PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jetta 1.4 TSi 140Ps(Stage II Süperchips)VS. Leon 1.8 T Sport 180Ps(Stage II Evotech)

yasin_38
20-10-2012, 22:24
Jetta 1.4 TSi 140hp Spec
Stage 2 Süperchips yazılım
Down pipe
Orta susturucu iptali
Jetex birebir son susturucu
Polo Gti 180lik buji
Filitre kiti

Leon 1.8 TSport 180 hp
Stage 2 Evotech yazılım
Filitre kiti
Komple egsoz sistemi

JuTmPnpUznE&featre

ibrahm_38
20-10-2012, 23:44
Maşallah abicim kayserimizin güzel araçlarına :)

tdipower
20-10-2012, 23:54
speclerdeki dump pipe nedir?

Westi555
20-10-2012, 23:55
Jettaya maşallah güzel yürümüş.

yasin_38
20-10-2012, 23:59
speclerdeki dump pipe nedir?

yeni nesil araçlarda turbo çıkışındaki egsozun başlangıç kısmı katalitik konvortör olan yer yani headers gibi down pipe yanlışlıkla dump yazmışım dump valve var birde ikisinin karışımı olmuş :D

kelalper
21-10-2012, 00:53
O down pipe dır. Bi de bu arabanın yazılımlı cupra olduğuna emin misiniz? Hiç uazklımlıymış gibi gitmio.

yasin_38
21-10-2012, 08:43
O down pipe dır. Bi de bu arabanın yazılımlı cupra olduğuna emin misiniz? Hiç uazklımlıymış gibi gitmio.

:) yanındaki araç jetta 1.4 140 lık olunca size oyle geliyo galiba ama 140 lık aracın ne kadar verim aldığını alıp yapmanızı veya varsa denemenezi tavsiye ederim
daha farklı araçlarlada video paylaşımlarım olacak o zaman daha net orataya çıkar hangi aracın ne kadar gittiği yada gidip gitmediği

kelalper
21-10-2012, 09:11
Jetta 140 lık 170 lik ten farklı mı ya da polo gti dan daha mı hızlı da yapılınca uçak oluyor. Senin arabana lafım yok ama karşındaki araba ya cupra değil ya da sorun var. Hem bilgin yok bu konuda hem de bana bi cevap veriosun sanki biz kamyon kullanıyoruz kamyonla uğraşıyoruz. Altındaki jetta o denediğin cupradan ağır. Hacim olarak 1400cc yani 400 cc daha düşük. Vw bi senin arabana mı kuş kondurmuş bu kadar jetta rocvo ve polo arasında

yasin_38
21-10-2012, 09:34
Burda her açılan konuda bi tartışma çıkıyo bu araç 1.8 t sport 180 lik ankaradan yazılım yapılmıştı eski sahibi tarafından denedik herkes yorum yaptı arabaya yaptırmadığımız kalmadı her şeyi kontrol edlip bi çok parçası yenilendi yazılım hatası dendi evotech stage 1 yüklendi denendi komple egsoz sistemi yapıldı evotech stage 2 2 farklı yazılım denendi yüklendi çok daha fazla fark etti arkasına ben jettaya Down pipe ve stage 2 yüklettim sonuç şu anda bu varsa bilgisi olsan paylaşsın yada yaparım diyen varsa getirelim yürümesi gerektiği gibi yürütsün bizde öğrenelim

Huseyin0727
21-10-2012, 09:34
videoları izlemeden önce jettanın bu kadar güzel yürüçeğini hiç tahmin etmemoiştim ama gercekten emeklere değmiş gördüğüm kadarıyla.bende 1.4 tsı 125 lik 2012 superb var yazılımla çok güzel sonuçlar aldık ancak araba dalgalanma yapmaya başlado 2bin ve 4bin devir arası asıl merak ettiğim bu aracı nasıl böyle sağlıklı yürüttünüz biraz bilgi verirseniz çok mutlu olurum :)

yasin_38
21-10-2012, 09:53
Öncelikle teşekür ederim
dalgalanma sebebi 4 tane bobin alırsanız geçer diye tahmin ediyorum ilk yazılımı yaptığımda bende aynı sorunla karşılaştım ve polo gti 180 lik orjinal bujisi çok daha verimli ve birde vites atışlarda çok sakin atarsanız daha verim alıyosunuz bi atmosferik araba gibi sert attığınızda kendini korumaya alıp yıkılıyo resmen araba

benim aracıma gelince bu kadarını bende yaptırmayı düşünmüyodum sadece 140 lığa bi yazılım yaparak daha keyifli hale gelmesini isteyerek yazılım yaptırdım aracımın turbosu serviste kısa süre önce ben almadan garantiden değişmeside dahada cesaretlendirdi
sadece yazılımla inanılmaz bi verim aldık ben scirocco 160 lıklarla yazılımlı hali yürür heralde diye düşünürken çok aşırı bi fark attı tabiki araçta kg ve aracın aerodinamiği dezavantaj arkasına bi egsoz sistemi ve hava filitre kiti yaptık yaptığımız her şeyde üstüne koydu sağolsun burdada arkdaşlarımız şunu taktık bi bakalım diyince anında çıkıp deneyebiliyoruz ve en sonunda Down pipe araştırmaya başladık ve scirocco ile birebir aynı olduğunu öğrenince onu takıp stage 2 ye döndük stage 1 ken leonun ve sciroconun baya bi arkasında kalmaya başlamıştım 4 ten sonra ve araç onunla resmen dünyası değişti beklentimin üstünde bi verim aldım şu an evotech stage 2 scirocco miltek komple egsoz Down pipe ıtg filitre ve dyno verisi 220 hp olan araçla denedim ve gayet denk bir mücadele ilk basışta ben 2 boy 3 boy fark atıp bi yerde tekrar o kapatıp geliyo ve ya o benim tamponumda ya ben onun tamponunda 240 larıgörüyoruz jetta 140 için o araçla yürümesi benimde hiç tahmin etmediğim bişeydi

Gokhan43
21-10-2012, 09:57
videoları izlemeden önce jettanın bu kadar güzel yürüçeğini hiç tahmin etmemoiştim ama gercekten emeklere değmiş gördüğüm kadarıyla.bende 1.4 tsı 125 lik 2012 superb var yazılımla çok güzel sonuçlar aldık ancak araba dalgalanma yapmaya başlado 2bin ve 4bin devir arası asıl merak ettiğim bu aracı nasıl böyle sağlıklı yürüttünüz biraz bilgi verirseniz çok mutlu olurum :)

Siz hangi yazılım kullandınız ?

Huseyin0727
21-10-2012, 10:05
ben performance center dan bir yazılım yaptırdım yazılımı yapan kişinin dediğine göre 16 lara kadar çıktık ki bende farkettim bunu çook güzel yürüyodu ancak bu dalganlama olayı midemizi bulandırdı yazılımı sildik sorun doğal olarak gene var.servise gittik benzin regülatörü değişti down pipe değişti sorun hala var 5 defa falan farklı yazılımlar denendi ama gene sorun aynıı.ama bu buji olayından kimse bahsetmedi umarım faydası olurda rahat rahathat bineriz bu arabaya 3 aydır yazılımsız arabada gene dalgalanma var kimse çözemedi sorunu :)

Gokhan43
21-10-2012, 10:07
ben performance center dan bir yazılım yaptırdım yazılımı yapan kişinin dediğine göre 16 lara kadar çıktık ki bende farkettim bunu çook güzel yürüyodu ancak bu dalganlama olayı midemizi bulandırdı yazılımı sildik sorun doğal olarak gene var.servise gittik benzin regülatörü değişti down pipe değişti sorun hala var 5 defa falan farklı yazılımlar denendi ama gene sorun aynıı.ama bu buji olayından kimse bahsetmedi umarım faydası olurda rahat rahathat bineriz bu arabaya 3 aydır yazılımsız arabada gene dalgalanma var kimse çözemedi sorunu :)

16'lara kadar çıktık derken ne kastettiniz ? :)

yasin_38
21-10-2012, 10:08
bobinleri biraz zayıf tsilerin yüklendiğinde ilk ordan patlak veriyo tek arızalanan boibini değişirsende bu sefer diğerleri arızalanıyo en güzeli 4 tane alıp sorunu bitirmek yazılım yoksa bujilerindede bi sıkıntı yoksa buji değişmene gerek yok ama bujilerin ömrü dolmuşsa oda yapabilir

Huseyin0727
21-10-2012, 10:09
160 hp demek istedim:D

Gokhan43
21-10-2012, 10:11
160 beygir hmm :) Sonunda sorunlar sıkıntılar başladı sanırım :)

Neyse konu Jetta Leon şimdi off topic olmasın :)

Huseyin0727
21-10-2012, 10:16
sorunlar ilk yazılım denememizde başladı:) neyse buji olayını ben halledeyim en iyisi teşekkürler bu arada bilgiler için

life is life
21-10-2012, 10:26
Maşallah jetta ya , güzel yürümüş :icon_tup:

Huseyin0727
21-10-2012, 16:10
bobinleri biraz zayıf tsilerin yüklendiğinde ilk ordan patlak veriyo tek arızalanan boibini değişirsende bu sefer diğerleri arızalanıyo en güzeli 4 tane alıp sorunu bitirmek yazılım yoksa bujilerindede bi sıkıntı yoksa buji değişmene gerek yok ama bujilerin ömrü dolmuşsa oda yapabilir

suan yazilim yok fakat dalgalanma var aracta halen bujilerini polo gti olarak degistirip birde oyle eeniycen

kelalper
21-10-2012, 22:48
Arkadaş type R larla da yürüyormuş ben çekiliyorum.

yasin_38
21-10-2012, 23:07
Sen burda neyin peşindesin anlamadım bence seni kendi haline bırakmam lazım
aracın 1.8 t 180 lik olduğunu 210 luk cupra olmadığını hala anlatamadım heralde sana
typerlarla yürüme şansım yok şu an kayseride typer yok ama olsa denerdim senin için ama stage 1 halini aksaraydan gelen bi abimizle denemiştim farkı görme açısından stage 2 ve Down pipe takılmış halide sadece filitre egsoz olan normal bi typerlada zevkli bir mücadele olur diye düşünüyorum

CeM öZeR
22-10-2012, 09:31
Arkadaş type R larla da yürüyormuş ben çekiliyorum.

Ben şahitim abi. Benim 15 boy civarı geçtiğim EP3 typeR (filtre,egzoz,hafif oz jantlar) araçla stage 1 ve down pipe yokken 4 boy felan arkasında yürüdü jetta. Bu halinde zorlanmadan geçer bence. Type R'ın plakasına gerek yok. Bu rakıma göre fena yürümüyor..

iynn-RS
22-10-2012, 10:47
stage 1 den stage 2 ye yukselen araç hangısı ben anlayamadım.

yasin_38
22-10-2012, 11:27
İlk 3 kalkis jetta stage 1 daha sonra stage 2 yuklenip devam ettik

iynn-RS
22-10-2012, 11:51
1.deneme jetta 5 e atıyor yan yanalar
2.deneme jetta 5 e atıyor jetta 1 boy onde
3.deneme jetta 5 e atıyor jetta 1 boy onde

4.deneme jetta onde
5.deneme jetta 4 ortasında 1 boy gerıde
6.deneme leon onde
7.deneme jetta 5 e atıyor 1 boy onde
8.deneme leon onde (erken bastı sanırım)

denemeler arasında ben fazla bı fark goremedımde onun ıcın sordum. fark uzundamı bellı oluyo acaba

-Günalp-
22-10-2012, 12:10
Bu stage leri neye göre belirliyorsunuz? Downpipe egsoz yazılım olunca stage kaç oluyor? Yani leon mesela, stage1 den 2 ye geçerken extra neler takıldı araca?

zafa38
22-10-2012, 12:33
Maşallah Yasin aracın gayet guzel olmuş gitmsi gerektiği gibi gidiyor... Güle güle kullan yalnız banada Leonda sorun var gibi geliyor 1.8T cupra olmasada asagı yukarı aynı AGU motorlardır. 1.8T Komple Egsoz Filtre Stage2 de 1.4TSI ı tanımaması lazım. Hadi desek kısada kafa burun uzunda alıp gitmesi lazımdı bence. Ya Turbosu sıkıntılı ya Yazılımda bir kusur aranmalı bence...
Araçlara Maşalah...

CeM öZeR
22-10-2012, 12:40
Leondaki filtre sistemi biraz tıkıyor bence Leonu. Genel olarak eski hallerinden bu hallerine baya bir toparlandı leon. Bobinleri,bujileri,egzoz sitemi oldukca vasat durumdaydı. Jetta zaten tartışmasız şu anda 210-215 hp civarı güçlerdedir diye tahmin ediyorum. Yazılımsal bir sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü daha önceki custom yazılımından sonra çok çok fazlasıyla toparladı araba kendini. Araç Cupra değil Leon Top Sport 1.8 T 180 hp AUQ motordur.

zafa38
22-10-2012, 12:45
Leondaki filtre sistemi biraz tıkıyor bence Leonu. Genel olarak eski hallerinden bu hallerine baya bir toparlandı leon. Bobinleri,bujileri,egzoz sitemi oldukca vasat durumdaydı. Jetta zaten tartışmasız şu anda 210-215 hp civarı güçlerdedir diye tahmin ediyorum. Yazılımsal bir sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü daha önceki custom yazılımından sonra çok çok fazlasıyla toparladı araba kendini. Araç Cupra değil Leon Top Sport 1.8 T 180 hp AUQ motordur.

AUQ motor ise turbosuda Cupra225liklere gore kucuk sanırım K03..
Aracı gormedim binmedim bişi diyemem ama uzunda alıp gitmesi lazımdı bence en azından Jetta agırlıgına 2 kişi olmasına ragmen gayet güzel.
Yazılımı tekrar guncellenmeli turbo kontrolü yapılmalı kaç km de bilmiyorumda Bu HS plaka olanmı?

CeM öZeR
22-10-2012, 13:04
AUQ motor ise turbosuda Cupra225liklere gore kucuk sanırım K03..
Aracı gormedim binmedim bişi diyemem ama uzunda alıp gitmesi lazımdı bence en azından Jetta agırlıgına 2 kişi olmasına ragmen gayet güzel.
Yazılımı tekrar guncellenmeli turbo kontrolü yapılmalı kaç km de bilmiyorumda Bu HS plaka olanmı?

Evet HS plaka olan. Araba çok bakımsızdı eski hallerinde. Şu an baya bir toparlandı. Leonda Lpg sisteminin ağırlığı da var ama. Her marka bu durumda bir araca yazılım yapmıyor bilirsin. Leon için K04 upgrade düşüncesi var..

yasin_38
22-10-2012, 13:43
1.deneme jetta 5 e atıyor yan yanalar
2.deneme jetta 5 e atıyor jetta 1 boy onde
3.deneme jetta 5 e atıyor jetta 1 boy onde

4.deneme jetta onde
5.deneme jetta 4 ortasında 1 boy gerıde
6.deneme leon onde
7.deneme jetta 5 e atıyor 1 boy onde
8.deneme leon onde (erken bastı sanırım)

denemeler arasında ben fazla bı fark goremedımde onun ıcın sordum. fark uzundamı bellı oluyo acaba

şöyle diyim 1 gün önce Down pipe yokken ve stage 1 ken denediğimizde scirocco ile biz önden bastığımızda 2de biraz kafa çıkarıp arkasına scirocco yaklaşık 6 7 boy gibi geçiyodu arkadan basan leon da yanımdan önüme geçiyodu sonrasından Down pipe takıldı denemeye çıktık hiç ayrılmadık birbirinden yada çok az öne çıkıyodum stage 2 yuklenip çıktığımızda ise 4 vitese attığımda yaklaşık 1 bin devir çevirmeden uzamaya başladım fark sadece uzunda oldu ilerisi çok daha iyi
stage 2 scirocco ile ise şu an o 6 7 boy fark kapandığı gibi 2 de yine uzuyorum ama bi yerde yetişmeye başlıyo sonra kalıyo çok dengeliyiz vites aralarında oynama oluyo

yasin_38
22-10-2012, 13:44
Bu stage leri neye göre belirliyorsunuz? Downpipe egsoz yazılım olunca stage kaç oluyor? Yani leon mesela, stage1 den 2 ye geçerken extra neler takıldı araca?

seatta Down pipe diye bi parça yok eski sistem olduğu için komple egsoz sistemi yapıldı ve stage 2 yüklendi
jetta da ise Down pipe takılarak stage 2 yüklendi zaten egsoz sistemi ve filitre kiti vardı

yasin_38
22-10-2012, 13:47
Maşallah Yasin aracın gayet guzel olmuş gitmsi gerektiği gibi gidiyor... Güle güle kullan yalnız banada Leonda sorun var gibi geliyor 1.8T cupra olmasada asagı yukarı aynı AGU motorlardır. 1.8T Komple Egsoz Filtre Stage2 de 1.4TSI ı tanımaması lazım. Hadi desek kısada kafa burun uzunda alıp gitmesi lazımdı bence. Ya Turbosu sıkıntılı ya Yazılımda bir kusur aranmalı bence...
Araçlara Maşalah...

Safa leona gerçekten yusuf kardeşim fazlasıyla emekte veriyo parada harcıyo hiç bir şeyi kısıtlamadan ne deniliyosa yaptırdı şundan bundan denilen her şey turboda kontrol edildi eski haline göre çok çok iyi gidiyo ama tabiki herksin beklentisi onun daha farklı gitmesi yönünde ama bu kadar düzeltilebildi 3 kere farklı yazılım denendi araçta

yasin_38
22-10-2012, 13:57

Anmelden | Facebook (http://www.facebook.com/groups/kayseritsiteam/375796262501548/?ref=notif&notif_t=group_activity#!/photo.php?v=10151232480698658)

şu yukardaki link sizde açılıyomu bakarsanız bu hali 2 gün önceki Down pipe takılmamış ve stage 1 hali leon arkasından çekim yapmasına rağmen geçip gidiyodu

osman 1.8t
23-10-2012, 15:43
leon beni bulsun ... 05359641434 osman sorunu var gibi görünüyor

alperkirman
24-10-2012, 09:28
hacı araba kayseride bizim gibi karşıya geç ayar yap sıkıntısız gazla yapamazlar :D

MECOO
24-10-2012, 09:33
leon beni bulsun ... 05359641434 osman sorunu var gibi görünüyor

2 ay öncede bir tane 1.8T leon vardı yükleyecektin hatta, GSI denenecekti o ne oldu ? Ses seda yok, hatta yazışılan konusu bile yok olmuş.

alperkirman
24-10-2012, 09:35
2 ay öncede bir tane 1.8T leon vardı yükleyecektin hatta, GSI denenecekti o ne oldu ? Ses seda yok, hatta yazışılan konusu bile yok olmuş.

leonda sıkıntı vardı
polen filtresinin günü geçmişti şuan iyi :D
ama gsi sahibi denemeye yanaşmıyor

MECOO
24-10-2012, 09:40
leonda sıkıntı vardı
polen filtresinin günü geçmişti şuan iyi :D
ama gsi sahibi denemeye yanaşmıyor

sorun polen filitresindense iyiymiş, en az 5 boy hızlanmıştır, piyasada yürüyen 1.8T bulmak iyicene zorlaştı.

alperkirman
24-10-2012, 09:45
sorun polen filitresindense iyiymiş, en az 5 boy hızlanmıştır, piyasada yürüyen 1.8T bulmak iyicene zorlaştı.

aynen abi polen filtresinin kapağındaki 3vidadan 1 tanesi gevşemiş fazla hava alıyomuş bu yüzdende beyin fazla hava okuyup basıyodu benzini
vidayı sıktık hallettik :D

yürüyen 1.8T gerçekten az herkez arabacı ama 1.8t yapıpta yürüten az sayıda
inşallah biz yapıcaz :D

typermelih
24-10-2012, 09:52
jettanınn turbosu ney k03 mü?leonda k03 zaten ama hacim farkı üstlerde rahat rahat alması gerekiyor du bence...gönlüm hep w dan yana :) ama t sport gitmesi gerektiği gibi gitmiyor bence.
bu arada türkiyede en deli giden 1.8 t ler bence adanada beyler,kesin konuşmuyorum tabi...

alperkirman
24-10-2012, 10:19
jettanınn turbosu ney k03 mü?leonda k03 zaten ama hacim farkı üstlerde rahat rahat alması gerekiyor du bence...gönlüm hep w dan yana :) ama t sport gitmesi gerektiği gibi gitmiyor bence.
bu arada türkiyede en deli giden 1.8 t ler bence adanada beyler,kesin konuşmuyorum tabi...

leondaki turbo k03s melih
ama mesela yeni k04le 1.8t deki k04turbo farklı oyüzden ikisini aynı kefeye koymamak lazım nede olsa yeni teknoloji,leon kasa olarakta hantal bi araç ama dediğin gibi genede alması lazımdı

techturkey i baz alırsak ( yanlış olmasın bilinmeyen bir çok araç var ) adana vag grubunda çok atarlı sadece 1.8t de değil :)

MECOO
24-10-2012, 10:23
aynen abi polen filtresinin kapağındaki 3vidadan 1 tanesi gevşemiş fazla hava alıyomuş bu yüzdende beyin fazla hava okuyup basıyodu benzini
vidayı sıktık hallettik :D

yürüyen 1.8T gerçekten az herkez arabacı ama 1.8t yapıpta yürüten az sayıda
inşallah biz yapıcaz :D

O iş bende artık, sıkma sen o tatlı canını :D

MECOO
24-10-2012, 10:28

gerekli açıklamayı Alper yapmış, wag grubunda adana resmen patlama yaptı, özellikle büyük şehirlerde piyasadan dolayı (yani her önüne gelen usta olup araba yüklemeye kalkınca) caanım arabalar harab oluyor, işini düzgün yapan ve sonuçlarınıda alan var elbette. Ama usta sıfatına gizlenmiş kasaplar yüzünden bir çok kişinin parası har çur oluyor, arabasından soğuyanda bir daha yüklemeye yanaşmıyor.

-Günalp-
24-10-2012, 10:43
Bende kullandım leon 1.8 t topsport.. Yazılımlı egsozlu Leon un cipli 140 ilk jettayı çok rahat geçmesi lazım..

yasin_38
24-10-2012, 19:05
Scirocco manuel evotech stage 2 komple miltek egsoz itg filitre Down pipe dynoda 220 hp onlada denedim jettayı oda geçemiyo ama leonun ikisinide çok rahat geçmesi gerek diyosanız bilmiyorum sıkıntı nerde

yasin_38
24-10-2012, 19:13
bu arada bu 3 araba sadece birbiriyle denenmiyo tabi r56 minicooper s evolve stage 2 Down pipe olan araçta var sciroccoda 160 a kadar 1 boy geride sonra geçiyo :D:D yada ıbıza cupra evotech stage 2 Down pipe itg olan araçlada 3 4 boy fark oluyo sizce leon bunların hepsinimi çok rahat geçmeli sadece jetta ile olan sonuç yanıltmasın sizleri

brs_odbs
24-10-2012, 19:32
maşallah araçlara kazasız belasız