PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 tsi polo gti hakkında ne düşünüyorsunuz?

kkingvtec
26-10-2012, 08:27
Merhabalar 1.6 Vti aracımızı sattıktan sonra 1.4 tsi polo gti 6R a binelim birde dedik :) 5 kapılı olması kaydıyla sizce hangi rengi iyi durur....Beyaz mı siyah mı?

emre_
26-10-2012, 08:29
Ben olsam kirmizi cam tavanli 5 kapi alirdim :)

CeM öZeR
26-10-2012, 08:31
http://d1207.hizliresim.com/z/w/b5mdd.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1207.hizliresim.com/z/w/b5mfh.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

4 Kapıda cam tavan olmak kaydı ile en güzel duran kombine bence budur. Sitedeki en eski polo gti kullanıcısıyım. 10 gün sonra 18 ay bitiyor alalı. 26.000 km'deyim. Sorun sıkıntı yok. Güzel tercih. Allah kaza bela vermesin. ;)

uTku^
26-10-2012, 08:36
Her rengi güzel bence.bu arada gride fenaymış :)

kkingvtec
26-10-2012, 08:44
Ben olsam kirmizi cam tavanli 5 kapi alirdim :)

kırmzı ve 5 kapı 5 lira fazla oluyor :) öğrenci işi olcak :)

kkingvtec
26-10-2012, 08:47
4 Kapıda cam tavan olmak kaydı ile en güzel duran kombine bence budur. Sitedeki en eski polo gti kullanıcısıyım. 10 gün sonra 18 ay bitiyor alalı. 26.000 km'deyim. Sorun sıkıntı yok. Güzel tercih. Allah kaza bela vermesin. ;)

evvet gray king :) ama bu renkte satılık araç yok...Beyaz herkeste olduğu için siyahta karar kıldım sizlerede sormak istedim aynı fikirde olan kimse yokmu:) peki aracınızn yürüründe herhangibi bir extra varmı ? yakıt olarak nasıl ?

kkingvtec
26-10-2012, 08:49
Her rengi güzel bence.bu arada gride fenaymış :)

siyahta karar kıldık :) araca baktıktan sonra her renk gösterir diye düşünüyorum..

İbrahim33
26-10-2012, 08:50
O paraya alacağın modeli en yüksek , en hızlı ve en yakıt tüketen bir araba...Hayırlısı olsun , siyah sizi çok uğraştıracak ama :)

kkingvtec
26-10-2012, 08:54
O paraya alacağın modeli en yüksek , en hızlı ve en yakıt tüketen bir araba...Hayırlısı olsun , siyah sizi çok uğraştıracak ama :)

hemfikirz :) ama pek uğraştıracağını sanmıyorum ayna gibi olması bnm için daha kolay olacaktır...Parlaması için araç üzerindeki tüm şeyleri bilen birisiyim her gün yıkar cilalarım sıkıntı çıkmaz :)

CeM öZeR
26-10-2012, 08:59
evvet gray king :) ama bu renkte satılık araç yok...Beyaz herkeste olduğu için siyahta karar kıldım sizlerede sormak istedim aynı fikirde olan kimse yokmu:) peki aracınızn yürüründe herhangibi bir extra varmı ? yakıt olarak nasıl ?

Dostum yürüyen aksamda sadece yay var 40 mm olması lazım apexi yay var. Motor aksamında ise imzamda yazdığı gibi evotech stage 2 yazılım, bmc carbon filtre,forge dump valve,custom garage downpipe,ngk iridium buji var. 240 hp civarı. Sakin kullanım ortalaması stock haline oranla 1 litre, agresif kullanım ortalaması eski haline nazaran 2.5 litre civarında düştü. Eskiden şehir içi sakin kullanımda 7.5 litre ile gezerken bu halinde 6-6.5 litre (sakin kullanırsan şehirin trafik yoğunluğuna bakarak daha aşağısı da mümkün) , agresif kullanım ortalaması da 11.5 litrelerden 9 litrelere düştü. Ben siyah almamanı öneririm. Siyah aracın hatlarını hiç belli etmiyor malesef. Bence gümüş,kırmızı,beyaz düşünebilirsin. Yada beyaz alıp fırtına mavisi gibi bir renge kaplatabilirsin. On numara olur :icon_tup:

Kadyr
26-10-2012, 09:31
O paraya alinacak mantikli araclardan

FAGE12
26-10-2012, 13:01
Bende tercıhımı sıyah olarak yapardım . Ama cem bey mavi demiş zaten de golf r ların mavi tonundan kaplansa acaba nasıl durur ??

tolga33
26-10-2012, 15:25
bencee beyaz alma bılmeyen normal polo sanıo en ıyısı grı ama bakımına katlanırım dıorsan sıyah

kkingvtec
26-10-2012, 18:43
Dostum yürüyen aksamda sadece yay var 40 mm olması lazım apexi yay var. Motor aksamında ise imzamda yazdığı gibi evotech stage 2 yazılım, bmc carbon filtre,forge dump valve,custom garage downpipe,ngk iridium buji var. 240 hp civarı. Sakin kullanım ortalaması stock haline oranla 1 litre, agresif kullanım ortalaması eski haline nazaran 2.5 litre civarında düştü. Eskiden şehir içi sakin kullanımda 7.5 litre ile gezerken bu halinde 6-6.5 litre (sakin kullanırsan şehirin trafik yoğunluğuna bakarak daha aşağısı da mümkün) , agresif kullanım ortalaması da 11.5 litrelerden 9 litrelere düştü. Ben siyah almamanı öneririm. Siyah aracın hatlarını hiç belli etmiyor malesef. Bence gümüş,kırmızı,beyaz düşünebilirsin. Yada beyaz alıp fırtına mavisi gibi bir renge kaplatabilirsin. On numara olur :icon_tup:

Teşekkürler...

i-vtec07
26-10-2012, 18:53
siyah alma gri al bence.

Sert@ç
26-10-2012, 18:54
Siyah al iç döşemede siyah geliyo çok güzel duruyo

m. ali öz
26-10-2012, 19:16
vw de araç 1269 kilo görünüyor.

5 kapı cam tavan kaç kilodur ?
3 kapı cam tavansız kaç kilodur ?

3 kapı ile 5 kapı arasında kaç kg var ?

i-vtec07
26-10-2012, 19:21
5 kapı cam tavan yaklaşık 1380 kg diye hatırlıyorum.

ukku
26-10-2012, 19:49
Ben de yakın tarihte ciddi düşünüyorum...
Kantara çıkaran var mı acep?
3 kapı, sunroofsuz ne gelir?

phoenixs
26-10-2012, 19:54
Tek kapı da beyaz güzel de 5 kapı da :) o gri polo harika duruyor

nicksar
26-10-2012, 21:08
Hiç düşünme vallahi, kırmızı nokta atışı olur bence.

CeM öZeR
26-10-2012, 22:03
5 kapı cam tavan yaklaşık 1380 kg diye hatırlıyorum.

Yanlış hatırlıyorsunuz. 4 kapı cam Tavanlı 1310 kilo. Tek kapı cam tavansız 1200 kilo :)

ukku
27-10-2012, 01:38
1200 fena değilmiş... Teşekkürler :)

dirk
27-10-2012, 01:40
tek düşüncem Yağ yakması ? Yakmazsa süper 50 liraya alınacak en iyi spor araba

Eğer Arabayla ilgilenen biriysen siyah Al hergün yıka ,süper o kadar ilgilenem haftada 1 yıkarım dersen Beyaz ayda bir yıkarsan Gri al

ukku
27-10-2012, 01:49
Yazılım ile ESP'nin %100 kapatılabilmesi mümkün mü?
Deneyen ya da uygulayan var mı?

ESP'nin direkt çalıştığı sensörlerden bi tanesi direksiyon açı sensörü. O sensörün vagcom ile kalibrasyonunu bozarak ESP'yi devreden çıkarmak mümkün. Track dayci gavurlar böyle yapıyor. :)
Biz de alsak böyle mi yapmak zorundayız? Yoksa acaba yazılımla halledebilen var mı?

speed_emre
27-10-2012, 09:50
beyaz guzel gercektende ama cogu polo gıbı sıradan duracak :) kırmızısı cok guzel gercektende tabı cızıklerıde anında gosterır grının yerıde baska grı olabılır bana gorede :)

Nightfish
27-10-2012, 10:04
Yazılım ile ESP'nin %100 kapatılabilmesi mümkün mü?
Deneyen ya da uygulayan var mı?

ESP'nin direkt çalıştığı sensörlerden bi tanesi direksiyon açı sensörü. O sensörün vagcom ile kalibrasyonunu bozarak ESP'yi devreden çıkarmak mümkün. Track dayci gavurlar böyle yapıyor. :)
Biz de alsak böyle mi yapmak zorundayız? Yoksa acaba yazılımla halledebilen var mı?

Deneyip de arabayı garantiden çıkaran var :D ESP de-aktif görünüp araç ESP ışığını yaksa hatta garanti dışına çıkarsalar bile kapatamadılar ESP'yi.

Ufuk
27-10-2012, 10:37
Deneyip de arabayı garantiden çıkaran var :D ESP de-aktif görünüp araç ESP ışığını yaksa hatta garanti dışına çıkarsalar bile kapatamadılar ESP'yi.

ya vardır onun bi soketi,kablosu,sigortası halledilir sıkıntı değil bence :D

Alper DEMİR
27-10-2012, 11:02
Bazılarında ki şans herkeste olmuyor..Bizde aldık 15 bine kadar iki kere sandık motor değişti..Randuman tutmadı vw'ye geri sattık..Bir bilgilendirmede bulunayım bilmeyenler olabilir, motor değişimlerinin ardından vw grubu bir kağıt imzalatmaya çalışıyor aman ha onu imzalamayın !! Bizim haberimiz vardı imzalamadık imzaladığınız taktirde ne mahkemeye verebiliyorsunuz nede aracı geri verebiliyorsunuz başka bir modelle takas vs.durumunda..

Eworen
27-10-2012, 11:22
Şahsi fikrimdir ;
Siyah GTI a uygun bir renk değil bunun sebebide zaten üstünde normal polo dan ayrılan detayların tamamen yok olmasıdır cam tavan bile alsanız farklılık anlaşılmıyor sadece panjurdaki ve kaliperdeki kırmızı detayı görürsünüz o kadar.

Diğer renklerinde cam tavansız hiç bir esprisi olduğunu düşünmüyorum.
Tam GTI a benzesin diyor iseniz tek kapı versiyonu tam seçim olur Polo da sadece GTI da tek kapı seçeneği mevcut..
Tekrardan alıcak olsam tek kapı cam tavan lı beyaz veya kırmızı alırdım ..

levent
27-10-2012, 11:29
Şahsi fikrimdir ;
Siyah GTI a uygun bir renk değil bunun sebebide zaten üstünde normal polo dan ayrılan detayların tamamen yok olmasıdır cam tavan bile alsanız farklılık anlaşılmıyor sadece panjurdaki ve kaliperdeki kırmızı detayı görürsünüz o kadar.

Diğer renklerinde cam tavansız hiç bir esprisi olduğunu düşünmüyorum.
Tam GTI a benzesin diyor iseniz tek kapı versiyonu tam seçim olur Polo da sadece GTI da tek kapı seçeneği mevcut..
Tekrardan alıcak olsam tek kapı cam tavan lı beyaz veya kırmızı alırdım ..

TR için böyle malesef, ben de alacak olsam gümüş gri alırım. Led siz bi-xenon + cam tavanlı :) ve biraz bayılıp motorsport jantlısını :)

ukku
27-10-2012, 16:55

Dediğim şekilde esp devreden çıkarılabiliyor. Ama biraz kasaplık tabi. Ancak kalibrasyon geri yapıldığında garantiden çıkma gibi bi durum da söz konusu olmaz.
Bunu yazılımla çözebilen var mı diye sormuştum ben işin özü :)

kkingvtec
27-10-2012, 20:09
siyah falan düşünüyordum ama beyaz da çok güzelmişti :) Beyaz a kaporamızı verdik ve yeni aracım bundan sonra 20 binde 2012 model beyaz cam tavansız polo gti :) gökyüzünü göremiycez ama hatasız araç almak iyidir:)