PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple TV kullanan var mı?

mimit
11-10-2012, 17:40
başlıktan anlaşılacağı gibi Apple tv ürününü kullanan arkadaşlar var mı?

varsa ürün hakkındaki izlenimlerini aktarırlarsa sevinirim. Türkiye de resmi olarak satışı da yapılmadığı için ürünü temin etsek bile bir çok özellikten mahrum kalırız.ayrıca bu alet ile uydu kanallarını izleyebiliyor mu sürekli farklı cevaplar aldım,site üyelerinin değerlendirmesi varsa. ona göre karar vericem. Şimdiden teşekkürler.

arm
11-10-2012, 17:44
ne ara çıktı yahu, hiç haberim yok vallahi.

individual
11-10-2012, 17:46
apple airtv den mi bahsediyorsunuz

http://www.iphone-tips-and-advice.com/image-files/iphone_air_play_with_apple_tv.jpg

Bu ürünse bende var 5 aydır.

Ken_Block
11-10-2012, 17:47
bizim bi arkadaşta vardı jailbreak yaptı istediği herşeyi izleyebiliyor

Ali K.
11-10-2012, 17:49
vay be daha yeni gördüm yaptıklarımız yapıcaklarımızın teminatıdır der gibi git gide yükseliyor apple :)

mimit
11-10-2012, 17:49
apple airtv den mi bahsediyorsunuz

http://www.iphone-tips-and-advice.com/image-files/iphone_air_play_with_apple_tv.jpg

Bu ürünse bende var 5 aydır.

evet,yorumların nedir ürünle ilgili bende almayı düşünüyorum da ?

darkmoon
11-10-2012, 17:50
birde google tv var bilen varmı

fatih_selvi
11-10-2012, 18:28
Bizde şirkette kısa bir süredir kullanıyoruz.Toplantı odasına kurduk.iPad, iPhone, Macbook gibi cihazları kablosuz olarak projeksiyona bağlıyoruz.

individual
11-10-2012, 18:46
Ürünü ben daha önceden biliyordum.Ben bir arkadaşımda gördüm ve ondan aldım.

ürün apple id ile çalışıyor ve menüsü inanılmaz hızlı.Bu lg ve samsungda çıkan smarttv uygulması çöp o kadar diyim.

apple tv ile abd kredi kartı varsa içinde sezon dizileri ve filmlerini satın alıp izliyebiliyorsunuz ve sıfır takılma ile full hd olarak.

onun haricinde içinde bedava olarak youtube vimeo radyolar ve bir sürü tv uygulaması var. ben youtube id im ile online olup bir sürü dizi ve film izliyorum youtube üzerinden süper çalışıyor.

onun haricide itunes üzerinden müziklerimi dinliyorum stream özelliği var itunesdan dinlediğiniz müzik ses sistemine bağladıysanız airtv ordan dinliyorsunuz.

onun haricinde ipod ipad iphone varsa ordaki müzik resim video airtv üzerinden evinizdeki tv de izliyorsunuz.

4S ve new ipad de ben denemedim ama oyun oynarken telefon joistik oluyor ve oyunun lcd tv bakarak oynuyormuşsunuz ama ben deneyemedim bende iphone 4 var o özellik bende yok mirror diye geçen bir özellik.

Ama dediğim gibi süper bir cihaz o lcd tvlerde içinde olan smarttv uygulmasını kullanan varsa airtv kullansınlar sonra smarttv yazılımına o kadar kötü gelirki inanamazsınız.

http://www.apple.com/ipad/features/airplay/

https://www.youtube.com/watch?v=G7jgyTCMaO0
02:00 dakikasında oyun oynuyor mesela örnek bir video

darkmoon
11-10-2012, 18:49
sony NSZ-GS7 bilgisi olan varmı yada kullanan

Schumi
11-10-2012, 21:36
Üzerine JB yapıp XBMC yüklersin. Başkada bi boka yaramaz afedersin.

onursumer
11-10-2012, 22:06
bende bir ara niyetlendimde

bu aralar android tv box lar ile ilgileniyorum

dün elime everestin bir urunu geldi çok hoş hoşuma gitti ya klavye mause de taktım canavar gibi :)

darkmoon
11-10-2012, 22:10
bende onlarla uzun süredir ilgileniyorum androidli olanları ile dark ın ürünlerini meth ediyorlar wifi falan..

onursumer
11-10-2012, 22:40
bende onlarla uzun süredir ilgileniyorum androidli olanları ile dark ın ürünlerini meth ediyorlar wifi falan..

5 gündür kullanıyorum

Everest Nano310A Harici Pointer Kumandalı Android TV Box Full HD Medya Oynatıcı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=6QJfTi2WLPw)

bu linkteki cihaz poiter kumanda yok yanlız bana gelen pakette

çok başarılı dizimag den falan dizileri güzel oynatıyor sadece ilk açtığında siteyi reklamlardan biraz kasıyor gibi

bunun dışında wifi n olarak desteği var 1080p videoları çok güzel oynatıyor

ama genede core 2 olanları ile android 4.0 olanları gelirse daha ii olur gibi

gerçi bu cihazında 4.0 güncellemesi yakında gelicekmiş :)

Kubi
11-10-2012, 22:47
youtube dan açılan videoları tv ye aktarabiliniyor mu ?

darkmoon
11-10-2012, 22:48
evet güzelmiş 250 tl sanırım..

onursumer
11-10-2012, 22:57
youtube dan açılan videoları tv ye aktarabiliniyor mu ?

aynen zaten cihaz tv yi ekran olarak kullanıyor birnevi ekranı olmayan android tablet hdmi ile bağlayıp istediğiniz cihazı monitoru yapabiliyorsun

haliyle video vs tv de çok başarılı smart tv olayının aşmış hali bence :)

evet güzelmiş 250 tl sanırım..

evet o civarlarda bu cihazlar donanım olarak 1 kademe daha ii olsa ram ve işlemci olarak daha başka birşeye gerek yok her işi çozerler :)

DERAN_TUYNER
11-10-2012, 23:00
Ürünü ben daha önceden biliyordum.Ben bir arkadaşımda gördüm ve ondan aldım.

ürün apple id ile çalışıyor ve menüsü inanılmaz hızlı.Bu lg ve samsungda çıkan smarttv uygulması çöp o kadar diyim.

apple tv ile abd kredi kartı varsa içinde sezon dizileri ve filmlerini satın alıp izliyebiliyorsunuz ve sıfır takılma ile full hd olarak.

onun haricinde içinde bedava olarak youtube vimeo radyolar ve bir sürü tv uygulaması var. ben youtube id im ile online olup bir sürü dizi ve film izliyorum youtube üzerinden süper çalışıyor.

onun haricide itunes üzerinden müziklerimi dinliyorum stream özelliği var itunesdan dinlediğiniz müzik ses sistemine bağladıysanız airtv ordan dinliyorsunuz.

onun haricinde ipod ipad iphone varsa ordaki müzik resim video airtv üzerinden evinizdeki tv de izliyorsunuz.

4S ve new ipad de ben denemedim ama oyun oynarken telefon joistik oluyor ve oyunun lcd tv bakarak oynuyormuşsunuz ama ben deneyemedim bende iphone 4 var o özellik bende yok mirror diye geçen bir özellik.

Ama dediğim gibi süper bir cihaz o lcd tvlerde içinde olan smarttv uygulmasını kullanan varsa airtv kullansınlar sonra smarttv yazılımına o kadar kötü gelirki inanamazsınız.

Apple - iPad - Stream movies and music wirelessly with AirPlay. (http://www.apple.com/ipad/features/airplay/)

https://www.youtube.com/watch?v=G7jgyTCMaO0
02:00 dakikasında oyun oynuyor mesela örnek bir video

Arti 4s ve new iPad in varsa mirroring sayesinde ekranı olduğu gibi televizyondan görüyorsun yani temple run veya futbolu dev ekranda oynuyorsun ben yaklaşık 3 aydır kullanıyorum çok memnunum usa hesabım var binlerce filim be müzik seçeneğin var podcastleri falan Apple tv sen takip ediyorum şahsen i device kullanıyorsan tavsiye ederim

darkmoon
11-10-2012, 23:09
evet o civarlarda bu cihazlar donanım olarak 1 kademe daha ii olsa ram ve işlemci olarak daha başka birşeye gerek yok her işi çozerler :)

ben ebaydan bakınıyorumda bu cihazla aynı özellik donanımda olan cihazlar 60-70 dolar arası.. bir tık iyi olanına bakınıyorumda şimdi hangi işlemci iyi falan bilmiyorum.

onursumer
11-10-2012, 23:22
hepsi cortex zaten a8 veya a9 kullanıyorlar ama bunun versiyonları var ortalama 1ghz olanları iş gorur

ve ramleri 1gb olanları iş gorur işletim sistemi olarakda flash 11 yüklü destekli yazanlar daha kullanışlı olur artık markette olmadığından yuklemekle uğraşmassın :)

http://www.ebay.com/itm/G-Box-Midnight-Android-TV-Box-FULL-XBMC-Android-Internet-Web-Mini-PC-/221118460391?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item337baff1e7

bu linkteki güzel gibi :)

darkmoon
11-10-2012, 23:24
bu yeni nesil telechip olanlar var

individual
12-10-2012, 08:50
bir de winamp'a biri plugin yazmış apple airtv bağlanıp winampda dinlediğiniz müziği appletv yolluyor.yanlız 25 dolarmı neydi winamp ın sitesinde crack lazım bulamadım :D

http://emilles.dyndns.org/software/out_apx.html

http://emilles.dyndns.org/software/out_apx/faq.html

Ken_Block
12-10-2012, 16:15
Bunu İzleyebilirsin..

?v=Ip-ew1xwUYU

barisy
19-06-2013, 21:08
Konuyu hortlatıyorum arkadaşlar.

Birkaç gün önce satın aldım. Asıl kullanım amacı, iş yerinde indirdiğim filmleri ip4s içine atıp evde kablo derdi olmadan tv de izlemek. Ayrıca türkce dublajı diziler ve filmleri , internet sitelerine bağlanarak evdeki tv de rahatça izleyebilmek.

Bunun yanında akşam yemeğini yerken telefonundan hafif bir müzik açıp Berrak bir ses ile müzik sisteminden dinleyebiliyorsun. Kumanda yanında oluyor yani( iphone ipad kumanda görevi de görüyor).

Fakat şöyle bir sorun gözlemledim. Mesela cinexplayer kullanıyorum ve içine dolby film yüklüyorum. Her nedense apple tv 3 , receiver ime dolby olarak göndermiyor sesi. Stereo olarak geçiyor sisteme.

Bu konuda tecrübesi olan da varsa paylaşırsa sevinirim.

individual
19-06-2013, 21:13
Cinexplayer dolby digital desteklemiyordur.Yoksa appletv ve ipad destekliyor cinexplayer sesi stereo gönderiyo olabilir.

barisy
20-06-2013, 11:23
Cinexplayer dolby digital desteklemiyordur.Yoksa appletv ve ipad destekliyor cinexplayer sesi stereo gönderiyo olabilir.

Yok hocam , cinexplayer 5+1 destekliyor. Hatta dolby sitesinde var,

Download Dolby Digital Plus Demos (http://www.dolby.com/us/en/consumer/technology/home-theater/dolby-digital-plus-download.html)

individual
20-06-2013, 12:25
Yok hocam , cinexplayer 5+1 destekliyor. Hatta dolby sitesinde var,

Download Dolby Digital Plus Demos (http://www.dolby.com/us/en/consumer/technology/home-theater/dolby-digital-plus-download.html)

Peki appletv ses sistemine digital ses çıkışındanmı bağlı ?

Edit:Bazı player'larda ayarlarıda default olarak stereo olarak ses çıkışı seçili geliyor.cinexplayer kullanmadım ben ayarlarında belki bir seçenek vardır dolby digital için.

barisy
20-06-2013, 13:39
Peki appletv ses sistemine digital ses çıkışındanmı bağlı ?

Edit:Bazı player'larda ayarlarıda default olarak stereo olarak ses çıkışı seçili geliyor.cinexplayer kullanmadım ben ayarlarında belki bir seçenek vardır dolby digital için.

dolby digital receiverime optik çıkıştan bağladım. Enteresan bir durum . Yabancı forumlarda da epey sorun yaşayanla karşılaştım. araştırmaya devam ediyorum. Çözüm bulursan sizinle paylaşırım.

Amacım , iş yerimde indirdiğim filmleri telefona aktarıp evde apple tv vasıtası ile izlemek. Bunu yaparken de doğal olarak dolby ses keyfini almak istiyorum.

Apple tv gerçekten kullanışlı, birçok diziyi veya filmi internet bağlantısı üzerinden izleme şansım oluyor. Oldukça hızlı ve görüntü kalitesinden memnun kaldım.

individual
20-06-2013, 13:46
dolby digital receiverime optik çıkıştan bağladım. Enteresan bir durum . Yabancı forumlarda da epey sorun yaşayanla karşılaştım. araştırmaya devam ediyorum. Çözüm bulursan sizinle paylaşırım.

Amacım , iş yerimde indirdiğim filmleri telefona aktarıp evde apple tv vasıtası ile izlemek. Bunu yaparken de doğal olarak dolby ses keyfini almak istiyorum.

Apple tv gerçekten kullanışlı, birçok diziyi veya filmi internet bağlantısı üzerinden izleme şansım oluyor. Oldukça hızlı ve görüntü kalitesinden memnun kaldım.

Evet bende artık tv'de çok dizi izlemiyorum.Televizyonların programları üzerinden izliyorum ipad'le çok kullanışlı oluyor.

facia
20-06-2013, 14:50
Bende var ama kullanmıyorum... Ancak çok güzel alet onu söyleyim... Evde tv karşısında çok vakit geçirmediğimden artık atıl kaldı ancak...

Sınırsız internetin varsa ve ingilizce izleyebilirsan netflix ve Hulu yu dynDns (aylık 3$) izleyebiliyorsun lokasyon sorununu ortadan kaldırıyor... Onun haricinde ipad veya iphone da izlediklerini tv ye veriyor ki bu oyun oynarken veya video izlerken baya kullanışlı oluyor...

podcastler ve radiolar felan baya güzel ben açıkçası baya uzun süre kullandım ve çok da keyif aldım ancak master felan başlayınca artık vakit ayıramıyorm... Şahsen ben elimdeki ürünü satabilirim ... 150 tl pazarlıksız veririm aptv3 abd den aldım kutusu felan herşeyi duruyor... Düşünüyorsan pm atabilirsn.

facia
20-06-2013, 14:52
Konuyu hortlatıyorum arkadaşlar.

Birkaç gün önce satın aldım. Asıl kullanım amacı, iş yerinde indirdiğim filmleri ip4s içine atıp evde kablo derdi olmadan tv de izlemek. Ayrıca türkce dublajı diziler ve filmleri , internet sitelerine bağlanarak evdeki tv de rahatça izleyebilmek.

Bunun yanında akşam yemeğini yerken telefonundan hafif bir müzik açıp Berrak bir ses ile müzik sisteminden dinleyebiliyorsun. Kumanda yanında oluyor yani( iphone ipad kumanda görevi de görüyor).

Fakat şöyle bir sorun gözlemledim. Mesela cinexplayer kullanıyorum ve içine dolby film yüklüyorum. Her nedense apple tv 3 , receiver ime dolby olarak göndermiyor sesi. Stereo olarak geçiyor sisteme.

Bu konuda tecrübesi olan da varsa paylaşırsa sevinirim.

avplayer hd kullanıyorum böyle bir problemim yok belki yazılımla alakalıdır.

barisy
22-06-2013, 12:40
Yazılım ile ilgili de olabilir. Ac3 kodlu filmi hem mediabox a hem de telefona yükledim. Mediabox ile çalıştırdığında receiverimde dolby ışığını görüyorum fakat cinexplayer player ile denediğimde görmüyorum. Halbuki 5+1 işareti de çıkıyor üzerinde. İpad mide avplayer var, bir de filmi ona yükleyin deneyeceğim bakalım ne olacak. Eğer çalışırsa yazılımdandır.

by.gkn
12-01-2017, 12:07
Yeni konu açmayım bu konuya bir hort olsun.

Artık kullanımı daha yaygın sanırım konunun açıldığı zamana göre. Nedir ne değildir. 4. nesil var sanırım artık piyasada. Alınır mı? Geçenlerde bir arkadaşın evinde kurcaladım Smart tv'nin biraz daha gelişmişi gibi geldi bana ama kullanıcı yorumlarını merak ediyorum. Almaya değer mi sizce?

kıvancr
12-01-2017, 12:44

Artık kullanımı daha yaygın sanırım konunun açıldığı zamana göre. Nedir ne değildir. 4. nesil var sanırım artık piyasada. Alınır mı? Geçenlerde bir arkadaşın evinde kurcaladım Smart tv'nin biraz daha gelişmişi gibi geldi bana ama kullanıcı yorumlarını merak ediyorum. Almaya değer mi sizce?
Evımde en fazla 3 4 saat kullandıgım. Suan kutusunda duran apple tv var. Dusunursen cuzı bır ucret ıle verırım. p.m atabılırsın.

EREN34
12-01-2017, 13:01

Ben 3. nesil kullanıyorum. Smart TV'nin eksiklikliklerini tamamlıyor diyebilirim. En güzeli ios cihazı direk olarak kablosuz mirror screen yapabilir, filmleri kalitesi bozulmadan tam ekran izleme şansı veriyor.

Ben ayrı olarak mp4 uzantılı film indirip PC'den de kablosuz görüntü ve ses aktarımı yapıyorum. PC'im bildğin Windows.

cyclonee16
12-01-2017, 13:28
Ben 3. nesil kullanıyorum. Smart TV'nin eksiklikliklerini tamamlıyor diyebilirim. En güzeli ios cihazı direk olarak kablosuz mirror screen yapabilir, filmleri kalitesi bozulmadan tam ekran izleme şansı veriyor.

Ben ayrı olarak mp4 uzantılı film indirip PC'den de kablosuz görüntü ve ses aktarımı yapıyorum. PC'im bildğin Windows.

Hocam zahmet olmazsa bu işlemi nasıl yapıyorsunuz anlatabilir misiniz ? Bende 3.nesil kullanıyorum böyle bir işlem işime gelir açıkçası

berkaym
12-01-2017, 13:36
Bende kullanıyorum 2 aydır. Netflix ve turkcell tv aboneliğim vardı iksiyle çok güzel çalışıyo. Oyunları falanda orta iyi arası. Tek eksik spotify uygulaması olmaması bence. App'ler falan yavaş yavaş gelişiyo zaten ilerde daha aktif kullanılır sanırım

EREN34
12-01-2017, 14:42
Sanırım PC'den MP4 film konusunu soruyorsun.

Basamak, basamak yazarsam sanırım okunabiirliği daha iyi olur.

*PC'de itunes'a mevcut apple kimliğin ile giriş yap
*Apple TV'de mevcut apple kimliğin ile giriş yap
*Apple TV ve PC aynı wireless networke bağlı olsun
*Itunes'da üst sekmelerden birinde film ekle vb. bir seçenek var. Oradan MP4 uzantılı filmi ekle
*Apple TV'de Bilgisayarım'a tıkla
*Açılan ekranda filmi görmen lazım. Filme tıklayıp direk izliyorsun.

*Ben avi uzantılı bir filmi divx.com sitesinden indirdiğim convertor ile MP4 çevirdim. MP4 çevirirken ipad mini 2 seçtim. Çevirdikten sonra izledim.

by.gkn
12-01-2017, 14:59
Kullanıpta memnun olmayan pek yok gibi sanırım. Aslında video filan açarken smart tvde iki saat uğraşmak gerekiyor. Pc desen ha keza ama bu olunca en azından bu iş için bile kullanmak yeterli gibi.

Evımde en fazla 3 4 saat kullandıgım. Suan kutusunda duran apple tv var. Dusunursen cuzı bır ucret ıle verırım. p.m atabılırsın.

pm atıyorum size.

cyclonee16
12-01-2017, 21:09
Sanırım PC'den MP4 film konusunu soruyorsun.

Basamak, basamak yazarsam sanırım okunabiirliği daha iyi olur.

*PC'de itunes'a mevcut apple kimliğin ile giriş yap
*Apple TV'de mevcut apple kimliğin ile giriş yap
*Apple TV ve PC aynı wireless networke bağlı olsun
*Itunes'da üst sekmelerden birinde film ekle vb. bir seçenek var. Oradan MP4 uzantılı filmi ekle
*Apple TV'de Bilgisayarım'a tıkla
*Açılan ekranda filmi görmen lazım. Filme tıklayıp direk izliyorsun.

*Ben avi uzantılı bir filmi divx.com sitesinden indirdiğim convertor ile MP4 çevirdim. MP4 çevirirken ipad mini 2 seçtim. Çevirdikten sonra izledim.

Evet tam da bundan bahsediyordum. Tesekkur ederim