PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ekran kartı çözümürlük

kelalper
06-11-2012, 10:55
Arkadaşlar kullandığım ekranın max çözünürlüğü 1360X768 ancak ekran kartının driver dosyasında bu seçenek yok. 1200den direk 1440 a atlıyor. En son driver indirili ve yüklü olmasına rağmen yok.
Ekran kartı ASUS EAH3650.

Daha önce bu sorunu yaşamıştım ama bi driver da o seçenek vardı kurunca çözülmüştü. Ama o driver ı bulamıyorum çıldıracam. Düzgün okuyamıyorum monitör düzgün göstermediği için. Bazı karakterlerde ı lar falan görünmüyor arada kalıyor. Yardım yaw.

onursumer
06-11-2012, 11:02
genelde bu sorunu yanlış uyumsuz driverden dolayı yapar

windows xp mi kullanıyorsunuz ?

support.asus.com uzerinden surucu çekip deneyin bence ama eski surucueleri kaldırın

AEAlmas
06-11-2012, 11:06
monitör hd mi birde ekran kartı hd miydi ağbi

kelalper
06-11-2012, 11:06
üzerindeki sürücü yeni sürücü. Evet Xp kullanıyorum. Ekran kartının kendi CD sindeki sürücüde de aynı sorun var en son sürücüde de. Sadece bir ara bir sürücü çıkardılar onda 1360X768 vardı. Onu da bulamıyorum.

onursumer
06-11-2012, 11:08
monitorun marka modeli neydi desteklediği çozunurlukleri bir incelesek onla alakalı olabilirmi ?

kelalper
06-11-2012, 11:12
vestel 37 inç. lcd televizyon

kelalper
06-11-2012, 11:14
vestelin ilk çıkardığı lcd. çıktığının ertesi gün aldım mal gibi. HD değil HD ready kazıkçılığı

Sheyhzade
06-11-2012, 11:26
büyük ihtimalle bahsettiğiniz eski driverda Tv'yi tanımamıştır o yüzden bütün çözünürlükleri gösterir, şimdiki driverda tvyi tanımıştır ki bu da tvde önerilen çözünürlükleri gösterir yalnızca. aygıt yöneticisinde ekren olarak görünenleri kaldırın, tvden söküp tekrar bağlayın bir de böyle deneyin.

onursumer
06-11-2012, 11:39
xp kullanmaya kullanmaya unuttum sanırım desteklenmeyen çozunurlukleri goster diye bir seçenek gibi birşey hatırlıyorum ben

ayrıca denildiği gibi şuan monitoru tanıyorsa eğer 1366x768 çıkması gerek çünkü hd ready çozunurluğu bu

masaustu sağ tıkla ozelliklerden deilde

atinin kontrol panelinden değiştirmeyi denedinzim ?

kelalper
06-11-2012, 13:59
xp kullanmaya kullanmaya unuttum sanırım desteklenmeyen çozunurlukleri goster diye bir seçenek gibi birşey hatırlıyorum ben

ayrıca denildiği gibi şuan monitoru tanıyorsa eğer 1366x768 çıkması gerek çünkü hd ready çozunurluğu bu

masaustu sağ tıkla ozelliklerden deilde

atinin kontrol panelinden değiştirmeyi denedinzim ?

Hdmi ile bagli olsa taniyacak belki ama hdmi ile bagli degil o nedenle ekran tanimayi zorla dedigimde de tanimiyor. Ati control panelinden calisiyorum zaten normal desktop manager dan degil.

matthardy
06-11-2012, 15:46
Hdmi ile bagli olsa taniyacak belki ama hdmi ile bagli degil o nedenle ekran tanimayi zorla dedigimde de tanimiyor. Ati control panelinden calisiyorum zaten normal desktop manager dan degil.

abi o iş tv ile alakalı bendede tırt bi hdmı cıkıslı ekran kartı var.
tv 40inc full hd toshiba bende en yuksek cozunurluk 1920e1080 (ekran kartı gforce g210)

tamamen tv ile alakalı bundan once hd ekran kartım yokkende vga kablosu ile kullanırken gene buna yakın cozunurluk verıyodu
ayrıca cok ılgınc vga kablo varken hd vıdeoları hd ızlıyebılıyordum sırf tv'den dolay ;)

zaten napcan o kadar cozunurlugu yazılar karınca duası gıbı oluyor :D