PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinciden para üstü almadım

PiscocuK
11-10-2012, 08:49
arkadaşlar dün bir arkadaşımın aracını alıp karşıya geçtim.araca hasköyden benzin alıp tuzlaya gittiğimde benzinciden para üzerini almadığımı farkettim.benzini koyan başka biriydi pompayı çıkaran başka biri.şansa pompacının veridiği kağıdı almışım ve atmamışım.ben bu para üstünü almadığımı nasıl ispat ederim.normal şartlarda gün sonunda o pompada benim almadığım para üstü kadar fazla çıkması gerek ama adam ben verdim dese yok alacağı dese ne olur?

daha önce bu şekilde bir olay yaşayan oldumu.şimdi tuzlada olduğum için arkadaşımdan rica ettim gidip bakarmısın konuşurmusun diye.vermezler gitmeye gerek yok falan dedi :)

darkmoon
11-10-2012, 08:51
para üstü ne kadarki.. 5-10 tl ise ağız lagaluga sına girmeye değmez..

MTNVTI
11-10-2012, 08:54
Pompacı indiregandi yapmadıysa yani delikanlıysa verir ama şerefsizin birine denk geldiysen oraya gidip boşa benzin harcama bence bir soğuk su iç malesef :(

emresener
11-10-2012, 08:56
Kamera kayıtlarından çıkar...

PiscocuK
11-10-2012, 08:56
yok 5-10 tl değil :) arkadaşın 106sı eksozlu ve tesisatlıydı onun gazına geldim unuttum herşeyi yahu :)

şimdi farkettim telefon numarası vardı fişin üzerinde 3 kere aradım ama kimse açmadı.arkadaşımı yine aradım giderken uğrarım ama zor ihtimal dedi..kısmet diyelim..

kamera kayıtlarından baksak ispat edemezmiyiz acaba?

onursumer
11-10-2012, 08:57
kamera kayıtları başka yolu yok

oda %100 değil kamera açıları vs onemli :)

SekoLive
11-10-2012, 08:58
haskoyde bi petrolofisi bi opet var hangisinde oldu olay?

bide kamera kayıdı vardır illaki ordanda tespit edilebilir

PiscocuK
11-10-2012, 09:01
haskoyde bi petrolofisi bi opet var hangisinde oldu olay?

bide kamera kayıdı vardır illaki ordanda tespit edilebilir

PO da oldu..tamda o saatte bir motor benzincinin önünde astraya çarptı olaylar vardı ortam biraz karışıktı.pompacıda hatalı aslında.ben parayı vermemiş olabilirdim de..sormadı abi para diye..

S.Özcan
11-10-2012, 09:07
PO da oldu..tamda o saatte bir motor benzincinin önünde astraya çarptı olaylar vardı ortam biraz karışıktı.pompacıda hatalı aslında.ben parayı vermemiş olabilirdim de..sormadı abi para diye..

parasını vermesen sorar tabi ki, inşallah delikanlı bir insandır ve para üzerini verir.

aslan
11-10-2012, 09:07
Para üstü ne kadar alalım gidip akşam

PiscocuK
11-10-2012, 09:13
arkadaşımı gönderdim gidip konuşucak bakalım ne cevap verecekler

skyserhat
11-10-2012, 09:18
arkadaşım pompacı akşam hesap alınırken ortaya çıkar çünkü onlar kuruş kuruş sistemden çıkıyor. eksik çıktığında ceplerinden tamamlıyor fazla çıktığında eğer delikanlıysa harama göz dikmemişse(cebe atabilir demek oluyor) hesap verdiği muhasebeye teslim eder bu kadar fazlam var diye. eğer dediğin gibi fazla bir paraysa fişini sakla ve istasyona gittiğinde fişini verince senin orada saat kaçta kaç lt hangi pompa hangi pompacıdan ve ne kadarlık benzin aldığını tek tek yazar sistemden görebilir.bunları nereden biliyorsun diyecek olursan benzin istasyonunda muhasebede çalıştım :D sana yardımcı olurlar mutlaka

PiscocuK
11-10-2012, 09:51
şimdi arkadaşım gitti konuştu adamlarla.o arkadaş saat 16:00 da işe başlıyormuş ama dün kapattığı hesapta hiç fazlalık çıkmamış :) bu da demek oluyorki by by gti
bugün karşıya geçebilirsem ben gidip adamlarla efendi efendi konuşurum.sonuç alamazsam ne gerekiyorsa yaparım hiç sorun değil.

ulas
11-10-2012, 12:00
kameralardan çıkar yeterki izletin fişin üstünde saatte yazıyo

cihan
11-10-2012, 12:09
kameralardan izletin, çıkmayan fazlalık nereye gitmiş görünsün, gereğini yapsınlar.

TT_BOY
11-10-2012, 12:25
üstüne yatmış olabilir..

PiscocuK
11-10-2012, 12:28
akşam 16:00 dan sonra başlayacakmış arkadaş işe..onu bekliyoruz.eğer oda inkar ederse duruma ne gerekiyorsa yapıcaz artık

SiMaO
Konu ile alakası yok ama geçen bende Esenyurttan Lpg'e aldım 20 liralık fiş çıkarırken takıldı bende lazım değil diye almadım eve geldim sonra bişey için çıktım gaz bitti daha 5 km de diyom allah allah arabada mı sorun var felan göstergeye baktım sıfır gösteriyor hava mı bastılar ne bastılar bilmiyorum artık fiş olmadığı içinde gidip papaz olmadım oralarda...

RsErdi
fişle git kamera kayıtlarını açtır ordann anlaşılır kamera o ara sizi cektiyse

skyserhat
11-10-2012, 12:50
gerekirse müdüre gidersin söylenildiği gibi kamera kayıtlarına bakarsınız(şunuda unutma sen düşürmüş olabilir misin) kamera kayıtlarında sana para verirken görünüyor olabilir kamera açısı önemli zaten genelde fazla çıkmaz neden diyeceksin çünkü muhasebe diğer paralar kimin diye sormaz sadece kendi alacağı parayı tam alır. efendiliği bozma önce adamla konuş belkide parayı kendinde tutmuş gelen olursa veririm diye düşünmüş olabilir(bir ihtimal) sen ne olacaksa olur gerekeni yaparız gibi düşünme sen suçlu olursun bunu unutma

PiscocuK
11-10-2012, 12:51
şimdi müşteri hizmetlerini arayıp kayıt oluşturdum bölge müdür ile görüşüp bayi kontrolü yapılacakmış.konu ile ilgili dönüş yapacaklarını söylediler..kısmet artık 1 haftamı olur 1ay mı :)

PiscocuK
11-10-2012, 12:53
gerekirse müdüre gidersin söylenildiği gibi kamera kayıtlarına bakarsınız(şunuda unutma sen düşürmüş olabilir misin) kamera kayıtlarında sana para verirken görünüyor olabilir kamera açısı önemli zaten genelde fazla çıkmaz neden diyeceksin çünkü muhasebe diğer paralar kimin diye sormaz sadece kendi alacağı parayı tam alır. efendiliği bozma önce adamla konuş belkide parayı kendinde tutmuş gelen olursa veririm diye düşünmüş olabilir(bir ihtimal) sen ne olacaksa olur gerekeni yaparız gibi düşünme sen suçlu olursun bunu unutma

oradaki gerekeni yapmak kaba kuvvet anlamında değil.yasal yollardan hakkımı ararım şeklinde söylenmişti :) sonuçta kaba kuvvet kullanılacak durum yok.adam beni dolandırmadı eetmedi.ben kendi eşşekliğimden unuttum parayı.eğer beni farklı bir duruma sokmuş olsalardı ozaman gerekirse tabiki kaba kuvvettte kullanırdım

Osman Bahadır
11-10-2012, 12:59
Hoş bir durum değil. Hem sizin açınızdan, hem de istasyon... Açık konuşmak gerekirse de kendi para üstünüz kendi mesuliyetinizde. Bunun takibini istasyon yapamaz. Gerisi pompacının insafına ve sizin dikkatinize kalmış.

Kamera kayıtlarına bakılsa sanki verdiğiniz paranın cinsi/miktarı mı görülecek? Yine iş iyi niyete binecek. Muhtemelen de iş uzamasın diye istasyon ödeyecek. Keşke istasyonla görüşmeden ve istasyondan red cevabı almadan önce merkezi aramasaydınız.

nostra
11-10-2012, 13:17
Hoş bir durum değil. Hem sizin açınızdan, hem de istasyon... Açık konuşmak gerekirse de kendi para üstünüz kendi mesuliyetinizde. Bunun takibini istasyon yapamaz. Gerisi pompacının insafına ve sizin dikkatinize kalmış.

Kamera kayıtlarına bakılsa sanki verdiğiniz paranın cinsi/miktarı mı görülecek? Yine iş iyi niyete binecek. Muhtemelen de iş uzamasın diye istasyon ödeyecek. Keşke istasyonla görüşmeden ve istasyondan red cevabı almadan önce merkezi aramasaydınız.

katılıyorum..

PiscocuK
11-10-2012, 13:24
yorumlarımda belirttim.istasyon ile görüşüldü ve dün akşam hesap kapamasında bir açık yada + bir para çıkmamış olduğu belirtildi

Ken_Block
11-10-2012, 13:27
para üstü ne kadarki.. 5-10 tl ise ağız lagaluga sına girmeye değmez..

5 liraya: 1 litre
10 liraya: 2 litre

Benzin alınır:D

PiscocuK
11-10-2012, 13:34
gitti 10 litre benzin :)

S.Özeren
11-10-2012, 13:34
kamera kaydı falan bişey olmazki paranın miktarınımı görücekler kameradan

eğer fazlalık çıkmadıysa başımız gözümün sadakası olsun deyip unutun bence ne kadardıki para üstü onu merak ettim ben

edit: tamam 50 imiş :D

PiscocuK
11-10-2012, 13:36
ah bu gti aşkı 50tl yi attık çöpe..

çok yakıyor bu gti lar :) 100 tl lik benzinle 100 km :)

Osman Bahadır
11-10-2012, 13:37
yorumlarımda belirttim.istasyon ile görüşüldü ve dün akşam hesap kapamasında bir açık yada + bir para çıkmamış olduğu belirtildi

Siz telefon açmışsınız, böyle böyle bir fazla olması gerekiyor demişsiniz. Onlar da fazla çıkmadı demişler. Telefonda karşınıza çıkan kasiyer ne diyebilir ki? Muhtemelen pompacı toplam miktar kadar ödemiştir kasaya. Gidip görüşseniz muhtemelen pompacı elemanı da çeker konuşurlar veya meblağa göre doğrudan ödeme yaparlar. Kimse cuzi meblağlar için ne bölgeyle, ne de müşteriyle uğraşmak istemez.

PiscocuK
11-10-2012, 13:39
Siz telefon açmışsınız, böyle böyle bir fazla olması gerekiyor demişsiniz. Onlar da fazla çıkmadı demişler. Telefonda karşınıza çıkan kasiyer ne diyebilir ki? Muhtemelen pompacı toplam miktar kadar ödemiştir kasaya. Gidip görüşseniz muhtemelen pompacı elemanı da çeker konuşurlar veya meblağa göre doğrudan ödeme yaparlar. Kimse cuzi meblağlar için ne bölgeyle, ne de müşteriyle uğraşmak istemez.

siz sanırım çok yanlış anladınız.ben telefon numarası olduğunu ama aramama rağmen ulaşamadığımı telefona kimsenin çıkmadığını söyledim.aracın sahibi olan arkadaşımın işyeri oraya 500 mt olduğundan o gitti kendisi almış gibi.zaten araç kendisinin ve benzini oradan alıyor.ama onada böyle bir fark yok o arkadaşta burada yok 16:00 dan sonra gelecek demişler

Osman Bahadır
11-10-2012, 13:44
siz sanırım çok yanlış anladınız.ben telefon numarası olduğunu ama aramama rağmen ulaşamadığımı telefona kimsenin çıkmadığını söyledim.aracın sahibi olan arkadaşımın işyeri oraya 500 mt olduğundan o gitti kendisi almış gibi.zaten araç kendisinin ve benzini oradan alıyor.ama onada böyle bir fark yok o arkadaşta burada yok 16:00 dan sonra gelecek demişler

Anladım. Ben yanlış anlamışım.

İnşallah çözülür. İstasyon sahibi veya müdürüyle görüşürseniz daha rahat çözersiniz.

Turboğuz54
11-10-2012, 13:48
ah bu gti aşkı 50tl yi attık çöpe..

çok yakıyor bu gti lar :) 100 tl lik benzinle 100 km :)

:eek: 100 tl ile 100 km mi???

Met
11-10-2012, 13:59

para üstüde dahil sanırım ona :D

PiscocuK
11-10-2012, 14:01

50 TL benzincide kalınca öyle oluyor :D 100 görünümlü 50 :)

darkmoon
11-10-2012, 14:07
50 ise fazlasıymış geçmiş olsun.

PiscocuK
11-10-2012, 14:10
50 ise fazlasıymış geçmiş olsun.

teşekkürler

4ten sonra arkadaşım yeniden gidicek bakalım ne olacak

Schumi
11-10-2012, 22:36
Ben Çobançeşme Opet'te böyle bir olay olmuştu. Akşam gitmiştim kasaya söyledim. Vardiya değişiminde arkadaş söylemiş para üstünü almadan gitti plakası bu diye. Parayı bırakmış. Ben koştum ama arkasından yetişemedim demiş. :D Gittim aldım parayı 2 dk içinde hiç sıkıntı olmadan.150 tl idi para. :)

sinan-s
11-10-2012, 22:41
Bu devirde üstüne yatmamışı bulmak zor abi..Geçmiş olsun..Geri almak zor

İbrahim33
11-10-2012, 22:45
Bence uğraşmayın , zaten hesaptada fark yoksa adamda harama el uzatacak biriyse indirmiştir cebe ve inkar eder...Sizde birşey diyemezsiniz...Napıcaksınız 50 tl için adamı öldüreceksiniz...Başımın gözümün sadakası olsun deyip geçin gidin , sonuçta hatada sizin neticede , siz alıp verdiğiniz paraya bakmazsanız , başınıza böyle bir olay gelmesi normal...Geçmiş olsun...

weST.27
11-10-2012, 22:46
sonucu merak ettim ama olumlu olacaktır bence

Arda K.
11-10-2012, 23:05
Para kolay kazanılmıyor 1tl 100tl farketmez sonuçta senin hakkın o insanlık hali olabilir unutup çıkabilirsinde bence hakkını sonuna kadar ara, ki zaten para üstünü unuttuğun pompacı o kadar milletin içinde kendini bozdurmak istemez verir diye düşünüyorum

PiscocuK
12-10-2012, 06:05
Bugun saat 3 te kamera kayitlarina bakilacagini soylediler beekliyoruz

tarik
12-10-2012, 07:08
o zaman pompacı sakata gelecek, indiregandi yaptığı çıkacak ortaya ....

PiscocuK
12-10-2012, 07:47
pompacı deseki abi ben doldurdum ama başkası pompayı çıkarttı farketmemişiz para üstü bizde kaldı..ozaman bir sorun olmazdı.ama hiç açık çıkmadı yok öyle bişi dedikten sonra bugün kameralar incelendikten sonra görüntülerde çıkarsa ne diyecek merakla bekliyorum.

firat_07
12-10-2012, 09:55
daha önce benimde başıma geldi opetten 50 tl lik benzin aldım 100tl verip çıktım sonradan uyandım bende akşam ugradım durumu anlattım pompacı elemanı aradılar adam direk kasadan çıkardı verdi 50 tl hiç polemige felan girmediler

PiscocuK
12-10-2012, 10:01
daha önce benimde başıma geldi opetten 50 tl lik benzin aldım 100tl verip çıktım sonradan uyandım bende akşam ugradım durumu anlattım pompacı elemanı aradılar adam direk kasadan çıkardı verdi 50 tl hiç polemige felan girmediler

işte adamına göre değişiyor.adam var adam var.bakalım bizim başımıza ne gelecek :D

Baran^
12-10-2012, 10:08
Benım başıma aynısı geldi üstün ben farketmedimde siz hemen farkına varmışsınız.Göztepe shellde 100 lira unuttum 1 hafta sonra gittim dediler abi gecen sefer şu kadar para üstü unuttun sen al diye 50sini pompacıya verdim allah razı olsun diye.Sırf bu yuzden mumkun olduğunca aynı istasyondan alırım.Pompacılarlada akraba modundayım zaten :)

weST.27
12-10-2012, 13:19
şerefsiz pe.. haram lokma yemek bu kadar basit olmuş yazık ya..

sovalye
12-10-2012, 13:20
akıl parası olmuş biraz

gecmiş olsun..

devilboy
12-10-2012, 19:22
dostum bpde çalışıyorum boş yere uğraşma derim pompacılar fırsat bulunca hesabı teslim etmeden önce hesaplarlar fazla çıkmıştır cebe atmıştır yani yapacak bişe yok

esimsir
12-10-2012, 20:00
hangi firmadan aldın yakıtı değer opet yada petrol ofisi ise sistemden plaka üzrinden kaç liralık yakıt aldığın çıkar tabi plaka doğru ise ordan da hangi pompa tabancadan aldığın cıkar bilgin olsun

typer46
12-10-2012, 20:28

bana aynısı oldu akşam kasa yapıp size döncez dediler tlf numaraı felan aldılar paramı geri iade yaptılar.

PiscocuK
12-10-2012, 23:45
arkadaşlar eve yeni geldim..evet bugün genel müd aradılar istasyon müd adını ve tlf numarasını verdiler..saat 15:00 den sonra kamera kayıtlarını incelemeye gidecektik.gittiğimde burada öyle birinin çalışmadığını söylediler sonrasında da kamera kayıtlarının olmadığını kameralarının çalışmadığını ve sorunlu olduğunu söylediler..böyle yaklaştıklarında çok sinirlendim ve tepkimi koydum biraz tartıştık kamera benim sorunum değil ne yapıyorsanız yapın dedim.istasyon müdürü geldi bana adı ve tlf verilen kişinin kim oldğunu sordum bölge müd olduğunu söylediler.sonra kamera kayıtlarını açtılar bişeyler yapıp.kayıtları inceledik çok açık herşey ortada.sonra müd geldi onunlada izledik.sonra pompacı çağırıldı onunlada izledik.pompacı ne dese beğenirsiniz.ben nerden bilicem bu adam bana kaç para verdi.ben 50 verdim desem ne olacak bağırıp çağırıp gidicek.ya şimdi bana 200 tl verdim derse ben 150 tl mi ödicem falan dedi.dedim hoooop dur orda..benim kafam bukadar hitneliğe çalışmıyor sen bu konularda idmanlısın herhalde biz doğrucu davutuzya gittik 100 tl verdik diyoruz dedim.aklım senin gibi çalışsa emin ol bende 200 verdim derim dedim.neyse istasyon müdürü tamam kusura bakmayın takibe alıcaz bilmem ne dedi verdiler paramı gönderdiler..

hani kamerada belli olmasa kendimden şüphe edicem ama adam tutmuş görüntüleri izlerken bile eeee noolmuş nerden bilcez falan diyor şaka gibi :)

arm
12-10-2012, 23:48
paranızı geri alabilmeniz ibretlik olmuş, sevindim şahsen hakkınızı arayıp bulmanıza.

PiscocuK
13-10-2012, 00:01
teşekkürler

BLuEBoY
13-10-2012, 00:02
ses çıkarmasanız kaynıcaktı belkide.. geçmiş olsun diyelim.. insanlık 50-100 lıraya düşmüş, yazık valla halimize...

ERTAN
13-10-2012, 00:05
Merakla takipteydim alabilcekmisiniz diye. Geçmiş olsun :)

PiscocuK
13-10-2012, 00:07
zaten ben tuzladan oraya giderek o parayı yaktım ama deseki abi bir hatadır olmuş insalık hali.tmm yada unuttuk vs dese onada tamam.adam görüntüleri izlerken bile halaa itiraz peşinde

skyserhat
13-10-2012, 08:29
hadi gözün aydın o parayı benzin olarak yaksan da istasyondakilere bir şeyler öğrettin (insan olmayı)

PiscocuK
13-10-2012, 09:28
vallahi pek öğrenmişe benzemiyorlardı.arkamdan sövmedilerse ben bişeyde bilmiyorum ya neyse artık.içim rahat vicdanım rahat