PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Askerlik mi okul mu ?

ZCC
02-11-2012, 19:09
Nişanlı sın okulunun bitmesine 2 sene var 5 buçuk ay yapabilmek için tabi hiç sorunsuz okursan iş hayatında hep ordaburda askerlik yok diye işe almıyorlar ( düzenli bir işe tabi ) bu ikilemde olsanız ne yapardınız....bu (arada yaş 24 )

B.cihangir
02-11-2012, 19:11
ben olsam 2 sene sıkardım kaseyi sonrası rahat;)

Agah
02-11-2012, 19:12
önce okul bence :)

burkaykalyon
02-11-2012, 19:12
çalışıyor musun şu anda?

makif84
02-11-2012, 19:14
kesinle okulu bitirmelisin.Daha önce iki tercih arasında kalıpta askerliği seçen birisi olarak

ZCC
02-11-2012, 19:16
çalışıyor musun şu anda?

aynen dostum çalışıyorum.

Evrenoz
02-11-2012, 19:17
Okumazsan askere gittiğinde kafanı çok vurursun taşlara..

burkaykalyon
02-11-2012, 19:18
aynen dostum çalışıyorum.

şu anda birebir aynı durumdayız.kız arkadaşımla dün konuştuk ve karar verdik...ben okulu bitireceğim 2 seneye...ama kayıpsız!5,5 ay yapıp geleceğim askerliği.benimki beklerim ben seni dedi...bence de sen doğru olanı yap yani okulu bitir sonra düşün evliliği askerliği işi vs...

ZCC
02-11-2012, 19:28
[QUOTE=burkaykalyon;6341729]şu anda birebir aynı durumdayız.kız arkadaşımla dün konuştuk ve karar verdik...ben okulu bitireceğim 2 seneye...ama kayıpsız!5,5 ay yapıp geleceğim askerliği.benimki beklerim ben seni dedi...bence de sen doğru olanı yap yani okulu bitir sonra düşün evliliği askerliği işi vs...[/QUOtabi

tabi hersey kolay değil işte 2 sene sağda solda sürünüp çalışacağıma 15 ay sonra hem okulumu bitirip hemde askerliğimi bitirip gelmesi de var tabi kafa karıştırıcı seyler gercekten .

SerdaR A.
02-11-2012, 19:33
ben şuan keşke 2 sene daha okusaydım diyorum 15 ay askerliği seçtim şimdi askerim kaldı 4 ay ama 11 ay nasıl geçti bana sor benim fikrim ne yaparsam yap ama kısa dönem askerlik yap!! 15 ay 15 yıl gibi geldi askerlikte bana

burkaykalyon
02-11-2012, 19:34
[QUOTE=burkaykalyon;6341729]şu anda birebir aynı durumdayız.kız arkadaşımla dün konuştuk ve karar verdik...ben okulu bitireceğim 2 seneye...ama kayıpsız!5,5 ay yapıp geleceğim askerliği.benimki beklerim ben seni dedi...bence de sen doğru olanı yap yani okulu bitir sonra düşün evliliği askerliği işi vs...[/QUOtabi

tabi hersey kolay değil işte 2 sene sağda solda sürünüp çalışacağıma 15 ay sonra hem okulumu bitirip hemde askerliğimi bitirip gelmesi de var tabi kafa karıştırıcı seyler gercekten .

eğer işin iyiyse ve memnunsan 15 ay askerde sürüneceğime iki sene beklerim okulu bitiririm 6 ay paşalar gibi yaparım...ben senin yerinde olsam yani...

ZCC
02-11-2012, 19:37
[QUOTE=ZCC;6341745]

eğer işin iyiyse ve memnunsan 15 ay askerde sürüneceğime iki sene beklerim okulu bitiririm 6 ay paşalar gibi yaparım...ben senin yerinde olsam yani...

tek sıkıntı iş kardeşim devamlılık yok benim için büyük sıkıntı geleceğini göremiyosun yaş geçincede bazı şeyler olmuyo işte

burkaykalyon
02-11-2012, 19:40
[QUOTE=burkaykalyon;6341762]

tek sıkıntı iş kardeşim devamlılık yok benim için büyük sıkıntı geleceğini göremiyosun yaş geçincede bazı şeyler olmuyo işte

bak benimde işimde devamlılık yok.şu anda iş yerinde gelebileceğim maksimum konumdayım bi yere geçmek istesem askerlik istiyorlar ama askerlikte 15 ay sıkıntı çekerim...sabırlı olurum 2 sene sıkarım dişimi en azından rahat yaparım askerliğimi...

kemal_koker
02-11-2012, 19:41
106GTI a dediğim gibi önce okul

bilalMW
benim gittiğim yolu izle okulu bitir 5 ay yap. macera arama.ayrıca mutluluklar dilerim.

K0213
yeni geldim sayılır, 343 kısa döner jandarma er olarak en kralından daha rahattım!

en olmadı aşçı yardımcısıydım, ceza verecekleri zmn asıl aşçıyı alıyolardı iştimaya yardımcısı olarak beni mutfakta bırakıyorlardı!

oku bişekilde 2 sene dediğin nedir?

onursumer
02-11-2012, 19:44
ya tartışmaya bile gerek yok okul tabiki

15 ay askerlik yapıcağıma 10 sene okurum ki okuyorum yani :D

atituti
02-11-2012, 19:49
hiç bir kız arkadaşa göre hayatınızı şekillendirmeyin ' bence ' bu bir .ikincisi kesinlikle okulu bitirin yoksa askerlikte aman diyim dagları taşları bıraktım kendinizi vuracak hale gelirsiniz :) kesinlikle önce okul..

joker
02-11-2012, 19:58
okulunu bitir 5.5 ay yap sonra pisman olmassın

BLuEBoY
02-11-2012, 20:09

askerden gelıncede eğitimin tam değil ise yine iş sıkıntısı çekiliyor.. bencede önce okul :icon_tup:

bilalMW
02-11-2012, 20:12
ya tartışmaya bile gerek yok okul tabiki

15 ay askerlik yapıcağıma 10 sene okurum ki okuyorum yani :D

ahuhaha :D 5 ay be birader :D

brs852
02-11-2012, 20:16
Okul en iyisi en azından bir kere bastan baslarsın tam baslarsın...

FAGE12
03-11-2012, 02:08
[QUOTE=ZCC;6341768]

askerden gelıncede eğitimin tam değil ise yine iş sıkıntısı çekiliyor.. bencede önce okul :icon_tup:

Bence en güzel cevap verilmiş bu saatten sora iş sende biter ;)

nostra
03-11-2012, 02:11
bunu sorman bile hata..kesinlikle okumalısın ama gerçekten okuyacaksan..yaş iyice geçmeden okuyup askere gitmelisin.. askerden geleyim devam ederim falan hikaye..ilerde pişman olmamak için okulunu bitirip askere gitmelisin.

CoSA
03-11-2012, 03:36
okumayan ve askerde olan arkadaşlarımın hepsi pişman aklın varsa üni'yi bitir gel diyorlar sen düşün artık :)

ulu_cupra
03-11-2012, 03:44
Su anda askerim yaklasik 3 ayim kaldi.
Belki Turkiye'deki en rahat askerlerden biriyimdir.Belcikadayim Bruksel de.Kamuflaj yok ictima yok vs vs
Ama gene de askerde 15 ay vakit harcamani tavsiye etmem.
Okul hayatinda her zaman isine yarayacaktir.
Herkes okul diyor.Birlige katilinan ilk gun hersey cok daha net anlasiliyor.

Burak Mehmet
03-11-2012, 08:21
okulun bitmesine 20 ay var desek celp dönemi bekledim vs derken 4 ay geçse iyi ihtimal asteğmen değil 5.5 ay gittiğini varsayarsak.Geldiğinde de 2 ay iş aradığını varsayarsak,,
Senin düzgün bir işe girmene yaklaşık 2.5 sene var..

şimdi askere gidip okulu askerde okumaya devam etsen ( ki boş vaktin çok olduğu için rahat olur )15 ay sonra askerlik kalmaz iş derdin azalır okul olayındada sona yaklaşmış olursun..Kız arkadaşınıda fazla bekletmemiş olursun...

Bence askere gitmek mantıklı

GRKN
03-11-2012, 08:36
ben askerı personelm kardessm sana tek soylucem sey okulunu bıtır baska bısey dusunmee ..........

Ludacris
03-11-2012, 09:51
Once okul sonra askerlik ardindan real world.
Hele elin yuzun duzgunse 15 cok zoruna gider benim gitti

nostra
03-11-2012, 10:01
okulun bitmesine 20 ay var desek celp dönemi bekledim vs derken 4 ay geçse iyi ihtimal asteğmen değil 5.5 ay gittiğini varsayarsak.Geldiğinde de 2 ay iş aradığını varsayarsak,,
Senin düzgün bir işe girmene yaklaşık 2.5 sene var..

şimdi askere gidip okulu askerde okumaya devam etsen ( ki boş vaktin çok olduğu için rahat olur )15 ay sonra askerlik kalmaz iş derdin azalır okul olayındada sona yaklaşmış olursun..Kız arkadaşınıda fazla bekletmemiş olursun...

Bence askere gitmek mantıklı

askerliğini nerde yaptın çok merak ettim?

Chatin
03-11-2012, 10:35
30 yaşına kadar süren var. git okulunu bitir işte daha yaşın 24. neyi sorun ediyorsun anlamadım? yoklama kalktı zaten. bakayayı bile sallayan yok. yani ortada sorun yok. eğer ki okul bitmeden nişanlandıysan o kızı düşün ve bütün boş işlerini salla ve okulunu bitir.

emre6n
03-11-2012, 11:18
askerden yeni gelmiş biri olarak söylüyorum kardeşim bende cok düşünmüştüm gitmek gitmemek arasında ama okulu bitirip gitmek en doğrusu oldu.hem 5 ay yapıp geliceksin zaman cok az olacak.15 ay gidersende şimdi geçen zaman bi bakıma aynı olacak herkezin dediği gibi gidip gelmiş olsan 15ay eğitimin olmayacak gene iş sorunu var.okul bitsin askere git gel bence.Tabi bu arada güzelim Türkiyede askerliği dert eden iş verene rastlamazsan.Ama kesinlikle canını sıkma limon sat genede bitir 5ay yap.

lucky Jackal
03-11-2012, 11:28
Kardeşimiz yanlış anlamasın ama bende bunu anlamıyorum insanların hayatları ile ilgili önemli kararları alırken bir forum sitesinde hiç tanımadığı insanlara danışması acayip garibime gidiyor,gençliklerine veriyorum.

morgy_drag
03-11-2012, 11:38
kesınlıkle okul..
sımdı askerde gecırecegın 15 ay ı okul u bıtırmen de kullan..
okul bıtırınce 5 bucuk ay gıt gel..anlamazsın bıle ne ara gıttın geldın..
15 ay gıdersen de dondugunde 24 ay okulun yıne var unutma..
cok pısman olursun..bıtmez askerlık..
sakın ama sakın bıtırmeden gıtmek gıbı bısey dusunme..

Omak
03-11-2012, 14:05
bunun cevabını en iyi şekilde görebilmen için topiği oylamalı aç, bekle ve sonucu gör.

mycaylak
03-11-2012, 16:09
Askerligini yeni yapıp gelmiş bir poşet(kısa dönem) olarak sana diyorum ki sakın okulu bitirmeden askere gitme askerde 1 saat bile zor

barutçu
03-11-2012, 16:11
Konusu bile saçma...

OKUL...

zetto
03-11-2012, 16:34
bak hemen hemen yasıt sayılırız. benım yaptıgım sistem su oldu. okula devam et. bitir ne kadar gec olursa olsun muhakkak bitir. 15 ay nere 5 bucuk ay nere o yzuden okul bitirmen sart. asker donusude kıyılır nıkah olur bıter. nedeni ise Allah korusun okulu bıtırmedın evlendin askere gittin basından kötü bir olay gecti bu hersey olabilir. hem askerliğini aklın evde eşindeyken yapamazsın hemde olası bir ölüm haberinde kız ve kız tarafı zor durumda kalmamış olur aynı zamanda senin tarafın da zor durumda kalmaz. Çünkü bir söz vardır. ölenle ölünmez. sadece anılır hatırlanır ve hayat devam eder.

Ayrıyeten tekrar tekrar soyluyorum askere gitmeden sakın ha sakın imam nikahı dahi olsa ki imam nikahı olmadan karsı taraf hiçbir surette kişinin eşi olmuş sayılmaz dinen. zira yasanan ilişki zina sayılır konuyu dagıtmayayım. askerligini bitirmeden evlilik dusunme. ilk önce okulunu bitir hiçbirşeyi kafana takma hatta okul hayatın surecınde keske ben yapabılseydım o yuzden sana diyorum tek eşlilik değil çok çok eşlilik :) en güzeli. yanı yanlıs anlasılmasın. şıp sevdi olmaya gerek yok o kadar. bu kararlarından sonrada bozulmak isteyen bozulsun. hic problem olmaz kafana takmıcan derslerine bakıp işini bitircen. inan bana cok daha basarılı olursun. anlattıklarım yasanmıs tecrubelerdir. neyin ne olacagı belli değil. tecrubelerı yapmak zorunda da degilsin ama tecrubeyi yasamadan ögrenmek en güzelidir.

nostra
03-11-2012, 16:47
Kardeşimiz yanlış anlamasın ama bende bunu anlamıyorum insanların hayatları ile ilgili önemli kararları alırken bir forum sitesinde hiç tanımadığı insanlara danışması acayip garibime gidiyor,gençliklerine veriyorum.

forum yada değil. fikir almak her zaman iyidir.onun hayatıyla ilgili önemli bir karar ama onun geçtiği yoldan daha önce geçen bir sürü insan var burda..sonradan pişman olmak yerine , onun şuan yaşadıklarını yaşamış insanlardan fikir alması güzel..tabiiki son karar her zaman onundur.

Trance-R
03-11-2012, 16:48
myo mezunuydum.2008 de Açıktan kayıt yaptırdım , hatunla kavga dövüş ayrıldık 2009da.
OKUL kardeşim :)
hatta okul sürecini atlatırsanız , bir ömür boyu bir sürü mücadele atlatmanın Referansını bu okul sürecinde kaydedersiniz :)

inşallah herşey gönlünüzce olur , şimdiden başarılar dilerim :)

eh vtı
03-11-2012, 17:15
OKUL+ASKERLİK+İŞ=EVLİ ve MUTLU BİR HAYAT.........:):):):)

TolgaEsentepe
03-11-2012, 17:19
Ayni ikilemde kalip okulu sectim bende. Ama sinifta kaldigim iki yil icin kendime cok kiziyorum.

Emir_b16a
03-11-2012, 18:13
ne iş yaparsan yap firma sahibi yada köklü bi kurum senin değilse muhakkak okulunu bitir

şimdi iyi kazanabilirsin ama ilerde garantisi yok bu işlerin

15 ay da az süre değil

nişanlına bi sor bakalım 15 ay diken üstünde asker beklemek istermisin diye :)

Kutluhan
03-11-2012, 18:41
okumak güzel 15 ay öyle kısa cabucak geçicek bir vakit değil bence benim bu sene son senem okulum bittikten sonra 2 senede yüksek okulda inşaat okumayı düşünüyorum öyle askerlik yapıcam ilerde kafayı taşlara vurmaktansa keşke okusaydım keşke okusaydım diye önünüzde pek bir engel yokken okula devam etmek en mantıklısı diye düşünüyorum. Okumayana ne kız verirler ne doğru düzgün ekmek der babam...

cagri-35
03-11-2012, 20:50
şuan kısa dönem olarak askerdeyim ve tek diyecegım ne yap et oku bu olay 15 ay cekılmez kesınlıkle

zetto
03-11-2012, 21:49
forum yada değil. fikir almak her zaman iyidir.onun hayatıyla ilgili önemli bir karar ama onun geçtiği yoldan daha önce geçen bir sürü insan var burda..sonradan pişman olmak yerine , onun şuan yaşadıklarını yaşamış insanlardan fikir alması güzel..tabiiki son karar her zaman onundur.

İste ben bu aklı severim arkadas. Aynen katılıyorum. Daha once yazdim yine yazicam. Yasanmıs tecrubeleri tekrar aynı sekilde yasamak biraz aptallıktır.

GokhanRS
03-11-2012, 22:13
ben 15 ay yapmıştım zamanında hiçte zor gelmedi güllük gülistanlıktı ama herkese rahat denk gelmeyebilir. ayrıca söylendiği gibi nişanlın bile olsa ona göre değil kendini düşünerek yönlendir hayatını. geç olsun güç olmasın. yeri geliyor insanlar eşinden boşanıyor sonra onun için yaptıklarına pişman olabiliyor. ne olur ne olmaz diye önce kendini düşün.

Zero
04-11-2012, 01:10
Aynen Gokhan a katılıyorum bırak nişanı evli olsan bile hayatını kendine göre kurmalı ve yaşamalısın bir gün arkasına bakmadan çekip gitme ihtimali vardır her insanın bu yüzden kendini düşün.Ayrıca şu okula askerlik için gitmeyin kendinize birşeyler eklemek öğrenmek için gidin çok faydalı.