PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik yana açılır garaj kapısı önerileri, tecrüberi vs..

coolvtec
21-10-2012, 13:36
sitemizde yana açılış garaj kapılarımız var. (bkz şekil a) bir hayli ağırlar. özellikle bayanlar için açması zor oluyor, kısa çıkışlarda açık bırakılıyor, köpekler giriyor vs.

internetten araştırdım, genelde frmalar 3-5 çeşit motor kullanıyor, yerli olanlaı da var.

şimdi,
-aramızda bunlardan kullanan, bilen, yapan, vb var mı?
-Hangi marka motor iyidir?
-yaptrırken dikkat etmmiz gereken bir şey var mı?

yardımcı olan rkadaşlara şimdiden teşekkürler.:icon_tup:

http://b1210.hizliresim.com/12/p/f4rz5.jpg

Jeandan-R
21-10-2012, 13:39
Bizim apartmanda var bir tane markası neyse söyleyeyim de onu almayın. Her sene 2 kere kesin bozuluyor

coolvtec
21-10-2012, 13:49
Bizim apartmanda var bir tane markası neyse söyleyeyim de onu almayın. Her sene 2 kere kesin bozuluyor

valla saolasın. bir de kullanan motorun markasına da bakar mısın? yapan firma başka, motor başka olabilir. thanks:icon_tup:

Burak-Akın
21-10-2012, 14:00
büyük şirketlere oto kapı takan tanıdık şirket var. Tr nin bagzı yerlerinde bayileri olması lagzım

Bu işte baya bi tecrübeliler bildigim kadarı ile, sanırım izmire de geliyorlar iş için

Eger birilerini bulamazsanız sizi şirketin sahiplerinden birine yönlendirebilirim onlar size bilgi verecektir

coolvtec
21-10-2012, 14:18
büyük şirketlere oto kapı takan tanıdık şirket var. Tr nin bagzı yerlerinde bayileri olması lagzım

Bu işte baya bi tecrübeliler bildigim kadarı ile, sanırım izmire de geliyorlar iş için

Eger birilerini bulamazsanız sizi şirketin sahiplerinden birine yönlendirebilirim onlar size bilgi verecektir

tamamdır, saolsın:icon_tup:

HondatugraL
21-10-2012, 14:33
konuya ılgılı bılgım yokda fotoğrafı ufaltmazsanız ceza gelıyorum demeden gelir ufak bir dip not.

sandman
21-10-2012, 14:35
bizim garajin motorunu takali 3 sene oldu daha su ana kadar tik demedi aksam eve gidince markasini soylerim

Germanian
21-10-2012, 14:52
forumda tago nickli tarkan abinin motor üzerine bir firması var ona danışın bence..
edit:http://www.torkteknik.com/

XSi
21-10-2012, 14:56
burda motor markasından ziyade, uygun değerde motor kullanıp kullanmamak önemli olur.

her çalıştırmada kapasitesinin %90 ını kullanan motor, %50 sini kullanan motora göre daha çok arıza yapmaya mahkumdur.

motor kapasitesi doğru seçilirse hiç problem olmaz görüşündeyim.

Uygun kapasiteyi de bu işi yapana (açılır kapanır kapı) sormak lazım..

coolvtec
21-10-2012, 15:09
konuya ılgılı bılgım yokda fotoğrafı ufaltmazsanız ceza gelıyorum demeden gelir ufak bir dip not.

bilgi için teşşkürler, dikkatetmemişim ufalttım resmi,

bizim garajin motorunu takali 3 sene oldu daha su ana kadar tik demedi aksam eve gidince markasini soylerim

teşekkürler, bekliyorum mesajını.

forumda tago nickli tarkan abinin motor üzerine bir firması var ona danışın bence..
edit:Tork Teknik Redktr Mhendislik | Polat Redktr, Motovario, Deg Drive (http://www.torkteknik.com/)

siteye girdim ama teknik konu, bişey anlamadım. eminim tago iletişeme gçecektir benimle...

burda motor markasından ziyade, uygun değerde motor kullanıp kullanmamak önemli olur.

her çalıştırmada kapasitesinin %90 ını kullanan motor, %50 sini kullanan motora göre daha çok arıza yapmaya mahkumdur.

motor kapasitesi doğru seçilirse hiç problem olmaz görüşündeyim.

Uygun kapasiteyi de bu işi yapana (açılır kapanır kapı) sormak lazım..

motorları kapının ağırlığına göre belirliyorlarmış, 600kg-900kg-1200kg vb gidiyor. dediğin gibi baabaş değild de biraz daha büyüğünü tatırmakta fayda var. ama motorun da önemli olduğunu düünüyorum. açık yerde, suyun, tozun altında olacak çünkü.

KGüneyli
21-10-2012, 15:33
- valla markasını tam bilmiyorum ama, yazlıkta kapıda kullandımız motor hidroforların o yandaki motoru gibi bişey. 3 yıldır kullanıyorum daha banamısın demedi. ama arada sırada kapı acılırken bi gazırtı sesi geliyor :) eger bayrama kadar sabredersen markasını yazar söylerim sana :)

coolvtec
21-10-2012, 15:41
- valla markasını tam bilmiyorum ama, yazlıkta kapıda kullandımız motor hidroforların o yandaki motoru gibi bişey. 3 yıldır kullanıyorum daha banamısın demedi. ama arada sırada kapı acılırken bi gazırtı sesi geliyor :) eger bayrama kadar sabredersen markasını yazar söylerim sana :)

bayramdan sonra bekliyoru mesajını. thanks:icon_tup:

redbaron
21-10-2012, 16:24
10 senedir liftmaster kullanıyoruz bir kere olsun bozulmadı.tavsiye ederim.yanlız bizim kapı yukarı açılıyor.yana açılan versiyonlarıda olması lazım

coolvtec
21-10-2012, 16:56
10 senedir liftmaster kullanıyoruz bir kere olsun bozulmadı.tavsiye ederim.yanlız bizim kapı yukarı açılıyor.yana açılan versiyonlarıda olması lazım

liftmaster. kaydettim, thanks.

XSi
21-10-2012, 21:26
motorları kapının ağırlığına göre belirliyorlarmış, 600kg-900kg-1200kg vb gidiyor. dediğin gibi baabaş değild de biraz daha büyüğünü tatırmakta fayda var. ama motorun da önemli olduğunu düünüyorum. açık yerde, suyun, tozun altında olacak çünkü.

yerli motorlarda GAMAK ve WAT oldukça kalitelidir.

önceki işimde kaya delme makinaları üretiminde elektrik motorları kullanıyorduk, ortaya çıkan toz ve yağmur motorları çamur katmanı ile kaplardı ama genede uzun süre problemsiz çalışırdı bu motorlar. Bu makinalar günde en az 10 saat bazen çift vardiya günde 20 saat haftada 6 gün açık hava ve ultra tozlu ortamda çalışır olur.

Uygulamayı yapacak vatandaşa bu iki markadan birini kullanması için yönlendirebilirsiniz.

arifozcelik
22-10-2012, 00:50
gamak bende tavsiye ederim şu ana kadar 3 tane su fabrikasında çalıştım bir kaçtanesinide gezdim hemen hemen hepsinde gamak kullanılıyor

Met
22-10-2012, 08:22
Yan sitedeki zırt pırt bozuluyor. Açılıyor, kapanmıyor :D Ne olursa olsun ucuza kaçılmasın derim :) Sinir bozucu oluyor arızalar.

fdoganb
22-10-2012, 09:45
bizim aprtmanın otopark kapısında kosifler teknik'in kapısı kullanılıyor. 4 küsür sene oldu daha hiç bozulmadı. ancak haddinden fazla yavaş açılıp kapanıyor. yine de tavsiye edebilirim sorunsuz yaz kış

Onurkk06
22-10-2012, 11:20
Bartech kullanıyoruz bayadır hiç bozulmadı

Thracian
22-10-2012, 13:39
Kapının biraz daha sağa doğru fotograflarını koyabilirseniz. Home made çözümde yapabilirsiniz.

Hazır sistemlerin fiyatlarını bilmiyorum ama, internette bir çok homamade çözüm mevcut :D

darkmoon
22-10-2012, 14:07
bizim sitede ilk yukarı kalkanlardan vardı çok kırdılar gece alkolü almışı girdi kırdı .. kafası bozulan girdi kırdı sonradan bu sürgülü yandan açılan kapılardan yapıldı bizim kapılar çelik karışım yalnız bir hayli ağır taşıma kamyonu girdi koca kamyonu aldı attı öyle yani :D çok sık motoru bozuluyor bizimkilerde birde kapılar aşırı hantal açılıyor..

mechanic
22-10-2012, 16:49
ben anlamıyorum alüminyum profilden yapmak varken demirden neden yaparlar bu kapıları?
motor da pahalı oluyor kapı ağırlaştıkça....

darkmoon
22-10-2012, 16:53
ben anlamıyorum alüminyum profilden yapmak varken demirden neden yaparlar bu kapıları?
motor da pahalı oluyor kapı ağırlaştıkça....

Bizim sitede çok garip insanlar var önceki kapılar yukarı kalkan içi dolu plastiklerdendi adam mercedes s500 ile geldi gece anahtarı yok hırs yapmış kapıyı kırdı arabayla girdi arabada 2006 mercedes s500 lerden.. arabanında önü biraz gitti kaput falan zedelendi umru olmadı gitti evine yattı böyle çok vukatlar olduğu için bir değil yani bizimkiler kapıları demir çelik alaşımı garip birşey yapdılar :)

misery1903
22-10-2012, 18:21
Elektrik gidince ne olacağı düşünülerek karar vermelisiniz. Bizimki geriya doğru açılanındandı elektrik gidince kapıcıyı bulup aletin üzerinden anahtarla açtırmak zorunda kalıyorduk, pek bir zahmetliydi açıkçası.

XSi
22-10-2012, 22:05
Elektrik gidince ne olacağı düşünülerek karar vermelisiniz. Bizimki geriya doğru açılanındandı elektrik gidince kapıcıyı bulup aletin üzerinden anahtarla açtırmak zorunda kalıyorduk, pek bir zahmetliydi açıkçası.

bi minik jeneratör alaydınız :)

coolvtec
23-10-2012, 17:14
yerli motorlarda GAMAK ve WAT oldukça kalitelidir.

önceki işimde kaya delme makinaları üretiminde elektrik motorları kullanıyorduk, ortaya çıkan toz ve yağmur motorları çamur katmanı ile kaplardı ama genede uzun süre problemsiz çalışırdı bu motorlar. Bu makinalar günde en az 10 saat bazen çift vardiya günde 20 saat haftada 6 gün açık hava ve ultra tozlu ortamda çalışır olur.

Uygulamayı yapacak vatandaşa bu iki markadan birini kullanması için yönlendirebilirsiniz.

GAMAK ve WAT kaydettm. teşekkürler.

gamak bende tavsiye ederim şu ana kadar 3 tane su fabrikasında çalıştım bir kaçtanesinide gezdim hemen hemen hepsinde gamak kullanılıyor

GAMAK +2. Teşekkürler :)

bizim aprtmanın otopark kapısında kosifler teknik'in kapısı kullanılıyor. 4 küsür sene oldu daha hiç bozulmadı. ancak haddinden fazla yavaş açılıp kapanıyor. yine de tavsiye edebilirim sorunsuz yaz kış

Kaydettim, teşekküler...

Bartech kullanıyoruz bayadır hiç bozulmadı

BARTECH. kaydetti teşekkürler..

Yeni modellerde manuel mod varmış. elle iterek açılabiliormuş elektrik kesilmelerinde.

Yukarıda bahsdilen motorları kullanan iyi, kaliteli bir firma bulduk mu tamam görnüyr. Teşekkürlr bilgi içn herkese.

coolvtec
23-10-2012, 17:16
Kapının biraz daha sağa doğru fotograflarını koyabilirseniz. Home made çözümde yapabilirsiniz.

Hazır sistemlerin fiyatlarını bilmiyorum ama, internette bir çok homamade çözüm mevcut :D

Homemade eniştem de söylemişti. Bir maliyeti öğrenmek lazım. Ayrıca toplam 8 kapı var. Belki groupbuy yapabilir ve ekonomik olabilir. :)

ido
23-10-2012, 17:18
sanırsm ikeanın karsısında oturuosunz aracı oralard gordum 2-3 defa sanki

freelife
23-10-2012, 17:24
kapının yapısı motor takılması için hazırlanmamış sanırım birde o kısmı var yapılması gereken ...

_FrKn_
23-10-2012, 17:53

gamak iyidir.suyun tozun altında olacak demişsinde motoru bu etkenlere karşı koruyucu kapak yaparlar açıkta bırakılmaz yani motor.ayrıca xsi'nın dediği gibi motorun markasından ziyade uygun devirli motorun kullanılması daha belirleyici olur kullanım ömründe.lise atölye dersi bitirme projemdi otomatik kapı :)

coolvtec
23-10-2012, 22:02
kapının yapısı motor takılması için hazırlanmamış sanırım birde o kısmı var yapılması gereken ...

yok, kapı sürgülü zaten şu an. Büyük kapının içinde küçük giriş kapısı var.

coolvtec
23-10-2012, 22:06
sanırsm ikeanın karsısında oturuosunz aracı oralard gordum 2-3 defa sanki

yok, urlada oturuyorum.

coolvtec
23-10-2012, 22:08
gamak iyidir.suyun tozun altında olacak demişsinde motoru bu etkenlere karşı koruyucu kapak yaparlar açıkta bırakılmaz yani motor.ayrıca xsi'nın dediği gibi motorun markasından ziyade uygun devirli motorun kullanılması daha belirleyici olur kullanım ömründe.lise atölye dersi bitirme projemdi otomatik kapı :)

Gamak +3 . :icon_tup:

yavuz364
23-10-2012, 22:09
Homemade yapmayı düşünürseniz, garaj kapısı, araç kapısı v.b. kapılar için uzaktan kumandalarının üreticisi "Ergun elektronik" tir, kumandaları ve motor kontrol devresini oradan alabilirsiniz..

onursumer
23-10-2012, 23:11
bizim siteye bu tarz bir kapı yaptırmıştık

Liberty Doors - Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri (http://www.liberty-doors.com/daireselacilirkapilar.html)

ilk yaptıklarında sanırım motoru ucu ucuna takmışlardı ruzgarlı havalarda açılmıyordu

sonradan 1-2 değişiklik yapılınca adam olmuştu 6 yıldır çalışıyor arada bi bakıma geliyorlar okadar

S!NS!
24-10-2012, 01:54
Motor markası olarak bende yerli kulanmanızı tavsiye ederim.. Fan üretimi yapıyoruz,genelde gamak motor kullanıyoruz..

01ASU
24-10-2012, 07:09
bnm evde bahçeli abi kapının oturduğu taban rayının iyi olması gerek biraz yüksek olmalı sonra kış aylarında az bişi çamur toprak gelince tıkanıyor cinnet ediyor