PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir'de mekan önerisi !

Erdem K.
12-10-2012, 14:05
Arkadaşlar çift olarak gidilecek değişik, bilmediğim, görmediğim yiyecek mekanları arıyorum. Hatta konu olarak herkese faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Balıktı, etti, tostu, dönerdi, tatlıydı vs. vs. farketmez.

Mekan ismi ve mümkünse açık adres/tarif belirtecek şekilde bildiğiniz güzel/değişik mekanları paylaşırsanız sevinirim.

Çok lüks de olabilir, varoş da :) Yeter ki mekan değişik ve yiyecekleri güzel olsun...

gökan
12-10-2012, 14:10
kucukpark bornova bısquıte

aRSLaN
12-10-2012, 14:18
İzmir'de pek bilen yok ama bence italyan menüsünü hakkıyla yerine getiren bir yer.Konak Pier Mezzaluna.

Erdem K.
12-10-2012, 14:32
ben de bir kaç mekan yazayım;
tavası recep usta / Kordon
giritli mehmet usta / bostanlı
ksk çarşıda da çok güzel bir dönerci vardı adını unuttum, iskeleyi sırtına alınca solda köşede, mekanı ismini hatırlayınca editlerim...

Ers
12-10-2012, 15:15
urlamor urla merkeze gelmeden sağda lezettini bilmem de manzarası nefis gibi duruyor ilk fırsatta gitmek niyetindenyim.

güzelbahçe de balık restoranlar var , liman , gemi gibi daha önce gitmediyseniz deneyebilirsiniz.

aRSLaN
12-10-2012, 15:36
ben de bir kaç mekan yazayım;
tavası recep usta / Kordon
giritli mehmet usta / bostanlı
ksk çarşıda da çok güzel bir dönerci vardı adını unuttum, iskeleyi sırtına alınca solda köşede, mekanı ismini hatırlayınca editlerim...

ksk çarşıdaki sakıpağa olabilir mi?orası da çok güzeldir

gökh@n_gr
12-10-2012, 16:50
alsancak fransız sokağı la cigale,kıbrıs şehitleri ve kordonda alins

R.I.P
12-10-2012, 16:50
kekom bilir- şemikler

Mert-
12-10-2012, 16:54
kekom bilir- şemikler

:):) muazzam bir tat

Onamdar
12-10-2012, 16:57
çankaya dönerci orhan 3 tane şubeleri var en iyisi çankayadaki

pasaporttan biraz içerde ciğerci zarif var on numero ciğer yapar hafta içi sabah 11 de açar 3-4 gibi kapatır küçüktür ama hesapları kalındır :D

kemeraltında bi söğüşcü var adını hatırlamıyorum ama severseniz mutlaka bakın tadına.
arkadaşın dediği gibi tavacı recep var 1. kordonda limana doğru giderken. fiyatlar kalın gibi gözükür ama çok fazla ikram geliyo normal gayet.

R.I.P
12-10-2012, 17:04
:):) muazzam bir tat

Bilen bilir :D
bu arada yanlış anlaşılmasın ciddi yazdım fakat hafta yorgunluğu olsa gerek çift kısmını yeni gördüm

JumboAli
12-10-2012, 17:25
Bostanlı Paprica - Bostanlı The GOOD - Bostanlı ARALIK SONU OCAKBASI. - Bostanlı Kumrucu OMUR ( ızmıre gelıp kumru yememek olmaz) Bornova - Boyozcu HUSEYIN

Met
12-10-2012, 19:57
Tavaci Recep Usta sonrasinda Kumrucu Ömür'de kumru son olarakta Edem Waffle. :)

Zack
12-10-2012, 20:01
Çankaya -Ciğerci Zarif
Mersinli - Kokoreççi Asım
Bornova K.park - Samsun Pide
Konak Kemeraltı - Cimcom Söğüş
Kemeraltı - Doyuran Manisa Kebapçısı
Kemeraltı Hisarönü - Neşe Köfte
Urla İskele - Ünal Kardeşler (Katmerci)

cabrioleter
13-10-2012, 00:23
e herkes yemeklerden bahsetmiş ben tatlıdan gireyim;

hatayda cemil baba iddia ediyorum dünyanın en güzel baklavasını burda yersiniz, fıstık sarması falan haddinden fazla başarılı.

bahçelievler tatlıcısında künefe yemelisiniz mükemmel,

kızlarağası karşısındaki ufak balıkçı adı aklıma gelmedi ama balık ekmek ve karides güveç şiddetle öneririm..

overblack
13-10-2012, 00:25
güzelbahçede floryalı et mangal

sanctuary35
13-10-2012, 23:51
inciraltı levent marina
buca mangal
buca sini köşk

Germanian
14-10-2012, 00:15
çankaya dönerci orhan 3 tane şubeleri var en iyisi çankayadaki

pasaporttan biraz içerde ciğerci zarif var on numero ciğer yapar hafta içi sabah 11 de açar 3-4 gibi kapatır küçüktür ama hesapları kalındır :D

kemeraltında bi söğüşcü var adını hatırlamıyorum ama severseniz mutlaka bakın tadına.
arkadaşın dediği gibi tavacı recep var 1. kordonda limana doğru giderken. fiyatlar kalın gibi gözükür ama çok fazla ikram geliyo normal gayet.

adı zarif ama hesapları pek zarif değil :D

Splendour
14-10-2012, 01:40
çankaya-ciğerci zarif. ve hemen yanında topçu çöp şiş.

JumboAli
14-10-2012, 02:39
Gumuspala erzurum cag kebap

goldbergbrk
14-10-2012, 04:26
izmir çankaya batıgöz hastanesi arkası midyesi aslan abi :)
adam bu işin piiri

behçetuz cocuk hastanesi arkası maviköşe sandviç bunlarda iyidir

DejaVu
14-10-2012, 10:13
Altıevler-bizim gazino / la cigale -Fransız kültür merkezi bahçesi / İzmir konağı-ekonomi karşısı/köşeBaşı-çevreyolu selway karşısı haftada 1dışarda yemeği tercih ettiğimizden :)daha birsürü var sen ne istediğini söylee kardeşim ben sana yardımcı olayım :)

shero
14-10-2012, 10:21
pasaport topcu cöp şiş

Onamdar
14-10-2012, 10:27
adı zarif ama hesapları pek zarif değil :D

Aynen ama baska ole ciger yapanda yok izmirde:)

bide bide cankayadan ucyole cikan spotcularin oldugu bi yokus varya kemeraltinin arkasinda kaliyo o yokusun hemen basinda karakolu gecince sagda bi tire kebapcisi var yok boyle bi lezzet. Pakize suda gelip program bile yapmisti. 5 6 masali bi yer ama parmaklarinizi yersiniz.

Erdem K.
15-10-2012, 07:37
ksk çarşıdaki sakıpağa olabilir mi?orası da çok güzeldir

sanırım orası ama mesajı yazdığımdan beri gidemediğimden mekan ismini henüz editleyemedim...

Ege Park Mavişehir _ Sushico (Sadece sushi yok, değişik güzel lezzetler de mevcut)

Erdem K.
15-10-2012, 07:46
Altıevler-bizim gazino / la cigale -Fransız kültür merkezi bahçesi / İzmir konağı-ekonomi karşısı/köşeBaşı-çevreyolu selway karşısı haftada 1dışarda yemeği tercih ettiğimizden :)daha birsürü var sen ne istediğini söylee kardeşim ben sana yardımcı olayım :)

Valla aslında amacım herkesin gidip beğendiği mekanları, mümkünse açık adresleriyle ya da yol tarifleriyle belirtmesi. Sadece benim için değil de İzmir'e dışardan gelecek çoğu arkadaş için de faydalı olabileceğini düşünüyorum :icon_tup:

Mesela önümüzdeki günlerde sizin yazdığınız mekanlar arasından seçim yaparak İzmir'de olduğumuz halde görmediğimiz bilmediğimiz güzel mekanları görmeyi planlıyorum ...

aegean76
15-10-2012, 09:49
Alsancak gül sokak Pizza Venedik ....
2.Kordon (nato binası yanı) kardeşler büfe yumurtalı pastırmalı karışık.
Sevinç pastanesi arka sokağı (dönerciler sokağı) köşede kelle söğüççü var iyidir..
Alsancak özel sağlık hastanesinin orada yeni sağlık kokoreççisi..

Ayrıca @zack nickli arkadaşın yazdıklarının altına imzamı atarım :)

powERS
15-10-2012, 09:58
tvacı recp için şerefsizlere yardım ediyo deniyor.

Onamdar
15-10-2012, 10:00
tvacı recp için şerefsizlere yardım ediyo deniyor.

haraç olayı olabilir ama doğrudan yardım sanmıyorum.

powERS
15-10-2012, 10:01
Buca da sini var ayrıca

Erdem K.
16-10-2012, 07:08

İzmir konağını merak ettim doğrusu. tam olarak nerededir :soru: Yiyecek, içecek olarak tavsiyeniz var mı?

edit: kendim çaldım kendim oynadım gibi olacak ama netten adresini buldum :) Sakarya Cad. No:131 Merkez Balçova, Tlf:278 66 88. Tabi mönüsünde dikkat çeken yiyecekler, tattıklarınız ve aman yeme diyecekleriniz varsa öğrenmek isterim ;)

urukain
16-10-2012, 07:40
İzmir konağını merak ettim doğrusu. tam olarak nerededir :soru: Yiyecek, içecek olarak tavsiyeniz var mı?

edit: kendim çaldım kendim oynadım gibi olacak ama netten adresini buldum :) Sakarya Cad. No:131 Merkez Balçova, Tlf:278 66 88. Tabi mönüsünde dikkat çeken yiyecekler, tattıklarınız ve aman yeme diyecekleriniz varsa öğrenmek isterim ;)

ekonomi ünviersitesinin karşısı :)

Erdem K.
29-10-2012, 09:47
Arkadaşlar otoparkı da olan güzel mekan önerilerinizi 4 gözle beklemekteyim :) ...

barutçu
29-10-2012, 12:30
Arkadaşlar otoparkı da olan güzel mekan önerilerinizi 4 gözle beklemekteyim :) ...

Balık:
Levent Marina Potiri Meyhane (Otopark Mevcut)
Bizim Gazino Narlıdere (Otopark Mevcut)
Kule Rest. Güzelbahçe (Otopark Mevcut)
Balık Pişirici Als. (Otopark mevcut değil vale bırakabilirsiniz)
Adabalık - Fethi'nin Yeri - Çeşme (Yaz/Kış Açık) (Otopark Mevcut)

Et:
Floryalı Güzelbahçe(Otopark Mevcut)
Cumba Et Bornova(Otopark Mevcut)

Genel:
La-Cigale Restaurant(Otopark Mevcut)
Ünal Kardeşler Katmer(Otopark Mevcut değil)