PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortası hakkında yardım lazım

nostra
03-11-2012, 16:39
Aracımı takas yaparak değiştirmek üzereyim . takas yapacağım aracın tampona deymişler o yüzden boyanacak. şimdi biz takas yaparsak , sigortadan yaptıracağı bu tamponu , ben noterde aracı aldıktan sonra yaptırabilirmiyim? yoksa tutanak yanarmı ? eğer yancaksa beklicem sigortadan halledilsin.sonra alıcam aracı.. boşuna cepten boya parası vermeyelim. bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

tstdrvr
03-11-2012, 18:49
aynı durum 15 gün önce başıma geldi... bana satışı alabileceğimi ama plakamı eksper baktıktan sonra değiştirmemi söylediler.ben önce satışı aldım sonra arabayı servise bıraktım eksper gelip baktıktan sonra da plakamı değiştirdim sorun olmadı. sen plakayı değiştirmeyeceksen zaten hiç sorun yok :icon_tup:

nostra
03-11-2012, 21:34
aynı durum 15 gün önce başıma geldi... bana satışı alabileceğimi ama plakamı eksper baktıktan sonra değiştirmemi söylediler.ben önce satışı aldım sonra arabayı servise bıraktım eksper gelip baktıktan sonra da plakamı değiştirdim sorun olmadı. sen plakayı değiştirmeyeceksen zaten hiç sorun yok :icon_tup:

ben plaka değişimi yapmıcam fakat arkadaş istanbullu ben bursalıyım.. yani aracı istanbuldan busaya getircem ama plakası aynı kalcak değişmicek..

nostra
03-11-2012, 22:54
yokmu bu konu hakkında engin bilgi ve tecrübe sahibi bir abizim arkadaşımız kardeşimiz?

Faruk'S
04-11-2012, 00:22
kesin bi bilgim yok ancak ;

sigorta aracın o anki sahibinin üzerine yapılıyor.Satış anında sigorta düşüyor.kalan yerden yeni sahibi devralıyor.Yani eğer zamanınız varsa bekleyin yapılsın sonra alın.Ha zamanınız olsa bu konuyu açmazdınız diye tahmin ediyorum :D

yani riske girmemek gerek.bu işler kişiye firmaya ve zamana göre değişiklik gösterdiği için ben olur desem size olmayabilir.yada tam tersi..

kesin bir bilgim yok dediğim gibi ancak yapıldıktan sonra almanızı tavsiye ederim

RsErdi
04-11-2012, 00:25
ne acelen var bekle yapılsın ondan sonra al kafan rahat olsun

nostra
04-11-2012, 00:30
bekleyelim en iyisi. sağolun.