PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chevrolet Captiva

ice
05-11-2012, 09:14
Bu Arac hakkında bilgisi olan var mı sıfır olarak almayı düşünüyorum...

ali_utku
05-11-2012, 09:20
Yeni çıkanları hakkında bir bilgim yok fakat 2011 modelini bayagi kullandım.kar performansı gayet iyidi.suspansiyonu bayagi yumuşak geldi bana.yakit 9.5 ile 10 lt arasında geziniyordu şehir icinde.

halilcakir
05-11-2012, 09:21
Makyajlı kasayı bilmiyorum ama kayınvalidemin var çok yakması dışında güzel bir araba

tv geri görüş kamerası 4 koltuk ısıtma 7 koltuk vs birçok opsiyonu mevcut

hddsheriff
05-11-2012, 09:22
Patikul filtresi ile ilgili bir konu vardi 1-2 yil once , 10-15 bin tl gibi bir rakam istemisti servis.

Faruk'S
05-11-2012, 09:22
Chevrolet'i pek beğenmem şahsi olarak şu yeni nesillerde (2004- .. ) daewoo devşirmesi ne olduğu belli olmayan bi marka .Tabi captiva çok farklı özellikle yeni kasaların ön far yapısı felan çok hoşuma gitti.,çok yaktıklarını biliyorum.Fiyatı nedir ne değildir bilmiyorum ama ben diğer SUV lara bakmanızı tavsiye ederim.

VteC_MaNiaC
05-11-2012, 09:32
abi bence daha değer kaybetmeyecek bir araç almak mantıklı geliyor..

F.Dogan
05-11-2012, 09:44
dayımda vardı sonunda sattırdım. Verilen parayı haketmeyen kalitesiz bir araçtı bence. Son kasalarında nasıl durum bilmiyorum ama.

ice
05-11-2012, 11:13
2010 freelander satıp yerine almayı düşünüyorum.Uygunda bir fiyat aldım.yeni kasasını kullanan yok mu Hic ?

imprezaWRC
05-11-2012, 11:31
2010 freelander satıp yerine almayı düşünüyorum.Uygunda bir fiyat aldım.yeni kasasını kullanan yok mu Hic ?

Cüneyt, yeni kasalarda 4 çeker seçeneği yok, bildiğin araç %100 önden çekişli.

TaGo
05-11-2012, 11:31
SsangYoung Rexton önewririm. Daha büyük daha kaliteli ama sürüşü nasıl bilemem.

ice
05-11-2012, 11:35
Cüneyt, yeni kasalarda 4 çeker seçeneği yok, bildiğin araç %100 önden çekişli.

Biliyorum hakan kullandım.Ama günlük olarak kullanan birinin yorumuna ihtiyacım var...

ice
05-11-2012, 11:36
SsangYoung Rexton önewririm. Daha büyük daha kaliteli ama sürüşü nasıl bilemem.

Teşekkür ederim Çin can con düşünmüyorum :)

GökhanO
05-11-2012, 12:03
Teşekkür ederim Çin can con düşünmüyorum :)

abi o guney kore malı çin degil

lncdlt
05-11-2012, 12:06
abi birakin ugrasmayin ben burada 3.2 benzinlisin kullaniyorum 2008 olmasi lazim. hic derdi bitmedi kendimi bildim bileli... sifir aldik, yok konsoldaki isiklar yanar yok esp calismaz yok fari bozulur yok zart yok zurt simdide sanzimanla ugrasiyoruz....

ice
05-11-2012, 13:20
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Yeni kasasını kullanan yok galiba ?

Nightfish
05-11-2012, 13:24
Yeni kasa yakıt sarfiyatını azaltmak düşüncesiyle 2 çeker geliyor abi. Çok kısa bi süre, daha doğrusu sağlıklı yorum yapamayacak bi süre kullandım ancak Opel/Chevrolette çalışan abim yeni gelenlerde eskiye oranla ciddi bi sarfiyat azalması olduğundan bahsetmişti.

HaKo
05-11-2012, 13:56
yakın bir arkadaşımda var ara sıra bende alıyorum ondan aracı.

Süspansiyonu çok sert jip konforu yaylana yaylana gitmek falan hayal

Dizel ama benzinli gibi yakıyor bir depoyla 500km yi zor çıkartıyor araç.

Aerodinami diye bir şey yok taklaya çok müsait bir araç ki baya bi takla mevzusu da var araştırırsanız görürsünüz.

Ha şöyle bişey var ki 70 bin TL ye falan bırakıyolardı eski kasasını geçen sene o paraya bence her türlü iyi araba.

bu bahsettiğim 4 çeker eski kasa olanı.

devil_berk22
05-11-2012, 13:59

Aerodinami diye bir şey yok taklaya çok müsait bir araç ki baya bi takla mevzusu da var araştırırsanız görürsünüz.

Ha şöyle bişey var ki 70 bin TL ye falan bırakıyolardı eski kasasını geçen sene o paraya bence her türlü iyi araba.

kıvırcık alinin hayatını kaybettiği araba captivaydı zaten

ice
05-11-2012, 14:08

Buda çok sert oldu :)

Yeni kasada aynı mı acaba ?

darkmoon
05-11-2012, 14:37
niye paranı 4 çeker olmayan ama 4 çeker taklidi yapan parça kalitesi orta seviye ve yakıtı fazla bir araçda heba etmek istiyorsun. captiva sürmedim ama ikiz kardeşi antara sürdüm.. samimi soruyorum neticede ikinci elde alsan yeni kasa cebinden 60-70 arası çıkıcak o fiyatada değermi değmezmi bilmiyorum çok göreceli ama o fiyata alternatif suv klassmanında daha kaliteli araçlar var.

therev
05-11-2012, 14:43
yeni kasasini kullandim. takla atma riski cok yuksek. arac seke seke gidiyor. direksiyon sanki hic birseye bagli degilmis gibi. tam bir amerikan araci. babamin eski navigator ina benziyodu. Mazda cx-5 oneririm

Kakus
05-11-2012, 14:44
Abi eski kasasıyla çok içli dışlı oldum, tavsiye etmiyorum. Partikül filtresi mevzusu benim başımdan geçmişti bu arada.

ice
05-11-2012, 14:44
darkmoon Samimi cevap için teşekkürler :) 2004 honda crv vardı çok memnunduk yerine 2010 freelander aldım memnun kalmadık.Dün fuarı da gezdik 100 bin civarı suv tarzı bir araç bulamadım.Yeni crv"de biraz hayal kırıklığına uğrattı beni.Captiva bayağı uyguna gelecek bana akrabam calısıyor chevrolet"te ve sıfır olması cezbediyor.Dizel olması ve fiyatı cazip kılıyor.Max 2 sene bizde kalacak araç zaten o zamana kadar dağılmaz sanırım.Eşim kullanacak aracı...

ice
05-11-2012, 14:47
Abi eski kasasıyla çok içli dışlı oldum, tavsiye etmiyorum. Partikül filtresi mevzusu benim başımdan geçmişti bu arada.

Partekül filtresini sordum 7 bin tl dediler.Tanıdık olduğu için sorun çıkartırsa iptal ederiz değiştirmeye gerek yok dediler !

Kakus
05-11-2012, 14:53
Partekül filtresini sordum 7 bin tl dediler.Tanıdık olduğu için sorun çıkartırsa iptal ederiz değiştirmeye gerek yok dediler !

Abi neden kızıyosun ki. : ) Bizde gidip 15 milyar vermedik zaten... : ) Zaten kolayca iptal ediliyor, beyinden de arıza ışığını kapatınca; oldu bitti maşaallah... : )

PNR05
05-11-2012, 21:40
Kızarkadaşımda eski kasa var söylenenleri onaylıyorum abi. Birde yakıt olarak felaket yakıyordu

alicancalis
05-11-2012, 21:49
Dizelini getiriceklerini zannetmiyorum ama Mini Paceman i cok begendim. 4 kapi olsun derseniz Countryman de cok keyifli bir araba. Bende gecen sene ayni sizin gibi Crv ve Captiva arasinda kalip sonra gidip hanima Mini almistim. Iyikide almisim , kullanimi cok keyifli. Sadece biraz fazla yakiyor.

erkin006
05-11-2012, 22:40
alınıp garantisi bitmeye yakın 10 lüsür bin zararına satılabilir...

Eworen
05-11-2012, 22:53
Muhtemelen bu fiyat aralığında
Vw Tiguan alırdım 2.0 TDI DSG 4motion
Az yakar arabanın huyu suyu bilinir satarkende sıkıntı çıkmaz..

CanSim
05-11-2012, 23:06
kuzenim makyajlı kasa çıkmadan önce son kalan eski kasalardan satın aldı, o da çok uygun fiyata almıştı.

bi sefer uzun yol yaptım, 3-4 seferde şehir içide kullanma fırsatım oldu.

bence kesinlikle o parayı hakeden bi araç değil, bende çan çin çon aracı duygusu yaratıyor.

yakıt tüketimi, yol tutuşu, malzeme kalitesi vs vs. gibi bir dolu eksiği var bence. Ayrıca daha 1-1.5 sene oldu o kadar eski yüzlü oldu ki içi anlam veremedim hiç

bora1311
05-11-2012, 23:25
benim çaliştigim şirkette var ikinci el olarak 250km de 2012 model konsinye gelmiş bir araç. 88bin isteniyor, sıfırı ne kadar hiç bilmiyorum...

2012 Chevrolet Captiva 2.0 D Sport 88.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 103515929 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-resitogullari-2012-chevrolet-captiva-2.0-7-oturum-sport-103515929/detay)

CaNeR44
06-11-2012, 00:49

:icon_tup: tam da bunu söylicektim tiguan almak bencede daha mantıklı

onursumer
06-11-2012, 01:09
bilmiyorum inceledinizmi ama ix35 tavsiye ediyorum kesinlikle bi test suruşu yapın dizel otomatik gidişi duruşu keyifli geldi bana ayrıca test etme imkanım olmadı ama volvo xc60 ı çok beğeniyorum

ERTAN
06-11-2012, 02:06
Yeni kasasını kullanma fırsatı buldum. Yakınım, günlük olarak kullanıyor ve sakin kullanımda yakıtı 11, 12lt lerde. Genel olarak içi, dışı donanım olarak tatminkar.Süspansiyonları biraz sert ve önden çekişli olması dışında pekte kötü değil :)

Alperen-B
06-11-2012, 02:12
2008 i vardı bizde belki 28 kez yolda bıraktı :) şiddetle tavsiye etmeyeceğim bir araç

darkmoon
06-11-2012, 02:20
Arkadaş ne araçmış bir memnun insan yokmu :D

AEAlmas
06-11-2012, 03:07
Ağbi kesinlikle alma Ford un çıkardığı aracı öneririm bi ara konusuruz

ice
06-11-2012, 10:56
O kadar mı kötü yav :)

ahk
06-11-2012, 11:04

Bulursan alırsın :) ne yazık ki yok listede var ama araç yok :)

O kadar mı kötü yav :)

Eski kasası ile 2-3 şehirler arası yolculuğum vardı. Yakıt yüksek onun haricinde para çokomel ilişkisi. o paraya o kadar aksesuar olursa bazı şeylerden feragat edersin ;)
Araba abimin eşinin 5 sene kullandı artık başka bişi almaya karar vermişken 1-2 ay önce yeni kasasını aldılar.

öskür
06-11-2012, 11:06
cüneyt araba bildğin daewoo uzak dur ALlahını seversen:)

darkmoon
06-11-2012, 16:20
cüneyt araba bildğin daewoo uzak dur ALlahını seversen:)

zaten fason üretim bunlar opelde antara diye satılıyor bazı ülkelerde daewoo winstorm diye satılıyor ingilterede holden captiva vauxhall antara diye satılıyor amerikada saturn vue diye satılıyor biraz süslenmiş püslenmişi gmc terrain adıyla satılıyor yani bir tofaş adıyla satılmadığı kalmış :)

dragon07
06-11-2012, 16:32
chevrolet yetkili bayisinde çalısıyorum

-eksileri-----çok yakması,önden çeker olması
+artıları-----performans,iç dizayni çok iyi,bol özellikli,fiyatı uygun

eksileri nasıl gideririz?

yazılım atıldıgı zaman 1lt ila 1.5lt oranın yakıtı düşürüyoruz ,antalyada hemen hemen bütün captivalar yazılımlı.

çok yaylanmasıda bi problem evet--fakat KW de ve eibachta captivalara göre spor helezon mevcut kesinlikle süper yol tutuş sağlıyor at arabası gibide olmuyor denedim kullandım.

fiyatına göre alınabilicek en güzel jip, motoru GM üretiyor çok saglam bi motor fiyat konusundada yardımcı olurum cüneyt abi :)

efe_
06-11-2012, 16:34
Çok yaktığını söylüyordu tanışta dizeli vardı ama makyajlı kasa değildi.

ice
06-11-2012, 16:40
benim çaliştigim şirkette var ikinci el olarak 250km de 2012 model konsinye gelmiş bir araç. 88bin isteniyor, sıfırı ne kadar hiç bilmiyorum...

2012 Chevrolet Captiva 2.0 D Sport 88.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 103515929 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-resitogullari-2012-chevrolet-captiva-2.0-7-oturum-sport-103515929/detay)

Sıfır ve navigasyon dahil bu fiyattan ucuza alıyorum ben arabayi :) Zaten beni cezbeden fiyatı...

ice
06-11-2012, 16:44

yazılım atıldıgı zaman 1lt ila 1.5lt oranın yakıtı düşürüyoruz ,antalyada hemen hemen bütün captivalar yazılımlı.

çok yaylanmasıda bi problem evet--fakat KW de ve eibachta captivalara göre spor helezon mevcut kesinlikle süper yol tutuş sağlıyor at arabası gibide olmuyor denedim kullandım.

fiyatına göre alınabilicek en güzel jip, motoru GM üretiyor çok saglam bi motor fiyat konusundada yardımcı olurum cüneyt abi :)

Yazayım abi fiyatı :) Navigasyon dahil 86 bin...Birde sen fiyat versene...

sandman
06-11-2012, 16:48
2 ay evel babam aldi yeni kasasini aldiktan 2 hafta sonra sanzuman beyni bozulmusmus 1 ayi gecti hala servis parca bekliyor arabayi aldik binemeden bozuldu :D tek kelime servisleri berbat adamlar arayip soyle boyle oldu bile demedi 1 aydir
ic tasarimi guzel eger sehir ici sakin sakin gezerim derseniz iyi ama kesinlikle her virajda takla aticakmis hissi veriyor aklinizda olsun
bayram tatili araya girdigi icin 21 isgunu pazartesi doluyor ve neyapip edip arabayi geri verdiricem o paranin uc bes ustune koyulup 2008-2009 touareg alinip mis gibi binilir

dragon07
06-11-2012, 16:51
84 bin tl yede bn veriyorum hadi bakalım :) bu arada sizin servis tıraşmış,şanzıman beyni burda bozulsa gidip 0 araçtan söküp takarız sıkıntıyı gideririz.bütün servislerde böyle alışverişler olabiliyor müşteri memnuniyeti için

HaKo
06-11-2012, 16:52
fason arabalara deli oluyorum zaten. chevroletin tr de satılan araçlarının çoğu fason üretim. yurt dışında başka markalar modeller altında görebilirsiniz şaka gibi :)

Bunların sadece adı chevrolet GM motoru haricinde gerisi amerikan ruhlu chevylerden çok uzak.

HaKo
06-11-2012, 16:55
Buda çok sert oldu :)

Yeni kasada aynı mı acaba ?

abi olabildiğince objektif olmaya çalıştım :)

şahsen ben o fiyatlara captivadansa IX35i veya kia sportage yi tercih ederdim.

Ford kuga da olabilir.

ice
06-11-2012, 20:55
Eyvallah beyler.Simdi yeni kasasını alan bir arkadaşımla konuştum Cok memnunmus :)
Hayırlısı...

ahk
07-11-2012, 11:11
bu yazılan fiyatlar alt donanım mı üst donanım mı?

ice
07-11-2012, 11:23
En üst donanım navigasyon dahil...

ahk
07-11-2012, 12:07
vaybe olaya bak daha 1-2 ay önce navigasyonsuz 90TL'ye alındı :mad:

DERAN_TUYNER
07-11-2012, 12:51

istanbuldaysan bundan sonra servise sana gelelim kardeşim hangi bayidesin

ice
07-11-2012, 12:56
vaybe olaya bak daha 1-2 ay önce navigasyonsuz 90TL'ye alındı :mad:

Gecmis olsun mu desem bilemedim.İnternette 2.el 92 isteyen bile var.Araba hakkında ki yorumunuz ne ?

ahk
07-11-2012, 13:03
ben eski kasa hakkında yorumumu yazmıştım araba benim değil abimin eşinin sadece mali işlere ben baktığım için fiyatını biliyorum yeni kasa hakkında en ufak bilgim yok.

ahmetbaha-drs
07-11-2012, 13:06
84 bin tl yede bn veriyorum hadi bakalım :) bu arada sizin servis tıraşmış,şanzıman beyni burda bozulsa gidip 0 araçtan söküp takarız sıkıntıyı gideririz.bütün servislerde böyle alışverişler olabiliyor müşteri memnuniyeti için

Benimde dayımda var Captiva çok memnun kendisi,fiyat-performans açısından baya mantıklı bir araç. Anladığım kadarıyla 2.elide fena değil hayırlısı olsun inşallah. Umarım beyaz dışında bir renk seçersiniz.:)
Valla bende merak ettim İstanbul'da mısınız? +Hangi bayii. Ve belki yeri değil ama VOLT-Malibu(Epica yerine) v.s Türkiye'ye gelecek mi?

sandman
07-11-2012, 13:21

sabah servisi aradim durumu sordum adamin bana verdigi cevap hala bekliyoruz parcayi bende saydim birsuru 1 aydir araba yatiyor ben sifir arac aliyorum parasini veriyorum ve aradan 1 ay geciyor hala binemiyorum yarin aracin 21 is gunu dolucak ve araci iade etmek istiyorum dedim adam size 1 saat sonra donucem dedi ve az once izmirden aradilar chevrolenin parca getirenimiymis neymis suan parca yola cikmis bu aksam veya yarin sabah araci alabilecegimi soylediler ayip yahu o kadar zaman bekle tek 2 kelimeyle zirt diye parca gelsin
bu arada sanzuman beyniydi basta bozulan suan gelicek olan parca sanzuman hidroluk unitesi gibi bisey dedi anlamadim :confused:

2 ay once navigasyon cam filmi izolasyon yan basamak 98 bin tl arac aksesuarsiz 94 bine geldi :ofk:

ice
07-11-2012, 13:33
Benimde dayımda var Captiva çok memnun kendisi,fiyat-performans açısından baya mantıklı bir araç. Anladığım kadarıyla 2.elide fena değil hayırlısı olsun inşallah. Umarım beyaz dışında bir renk seçersiniz.:)
Valla bende merak ettim İstanbul'da mısınız? +Hangi bayii. Ve belki yeri değil ama VOLT-Malibu(Epica yerine) v.s Türkiye'ye gelecek mi?

Neden beyaz dısında ?

ice
07-11-2012, 13:33
Yazılan fiyatları gördükçe arabayi satin alasim geliyor :)

TGY
07-11-2012, 13:34
fason arabalara deli oluyorum zaten. chevroletin tr de satılan araçlarının çoğu fason üretim. yurt dışında başka markalar modeller altında görebilirsiniz şaka gibi :)

Bunların sadece adı chevrolet GM motoru haricinde gerisi amerikan ruhlu chevylerden çok uzak.

Fason araba diyosunda günümüzde her araba artık birbirine benzemiyomu ? içi farklı olan bir vw varmı ?veya subaru brz ve gt86 tasarım acısından cokmu farklı?chevy ruhu nun bu araclarda aranması zaten anlamsız. 2013 Chevy Cars, Trucks, SUVs, Crossovers and Vans | Chevrolet (http://www.chevrolet.com) a bile girdiginizde o fason dedigin arabaların hepsini artık orada gorebilirsin.Rekabet ileri seviyede oldugu icin chevrolet grubuda sadece camaro ve corvette satarak bu işe devam edemeyeceginden bu tarz araclarıda tabikide piyasaya sürüp var olmak zorunda.

Aracla ilgili düsüncem ise Chevrolet grubunun sıkıntısı Opel servisleridir.Ama hangi arac olursa 2013 model 0 bir arabadan bahsediorz.Kronik sorunlarını bilemem ama bizim insanımızın 2005 model canı alınmıs 297 000 de 5.sahibinden range e binmeyi tercih edecegini goz onunde bulundurursak en saglıklısı kullanan birinden yorum almak veya kiralamak.

ahmetbaha-drs
07-11-2012, 13:37
Neden beyaz dısında ?

Neredeyse eski kasa dahil hepsi beyaz ve benim şahsi fikrime göre farklı renklerde çok daha havalı,zarif duruyor araç o nedenle. Ama zannedersem fiyat farkı var.:icon_tup:

rcbasaran
07-11-2012, 13:39
Araç, vergisiyle, yakıtıyla, tipiyle sınıfında dizel-otomatik olarak alınabilecek en iyi arabalardan

İzolasyon biraz zayıf ama o fiyata o kadar şey sunarken bazı detayların biraz eksik kalması da normal bence

ice
07-11-2012, 13:57
Neredeyse eski kasa dahil hepsi beyaz ve benim şahsi fikrime göre farklı renklerde çok daha havalı,zarif duruyor araç o nedenle. Ama zannedersem fiyat farkı var.:icon_tup:

Siyah ve beyaz varmış sadece...Beyazda farklı bir beyaz...

ice
07-11-2012, 13:58
Araç, vergisiyle, yakıtıyla, tipiyle sınıfında dizel-otomatik olarak alınabilecek en iyi arabalardan

İzolasyon biraz zayıf ama o fiyata o kadar şey sunarken bazı detayların biraz eksik kalması da normal bence

Cok güzel bir yorum olmuş bu Arac için...

darkmoon
07-11-2012, 14:02
Hocam sen kafana koymuşun belli alıcan bu aracı :) 4 sayfa yorumdan okuyanlarda aracı az çok anlamışdır kullananıda binenide bir şeyler yazmış.. Bence bu saatten sonra güle güle kullan demek düşer bize :)

ice
07-11-2012, 14:14
Fason araba diyosunda günümüzde her araba artık birbirine benzemiyomu ? içi farklı olan bir vw varmı ?veya subaru brz ve gt86 tasarım acısından cokmu farklı?chevy ruhu nun bu araclarda aranması zaten anlamsız. 2013 Chevy Cars, Trucks, SUVs, Crossovers and Vans | Chevrolet (http://www.chevrolet.com) a bile girdiginizde o fason dedigin arabaların hepsini artık orada gorebilirsin.Rekabet ileri seviyede oldugu icin chevrolet grubuda sadece camaro ve corvette satarak bu işe devam edemeyeceginden bu tarz araclarıda tabikide piyasaya sürüp var olmak zorunda.

Aracla ilgili düsüncem ise Chevrolet grubunun sıkıntısı Opel servisleridir.Ama hangi arac olursa 2013 model 0 bir arabadan bahsediorz.Kronik sorunlarını bilemem ama bizim insanımızın 2005 model canı alınmıs 297 000 de 5.sahibinden range e binmeyi tercih edecegini goz onunde bulundurursak en saglıklısı kullanan birinden yorum almak veya kiralamak.

Model konusunda Soyle bir sorun var ! Yeni yasa cikmis yeni modeller bir sonraki senenin Şubat ayında geçerli oluyormuş.Yani araba 2012 model görünüyor.

ice
07-11-2012, 14:16
Hocam sen kafana koymuşun belli alıcan bu aracı :) 4 sayfa yorumdan okuyanlarda aracı az çok anlamışdır kullananıda binenide bir şeyler yazmış.. Bence bu saatten sonra güle güle kullan demek düşer bize :)

Yok be abi kafaya koymak değil fikir cimnastigi yapıyoruz :) O fiyatlarda Baska sıfır seçenek yok...

Ahmet.S
07-11-2012, 14:19
captiva yerine ford kuga tercih ettik performans yakıt açısından çok memnunuz tavsiye ederim.

dragon07
07-11-2012, 14:53
arkadaslar bn antalyadayım parça vs bişyi lazım olursa burdan kargolarım hiç problem degil yardımcı olmak adına .millet VW için sıraya giriyor 3-4 ay DSG şanzımanlar patır patır patlıyor oo vw boks kaka çiş demiyo ama kimse :)

captiva alınır çok abartıyorlar ama yazılım ,spor helezon, yan basamak,navigasyon ,cam filmi şart :)

Eworen
07-11-2012, 14:59
Özellikleri fiyatı uygun gözüküyor herşey tamam ama hiç dikkat etmemişim
4x4 değilmiş meğersem FWD imiş

çok önemli mi kişiye göre değişir elbette de karda kışta kocaman bi Suv aracın 4x4 olmasını beklerdim şahsen..

semprimena
07-11-2012, 15:19
Jeep Compass'da listeye eklenebilir.

darkmoon
07-11-2012, 15:26
hyundai veya kia yada ssayong larda gayet güzel o fiyatlara bakınılabilinir.. özellikle ssyonglarda mercedes motoru vardı yanılmıyorsam.
bu arada chevrolet de güney kore üretimi söyliyimde hani kore malı düşünmüyorsan chevrolede düşünme hiç...

ahmetbaha-drs
07-11-2012, 15:34
Jeep Compass'da listeye eklenebilir.

Jeep Compass'i bende önerecektim fakat benzinli-otomatik olduğu için tercih etmeyebilirler diye söylememiştim. Fiyatı 80.500tl gayet iyi yoksa.

ice
13-11-2012, 10:42
Vazgeçtim yeni Crv'yi beklemeye karar verdim...

CasabLanca
13-11-2012, 10:48
uzun yolda 100 lira ile zar zor 100 km yaptığım araç kendisi
o partikül filtresinin gelmişini geçmişini :D

Yiğit Ş.
13-11-2012, 11:14
eski kasayı 12lt ortlamayla kullanan arkadaşım var.

ice
13-11-2012, 11:29
Herkes farklı birşey söylüyor anlamadım gitti...

MCN21
13-11-2012, 11:38
Aracin fiyatini bilmiyorum ama eger benzinli alinicaksa honda crv de dusunulebilir :) az deger kaybeder ici genic ve bence daha sik ;)

*AddO*
13-11-2012, 15:29
Vazgeçtim yeni Crv'yi beklemeye karar verdim...

Bayramdan önce aynı kararsızlıkta kalmıştık bizde aile olarak. 4x4 bir araç arıyorduk. Captiva fiyatına ve donanımına göre alınacak bir araç, 4x4 olupta 2.0 dizel bi aracın çok az yakması beklenemez.. Honda bayisine baktık Crv vardı, verilen parayı kesinlikle haketmeyen bir araç, kapı içleri taş gibi plastikten, 30k liraya aldığın düşük sınıf araçlardan farkı yok. Benim gözlemim Crv o paraları haketmeyen bir araç, dizel olsa bi nevi katlanılabilir.

Sonuç olarak Opel Mokka aldık, fiyat ve kalite oranı olarak mükemmel bir araç. Orta Suv segmentinde çok mantıklı bir tercih bana kalırsa. Tasarım çok iyi , malzeme kalitesi çok iyi akıllı 4x4 sistemi var. sunroof navi, bixenon farlar, mercekli sisler, deri döşeme falan ağzına kadar dolu 64k liraya aldık. Motorda yeterli 1.4 T 140hp.
Yılbaşından sonra zam geleceği söylenmişti Opel'den.

Shadow_Dancer
13-11-2012, 15:33
Bayramdan önce aynı kararsızlıkta kalmıştık bizde aile olarak. 4x4 bir araç arıyorduk. Captiva fiyatına ve donanımına göre alınacak bir araç, 4x4 olupta 2.0 dizel bi aracın çok az yakması beklenemez.. Honda bayisine baktık Crv vardı, verilen parayı kesinlikle haketmeyen bir araç, kapı içleri taş gibi plastikten, 30k liraya aldığın düşük sınıf araçlardan farkı yok. Benim gözlemim Crv o paraları haketmeyen bir araç, dizel olsa bi nevi katlanılabilir.

Sonuç olarak Opel Mokka aldık, fiyat ve kalite oranı olarak mükemmel bir araç. Orta Suv segmentinde çok mantıklı bir tercih bana kalırsa. Tasarım çok iyi , malzeme kalitesi çok iyi akıllı 4x4 sistemi var. sunroof navi, bixenon farlar, mercekli sisler, deri döşeme falan ağzına kadar dolu 64k liraya aldık. Motorda yeterli 1.4 T 140hp.
Yılbaşından sonra zam geleceği söylenmişti Opel'den.

Mokkayı bende inceledim çok güzel ama iç mekan bana biraz dar geldi byoutlarım itibari ile :) Tiguan'a güzel bi alternatif olabilir.

*AddO*
13-11-2012, 16:00
Mokkayı bende inceledim çok güzel ama iç mekan bana biraz dar geldi byoutlarım itibari ile :) Tiguan'a güzel bi alternatif olabilir.

Evet iç mekan çok büyük değil , normal bir Suv gibi değil ama binek arabalara göre gayet iyi.
Tiguanda güzel bir seçenek ama full donanımlısı 90-100 e yaklaşıyor :) üstelik sıra bekletiyolar 6 ay kadarcık :)

Berkan
13-11-2012, 16:33
Trex mi traxmi chevy nin mokkası yani 1,4ünü navi.li bir paketti ıvır vızır 55 bin dediler mayısta 1,7d oto gelcekmiş 70bin olucak dedi danışmanı fiyat içinde alternatif

Sezgin
13-11-2012, 16:36
Patikul filtresi ile ilgili bir konu vardi 1-2 yil once , 10-15 bin tl gibi bir rakam istemisti servis.

Aynen öyle benımde 2010 Astra J kullandıgım zamanlarda partikül hatası almıştım ( ***** Aynı Sistem Opel ve Chevrolet ) ancak aracın orjınallıgı bozulmadıgı muddetce partıkulden arıza almak cok zor. Ben kendım komple egzos sistemi yaptırdıgım ıcın sacmalamıstı araba ama captivada bu sıkıntı olacagını sanmıyorum.

hddsheriff
13-11-2012, 17:09
Aynen öyle benımde 2010 Astra J kullandıgım zamanlarda partikül hatası almıştım ( ***** Aynı Sistem Opel ve Chevrolet ) ancak aracın orjınallıgı bozulmadıgı muddetce partıkulden arıza almak cok zor. Ben kendım komple egzos sistemi yaptırdıgım ıcın sacmalamıstı araba ama captivada bu sıkıntı olacagını sanmıyorum.

http://www.techturkey.com/forum/dizel/52037-partikul-filtresi-bu-kadar-pahali-mi.html

Sezgin
13-11-2012, 17:14

http://www.techturkey.com/forum/dizel/52037-partikul-filtresi-bu-kadar-pahali-mi.html

Malesef o kadar pahalı. Benım aldıgım arıza ışığıda buydu. Ancak arabayı sabti biryerde boş vitesde 3000 Rpm'de yaklaşık 10 dakika tutunca filtre kendını temızlıyordu. Sanırım 2010 ve oncelerı ıcın bu rakamlar ıstenıyor.

Ancak son partide artık 3000 rpm de 10 dakıka calıstırmakta fayda etmedı bı cıhaz sokulup egzosun ıcıne oradan temızlendı. Bu işide servis tanıdık olması vasıtasıyla yaptım, baktım baş edemeyecegım en sonunda aracı satmak zorunda kaldım :)