PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Flac müzik formatı ?

|| CaNeR ||
03-11-2012, 12:09
Bugün de kafayı bununla bozdum, sitede eminim ilgilenenler vardır.Gerçek anlamıyla müzik dinlediğinizi anlıyorsunuz .

Bir kaç albüm indirdim ama asıl dinleyeceğim şarkıların flac uzantılılarını bir türlü bulamıyorum, ilgili kişilerden yardım bekliyorum :) Teşekkürler :)

darkmoon
03-11-2012, 12:26
codec packler olur flac ında bulunduğu bir codec pack yüklersen bilgisayarına dinlersin. yok mp3 ü flaca çeviricem diyorsan mp3 to flac yada mp3 convert flac diye google da aratırsan programlar çıkar karşına

kanashibari
03-11-2012, 12:40
Orjinalden flac a çekilmiş flac ile mp3 den dönme flac arasında uçurum kalite farkı var arkadaşlar bilginiz olsun.

darkmoon
03-11-2012, 12:58
doğaldır neticede gene biri özünde mp3 tek uzantısı değişiyor..

berkay_aydin
03-11-2012, 13:00
Varmı herhangi bir link ? Tür müzik farketmez kaliteyi merak ettim :)

darkmoon
03-11-2012, 13:03
torrentlerde oluyor. :)

|| CaNeR ||
03-11-2012, 13:59
Müzik kalitesi on numara, şu torrentlere bi bakıyım.

FaBeRgE
03-11-2012, 14:12
aradaki farkı en basit şekilde anlatack olursak, mp3 için kaliteli dediğimizde aklımıza 320kbps geliyor, flac'te ise bu durum kalitesizler için 1000kbps civarındadır. Flac müzik dinleyeceksiniz mutlaka dijital bir ses sistemi min THX sertifikalı olmalı + olarak creative x-fi de olabilir :) Tek kötü yönü bağımlılık yaptığında aşırı yer kaplıyorlar ve güncel şarkıları bulmak biraz zor.

levent
03-11-2012, 14:21
güncellerde de örnek veriyorum michael jackson öldüğü zaman, complation tadında yapılan albümün flac versiyonu düşmüştü nete :)

ciddi kalite farkı vardır flacta, kulaklıkla bile hissedebilirsiniz :)

|| CaNeR ||
03-11-2012, 14:22
aradaki farkı en basit şekilde anlatack olursak, mp3 için kaliteli dediğimizde aklımıza 320kbps geliyor, flac'te ise bu durum kalitesizler için 1000kbps civarındadır. Flac müzik dinleyeceksiniz mutlaka dijital bir ses sistemi min THX sertifikalı olmalı + olarak creative x-fi de olabilir :) Tek kötü yönü bağımlılık yaptığında aşırı yer kaplıyorlar ve güncel şarkıları bulmak biraz zor.

320Kbps altını şuan siliyorum zaten, boşuna yer kaplıyorlar .
Güncel şarkılar çok az, aramaya devam :)

onur_S
03-11-2012, 14:22
bende vardı birinin flac albümü şarkı başına 30-35 mb ,winamptan caldırıyordum

darkmoon
03-11-2012, 14:43
müziği arabada dinliyorum artık pek evde yada bilgisayarda dinlediğim söylenemez.. bende yeni alışkanlık yapdım internet download manager programını kulanarak youtube ve farklı sitelerden klipler indiriyorum.. ne yazık ki 80 li 90 lı ve 2000 li yılların başlarındaki kliplerin hd sini bulmak imkansız hatta 90 lılardaki kliplerin temiz çekimini bulmak bile imkansız en basidi bir yonca evcimik tayfun akın o zamanın meşhur popcularının klipleri falan.. klip dinlemek hem göze hem kulağa hitap ettiği için benim daha çok hoşuma gidiyor artık.çift duyuya hitap ediyor. flv olarak indiriyorum dosyaları sonra file converter programı ile divx xvid çeviriyorum onuda atıyorum dvd cd ye zaten bir cd de yüzlerce klip alıyor en güzeli şu an için benim için böylesi :)

flac olayına gelirsek müzik ne kadar kaliteli olursa olsun kullanılan hardware sistemler sıradan ve basit sistemlerse gene müzikde illaki bi fark olur ama mp3 den fazlada bir fark alınmaz.
thx sertifikalı ürünler şarttır buda dolby pro logic sistemler ve ortamın psikoakustik olması demek buda para para para demek :) yani akustik performansın zirve olması demek..

kurpat
03-11-2012, 15:41
soru:
orjinal cd'yi takıp dinlemek yerine orjinal cd'den flac'e dönüştürüp dinlemek daha iyi mi oluyor?

darkmoon
03-11-2012, 15:57
daha iyi olucağını şahsen sanmam ama kötüde olmaz aynı kalitede dinlersin tahminim.

matthardy
03-11-2012, 16:06
flac formatını hayatımda ilk defa duydum fakat eğer winamp'ta mp3 dinliyorsanız 5+1 sisteme sahip iseniz kesinlikle bir yerden crackli DFX Audio Enhancer prgoramını edinin..

ufak 1 program winamp açılınca ufak bir pencerede açılıyor hyperbass 3d sound vs gibi
secenekleri var...

kesinlikle kaliteyi arttırıyor inanılmaz derecede seste farklılık yaratıyor.

EgemeN.
03-11-2012, 17:47
K-Lite Codec Pack yükleyin çalışır.Az önce Metallica-Black Album indirdim FLAC formatında şarkı boyutları 300-500 mb arası denedim açıyor.

Edit:

#Bitrate : 8386-10379 kbps