PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elinde sağlam bi diyet listesi olan var mı?

phoenixs
04-11-2012, 02:00
:) git gide şişiyorum su içsem yarıyor boy 180 kilo 92 oldu :)

elinde güzel diyet listesi uygulamış olumlu cevap almış :) spor olarak terlemek için kum torbası aldım buna ek olarak da yemek den kısmak istiyorum ama

bekar evinde yaşıyorum :) ona göre bi diyet listesi olursa sevinirim :) çabuk yapabileceğim felan olsun

ProdriveSTI
04-11-2012, 02:06
Keşke bende şişsem birazcık,hiç mi yediğim yaramaz yahu :mad:

Bana da kilo almak için bişeyler önerir misiniz rica etsem :(

Spor yap demeyin lütfen ona hiç zamanım yok :(

180 boy,54 kiloyum.

Emrecan-R
04-11-2012, 02:09

180 boy,54 kiloyum. abi saçma olabilir ama bu saatte yemek yersen kesinlikle kilo alırsın bide hergün yarım litrelik burn içebilirsin ben hesapladım haftada 2800 kj alırsın buda 1 kilo demek :D

ProdriveSTI
04-11-2012, 02:13
abi saçma olabilir ama bu saatte yemek yersen kesinlikle kilo alırsın bide hergün yarım litrelik burn içebilirsin ben hesapladım haftada 2800 kj alırsın buda 1 kilo demek :D

Geceleri yemek yiyorum ama ne fayda...

Fast food kilo aldırır diyolar malesef bende etkisiz...hergün olmasa bile 2 günde 1 burger,mc yiyorum.hatta sürekli ayvalık tostu,tavuk dürüm,kebaplar vs. yiyorum.

Burn içtiğim zaman göğsümün sol tarafında hafif ağrı hissediyorum o yüzden 2 haftada 1 içerim.

edit: phoenixs konuyu baltaladım kusura bakma kardeşim.

PiscocuK
04-11-2012, 02:13
varmı öyle bir diyet

1.80 mt 125 kg :) ezerim

Emrecan-R
04-11-2012, 02:18
Geceleri yemek yiyorum ama ne fayda...

Fast food kilo aldırır diyolar malesef bende etkisiz...hergün olmasa bile 2 günde 1 burger,mc yiyorum.hatta sürekli ayvalık tostu,tavuk dürüm,kebaplar vs. yiyorum.

Burn içtiğim zaman göğsümün sol tarafında hafif ağrı hissediyorum o yüzden 2 haftada 1 içerim.

edit: phoenixs konuyu baltaladım kusura bakma kardeşim.
bende 176 62 kiloyum doktora gittiğimde yaşına göre normal dedi benimde almam lazım

Mr.K
04-11-2012, 02:19
valla benimde ihtiyacım var fakat ne zamanım var nede yemek yapcak halim yorgunluktan :D

1.87 108kiloyum..Sırf göbek oldum :( bide enleştim sanırım kalıp oldu artık :( n guzel bı ara 92lere inmiştim..

ProdriveSTI
04-11-2012, 02:25
bende 176 62 kiloyum doktora gittiğimde yaşına göre normal dedi benimde almam lazım

Semih abimiydi (senna) tam olarak hatirlamiyorum siteden birisi diyet listesi vermisti bana uygulayamadim onuda kaybettim.Onu bulsam deneyecem bi.Alternatif kilo aldirici diyet listesine açığım beyler,yardim plsss.

desibel
04-11-2012, 02:29
Almak isteyenlere denedim tecrübe ettim bende kilo alamıyodum 5 kilo aldım rahatca karbonhidrat tozu + kaşar peyniri sabahları en az 3 yumurta beyazı bol pirinç ve tavuk garanti veriyorum daha detay istiyen varsa özelden yazarım listeyi :)

Öle gece yiyip yatmayın allah korusun erken ölürsünüz :D

Vermek isteyene spor şart protein ve karbonhidrat değerleri düşük yiyecekler fastood yasak ama sporsuz olmaz

_sinan_
04-11-2012, 02:34
kilo vermek için öncelikle yediğin şeylere dikkat et , şeker tuz ve un dan uzak dur , yağdan yani kızarmış şeylerden uzak dur , aç kalmamaya bol bol meyve ile dikkat et , ben 96 kiloydum 76 lara kadar düştüm fazla dikkat etmede ve spor yapmadan , sonra türkiyede kendimi saldım 85 kiloyu gördüm , şuan 79 kiloyum ve çok dikkatli bi yemek düzeni yaptım ve spora başladım , ilk ayım bitti , amacım en azından 8-9 ay daha spora düzenli devam edip yemek düzenini bozmamak , çokda zor değilmiş aslında.. Demek istediğim bence öğrenci evindeyim , istenince yapılıyo , yoksa bende pilav haşlanmış tavuk yemeyi sevmiyorum :D

bu arada boyum 1.76

weST.27
04-11-2012, 02:39
188 boy 85 kiloyum spora başladım cigarayı bıraktım 2 kez spora gittim tekrar başladım hedefim eski kol ölçülerime kavuşmak 40 cm <3 :D

barış_erdal
04-11-2012, 02:41
15 gündür sporla birlikte diyet yapıyorum. sabahları corn flakes öğlen ve akşamları da lapa pilav(yağsız tuzsuz) + tavuk göğüs + yoğurt + acı biber. yanında diyet kola içiyorum. spordan önce yağ yakımını kolaylaştırmak için l-carnitine, yemeklerden önce de cla alıyorum. şekeri filan da bıraktım. canım tatlı birşey isterse de eti formun limonlu bisküvisinden alıyorum. boyum 180 kilom 88di 15 gün önce şu an 81 kiloyum ;)

levent
04-11-2012, 02:43
en temizi diyetisyene gitmek, bünyeye göre değişiklik gösterir diyet listesi herkes için aynı olmamalı diye biliyorum ben.

khan
04-11-2012, 02:57
iki aydir diyet yapiyorum 91 kilodan 84 kiloya indim, iki kilo daha gitsin antremanlara basliycam diyet yaparken spor yapamiyorum.
kisaca soyle yapiyorum kola cok iciyordum kestim,
sekeri cok azalttim
hamurisi, tatli, borek, corek yemiyorum.
gece abur, cubur, kuruyemis yemiyorum cok midem kazinirsa eti form yiyorum 1,2 tane.
protein agirlikli ama az az yiyorum.
alkol zaten ayda yilda bir icerdim, onuda icmiyorum.

yani bence eger bir metabolizma veya hormonal rahatsizlik yoksa mevzu yemek , birkac kilo verdikten sonra zaten insan sonucu gorunce daha kararli oluyor.

nostra
04-11-2012, 03:04
kardeşim 99 kiloydu.. diyetisyene gitti ve 5 ayda 74e düştü..hemde öyle yemeden değil. baya baya diyet listesi zengin ve her evde bulunan yiyeceklerdi.. doktor kontrolünde zayıflaman lazım..başkasının diyet listesiyle doğru olmaz..güzel bi kiloya indiğin zaman sporda yaparsın vücudun toplaması için..

amatörce verdiğin kiloları tekrar geri alırsın . hatta fazlasınıda alırsın.. diyetisyen kontrolünde verdiğinde , uygun kiloya düşürüyo.sonrasında koruma programı veriyo.. bence uzmanlara danış, kendi kendine iş yapma.

_sinan_
04-11-2012, 04:08
iki aydir diyet yapiyorum 91 kilodan 84 kiloya indim, iki kilo daha gitsin antremanlara basliycam diyet yaparken spor yapamiyorum.
sekeri cok azalttim
gece abur, cubur, kuruyemis yemiyorum cok midem kazinirsa eti form yiyorum 1,2 tane.

yani bence eger bir metabolizma veya hormonal rahatsizlik yoksa mevzu yemek , birkac kilo verdikten sonra zaten insan sonucu gorunce daha kararli oluyor.

hocam yalnız şöyle bişey var , spora başlandığı zaman (vg) kuruyemişi öneriyorlar , sürekli değil ama arada sırada yenmesi gerekli diyorlar..

bu arada bende ideal kiloyu değil artık ideal vucüda endekslendim , ilk hedefim 8 ayda vucüdu toplamak , ondan sonra 1 ay mola ve 8 ayda ideal vücuda kavuşmak , bakalım hedefimi başarabilicekmiyim : )

dirk
04-11-2012, 04:22
Zaten ne zaman diyet listesi istese şişman biri hemen zayıflar kilo almak istiyor. Pro drive benle takıl ayda 5 kilo banko ;)

ProdriveSTI
04-11-2012, 05:02
Zaten ne zaman diyet listesi istese şişman biri hemen zayıflar kilo almak istiyor. Pro drive benle takıl ayda 5 kilo banko ;)

Bol bol kokorec mi yicez yoksa :D

Numan
04-11-2012, 05:17
1.90 110 kiloyum :)) o diyet banada lazım :))

mrttncr
04-11-2012, 09:23
Spor yapmadan hiçbirşey olmaz. 6 ay diyet yapar kilo verirsiniz sonra 'oh ne de güzel oldum' der başlarsınız yemeye geri alırsınız. Spor yapamıyorum vaktim yok diye birşey arabamıza manitamıza futbol izlemeye evden çıkıp burger kinge gitmeye vakit varsa spora da vardır. salona verecek hiç paranız yoksa apartmanın merdivenlerini çıkın , evde mekik çalışın , sahilde yürüyün,koşun. İsteyince yapılmayacak şey yok.

07jetta
04-11-2012, 09:39
bende 92 kiloydum 80 e düştüm (gerçi bu aralar tekrar saldım ama) şekeri hayatımdan çıkardım, Kola içmiyorum artık, Cips gibi tehlikeli atıştırmalıklardan uzak duruyorum.

Meyve çözüm ve bolca su.

xcel
04-11-2012, 09:54
1.75 120 kg yeah baby yeah :D

dirk
04-11-2012, 10:00
Bol bol kokorec mi yicez yoksa :D

aspawa diye bi kültür var seni onla tanıştırcam :D

morgy_drag
04-11-2012, 10:15
Bende yıllardır kilo alıp-vermiş diyet yapmış-bırakmış biri olarak yazmak istedim..
Ya zaten bu işlerde ben:a diyeti,b diyeti diye sınıflandırmalara inanmıyorum..
Cunku herkesin bunyesi metabolizması farklı..
Bende işe yarayan diyet sende yaramayabilir..
Komşu tavsiyesiyle ilaç kullanılmaması gerektiği gibi,arkadaş tavisyesiyle de diyet yapılmaz bence..
En garantisi,en başta bir diyetisyene gidip gerekli tahlilleri vs yaptırmak gerekir..
Bunlar da nedir hormon seviyen gibi gibi..
Ama genel olan nedir..3 beyaz ı azaltmak ta değil..tamamen hayatından silmek..
Zamanında 110 kg lardan 70 kusurlere dusmustum..
3 beyaz sıfır..Ve hayatım yeşillikler den,sıfır yağda pişmiş beyaz etten ibaretti..
Şuan bende 95 lerdeyim..boyum 186cm..Bende acilen başlamalıyım diyete..
90 lara dussem benım ıcın yeterli..

Kilo alamayan arkadaşlara tavsiyem: sizlerde diyetisyenin yolunu tutun..Cunku ınsan vucudunda,kılo verememek gibi,kılo alamamakta bazen farklı nedenlerden oluyor..Başta onu öğrenmekte fayda var..

emirarslan34
04-11-2012, 10:17
bol bol sauna ya gir kardeşim. ben 1 günde 7 kilo verdim 6 saatlik antrenman ve antrenman sonrası 4 seans sauna 12 dk. 15 saatte verdim bu kiloyu 15 saatte ictigim tek şey 500 mg lık powerade.

15 km koşu + agırlık antrenmanı + boks antrenmanı + istasyon + sauna + sadece saunada 3.5 kg gibi bir kg vermiştim. 180 barfıks + 400 şınav... tabi tek seferde degil her saat başı.

bu işler dietle olcak işler degil inan. senın yapacagın bol bol koşu hafif tempoda uzun koşu ( yürüyüşle olcak işlerde degil ) ve o sahilde şortla tşörtle koşan insanlar gibi giyinme. en az 3 tişört alttan ter emici eşofmn onun üstüne sauna eşofman 2 tane çorap , şapka kışlık. kar eldiveni. ayagınada 1 kg lık agırlıkları bagla ufak tempoda koş. ve saunaya gir bol bol günde en az 2 seans gir. 1 hafta sonra 10 kg vermediysen kendini f.s.m den at. ;) azimli ol yaparsın...

yüksek kilolardan dietle kurtulursan vücutta selülütler ve sarkmalar oluşur. cirkinleşir sivilce yapar evrim gecirirsin. her insanda olacak diye birşeyde yok tabi en güzeli ter ile vermek sıvıyı vücüttan atmak tabi ben işin biraz şeyini cıkardım sen daha dikkatli ol

onursumer
04-11-2012, 10:22
ben fazla kilolarımdan kurtulmak için tam olarak ozel bir diyet yapmadım ama

tuz,şeker ve unlu şeylerden uzak durdum

ekmek hiç yemedim veya 1 dilim kepekli yedim

sofradan tıkabasa doymuş şekilde değil sadece karnım normal şekilde doymuş kalktım

yemeklerden once yarım bardak su içtim

yağsız sağlıklı beslenmeye çalıştım ama genel olarak her istediğimide ayarında yedim

8 ayda 15 kg yakın verdim bu sayede ama bunları yaparken sporda yaptım + suplement kullandım

onurgoyunc
04-11-2012, 10:32
diyet listesi kişiye özel olur. herkesin bünyesi bir değil, profesyonel destek almak en iyisi.

bazı şeylere dikkat etmek lazım, "onursumer" iyi özetlemiş

İbrahim33
04-11-2012, 10:44
Günde 3-4 litre su iç...Hergün 2 tane elma ye...3 beyazdan uzak dur...Günde 30-40 dakika hafif tempolu koşu yap...Bide boğazını tutarsan rahatça verirsin kiloları...Elmayı ihmal etme ama , çok faydalı namıssız :)

Rec.O
04-11-2012, 10:48
Dostum dukan diyetinin kitabı var al güzelce oku özetini cıkart uygula ilk zamanlar zorlanırsın ama sonradan sonraya alıştıgında sorun yok 100 kiloluk arkadaşı 2 bucuk ay içinde 80 kiloya düştü

murat_kacar
04-11-2012, 10:59
Ben bu programı uygulayarak bir ayda 10 kilo verdim ama spor olmazsa bir işe yaramaz diye düşünüyorum antrenman üstüne 50dk. kardiyo yapıyorum

sabah:

-5 yumurta (4 beyaz 1 tam omlet şeklinde içine lor peyniri)
-şekersiz çay

-ara öğün 1 elma

öğlen:

-2 parça tavuk göğüsü

-ara öğün bir elma

ant. öncesi :

-bir tabak pirinç(yağsız tuzsuz)

ant. sonrası:

-2 parça tvuk göğüsü

akşam :

- yine tavuk göğüsü(haftada 3 gün balık)+salata

ekmek,tuz,şeker,cola falanhiç yok 1 ay dayanabildim 10 kilo verdm tavuk göğüsü artık görmek istemiyorum:D spor la dengeledim şimdilik.

işe yaradı tavsiye ederim ama sağlam kardiyo lazım.

aron76
04-11-2012, 16:41
1,76 boy 110 kilo idim. sadece ve sadece 1 ayda 1,76 kilo(nedense boyda değişiklik olmadı:D) 92 kiloya indim.
bir öğle yemeğinde çorba, 1,5 değil 2 iskender, kola ve üstüne kaymaklı kadayıfı yer kalkardım. ve masa da olan mezesi hariç.
şimdi 1 iskender bitmeden iştahım kesiliyor ve yarım kalıyor.
öncelikle insan kendi kendinin diyetisyenidir. nasıl mı?
nelerin sana kilo yaptığını az çok bilirsin. bana fazla uyku kilo yapıyordu. uyuma saatimi azalttım.
kesinlikle, ekmek -sabah kahvaltısı dahil- poğaça, simit, kola, hazır meyva suları,çikolata, lokum,çerez, tuz, şeker -günde 40-50 bardak çay içerken- mayalı , soslu, salçalı yemekleri, cips kısaca suni, yağlı şeyleri kesinlikle bıraktım.
kesinlikle yavaş yemek yiyeceksin. lokmalarını iyice ez. yerken sohbet et, birşeyler oku, etrafla ilgilen, hiç olmadı parmaklarını say.
tempolu yürüyüşe önem ver. tembellik etme, yürü. dönünce aynı şekilde şınav, mekik çek. ben 5 şınav, 10 mekik çekerken, şimdi 15 şınav, 35 mekik çekmeye başladım. bu göbeği eritmeye ve yağların eridiği yerlerde sıkılaşmaya faydalı olur. yani zayıflarken sarkık memelerin olmaz. :D
sabah, şekersiz çay, küçük bir byz peynir, sınırsız salatalık, domates. yağsız tussuz.
kesinlikle aç kalma. çünkü acıktıkca metebolizma savunmaya geçer ve lazım olur diye yağ yakmayı keser. öğle yemeğine kadar diyet bisküvilerden ye. ama 1 paket değil. 1 tek adet.
öğle,-şirkette yemek çıktığından- porsiyonlarımı küçülttüm ve yememeye çalıştım. yavaş yersen yani 10 dakika da yediğin yemeği 30 dakikada yersen zaten 10-15 dakika sonra doyduğunu hissedeceksin.
ara öğün yine aynı şekilde.
akşam yemeğide aynı.
tabi iş yerim 3 km. sabahları aşırı terlememe rağmen elimden geldiğince işe yürüdüm. arabamı evin önüne çektim sabah akşam yürüdüm. tabiki sürekli değil. haftada 3 gün.
akşam dönüşü yürümezsem yemekten sonra yürüdüm.
şimdi tabakları temizleyen ben tabaklarım bitmiyor.
işin püf noktasını da söyleyeyim.
neskafe;)
ama şekersiz, kremasız, sütsüz. yani sek olarak. ne mi yapıyor. o meşhur metabolizmayı kandırarak sürekli çalıştırıyor. bilirsin güçlü uyarıcıdır.
aman dikkat bu arada.
kabızlık en büyük sorun.
acıyı arttır. sebzeye ağırlık ver. soda iç. ama kesinlikle sade.

önceki dediğim gibi bünyene ne kilo yapıyor. onu tespit etmelisin.:icon_tup:
umarım faydası olur

phoenixs
20-11-2012, 08:07
Son bi up son tavsiyeler sonra diyet başlasın

TünayK
20-11-2012, 08:32
bol bol sauna ya gir kardeşim. ben 1 günde 7 kilo verdim 6 saatlik antrenman ve antrenman sonrası 4 seans sauna 12 dk. 15 saatte verdim bu kiloyu 15 saatte ictigim tek şey 500 mg lık powerade.

15 km koşu + agırlık antrenmanı + boks antrenmanı + istasyon + sauna + sadece saunada 3.5 kg gibi bir kg vermiştim. 180 barfıks + 400 şınav... tabi tek seferde degil her saat başı.

bu işler dietle olcak işler degil inan. senın yapacagın bol bol koşu hafif tempoda uzun koşu ( yürüyüşle olcak işlerde degil ) ve o sahilde şortla tşörtle koşan insanlar gibi giyinme. en az 3 tişört alttan ter emici eşofmn onun üstüne sauna eşofman 2 tane çorap , şapka kışlık. kar eldiveni. ayagınada 1 kg lık agırlıkları bagla ufak tempoda koş. ve saunaya gir bol bol günde en az 2 seans gir. 1 hafta sonra 10 kg vermediysen kendini f.s.m den at. ;) azimli ol yaparsın...

yüksek kilolardan dietle kurtulursan vücutta selülütler ve sarkmalar oluşur. cirkinleşir sivilce yapar evrim gecirirsin. her insanda olacak diye birşeyde yok tabi en güzeli ter ile vermek sıvıyı vücüttan atmak tabi ben işin biraz şeyini cıkardım sen daha dikkatli ol

8000 barfiks 1000'lerce şınav 6 saat aralıksız antremanlar...edirneden çıksan portekize kadar tuttuğunu devirecek kadar sporcusun ama su kaybına kilo vermek diyorsun nasıl olucak?

onat
20-11-2012, 08:38
8000 barfiks 1000'lerce şınav 6 saat aralıksız antremanlar...edirneden çıksan portekize kadar tuttuğunu devirecek kadar sporcusun ama su kaybına kilo vermek diyorsun nasıl olucak?

senin ağzına sağlık...

ygtrn
20-11-2012, 08:40
__91-Ej7Wvg
..................

arda aykan
20-11-2012, 08:46
arkadaşlar bende birşeyler yazmak istedim.diyet için yaş boy cinsiyet ayrımı çok önemli değildir...günlük yaktığın calori daha önemlidir.bazal metabolizma hızın üzerinden beslenme piramidine göre hesaplanır ve o şekilde verilir.bu tarz seyler hakkında aramızda diyetisyen varsa ona danışalım ama birilerinin verdiği diyetleri yapmayın.diyeti aldığın kişi için atıyorum 1800 kkal.lik bir diyet yazılmıştır ama sen 1600 yakıyorsundur o diyet sana kilo aldırır.bu tarz şeyler prof. kişiler tarafından yapılmalı.mesela ben günde 4000 kkal.yakıyorum ve 3000-3500 arası diyet yapıyorum...kolay gelsin.;)

arda aykan
20-11-2012, 08:59

dostum bu senin dediğin su kaybı...saunadan sonra attığın suyu su içerek geri alırsın giden su geri gelmiyor değil...arkadaşlar kesinlikle böyle birşey yapmayın...su kaybından ölürsünüz... :( 6 saat powerade içerek spor yaparsan verdiğin kilonun % 80 i kastandır.vücudun enerji sistemi olarak önce karbonhidrat sonra yağ sonrada proteinleri kullanır.sen bu kadar zamanda vücuduna hiç karbonhidrat vermeden bu kadar spor yaparsan %100 kas yıkımı olusur ve buda kas kaybettiğin için normal hayatta metabolizmanın yavaşlamasına neden olur...ayrıca buna devam edersen ciddi böbrek karaciğer ve cardiovasculer sorunlar yaşarsın...arkadaşlar bu yazılanları okumamış sayın...spor konusunda herşey kesinlikle kişiye özeldir...herkezin vücut yapısı metabolizması farklıdır...benim için laktoz sorun yaratmazken x kişiye töleransı olabilir...benim vücudum enzimler ama x kişinin vücudu tölere etmeyebilir...lütfen kilo vericem diye sağlığınızdan olmayın...uluslar arası standartlarda bile haftalık kilo verme sınırı 500 - 1 kg ( yağdan ) dır.

lncdlt
20-11-2012, 09:32
abi saçma olabilir ama bu saatte yemek yersen kesinlikle kilo alırsın bide hergün yarım litrelik burn içebilirsin ben hesapladım haftada 2800 kj alırsın buda 1 kilo demek :D

2800 kj hesapladim 669 kalori yapiyor... bu 1 kilo mu demek simdi?
gidip 669 kalorilik kossam 1 kilo mu vermis oluyorum? :D

arda aykan
20-11-2012, 10:01
1 kilo 9000 caloridir.9000 cal. yakınca 1 kilo verirsin ortalama 1 saatlik bir koşuda tepe çıkma vs. yapmazsan 500-700 cal. yakarsın...yani bu hesaba bakarsan durmadan ortalama 12 saat koşman lazım...:D ya sen spor merkezine gidip bir hocayla konuşsana...:)) burda konuşarak birşey olmas icraat lazım...:D

phoenixs
20-12-2012, 09:53
:) yürümek koşmaktan daha iyi diyorlar doğru mu?

TünayK
20-12-2012, 09:57
:) yürümek koşmaktan daha iyi diyorlar doğru mu?

31 seksten daha zevkli diyenlerde var...boşver takılma:)

tool
20-12-2012, 10:06
8 ayda 15 kg yakın verdim bu sayede ama bunları yaparken sporda yaptım
+ suplement kullandım

suplement tercihiniz neydi?

d3n1s
20-12-2012, 10:22
supplement kullanmadan her gün yarım saat eliptik bisiklet, güne sütsüz şekersiz kahveyle başlayarak, ekmek+makarna+pilav üçlüsünü keserek, günde en az 50lik bira içerek 2 ayda 16 kilo verdim. Buradaki key point ekmek+makarna+pilav üçlüsünü kesmek, gerisi geliyo.

B.Battal
20-12-2012, 10:31
Ekmeği, şekeri, tuzu, unlu herşeyi, tatlıyı tamamen kestim. Sabah yumurta beyazı, siyah/yeşil zeytin, beyaz peynir, cherry domates 2 dilim kepek ekmek yiyorum. Öğlen yemeğinde salata, akşam yemeğinde de et yiyorum. Yaklaşık bir ay'a yakındır bu şekilde besleniyor bir yandan da haftada 3-4 gün spor yapıyorum 83kg'dan 77 kg'a geldim.
Daha önce 89'a kadar çıkmıştım hedefim 70-71 kg bu şekilde rahatlıkla iniyorum. Gece saat 3 de kalkıp bir kilo profiterol yerdim ince belli çay bardağına 3 şeker atardım :) bu diyete başladığımdan beri 1 toz şeker taneciği bile kullanmadım özlüyorum ama halimden de memnunum :)

powERS
20-12-2012, 10:54
valla ben kiloya pek takılmıyorum. ama vücüt estetiğini bozmamak adına (göbek :D) yemek işini dizginlemem gerekiyor. spora giderken iyiydi ama artık dershane iş falan derken gidemiyorum.

o zaman yemekten kesmek gerekiyor. ekmek pilav ve makarna yı siliyoruz sebze yemeği et yemeği abanabilirsiniz tabi abanın derken 3 porsiyon değil normalde 1 porsiyon yemek se 1 porsiyon pilavsa yanında. pilavı sil 1.5 porsiyon yemek ye. ekmek kesinlikle bırakılmalı.. ki ekmekle pilav yerdim :( makarna sevmem zaten sıkıntı yok. işe başladığımda ilk aylarda 60 65 gün aralıksız öglen yemeklerinde yemek+pilav yerdim. baktım benden gidenler var :D hoooovv yaptım kendime :)

2 3 haftadır çayı kahveyi şekersiz içiyorum. cidden daha iyi tat alıyorum. birde kahvaltı olayını çözersem dahada topluycam sanırım.

kısaca 3 beyazı bırakın :D gerisi gelir.

Emir_b16a
20-12-2012, 11:06
şu aralar bnde kilolandım mecburiyetten günde 7 saat bilgisayar başındayım 180 89 kiloyum 6 7 liko vermem lazım

kilo vermek için şart olan düzenli yaşam gece düzgün saatte yatış ve 7 saatlik uyku

sabah uyanır uyanmaz metabolizmayı tetiklicek içicek yada yiğecek sonrası düzgün bi kahvaltı saat 8 9 lara denk gelmeli

3 beyaz yok

öğle saatinde düzgün bir yemek yeterince karbonhidrat ve ihtiyaç kadar göre protein
1 2 arası gibi olmalı

öleden sonra 4 5 kuşluk deniyor sanırım ara öğün metabolizmayı çalıştıran bi ara öğün meyva olur yağsız tost şekersiz içecek olur veya etiform vs yenebilir belkide kuru yemiş (1 kavanoz değil ama :D)

akşam yemeği 7 8 gibi olmalı yine evde ne varsa yeterli protein ve karbon hidrat

sonra uyumadan 2 saat önce de yine bi ara öğün yapılmalı meyvayla

arayada sabah uyandığınızda düzgün tekrar sayısıyla şınav mekik barfiks lunch squad sıkıştırırsanız keza yarım saaat ya sürer ya sürmez program şöyle olur

sabah 7 kalk 7 8 arası başlangış spor duş sonrası 8 9 kahvaltı

12 ye kdr şekersiz çay kahve abartmadan

1 2 arası öğle yemeği

4 5 arası ara öğün

7 8 arası akşam yemeği

9 10 11 son öğün ve 12 1 arası yatış şeklinde uygulanabilir

öğrenciyede ağar gelmez bu program

biyo ritmi yakalamak lazım uygulayan olursa yazsın bari buraya zor değildir :)

programda mühim olan öğünleri atlamamak ara öğünleri es geçmemek ve normal öğünlerde sofradan doymadan kalkmak :)

OmeR-FE
20-12-2012, 11:07
En güzeli diyetisyen.
Vücut yağ-kas oranını ölçtürmen gerekir.
Ona göre diyet listesi hazırlanırsa daha iyi sonuç alabilirsin.

Ama bana diyet listeleri çok saçma gelio.
Yok kahvaltıda kibrit kutusu kadar peynir, 3 tane zeytin v.s. hiç gelemem öyle şeylere.

Benden sana tavsiye;
- Kahvaltıyı sağlam yap.
- Ara öğün yapabilirsen elma, havuç v.s. sebze veya meyve ye 1-2 adet.
- Ana öğünlerde sulu yemek ye. Pirinç pilavını azalt (eğer spor yapmıyorsan), ekmeği sıfıra indir. Ekmek arası, hamburger v.s. fast food ürünlerinden kaçın.
- Akşam 7-8'den sonra yemek yeme. Çok acıkırsan bol yeşillikli salata yap kendine. Çok aşırıya kaçmamak şartıyla akşam meyve yiyebilirsin.

Not : Yemekleri tavuk, sebze ağırlıklı yemeni tavsiye ederim.

khan
20-12-2012, 12:00
motivasyon olmasi acisindan guncel durumu yazayim.

su an 79 kg'a dustum, spora basladim ama daha 1,2 kere gittim.

mevzu tamamen yemek,
seker, tuz, beyaz ekmek, unlu mamul, tatli yemiyorum.
kola, gazoz gazli icecek icmiyorum pepsi light veya su iciyorum sadece.
splenda tatlandirici ile cay, gunde 3 bardak yesil cay iciyorum.
ekmek olarak sabah, ogle, aksam 2 ser dilim untad light.
sabah daha cok yiyorum, eti yulaf ezmesi, hindi fume, beyaz peynir, yumurta yiyorum.
oglen izgara et, tavuk, balik ve yagsiz tutsuz bol salata.
aralarda metabolizmami hizli tutmak icin elma veya eti form yiyorum.
aksamlari evde varsa sebze yemegi, suyunu hic yemiyorum ama yemeklerin, yoksa balik konserve light olanlardan, tavuk izgara veya et yiyorum.

gece yatmadan once 4 saat sadece su eger cok midem kazinirsa 2 dilim eti form, yagsiz tuzsuz misir patlagi yiyorum.
toplam 12 kg zayifladim 3 3,5 ayda yag oranim %15 su an artik bu kiloyu muhafaza edip spora agirlik vericem, yazin belki haziran gibi az bir diyetle 77 kg a duserim define olmak icin.
kisa lafin ozu kilo veremiyorum diye birsey yok ben 35 yasindayim metabolizmam illaki yasa bagli olarak daha yavas su an eski halimden ama yemezsen mecbur zayifliyorsun.

sekeri cok azalttim

free-hifi
20-12-2012, 12:10
bugün bir gazetede okudum genlerimizde ve osmanlıda kahvaltı kültürü yokmuş saat 11 ve 18 de yemek yeniliyormuş günde 2 öğünle zayıflarsınız diyordu diyetçi

TünayK
20-12-2012, 12:18
bugün bir gazetede okudum genlerimizde ve osmanlıda kahvaltı kültürü yokmuş saat 11 ve 18 de yemek yeniliyormuş günde 2 öğünle zayıflarsınız diyordu diyetçi

o diyetisyene sorsan yeniçeri ocağını da böyle anlatırdı herhalde...

http://f1212.hizliresim.com/14/n/h2k5r.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

yearone
20-12-2012, 12:21
Konuyu okumadım ama Karatay diyetini tavsiye ederim.

Thracian
20-12-2012, 12:31
Boy:1.78 Kilo:97 benimde, geçen yaz 21 günde 7 kilo verdim P90X le, %22 olan yağ oranım 3 hafta sonra %15 e düştü. Beden ölçülerim nerdeyse hiç değişmedi ama sıkılaşma oldu ve görenler kilo verdiğimi inceldiğimi söylemeye başladı.

Yemel olayını
Kahvaltı Special K (sütsüz yoğurtsuz cips gibi tane tane yiyordum amacım yavaş yavaş yemekti, tadıda hoşuma gidiyordu)
Öğlen: Otelde çalıştığım için açık büfede ne varsa o genelde pilav-makarna
Akşam üstü: Special K yine kahvaltı gibi (bu öünden 2 saat sonra 1 saatlık p90X yapıyordum)
Akşam: Evde ne yemek varsa, az yağlı ve tuzlu yemekler oluyordu babamdan ötürü.

Beslenmede tek tek ne yiyeceğini seçmek hazırlamak zahmetli oluyor cok araştırdım öğrendiğim. Un-Şeker-Tuz- Yağ ve Ambalajlı ürünler yenmeyecek(ambalajlı ürünler cips, her türlü bisküvi,) . Daha çok doğal besinler, Süt- yumurta- et - yogurt - domates - salata - ev salçası, lor gibi aklına gelen şeyler.

kırmızıyla yazdığım şeyler belirli ölçülerde yenirse kilo alımını durduruyor, Üstünede spor yaptığında kilo veriyorsun.

Sporda yürümek yada koşmanın daha verimli olduğunu Heart Rate yani kalp atışı belirliyor. Çok hareketli biri koştuğunda 120 yi görürken, ben hafif tempolu koşuda 130 ü görüyorum. Vucut ilk 15-20 dk acil durumlar için belirli besini hazırda tutuyor. Bizim amacımız bu 20 dk dan sonra ne kadar zaman 120 nin üstünde tutabilirsek kalp atışımızı o kadar yağ yakıyoruz.

Başarının Anahtarı: Doğal ve temiz beslenip, Kalp ritmimizi 120 nin üsütnde tutup, minimim 60-90 dk spor yapmak.

tool
21-12-2012, 10:54
kaynak: high intensity interval training - galatasaray sözlük (http://www.rerererarara.net/sozluk.php?t=high%20intensity%20interval%20trainin g)

kisaca hiit olarak bilinir. ozellikle yag yakmak isteyen ve kastan yemek istemeyen kisilerin uygulamasi gereken interval cardio yonetimi. normal tempolu kosudan 9 kat fazla yag yaktigi soylenmektedir.

mantigi 2 dakika dusuk tempo 2 dakika yuksek tempo ile kosmaktir. amaç, nabzı bir düşürüp bir yükselterek vücudu kandırmak ve daha hızlı yağ yakımını sağlamaktır.

hiit kardio daha etkili yağ yakımı sağlamaktadır.

hatta daha ileri gidersek sprinter idmanları yağ yakmak için biçilmiş kaftandır.

öncelikle yogunluğu düşük kardio çalişmasi, kondüsyon bakımından zayıf insanlar için önerilmektedir.

cunku bu idmanı yapmak her sporcu için uygun değildir. bir defa vücut yağ oranınız az olmalı.

ikincisi akciğerleriniz ve butun vücudunuz sağlam olmali.

nedir hiit çalişmasi?

hiit çalışmaları, kardiovasculer sistemi ve vücudu oldukça yoran, ama aynı zamanda kondüsyon ve yağ yakımı bakımından üst seviyelere çıkaran çalışmalardır.

şimdi şize şöyle ornek vericem.

2 tane sporcu dusunelim

1. uzun maraton koşucusu

2. sprinter.

hemen gidip googlede resimlerine bakıyoruz. yapmamız gereken öncelikle bu.

aradaki fark bariz olarak maratoncunun çok inceldiğini göreceğiz ancak sprintere baktıgımızda mükemmel bir kas yapısının oldugunu göreceğiz.

şiddeti yuksek ama süresi kısa kardio idmanları çok daha iyi yağ yakımı sağlar ancak bu sizin beslenmenizle doğru orantılıdır.

şiddeti yüksek kardio, cok kısa bir süre içinde kondüsyonunuzu yükseltirken,

şiddeti düsük kardio ise, kondüsyonunuzu çok hızlı bir biçimde yükseltmez.

peki bu nasıl oluyor?

vücudumuzda iki türlü enerji elde etme yöntemi oldugunu biliyoruz

anaerobik ve aerobik enerji.

dusuk yogunluklu kardio çalışması aerobik tarz bir çalışmadır. süresi uzundur.

yakılan yağ oranı ve karbohidrat oranı eşittir yani yüzde 50 yüzde50.

ancak hiit çalişmasi anerobik bir idmandır ve daha fazla karbohidrat yakar.

yüzde 60lik bir karbohidrat yakımı yüzde 40lik yağ yakımı sağlanır.

ancak bütün araştırmalar gösteriyorki, süresi kısa olan hiit idmanları, dusuk yogunluklu kardio çalışmasına göre ilerleyen zaman periyodu içerisinde vücudun enerji yakma kabiliyetini arttirmaktadir.

ortalama olarak yukselen metabolizma hızı, 24 saat devam etmektedir.

ayrıca vücut yağının depolanmasını zorlaştırmakta ve vücudunuzu her zaman hazır durumda tutmaktadır.

hiit çalışmasının etkisini anlamanız için surekli yapmanız gerekmektedir.

ancak dusuk yogunluklu kardio çalışmasının önerilmemesinin nedeni, spora baslayan her insanın kondüsyon açısından çok zorlanıyor olması nedeniyledir.

siz daha yeni baslayan bir sporcuya, deli gibi koşmasını sağlayamassınız.

sporcunun durumuna göre hiit çalışması önerilir.

hiit çalışmaları gücü ve kuvvetide arttirmaktadir ve ayrıca, laktik asit toleransınıda arttırmaktadır.

dolayısıyla idmanlarda yorgunluk hissetmiyor olursunuz.

ancak dusuk yogunluklu calısmalar yapanların, cok daha kısa sürede yoruldugunu görürsünüz.

kısacası hiit çalışmaları çok etkili yağ yakımı sağlamakta, kondüsyonu arttirmakta, idmanlarda daha güclü olmanızı sağlamakta iken,

dusuk yogunluklu kardio, sadece yapıldıgı süre içerisinde yağ atımı sağlamaktadır ve süresi uzun oldugu için kas proteinlerinin yıkımını hızlandırmaktadır.

bir sporcu ikisini bir arada kulandığı vakit bunun etkilerini uzun müddet hissedecektir.

ancak dusuk yogunluklu kardio kısa bir süre sonra sıkıcı gelmeye baslayacak ve dolayısıyla cok sert diyet yapılmadıgı müddetçe, etkileri görülemeyecektir.

bu tarz calismaların onerilmemesinin sebebi, herkez icin uygun olmayışından dolayıdır.

not: ben bu sekilde calisiyorum ve cok faydasini gordum.

redbaron
21-12-2012, 11:44
öyle ezbere hazır listeyle diyet olmaz, git bi diyetisyene vucut değerlerini ölçtür ,yeme alışkanlıklarını belirt senin metabolizmana göre diyet yazsın , başka türlü kilo vereceğine alabilirsin

phoenixs
25-02-2013, 16:50
konu güncellll ihtiyacı olana ve bana :)

bhb
26-02-2013, 00:16
faik diyeti: sabah; bir kibrit kutusu (boş), öğlen; poşet çiğniyoruz (bakkal poşeti), akşam; bir bardak su (akşam bişey yememeye dikkat ediyoruz, belki küçük bir parça gazete kağıdı)

meLaNchoLic
26-02-2013, 00:20

180 boy,54 kiloyum.

olm sen ölmüşün ya la :D

o değil benimde kilo almam lazım :D 180 - 67kg gram üstüne cıkamıyom :D gece yiyom olmuyo, tek öğünde üst üste 2 big mac yada 2 whooper menu götürüyom haftada en az 2 3 kez işe yaramıyo.. çok fazla çikolata yiyom fast food yiyiom.. aga yiyomda yiyiom ama yok yani :D spor yapsam olcak gibi hissediom ama onada vakit yok arkadaş

eren53
26-02-2013, 00:51
olm sen ölmüşün ya la :D

o değil benimde kilo almam lazım :D 180 - 67kg gram üstüne cıkamıyom :D gece yiyom olmuyo, tek öğünde üst üste 2 big mac yada 2 whooper menu götürüyom haftada en az 2 3 kez işe yaramıyo.. çok fazla çikolata yiyom fast food yiyiom.. aga yiyomda yiyiom ama yok yani :D spor yapsam olcak gibi hissediom ama onada vakit yok arkadaşaynı yeme şekli bende de var gece kalkar bir ekmek yerim tatlı yerim ama yok yok boy 1,90 kilo 72 senelerdir gram oynama olmuyo spora da gittim hiç bi faydası olmadı :D doktora da gittim 6 tüp kanımı aldı sonuçlara baktı çık git burdan gözüm görmesin seni değerlerin çok güzel kıskandım seni dedi doktordan da fayda göremedik :D

PiscocuK
26-02-2013, 07:52
120 yi gördüm :) nasıl vericem bu kiloları hiiiiiiç bilmiyorum

Dodoo
26-02-2013, 08:03

İyi bir diet uzmanı önerebilirim :)

PiscocuK
26-02-2013, 09:06
İyi bir diet uzmanı önerebilirim :)

hertürlü öneriye açığım yoksa arabayı satıp vinç yada as250 alıcam :D

ANIL ERCAN
26-02-2013, 09:29
Benimde boy 1.80 kilo 75 göbek cıktı namussuz, acilen 69 70 kiloya inmem lazım yemicem bırakıcam artık nescafeyi, cayı, ekmegi :D

akbaba78
26-02-2013, 09:40
bende var..aksam yemek yeme:o

hak_on
26-02-2013, 10:22
yağ tuz şeker un kesin.ekmek gunde max 3-4 dilim.makarna pilav yemeyin sebze agırlıklı beslenin bakın nooluyor :).özellikle aksam 9 dan sonrada bsy yememeye çalışın.bunun yanında tabi alkolde azaltılmalı ;)

cgnozdmr
26-02-2013, 10:44
sigarayı bıraktım 1.5ayda 5 kilo aldım ne oluyor lan diyip dün spora yazıldım 1 martta başlıyorum hayırlısı :D

01ASU
26-02-2013, 10:59

Rekor bende bence 181,boy 150 kilo

AEAlmas
26-02-2013, 11:23
Rekor bende bence 181,boy 150 kilo

hep asu kilo aldırdı sana :D
yoksa su vti olsa zayif kalırdın :D

01ASU
26-02-2013, 12:01
hep asu kilo aldırdı sana :D
yoksa su vti olsa zayif kalırdın :D

Ahaha he valla vtec para yemekten bana sıra gelmiyordu bmw aldık biz yemeye basladik

Numan
27-02-2013, 05:53
önemli olan spor yapmadan kilo vermek bize işte öyle bir diyet lazım :D :D

umuttuner
27-02-2013, 20:39
Geçen sene yaza doğru yanlış hatırlamıyorsam mayıs gibiydi artık okadar kilo almıştım ki(normal kilom 71-72 hassas tartıda 83.9 çıktı) bişeyler yerken yanak içimi ısırmaya başlamıştım.Bi anda yemeği kesemedim iş yoğunluğumuzdan dolayı acıkmamak üzere yemeler aburcubur bu hale getirmişti beni.Sonra nette diyet için dolanırken bi kadın forumunda bi öneriye rastladım :) tamamen uyguladım buraya da yazayım aynen yaptıklarımı.83.9 kilodan 40 gün içerisinde 71 kiloya düştüm o kadar rahatladım ki karnımın indiğini hissettim nefes alışım rahatladı.Kısaca anlatmaya çalışayım.
Aktarlardan sandaloz sakızı denen çamsakızına benzeyen doğal ürünü alıyoruz.5 tl lil bir ay yetiyor.Sabahları ve akşamları yemeklerden 30 dk önce yarım cay kaşığı kadar çiğniyoruz.(tatsız tutsuzdur ilk başlarda kum çiğnemiş hissi verir ama sonra alışıyor insan.Sonra üzerine bir yemek kaşığı elma sirkesini bir su bardağına (su sıcağa yakın ılık olacak) karıştırıp içiyoruz.
Kahvaltı:peynir,salatalık,domates,maydanoz,roka(sı nırsız)+diyet ekmeği(1 dilim)+şekersiz kahve
öğle:çorba+salatalık+maydanoz+domates+diyet ekmeği(1,5 dilim)
akşam:bu öğünde ne yersek yiyelim tamamen yağsız olacak.balık,tavuk,et...Hatta yumurtayı bile yagsız yapın.
Önemli madde kesinlikle ve kesinlikle şeker yok.Şekerli hiçbişey yok.Tatlı ihtiyacımızı kivi,muz,portakal,elma gibi meyvelerden karşılıyoruz.Meyve sınırız,özellikle kivi.
Makarna,pilav,pizza , unlu mamuller yok.Günde 8-10 kayısı,1-2 avuç fındık,ceviz .
Ve özellikle sabah ve aksam öğünlerinden sonra şekersiz acı Türk kahvesi.
İlk başlarda kilo veremedim ama 3-4 gün sonra kilo vermeye başladım özellikle afedersiniz yağ yakma amacımız olduğu için idrarımda akan giden yağları gördüm :) Daha sonra kilo vermeye devam ettim 2 hafta sonunda 3-4 gün vücut direncim oldu ki her diyette olan bişey bu sanırım insülin direnci deniyor ardından kilo vermeye devam ettim istediğim kiloya ulaştım.34 beden kot giyerdim şu an 31 bedeni kemerle giyiyorum.Unutmadan kola,gazoz,süt,şekerli meyve suları da yok.Yaklaşık 1 sene oldu 3 kg aldım.Ben böyle bi reçete uyguladım siz de uygularsanız önceden söyleyeyim sorumluluk kabul edilmez :) Zaten bir dünya insan da uyguluyor.Arada acıkırsak Nesfit benzeri ürünlerle de takviye yapabilirsiniz.Biraz uzun oldu ama yardımcı olmak istedim.Teşekkürler.

phoenixs
27-02-2013, 20:56
yeni taktiğim sonuçlarını sizlere iletecem en kısa zamanda :)

Sabahları 1 domates 1 biber 1 salatalık karıştırıp yanına azıcık peynir cidden küçük 2 zeytin :)

saat 10:30 olunca mide kazınıyor tabi incir kurusu 1-2 tane :)

öğlen çorba salata yoğurt TUZ yok EKMEK 1 ADET DİYET ODA

3 gibi felan 1 adet meyve yiyorum portakal yada mandalina yada elma :)

en geç 17:30 da akşam yemeğimi yiyorum evde elektrikli mangal var ya balık yada tavuk kızartıyorum yanına 1 domates 1 biber 1 dilim ekmek atıyorum

öğlenleri 1 saat spor yapıyorum 3 günüm böyle geçti :)

ay sonunda gerçekleri yazarım işe yararsa eğer

Germanian
27-02-2013, 21:06
geçen nisanda tam 147 kg idim

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/429817_348309601859917_747607906_n.jpg

şuan 125 kg yim

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/226995_145542548944220_937984337_n.jpg
bu aşamaya gelene dek tüm yaz tatilinde bilinçli olmadan çok fazla yüzdüm düzensiz ve aşırı beslenmeme ragmen 9 kg verdim

yaz sonu izmire döndüm hemen arkadaşımın salonunda vg ye başladım 139 kg ile 4 ay doldu geçen hafta şuan 125 kg yim ağır bir diyet yapmıyorum ölümüne cardio çalışmıyorum adele ağırlıklı çalışmama rağmen sonuç görüldüğü üzre 38 cm kolla başladım şuan 44 ler :)