PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugün başıma gelen talihsiz olaylar zinciri

Mivec_4G63
15-10-2012, 19:49
Öğlen saatlerinde eve dönerken, 1 gidiş 1 geliş olan bir yola girdim. Yokuş yukarı çıkarken, sağ tarafımda parketmiş arabalar vardı. Yokuş aşağı a3le yardıran kasap ablaya sellektör yaptım gelme burada araba var geçmez diye, inatla usta şoför gibi kaya kaya gelmeye başladı. 2 araba zor sığıyor bu embesil 3 araba yan yana geçer zannediyor. Neyse iyice yanaştı baktım sol çamurluğa sürtecek arabayı, sağa kırarak kaçayım derken park halindeki aracın tamponununa vurduk. Sesi duyan abla basarak kaçtı hemen, indim baktım sağ arka kapım içeri göçmüş, sağ ön kapıda tamponun plastiği kalmış, aynı şekilde sağ arka çamurluktada. Çamurluk ve kapıdaki kalıntılar tırnakla çıkıyodu yani çizik vs. yoktu. Arabayı ümraniyede tanınmış bir markanın bayii servisine götürdüm, İlgili kişi, kaskodan yaparsak, arka kapıyı değiştiririz dedi(ısrar edince boya da olur diyor) sağ ön kapı komple boyanacak incecik tampon kalıntıları var??? aynı şekilde sağ arka çamurluk da boyanacak dedi. Ama dedi cebinden verirsen ben bunu boyasız değişmesiz hallederim dedi. Ne kadar olur dedim, 400 lira deyince oha dedim. 300 olsun dedi , 200 liram var dedim iyi olur sen arabayı bırak 1 saat sonra gel al dedi. (Servisten önce aracı kaportacıya götürdüm iç döşeme sökük halde) Kardeşimle gitmiştim, kapıdan çıkmamla bi anda caydım, dedim git söyle vazgeçtim kaskodan yapsınlar, kardeşim 2 dakka sonra geldi abi arabayı yapmışlar kapı eskisi gibi olmuş dedi. Bu sırada ben adama iptal edin kaskodan yapıcaz diyorum. Adam gitti iptal dedi, adam aşağı çağırdı servis müdürünü... biz de indik aşağı bi baktım kapı göçmüş yine. Kardeşim kulağıma abi bu kapıyı bunlar geri göçürmüş dedi. Tamam eyvallah dedim oradan sanayiye çektim arabayı, egzozcu bi ustam vardı dedim bana bi kaportacı öner yaptıralım şunu. Dur dedi tornavidayı kaptı girişti, döşemeyi söktü tekrar(servisteki arkadaşlar döşemeyi geri taktı, hayırdır inşallah) neyse eliyle hafif itti ve aracın kapı orjinal haline geldi, az ileride boyacıdan 2 tane bez kaptı geldi pasta cila sanırsam... bi sildi aracı ne çizik kaldı ne bişey eskisi gibi oldu araç. Dedim ne verelim usta 30 lira ver varsa dedi, teşekkür edip eve geldim. Servis çalışanlarını da Allah'a havale ettim.

Biraz uzun yazdım kusura bakmayın.

ERTAN
15-10-2012, 19:51
Geçmiş olsun :) ustayada helal olsun

CoSA
15-10-2012, 19:57
bi baktım kapı göçmüş yine. Kardeşim kulağıma abi bu kapıyı bunlar geri göçürmüş dedi.

yazıklar olsun ya işte insanlar bu kadar değersiz kalitesiz... yaptığı kapıyı inat olsun diye geri göçürebiliyor geçmiş olsun umarım bir daha basınıza böyle bir olay gelmez be o servise düşmezsiniz..

Rox
15-10-2012, 19:59
aynısı 2gün önce başıma geldi desem inanmazsın :D allahtan renoyla değildim kuşla geziyorduk masraf 6tl çamurluk plastiği kırıldı vurduğum aracın tamponu indi :D

SErhat.
En başta keşke aracı geri salsaymışsınız.

Bunun haricinde servis apayrı bir olay. İnsan yaptığı şeyi kasko iptal diye yeniden bozar mı..

Geçmiş olsun.

Mivec_4G63
yazıklar olsun ya işte insanlar bu kadar değersiz kalitesiz... yaptığı kapıyı inat olsun diye geri göçürebiliyor geçmiş olsun umarım bir daha basınıza böyle bir olay gelmez be o servise düşmezsiniz..

Sağol, Allah kimseyi düşürmesin

stlegal
geçmiş olsun var böyle totoşlar..

htsipit
15-10-2012, 20:00
Geçmiş olsun. Aslında o ablayı ve servisde size sıkıntı çıkaranları üst üste koyup üstüne beton dökmek lazım. :(
Biraz psikopatça mı oldu be. :D :D :D :D

Mivec_4G63
15-10-2012, 20:00
En başta keşke aracı geri salsaymışsınız.

Bunun haricinde servis apayrı bir olay. İnsan yaptığı şeyi kasko iptal diye yeniden bozar mı..

Geçmiş olsun.

öyle bi geldi ki o fırsatı vermedi bana, zaten ben durdum öyle gelince 2-3 araç geri gitmeyi bile göze aldım ama olacağı varmış ne yapalım.

Time-R
15-10-2012, 20:01
Cok gecmis olsun, ne yazikki oluyor boyle seyler hayatta....

Mivec_4G63
15-10-2012, 20:03
Sağolun cana gelmesin, ama böyle insanların olması üzücü tabiki

rekord2000
15-10-2012, 20:32
Gecmis olsun, terbiyesiz heriflerin kapisinada ugrama bence bi daha:( o diil egzoscunun egzoscu olduguna eminiz dimi:D

JusticeForAll
15-10-2012, 21:41
geçmiş olsun sizin adınıza üzüldüm

SOMEONESPECIAL
15-10-2012, 21:45
Bazen isnsanlar boşyere katil olmuyorlar diyedüşünüyorum

ruudvan
15-10-2012, 21:58
Allahtan boyada sorun yokmuş ki göçük düzelmiş birazcık şanssızlık birazda şanslıymıssın geçmiş olsun.

pegeout 106
15-10-2012, 22:12
vayy ßee PES arkadaş..

Kadyr
15-10-2012, 22:15
Vuran kasari kovalamadinmi?

Splendour
15-10-2012, 22:16
geçmiş olsun,Allah hep iyi niyetli insanlarla karşılaştırsın diye boşuna dememişler :)

Mivec_4G63
15-10-2012, 22:27
Sağolun Allah kimsenin başına vermesin zor işler, geçerim ederim demek yerine garantiye almak gerekiyor.

Vintage
16-10-2012, 10:49
ben olsam şimdi o servise molotof atma planları yapıyodum
Neyse yinede hallolmuş herşey geçmiş olsun

BİLAL
16-10-2012, 11:04
http://i48.tinypic.com/30hrhmq.jpg

http://i46.tinypic.com/n1pm6p.jpg

http://i48.tinypic.com/124klqq.jpg

gecen gunde .bızım ustaların arabasına bırıne 400 bırınede 600 tl istedıler bıraz vakıtle hallettım kendım .ama usta arkadaşlar kızmasın lutfen şimdı dıyeceklerkı bız dukkanı kapatalım gıdelım dıcekler ama bunlar basıt işler meslegımde farlı meslek alakası yok bu işlerle.parkecıyım

CasabLanca
16-10-2012, 19:46
servistekilere diyecek laf yokda keşke direk karşıdan gelene vursaydın
geçtiğimiz hafta bizde trafikte normal ilerlerken solumuzdaki şahin birden kaputun üstünden zıplayacak gibi olunca can havli sağa kırdık kızaklayıp sağda duran arabaya vurduk. şahinci kaçarken yakalayıp durdurduk polisi çağırdık, polisi çağırınca ilk işi müdahale olmadığı için şahinciyi göndermek oldu olan bize oldu :D