PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Touareg 3.2 V6 Hakkında ?

Sert@ç
20-10-2012, 12:22
Bu araç hakkında bilgisi olan varmı acaba ?
Tüketimi vergisi ve kronik problemlerini kullanıcı yorumlarıyla öğrenirsem sevinirim
Özellikle tüketim olarak 2300kiloya yakın arabanın 15 den aşağı yakacağını hiç sanmıyorum o yüzden direk lpg taktıcam sizce tüketim durumu ne olur ?

darkmoon
20-10-2012, 12:29
Gözünü korkutmasın ama şehir içi fabrika verisi bile 19 litre uzun yoldada 11 litre..

efe_
20-10-2012, 12:35
Alırken uygun ama kullanım maliyetleri yüksek yoksa bende düşünüyordum.100 litre benzin deposu olması lazım (emin değilim) 15 litre en kötü yakar.Ne tür lpg kullanılmalı onuda durmadan bitirir gibi geliyor.Yıllık vergi 4000 tl'ye yakın olması lazım en düşük modelininki 2-3 sene sonra yarıya iner sanırım yaştan dolayı.

kemal_koker
20-10-2012, 12:36
yuva yıkar :/

Turboğuz54
20-10-2012, 12:39
Bu ülkeye göre bi araba değil

Nightfish
20-10-2012, 12:42
Ben 300M'i alacağım zaman da yok aşırı yakar, ocağa incir ağacı diker cart curt demediklerini bırakmamıştı insanlar. Fabrika verisi kadar tırt bişi yok, benim arabada da 16 litre diyor şehir içi ama benimki en en en fazla 13 yakıyor şehir içinde sürekli gazlarsan. Yedek parçası ucuz değil ama sürekli arıza çıkaran bi araba da değil zaten. Elektrik aksamı sıkıntı çıkarabilir çıkarırsa, onun dışında bişi yok.
Vergisi de kasko değerinden kaynaklı olarak düşüyordu yanlış hatırlamıyorsam.

darkmoon
20-10-2012, 13:31
Tırt değer diye bir şey olmaz.. o hesap kitabı yapan mühendis takımı resmi fabrikanın verileri..
senin aracın ortalamayı yakıyordur o kadar basit..biraz trafiğe giriyorsan hafif bir dur kalk içine giriyorsan ortalamadan bir iki litre fazla yakar aracın..komple yoğun trafiğin içine girersen saatlerce dur kalk halinde olursan senin aracında şehir içi yakış verileri neyse onu yakar.Uzun yoldada uzun yol verisi neyse onu yakar.

Nightfish
20-10-2012, 13:49
Gayet de tırt o veriler. Sonata da 11 litre yakıyodu sözde. 7.5 litreden yukarı çıkmadı bendeki. CR-V de 12 litre yakıyo, bendeki 9'un yukarısına çıkmadı.

Benim aracım ortalamadı yakmıyor, hiç o fabrika verilerinde yakan tanıdığım da olmadı. Hafif dur kalkla falan alakası yok, bildiğin şehir içi kullanıyorum zaten. Ha olur da deli gibi her ışıkta basarsan gaza işte o zaman fabrika verisinde yakarsın. Fabrikadan çıkan her aracın motor gücü falan da mı aynı diye düşünüyorsun sen acaba ?
Basit, ortalama, istatiksel bi veri yazmak zorundalar ki denemekten çok matematiksel hesaplamalarla bulunuyor o ortalama yakıt. Ki çoğu zaman görüldüğü üzere evdeki hesap çarşıya uymuyor.

Bu mantıkla bakıyorsan katalogda yazan yazıya göre araba alıyorsun alırken, gidip denemeye, kendin görmeye hiç gerek yok.

darkmoon
20-10-2012, 13:54
Bende tırt değil diyorum..

_driver_
20-10-2012, 13:56
yuva yıkar :/

kısa bir süre kullandım
en net yorum budur :icon_tup:

Omak
20-10-2012, 14:02
Gayet de tırt o veriler. Sonata da 11 litre yakıyodu sözde. 7.5 litreden yukarı çıkmadı bendeki. CR-V de 12 litre yakıyo, bendeki 9'un yukarısına çıkmadı.

Benim aracım ortalamadı yakmıyor, hiç o fabrika verilerinde yakan tanıdığım da olmadı. Hafif dur kalkla falan alakası yok, bildiğin şehir içi kullanıyorum zaten. Ha olur da deli gibi her ışıkta basarsan gaza işte o zaman fabrika verisinde yakarsın. Fabrikadan çıkan her aracın motor gücü falan da mı aynı diye düşünüyorsun sen acaba ?
Basit, ortalama, istatiksel bi veri yazmak zorundalar ki denemekten çok matematiksel hesaplamalarla bulunuyor o ortalama yakıt. Ki çoğu zaman görüldüğü üzere evdeki hesap çarşıya uymuyor.

Bu mantıkla bakıyorsan katalogda yazan yazıya göre araba alıyorsun alırken, gidip denemeye, kendin görmeye hiç gerek yok.

senin arabaları sana özel yapmışlar. hangi arabayı deli gibi ışıklarda basıyorsunda fabrika verisinde yakıyor?

ozaman sen şimdi diyeceksinki polo tdi fabrika verisi 3,7 lt (ş.dışı) olarak gözüküyor tırt o aslında 2 lt yakıyor dimi.

fabrika verisinin tırtlığını bırakalımda arkadaşın açtığı konuya yoğunlaşalım. özellikle kullanıcıdan yorum almak istemiş. varsa touareg yazalım yoksa takip edelim.

bu konu benimde aklımda takılı kalan sorular içeriyor yazın başında bende bakmıştım 3.2 lere fiyatları gayet uygun gozukuyor. takipteyim.

Seven7
20-10-2012, 14:13
Bu araçların km'leri neden bu kadar yüksek? Ciddi ciddi şirket arabası gibi kullanmışlar sanki. -Merak ettiğimden soruyorum.-

rodya
20-10-2012, 14:15

Sen ve tanıdıkların Alice Harikalar Diyarı'nda yaşamıyorsanız, öyle bir dünya yok.

Nightfish
20-10-2012, 14:20
Evet öyle bi dünya yok, o verileri de öyle süper hesaplayarak yapıyorlar zaten. Süper basarsan fabrika verisinde değil, o verinin üzerinde yakar dedim zaten ah bi de adam akıllı okusanız.

Size fabrika verileriyle mutluluklar, kataloga bakarak araba almak resmen bu.

ahmetbaha-drs
20-10-2012, 14:35
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/69477-touareg-x5-30i-range-30dizel-x-trail-ya-da-onerileriniz.html

misery1903
20-10-2012, 14:38
Devirli kullanımda çoğu LPG'li araç gibi yağ yakma ihtimali olduğunu da hesaba katın derim.

Evet öyle bi dünya yok, o verileri de öyle süper hesaplayarak yapıyorlar zaten. Süper basarsan fabrika verisinde değil, o verinin üzerinde yakar dedim zaten ah bi de adam akıllı okusanız.

Size fabrika verileriyle mutluluklar, kataloga bakarak araba almak resmen bu.

Siz verilerinizi nasıl hesaplıyorsunuz bir de yol bilgisayarı tüketimi ne kadar göstermekte?
Eğer doğru ise dedikleriniz ki açık konuşmak gerekirse ben de şüphe ediyorum, biz arabaları yanlış kullanıyoruz haberimiz yok.

_driver_
20-10-2012, 14:50
Sen ve tanıdıkların Alice Harikalar Diyarı'nda yaşamıyorsanız, öyle bir dünya yok.

imza olur :D

Ufuk
20-10-2012, 14:53
Aynı motorlu cayenne kullandım yaklaşık 3000km.Aralarında ağırlık farkı pek yoktur sanırım.Ben bu 3bin boyunca istanbulda 2 hafta ağır trafikte ve ist bodrum arası uzun yolda kullandım.Az yaktığını söyleyemeyeceğim.Az yaktıran varsa olabilir.Ama araba bendeyken çok yakıyordu.Yada bana çok geliyordu.

darkmoon
20-10-2012, 14:58
Aynı motorlu cayenne kullandım yaklaşık 3000km.Aralarında ağırlık farkı pek yoktur sanırım.Ben bu 3bin boyunca istanbulda 2 hafta ağır trafikte ve ist bodrum arası uzun yolda kullandım.Az yaktığını söyleyemeyeceğim.Az yaktıran varsa olabilir.Ama araba bendeyken çok yakıyordu.Yada bana çok geliyordu.

sana çok gelmiyordur sanmıyorum yani şehir içi resmi veriler 19 litre diyor ortalama değerlerde 15 yaksa gene çok..

Sert@ç
20-10-2012, 14:58
Konuyu fabrika verisinden touarege çevirirsek

Şuan 2.0 tfsi kullanıyorum sizce bundan fazla mı yakar az mı ? Çünkü 2.0 tfsi tüketiminden gayet memnunum ama fazlası kasar

En önemlisi lpg de tüketim durumu nedir ?

darkmoon
20-10-2012, 15:03
senin aracın ne yakıyor en fazla 11 falan yakıyordur.. tabiki en iyimser ihtimalde bile fazla yakar.

Osman Bahadır
20-10-2012, 15:32
15 lt/100km iyimser bir tahmin. 2.0TFSi'ın iki katını bulabilir tüketim.

Fabrika verisi diye bir veri yok. Avrupa Birliği Emisyon Regülasyonlarına(ec) göre ölçülmüş tüketim değerleri var. Onlar da şehirdışı, şehiriçi ve karma başlıkları altında toplanan farklı parkurlar ve farklı şartlardaki kullanımları içeren sürüşler sonucu elde edilen tüketim değerleridir. Tüm araçlara aynı normlar uygulanır ve tüm araçlar aynı şartlarda test edilir. Yani bir göstergedir.

Eğer Nightfish nickli arkadaşın aracı fabrika verisi(!)'nden az yakıyorsa onun kullanım şartları için ayrı bir grup oluşturup, şehirdışı, şehiriçi, karma ve Nightfish style şeklinde bir standart esas alınabilir. Ama bu yeni standart da muhtemelen diğer standartlara paralel bir tüketim sergileyecektir.

Araçlar Euro normlarında ölçülen değerlerden farklı tüketimler sergiyelebilir. Bunun sebebi çok basit; çünkü euro normlarında test edildikleri şartlardan farklı şartlarda kullanılabilirler. Şehiriçi veya şehirdışı diye adlandırabileceğimiz ve hiçbir şart ve koşul altında değişmeyen, tüm değişkenler ve etkenlerden bağımsız bir sürüş standardı yoktur. Sürücü, hava, yol, kullanım, yük, güzergah, trafik vs tüm etkenlerden hiçbir şekilde etkilenmeyerek sürekli sabit tüketim sergiyelen bir araç üretilene kadar, tüm tüketim değerleri kişilerin bireysel kullanım ve güzergahlarına göre değişkenlik göstermeye devam edecektir.

darkmoon
20-10-2012, 15:43
15 lt/100km iyimser bir tahmin. 2.0TFSi'ın iki katını bulabilir tüketim.

Fabrika verisi diye bir veri yok. Avrupa Birliği Emisyon Regülasyonlarına(ec) göre ölçülmüş tüketim değerleri var. Onlar da şehirdışı, şehiriçi ve karma başlıkları altında toplanan farklı parkurlar ve farklı şartlardaki kullanımları içeren sürüşler sonucu elde edilen tüketim değerleridir. Tüm araçlara aynı normlar uygulanır ve tüm araçlar aynı şartlarda test edilir. Yani bir göstergedir.

Eğer Nightfish nickli arkadaşın aracı fabrika verisi(!)'nden az yakıyorsa onun kullanım şartları için ayrı bir grup oluşturup, şehirdışı, şehiriçi, karma ve Nightfish style şeklinde bir standart esas alınabilir. Ama bu yeni standart da muhtemelen diğer standartlara paralel bir tüketim sergileyecektir.

Araçlar Euro normlarında ölçülen değerlerden farklı tüketimler sergiyelebilir. Bunun sebebi çok basit; çünkü euro normlarında test edildikleri şartlardan farklı şartlarda kullanılabilirler. Şehiriçi veya şehirdışı diye adlandırabileceğimiz ve hiçbir şart ve koşul altında değişmeyen, tüm değişkenler ve etkenlerden bağımsız bir sürüş standardı yoktur. Sürücü, hava, yol, kullanım, yük, güzergah, trafik vs tüm etkenlerden hiçbir şekilde etkilenmeyerek sürekli sabit tüketim sergiyelen bir araç üretilene kadar, tüm tüketim değerleri kişilerin bireysel kullanım ve güzergahlarına göre değişkenlik göstermeye devam edecektir.

Üstadım çok teşşekkür ederim açıklama için..
dediğin gibi euro normlarının dışında farklı kullanımda genelde daha az değil daha fazla yakıt tüketimine yol açar.. çünkü zaten onlar sineğin yağını çıkarıcak şekilde bu testleri yapıyorlar.. Buda gösteriyorki fabrika verisi(!) şaşmamak lazım.

Osman Bahadır
20-10-2012, 15:50
Üstadım çok teşşekkür ederim açıklama için..
dediğin gibi euro normlarının dışında farklı kullanımda genelde daha az değil daha fazla yakıt tüketimine yol açar.. çünkü zaten onlar sineğin yağını çıkarıcak şekilde bu testleri yapıyorlar..

Aslına bakarsak euro normlarında yapılan ölçümler araçların tüketimlerini düşük göstermek için sineğin yağını çıkararak yapılan ölçümler değil. Hepsi çok sıkı şekilde belirlenmiş standartlarda gerçekleştirilen kullanımlar sonucu yapılan ölçümler. Ancak Türkiye şartlarında hesap edilemeyen dur-kalk, saatlerce beklemeli trafik yoğunlukları ile karşılaşılabiliyor. Aynı şekilde şehiriçi olmasına rağmen şehirdışı benzeri sürekli son viteste sabit hızla kullanılabilecek durumlar sonucu tüketim şehiriçi değerinin altına da düşebilir. Tabi ki burada hata böylesi şehirdışı benzeri bir kullanımı şehiriçi olarak değerlendirmektir.

EEC-99-100/EC normlarına göre tüketim testleri içerikleri;

Şehir içi: Soğuktan çalıştırılmış motor ile 4km'lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 50km/s ve ortalama 19km/s hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerlerdir.

Şehir Dışı: Şehir içi ölçümünden hemen sonra gerçekleştirilen, 7km'lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 120km/s hıza ulaşacak şekilde, yarı zamanli sabit hız ve yarı zamanlı değişken hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerleridir.

Ortalama: Şehir içi ve Şehir dışı testlerinin kat edilen mesafe ölçüsüyle ağırlıklı ortalamasi alinarak hesaplanmasıdır.

Detaylı bilgi Avrupa Birliği sitesinden edinilebilir;
Reduction of pollutant emissions from light vehicles (http://europa.eu/legislation_summaries/environment/air_pollution/l28186_en.htm)

darkmoon
20-10-2012, 15:54
sineğin yağını zaten kendin açıklamışsın üstat "Hepsi çok sıkı şekilde belirlenmiş standartlarda gerçekleştirilen kullanımlar sonucu yapılan ölçümler" bu anlamda söyledim :)

HkN
20-10-2012, 16:17
En ucuz bakımı 800 TL gibi bir rakam :)

cabrioleter
20-10-2012, 16:51

Laboratuvar ortamında soğuktan çalıştırılmış motor ile 4km'lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 50km/s ve ortalama 19km/s hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerlerdir. Üstelik yarım depo yakıt ve sadece şoförle ölçülür bir de baz donanımlı araç.

yani bir fabrika niye olduğundan yüksek gösterip ona göre arabayı yüksek vergi dilimine (emisyon için) soksun ve de müşterinin gözünü korkutsun..

ilovedrifting
20-10-2012, 16:57

O zaman senin hesapların yanlış kusura bakma. CRV ile şehir içi 9 litre yakıyorum dersen orda durcan. 2 sene 98 crv kullandım 3 senedir de 05 crv kullanıyorum. Bizim sülalede benim ki hariç 3 tane daha crv var onları da kullandım. öyle bi yakıt yok.

Quantum
20-10-2012, 20:02
Aracınızın teknik özelliklerinde geçen yakıt tüketim rakamları gerçeğe çok yakın verilerdir.
Bu veriler de asla ve asla %30-35 sapmada bulunmaz.
Öyle bir dünya yok..

onursumer
20-10-2012, 20:12
alla alla neden okadar çok yakıyor acaba

arkadaşımın ml320 si hiç bukadar yakmıyordu mercedese ozel bir durummu bu

Faruk'S
20-10-2012, 20:14
tüm olumsuzluklara rağmen mukemmel bi SUV bence..

Burak Kasim
20-10-2012, 20:20
Asla air suspension olan modellerinden alma, ciddi masraf cikariyor.

efe_
20-10-2012, 21:11
Asla air suspension olan modellerinden alma, ciddi masraf cikariyor.

Air süspansyon olmayıncada toureg diyesim gelmiyor sevdiren özelliği o aslında :)
Bu araç ABD, arap ülkelerinde binilecek tarzda bence,benzinin hesap edilmediği yerlerde kullanılması gereken bir araç.

G_TT_I
20-10-2012, 21:31
Fabrika verisi çok farkli çıkan araç henüz görmedim,

Türkiyede sıfır alırken çok pahalı olup 2 elde fırsat derecesinde fiyat farkı varsa;
1) Çok yapıyordur,
2) vergisi çoktur,
3) 2. el satması zor bir araçtır, bugün pert dizel meganelara uzay para istiyorlar.
:) sahibinden değerleri hiç şaşmaz, lüks yaşam ucuza olmuyor, lpg ile normal bir araç kadar yakar ama blok kaynaklı sıkıntı yaşanabiliyor,
yükseklik sıkıntı ama kendini komple bırakınca inik güzel görüntü oluyor :)

Sert@ç
21-10-2012, 09:10
Şuan leonla karışık kullanım sakin modda 230 lira full depo benzinle tam 700kmye yakın yol gidiyorum
Yani aynı şekilde touaregi sakin kullanımda 200 liralık lpg ile 700km görmem hayal mi ?
Hayalse bu fiyatlarda öneri jip varmı ?

fatiii
21-10-2012, 09:20
Şuan leonla karışık kullanım sakin modda 230 lira full depo benzinle tam 700kmye yakın yol gidiyorum
Yani aynı şekilde touaregi sakin kullanımda 200 liralık lpg ile 700km görmem hayal mi ?
Hayalse bu fiyatlarda öneri jip varmı ?

200 liraya 700 km yi şu an normal araçlar zor gidiyor toureg bence şehir içi max oglu max 420-430 km gider 200 liralık lpg ile.

darkmoon
21-10-2012, 09:40
yakış değerlerinizi para üstünden yazmayın çünkü yakıtın fiyatı bir iniyor bir çıkıyor hiç bir zaman ayar tutmaz normal sonuç elde edilmez net sonuç aracınızın yol bilgisayarında yazan 100km ortalama hızda yakdığınız değerdir.. tabi oda araç benzinliyse benzindeki değer lpg de aracın beyni yanılıyor..

Edit : bu arada aracın 10-11 civarı yakıyordur senin 2.0 tfsi... en iyimser oda en en iyimser tahminle touareg ortalama değerleri yakalasan 15-16 dan aşağı yakmaz.. fabrika teknik değerleri şehir içi 19 litre diyor çünkü kaldıki istanbul gibi yoğun trafiğin olduğu bir şehirde o araç fabrika verisi olan 19 litreyide görür bence...

Sert@ç
21-10-2012, 09:47
Aracım lpgli değil benzinli ancak benzin zammıyla fiyat full depoda en fazla 10-15 lira fark toplamda 48+7 litre yakıt alıyor zaten

darkmoon
21-10-2012, 09:49
aracında yol bilgisayarında 100 km ortalama değer ne yazıyor litre bazında.. Anlık değil ortalama değer..

bilalMW
21-10-2012, 10:56
güzel bir sıralı lpg sistemi kurun alınca herkes mutlu olsun :D

ayrıca verdiği teknik detaylar için o.b.k'ya ayrıca teşekkürler. :)

Kendisi en sevdiğim Touraeg kasası mk1'in makyajlısı özellikle. Genel olarak sağlam araçtır evet yedek parçası fiyatları beklediğinizden fazla çıkabilir. Düzgün kullanılıp bakıpları eksilmediğinde uzun kmleri fazla bişey kaybetmeyecek her sene yıllanmış şarap kadar tatlı durabilecek ender bir suvdur.

Sert@ç
21-10-2012, 11:27
Aracı Ankarada kullancam özellikle trafikli yolları tercih etmiyorum trafiğe girersem bile önümde uzun bi yol bırakıp durmamaya özen gösteriyorum

997TT
21-10-2012, 11:39
Telefondada soyledim,konu acmissin ,burayada yazayim;
2 Toureg'im oldu,benzinli/dizel Cayenne lerim oldu.
Detay yazmak *****i olur,kisaca;
AL-MA!

Sert@ç
21-10-2012, 11:41
AL-MA!

Bizimkiler zorunlu bırakıyo abicim...
Kesin touareg sınıfı uygun bi jip almam lazım

efe_
21-10-2012, 14:12
AL-MA!

3.2 V6 toureg mk1 le ilgili yorumlarınızı bizde duymak isteriz :)

997TT
21-10-2012, 15:04
YaZmak farz oldu 3 pm ve postdan sonra ;)
2004 benzinli/2005 TDi,Cayenne de 2003 V8-2004 Turbo'm oldu.
Touregden notlar;
Koruk kesin bozulacak. Motor ust kapak conta yanicak. Klima komp bozulacak.on tasiyicilar degismediyse gecmis olsun. Diferansiyel kontrol motoru degismediyse,%101 bozulucak! Bagaj kapagi motoru:supriz yok,bozulacak!xenon lar,sansi yok,cok cabuk oluyor!bobin mi dedi birisi,kesin! Birinin klima kobtrol dugmelerinin bembayaz oldugunu hatta kirildigini soyledigini duydum;bingo,10 puan! Akismetre mi,tabi canim,2 tane alin,nasil olsa hemen bozucak! Yakit konusunu mesajlar ileten arkadaslar; dizelde bile 12 ortalamayla geziniyordum ki bu sehir ici agir trafik degil!benzin de 19 cokkk normal,kopru trafigi sehir ici degil mi?orada 14 ortalama ile gectin,hah bak goruyomusun diyen kardeslerim,yahu saat 11 de gidersen sehir ici ortalama 14-15 olur.O kazulet 4 ceker ve eski nesil sanzimanla bu ortalamalar anca bukadar! Ben 1.4 tsi ile 8 lt de anca geciyorum....
Hele lpg li olucaksa koy ustune %30 min...
Toureg ve Cayenne ilk jenerasyon cok problemli,hele 6-7 yasinda ise gecmis olsun!
Hatirladigim bunlar...

darkmoon
21-10-2012, 17:22
Touregden notlar;
Koruk kesin bozulacak. Motor ust kapak conta yanicak. Klima komp bozulacak.on tasiyicilar degismediyse gecmis olsun. Diferansiyel kontrol motoru degismediyse,%101 bozulucak! Bagaj kapagi motoru:supriz yok,bozulacak!xenon lar,sansi yok,cok cabuk oluyor!bobin mi dedi birisi,kesin! Birinin klima kobtrol dugmelerinin bembayaz oldugunu hatta kirildigini soyledigini duydum;bingo,10 puan! Akismetre mi,tabi canim,2 tane alin,nasil olsa hemen bozucak! Yakit konusunu mesajlar ileten arkadaslar; dizelde bile 12 ortalamayla geziniyordum ki bu sehir ici agir trafik degil!benzin de 19 cokkk normal,kopru trafigi sehir ici degil mi?orada 14 ortalama ile gectin,hah bak goruyomusun diyen kardeslerim,yahu saat 11 de gidersen sehir ici ortalama 14-15 olur.O kazulet 4 ceker ve eski nesil sanzimanla bu ortalamalar anca bukadar! Ben 1.4 tsi ile 8 lt de anca geciyorum....
Toureg ve Cayenne ilk jenerasyon cok problemli,hele 6-7 yasinda ise gecmis olsun!
Hatirladigim bunlar...

Doktor reçetesi gibi olmuş bilhassa yakış değerleri fabrika değerlerini doğruluyor ;)

Sert@ç
21-10-2012, 19:04
Yokmudur peki reçetem o fiyatlarda bu sınıfda güzel bi jip istiyorum
Sonunda duster 2.0 dci alcam full+full :D

darkmoon
21-10-2012, 19:35
gc 2.7 crd benim tavsiyem olur. motoru mercedes motoru.. yakışıda şehir içi 13 falan yani şu anki aracından en fazla 2 litre fazla yakarsın.. bizde pedere almışdık yıllar önce yüksek araç süremedi mercedese döndü arkadaşımda var onlar gerçi evladiyelik aldılar zamanında 6 bin tl ye alır almaz sıfır motor yaptırıp yürürü falan her şeyini elden geçirdiler 4 senedir biniyorlar tık yok araçda..
zamanında galiba bu siteye bir gc konusu açıldığında motor yapılırkenki resimleri koymuşdum.

997TT
21-10-2012, 19:38
Mesajda da yazdim,kucuk motorlu Capon jip al,tak lpg yi,rahat et!
Duster i begeniyorsan fiyat olarakda cazip yada nissan kaşkay disiay mororlu...
Eski araba daima sorun cikartir...

Sert@ç
21-10-2012, 19:43
gc 2.7 crd benim tavsiyem olur. motoru mercedes motoru.. yakışıda şehir içi 13 falan yani şu anki aracından en fazla 2 litre fazla yakarsın.. bizde pedere almışdık yıllar önce yüksek araç süremedi mercedese döndü arkadaşımda var onlar gerçi evladiyelik aldılar zamanında 6 bin tl ye alır almaz sıfır motor yaptırıp yürürü falan her şeyini elden geçirdiler 4 senedir biniyorlar tık yok araçda..
zamanında galiba bu siteye bir gc konusu açıldığında motor yapılırkenki resimleri koymuşdum.

Gc yüzü eski geliyor...

Mesajda da yazdim,kucuk motorlu Capon jip al,tak lpg yi,rahat et!
Duster i begeniyorsan fiyat olarakda cazip yada nissan kaşkay disiay mororlu...
Eski araba daima sorun cikartir...

Abicim cevap attım ancak saat işareti var hala
Japon jiplerine bi türlü alışamadım abicim...
Duster filan şaka bi yana test etmek istiyorum ancak bizimkiler touareg sınıfında ısrarcı subaru jipe bile cık diyolar...

darkmoon
21-10-2012, 19:44
o zaman nissan x-trail 2.0 dci lar acayip az yakıyor ve güzel araçlar. 10 litre şehir içi uzun yolda 7 litreye kadar düşüyor

efe_
21-10-2012, 20:10
o zaman nissan x-trail 2.0 dci lar acayip az yakıyor ve güzel araçlar. 10 litre şehir içi uzun yolda 7 litreye kadar düşüyor

İyi para ediyor x-trail'ler

darkmoon
21-10-2012, 20:13
fiyatlarını bilmiyorum ama çok mantıklı araçlar hem motor hacimleri ufak vergisi az hem yakışı çok makul hemde dolusu güzel açılır cam tavan falan var güzel.

ilovedrifting
22-10-2012, 10:41
Az da yaksa VW uzak durulması gereken rezil bi firma.

Sert@ç
22-10-2012, 21:33

Vag grubunu seviyorum o yüzden uzak durmak şimdilik zor

ProdriveSTI
22-10-2012, 21:35

Hangi konuda rezil mesela ?

Aynı zamanda Jetta kullanıcısıyım ve hiç pişman değilim aldığıma.Bu saatten sonra VW'den şaşmam şahsen.

onursumer
22-10-2012, 21:52
Touregden notlar;
Hatirladigim bunlar...

bu yazıdan sonra çok feci soğudum ya :)

benim tavsiyem kesinlikle Ml320 2001 model bile olsa çok keyifli ve lpg ile sıfır problem :)

Sert@ç
22-10-2012, 21:58
bu yazıdan sonra çok feci soğudum ya :)

benim tavsiyem kesinlikle Ml320 2001 model bile olsa çok keyifli ve lpg ile sıfır problem :)

içi dışı sanki 90 modelden kalma gibi olmasaydı düşünürdüm...

ahmetbaha-drs
22-10-2012, 22:06
Volvo XC90'lar fiyat olarak uygunlar ama araçlar hakkında bir bilgim yok.

turbo&quattro
22-10-2012, 22:07
İnfiniti fx35 olabilir .

997TT
22-10-2012, 22:11
Volvo xc 90 saglam...

darkmoon
22-10-2012, 22:18
hocam gc ye yüzü eski diyorsa xc90 nı bence hiç beğenmez..

touarege bakarak konuşuyorum alabiliceği xc90 da 2004-2005 modeli geçmiycekdir fiyat çıtası olarak 2.9 t6 benzinli motro olur onlarda bildiğim touareg kadar sağlam yakıyor.

ilovedrifting
23-10-2012, 12:35
Hangi konuda rezil mesela ?

Aynı zamanda Jetta kullanıcısıyım ve hiç pişman değilim aldığıma.Bu saatten sonra VW'den şaşmam şahsen.
Arabaları fena değil. Hiç sevmiyor değilim ama arıza yüzdesinin yüksek olması ve VW türkiyenin enteresan tutumu beni VW den nefret ettirdi.

ilovedrifting
23-10-2012, 13:04
Araç 2010 Golf DSG ilk sahibi garanti daha yeni bitti ve DSG beyni pert nasıl olmuşsa artık değişecek kaç para 6500 tl sonuç kullanıcı hatası DSG beyin arızası nasıl kullanıcı hatası oluyor. Kavga dövüş garantiye sokuldu.