam narenciye tüketirim ama yinede burnum sürekli akar ve hafif bir grip haliyle gezerim...

volkan_gs
11-10-2012, 06:33
Arkadaşlar kış alerjisi diye bişey var. Ben çocukluğumdan beri çekerim. Sonbaharla beraber kısa öksürük başlar Nisan a kadar devam eder. Nisanda Bahar poleni alerjisi ile hapşırık başlar.Mayıs sonu biter Ağustos sonu yeniden başlar.

Benim durum aynen bu, hapşırık ve aylar dahil :)

rebelh
11-10-2012, 07:59
sürekli burun akıntısı artık burnuda tahriş ediyor

zencefil sarımsak ve meyvelere ağırlık verip bi süre kalın giyinicem bide doktora harici vitamin için bi başvurucam bakalım uygun mu

Skyhawk34
11-10-2012, 08:05
sirke sarımsak limon diyorum baskada bir şey demiyorum corbaya kat bol bol ertesi gün hiç bişeyin yok

hasta olunca sirke şat atarım yarım çaybardagı direkt mideye uyu bide güzelcene tamamdır

Ken_Block
11-10-2012, 08:08
ayağın üşüyo yün çorap giy:)

mercan_shark
11-10-2012, 08:16
Arkadaslar kesinlikle ama kesinlikle burnunuz tikandiginda iliadin yada otrivine oncelikli.diger burun acicilarini dahi kullanmayin sadece okyanus suyu aksi halde bagimlisi olursunuz benim gibi benim yanimda herzaman otrivine yada iliadin vardir yaz kis surekli kullaniyorum 3 sene oldu allah belasini versin bunu uretenlerin bu senede ameliyatla ins kurtulcaz

douu
11-10-2012, 08:18
duact diye bir ilaç var. tavsiye ederim :) aynı dert bende de var. bütün kış neredeyse her gün içerim o ilaçtan bi tane. ne burun akıntısı kalıyo ne göz yaşı :)

rebelh
11-10-2012, 08:20
@mercan shark

kullanalım mı kullanmayalımmı anlamadım? bide ameliyat burun tıkanıklığıylamı ilgili?

mercan_shark
11-10-2012, 08:49
Kullanmayin.nezle grip oldugunuzda burun etleri siser ve mukozaninda fazla gelmesi ile burun tikniyor bu ilaclar eti indiriyor fakat 4 gunden fazla kullnimda et artik bagisiklik kazanip bu ilaxi surekli istiyor ve kullanilmadigi takdirde sisiyor sende nefes alamaz ve sikarsin bagimli olursun yaz kis devam burundaki damarlari inceltip surekli kanama olur aci olur daha ilerisi kansermis oyle diyorlar tek cozum ameliyat etleri aldirixaksin ben operasyon gecirdim (radyofrekans) ama ise yaramadi bu aralarda ameliyat ama isimden firsat bulamiyorum bundan dolayida gecikti kesinlikle kullanmayin arkadaslar (iliadin-otrivine)

5500
11-10-2012, 08:58
yaklaşık 9 senedir bademcik yok, hayatta içime atlet fanila tayt vs giyinmem, daralırım. Önümü yukarı çekemem atkı vs takamam boğulurum. Bademciklerimi aldırmadan önce senede 2 3 kere hasta olurdum 1 hafta kalkamazdım yataktan, şimdi hiçbişey yok maşallah

onların acısı ileriki yaşlarda çıkacak emin ol :)

Benim hastalık çok düzenli.. Kasım da hasta olurum 1 hafta yatarım, martta hasta olurum 1 hafta yatarım tertemiz geçiririm seneyi :D

Asimos
11-10-2012, 09:00
Her akşam 2duble rakı bu işin tek ilacı :D

highpower
11-10-2012, 09:12
ayağın üşümesi önemli hastalıklarında belirtisi oluyor bazen mesala kalp gibi ona dikkat edin

Gunes G.
11-10-2012, 09:12
Her sabah nurofen spamlamaktan bıktım acikcasi ama bi o topluyor beni mesela, yoksa burun akintisi goz yasarmasi hapsirmalar bitmiyor gun boyunca...

S.Özcan
11-10-2012, 09:23
büyük ihtimalle alerjiniz var. bütün kış nezle geçirilmez ki :)

İbrahim33
11-10-2012, 12:56
ayağın üşümesi önemli hastalıklarında belirtisi oluyor bazen mesala kalp gibi ona dikkat edin

Ayağım hep üşür benim kışın...Geçenlerde mide hazımsızlığı ile uyandım , bütün gün hiçbirşey yiyemedim ve soğuk soğuk terledim , bütün kriz belirtileri vardı , dedim olm bugün gidicisin herhalde ama birşey olmadı... :)Nefes darlığıda var...Biraz spor yapsam iyi olacak gibi...

TT_BOY
11-10-2012, 13:37
Aynı dertten bende muzdaripim...Bide ayaklarım hiç ısınmıyor , sürekli buz gibi...

ayak olayı bendede var , nasıl yapçaz bilmiyorum :(

Ken_Block
11-10-2012, 19:57
ayak olayı bendede var , nasıl yapçaz bilmiyorum :(

Ayağım hep üşür benim kışın...Geçenlerde mide hazımsızlığı ile uyandım , bütün gün hiçbirşey yiyemedim ve soğuk soğuk terledim , bütün kriz belirtileri vardı , dedim olm bugün gidicisin herhalde ama birşey olmadı... :)Nefes darlığıda var...Biraz spor yapsam iyi olacak gibi...

pekmez yiyin kan yapar birde kırmızı şarap için ama pekmez daha etkilidir:icon_tup:

İbrahim33
11-10-2012, 22:08
Şarap konusunu mutlaka deneyeceğim :) genelde bira içerim ama kışın bira fazla zevk vermiyor bana...Şarap-gazoz yapalım biraz bakalım...