PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Crx 3.4.5 disli montajli civic si sanzimanin piyasa fiyati nedir?

Time-R
06-11-2012, 16:23
Selamlar..

2 ay once civic si 3.4.5 crx disli sorunsuz sanzimanimi arkadas abi hatrina ve ihtiyactan 900 TL'ye verdim (1100 TL ile acmistim fiyati). Sizce bu fiyat nasil? Piyasa fiyatinin altinda verdigimi dusunuyorum.

Bugun mu bunu soruyorsun diyeceksiniz belki bazilariniz, sattigim kiside sanzimanda problem olmus, sorumlu beni tutuyor. Piyasa degerinin altinda verdim diyorum, sorun olmadiginida soyledim diyorum, anlatamiyorum. 2 ay icerisinde rodaj yapacakti o konuda dogru duzgun kullanmadiginida belirtiyor.

Kabul etmedim fakat sizce sorunu kabullenmem mi dogru olur? 2 ay olmus. Sonucta kullanilmis, her an hersey olabilir. Birsey olmussada sokturup tamir ettirmesi uygun olmaz mi?

Rox
06-11-2012, 16:38
2.elin hiçbir zaman garantisi olmaz madem aldı parasını verdi mal onun oldu sonuçta ticaret yapıyorsun ozaman diceksin ver 1800tl ben sana garantili satayım ürünü..çok saçma..

Konun yeri değil ama sölemek isterim telefonlardada ağlıyorlar ya çok gülüyorum adam 2000tlik malı sana niye 1200tlye veriyor bi düşün sporgazetesi.

YavuzNaz
06-11-2012, 16:45
malı verirsin sonuçta 2.el alır montajı yapılır kullanılır sıkıntı yok, 1 ay hadi neyse denir ama aradan 2 ay geçmiş şanzumana ne olduğunu ben nereden bileceğim, yada sizin düzgün kullanmadığınızı. Yada hiç montaj yapılmadı 1 yıl depoda bekledi sonra kullanılmaya başlandı o zaman sıkıntı çıktı malzemeyi satan adama kardeşim biz bu malı yeni kullanıyoruz ama mal bozuk denirmi.? komik olur sadece

Time-R
06-11-2012, 16:50
Aldiktan 1 ay sonra takmis sanzimani, tamam peki diyorum, oncesindende aradi abim anlatti durumunu, dedim serviste takarken sanzimani bir sorun olmus olmasin? Ne bileyim sonucta kullanmissin dedim.

Valla ben ilk kez bu duruma dusuyorum, saskinim sadece, ki sorunu olsa zaten satmam. Ben oyle temiz sanzimanli si'ye ilk kez bindim ve onada binemeden yatak sardi.

Oyle guzel toplandiki, 3.4.5 dislileri ankaradan mertcan abiden aldim mesela. Takan montajini yapan kisiler bu dislileri nereden buldun cil cil dediler.

Gercekten hic hos kacmadi bu durum, suan keske satmasaydim diyorum, kendimi yok yere suclu bile hissediyorum bu olaydan dolayi.

Time-R
06-11-2012, 17:28
Bilen yok mu acaba bu malin piyasasini?

levent
06-11-2012, 17:30
3-5 gün sonra olsa taktıktan amenna ama 2 ay sonra sorumluluk alınmaz 2. elde..

!KO
06-11-2012, 17:33
taktıktan 1 dk sonra dograrım ben sanzımanı 1 ay kullan sonra bu bozuk
cikolatayı yiyip bakkala bu bozuk diyebilirmisin :D

Time-R
06-11-2012, 18:27
3-5 gün sonra olsa taktıktan amenna ama 2 ay sonra sorumluluk alınmaz 2. elde..

1 aydir maddi durumu yuzunden taktiramamis, 1 ay sonra taktirdiginda beni aramis durumu izah etmisti. Bende servisteyken falan bir sorun olmasin demistim. Hic boyle beni zan altinda birakacagini dusunmemistim.

taktıktan 1 dk sonra dograrım ben sanzımanı 1 ay kullan sonra bu bozuk
cikolatayı yiyip bakkala bu bozuk diyebilirmisin :D

Iyi niyetimle zor halimda dahi tamam bana ait yaptiralim desem adim serefsize cikacak kotu mal satmisim gibi.

Ne yapsam bilemedim.

Günkut
06-11-2012, 18:35
kanka ben 4,25 kısalı crx sanzımanı 850 tlye aldım yap hesabını

immortalboss
06-11-2012, 18:36
Hocam fiyat konusunda bir fikrim yok.Ama sen hiç üzme de kasma da kendini.Şanzımanı satarken garantilidir dediysen iş değişir.Ama demedi isen hiç uğraşma.Aynen arkadaşında söylediği gibi.Çikolatayı yiyip bozuk diyebilir misin?Hiç birşey yapamazsan servis stili yap.Kullanıcı hatası de.:D

Time-R
06-11-2012, 18:38
kanka ben 4,25 kısalı crx sanzımanı 850 tlye aldım yap hesabını

Yani kanka pahali mi vermisim ucuz mu anlayamadim..

Hocam fiyat konusunda bir fikrim yok.Ama sen hiç üzme de kasma da kendini.Şanzımanı satarken garantilidir dediysen iş değişir.Ama demedi isen hiç uğraşma.Aynen arkadaşında söylediği gibi.Çikolatayı yiyip bozuk diyebilir misin?Hiç birşey yapamazsan servis stili yap.Kullanıcı hatası de.:D

Tabikide kusursuz mal sonuna kadar arkasindayim dedim ama ne bileyim 2 ay sonra gelip bana bozuk diyecegini.

Ben verdigimde saglamdi. 5. vites takili kaliyormus. Hicbir sorunuda yoktu.

Günkut
06-11-2012, 18:49
normal kanka ne cok yukarda ne cok asagıda garanti olayına gelirsek satmıssın ne zaman taktıgını biliyormusun ne yaptgını bilmiyorsun tanıdıksa orta yolu bulun degilse eger güvenmiyorsan sal ipini gitsin.

immortalboss
06-11-2012, 18:55
Yani kanka pahali mi vermisim ucuz mu anlayamadim..

Tabikide kusursuz mal sonuna kadar arkasindayim dedim ama ne bileyim 2 ay sonra gelip bana bozuk diyecegini.

Ben verdigimde saglamdi. 5. vites takili kaliyormus. Hicbir sorunuda yoktu.

Napacaksın hocam 5. vitesi deseydin.Mesela eski arabaların çoğu 4 ileri.Hatta amerikanlar 3 ileri otomatik.Herşeyin fazlası zarar.:DHocam moralin düzelsin diye takılıyorum sakın kızma.Olur böyle şeyler.Boş ver.Senin yapacağın bir şey yok.

Time-R
06-11-2012, 19:51
normal kanka ne cok yukarda ne cok asagıda garanti olayına gelirsek satmıssın ne zaman taktıgını biliyormusun ne yaptgını bilmiyorsun tanıdıksa orta yolu bulun degilse eger güvenmiyorsan sal ipini gitsin.

Tanidik kardesim onunda basina boyle birsey gelmesine uzuldum yalan degil ama bana yuklenmesini bu konuda yinede dogru bulmuyorum.

Napacaksın hocam 5. vitesi deseydin.Mesela eski arabaların çoğu 4 ileri.Hatta amerikanlar 3 ileri otomatik.Herşeyin fazlası zarar.:DHocam moralin düzelsin diye takılıyorum sakın kızma.Olur böyle şeyler.Boş ver.Senin yapacağın bir şey yok.

Sagol kardesim tesekkurler ama dur bakalim nasil duzeltecegiz bu isi.

EEE
06-11-2012, 19:55
Sanziman isinde garanti olmaz ikinci eli bazi olumsuzluklari riske ederek alcan

ENGean
06-11-2012, 22:43
kanka fıyatı flan bılmemde üstünden 2 ay gecmıs , senden cıkmıs artık 2 gun olsa neyse, kesınlıkle kabullenmemen gerekıyor.

Mikrop_Ali
06-11-2012, 22:46
crx telli tip sanzıman 450-500 tl arasında degısıyor

Time-R
07-11-2012, 07:26
Konu tatliya baglanmistir, anlasilacak insallah.

1lker
07-11-2012, 08:46
İki tarafıda üzmeden orta yol bulunduğu sürece sorun yok.Eremdir ; şuda bir gerçektir ki 2.elin garantisi olmaz geçmiş olsun.

dc_crx
07-11-2012, 09:15
Alan kisiyide senide taniyorum sizin diyalog durumunuzuda biliorm Samet onceden konusup anlasilacak durumu siteye sacma sapan konulara acarak ne yapmaliyim die uzatiyorsun bu malzemeyi sen almis basina boyle birsy gelmis olsa sen ne yapardin hesap sormaz miydin Bence sen fazlasinida yapardin bazi acicagin konulari dusun alan kiside bu sitede takilior hic iyi anlasilmazsin senin acindan soyluyorum ;)

Time-R
07-11-2012, 18:36
Demekki anlasamamisizki acmisim konuyu Onurcan, kafamdaki rakam 1000 TL'ydi, resmen koyun pazarligi yapilip 900 TL'de anlasildi. Sence ben sorunlu mal satsam o koyun pazarligini hic o kadar ski tutar miydim? Biraz daha dus dedikce, tamam olur derdim elden cikarmak adina. Mal benim olsun kalsin yanima deyip mali oldurmedim. Arac yatak sarmadan 2 ay once sanzimanin 3.4 ve 5'ini kisaltarak sifirlamistim senkromencler ve masonlar dahil, ankaradan almistim. Bana 1300 TL'lere geldi bu sanziman. Sense oldugun yerden fikir yurutuyorsun durumu bilmeden etmeden.

Eger benim basima gelseydi en fazla 10 gun icerisinde bildirirdim ve geri verirdim. Bende mesuttan aldim suanki sanzimanimi, acilmamis 90.000'de sanziman olarak ve cirtlamadiginin garantisini vererek satti. Ama o kisi kullansamda kullanmasamda ne kadar sure arkasinda duracakti? 1 yada 2 ay sonra kalkip desem problem cikti diye ben bu insana kullanmadigimi nasil inandiracagim? Arada her ne kadar tanidiklar olsada tanidiklarda kotu olmamak icin bir yere kadar isin pesine duserler yani. Adam bana al tak kullan begenmezsen parasi iade edicem dedi. Bana o kadarini soylemesi yetti, sonradan cikacak sorunlar gecikme dolayisiyla artik yukumlulugu bana kalacakti aldigim malin.

Eger gercekten kandirilmissamda Allah'a havale etmekten baska carem olmazdi, adam geri almam diyorsa yakasina mi yapisacagiz.

Alan kisiyide senide taniyorum sizin diyalog durumunuzuda biliorm Samet onceden konusup anlasilacak durumu siteye sacma sapan konulara acarak ne yapmaliyim die uzatiyorsun bu malzemeyi sen almis basina boyle birsy gelmis olsa sen ne yapardin hesap sormaz miydin Bence sen fazlasinida yapardin bazi acicagin konulari dusun alan kiside bu sitede takilior hic iyi anlasilmazsin senin acindan soyluyorum ;)

Time-R
07-11-2012, 18:42
Ben suan sucum gunahim olmadigi halde ortami yatistirmak adina elimden geleni yaptim fakat isin icinden cikamiyoruz. Sirf zan altinda kaldigim icin durumu kurtarmak adina verdigi paranin 6'da 1'ini (yani 150 TL) geri vermeyide teklif ettim, actiralim baktiralimda malzeme parasini ben karsilayayim dedim ama yinede kabul etmiyor. Kafam rahat olsun diye mutlu olsun diye aklinda soru isareti kalmadan sorunsuz binsin diye her turlu adim attim. Midesi bulanmis geri al diyor, satilan malin geri alindigi nerede gorulmus? Heleki bunca surec icerisinde.

Kisayi begenmeyip geri vermek istemedigi ne ***** yada bunun gibi neler akla gelir dusundukce.

Al bunu geri sen baskasina sat diyor, ben nasil satayim bozuk olan arizasi olan sanzimani. Suan nasil satayim diyorsam buda zamaninda bozuk mal satmadigima dair olan referanstir. Kimsenin ahi kimseye kalmaz.

Tehditkar konusmasi, beni burada sizlere karsi, sahitlerini kullanarak techturkey ailesine karsi adimi cikarmakla tehdit etmeside cabasi.

immortalboss
07-11-2012, 18:48
Hocam hiç bir sorumluluğun olmaz şu anda.Mal satılmış.2 ay geçmiş.Şanzıman hassas alet.Sen satmışsın.Alan arkadaş da riske girip almış.Ticarette satılan mal garantisi yoksa geri alınmaz.Şahsen ben olsam almam.Diğer arkadaş da bence yanlış yapıyor.Tabi en güzeli aranızda halletmek.Parça parasını da vereyim demişsin.Daha ne olacak anlayamadım.Bu tarz diyaloglu konulara yorum yapmam ama gerçekten aracınızla ne kadar uğraştığınızı ve titiz olduğunu gördüm.Tanışıyormuşuz gibi davranıyorum.

Time-R
07-11-2012, 18:54
Hocam hiç bir sorumluluğun olmaz şu anda.Mal satılmış.2 ay geçmiş.Şanzıman hassas alet.Sen satmışsın.Alan arkadaş da riske girip almış.Ticarette satılan mal garantisi yoksa geri alınmaz.Şahsen ben olsam almam.Diğer arkadaş da bence yanlış yapıyor.Tabi en güzeli aranızda halletmek.Parça parasını da vereyim demişsin.Daha ne olacak anlayamadım.Bu tarz diyaloglu konulara yorum yapmam ama gerçekten aracınızla ne kadar uğraştığınızı ve titiz olduğunu gördüm.Tanışıyormuşuz gibi davranıyorum.

Diyorum ya kafamdaki rakam yukarlardaydi, asla malin olmesini saglamayacaktim; cunku son derece memnundum malimdan. Sence ben sorunlu mal satsam o koyun pazarligini hic o kadar ski tutar miydim?

Biraz daha dus dedikce, tamam olur derdim elden cikarmak adina, kurtulmak adina. Mis gibi sifirlatmisim, mal benim olsun kalsin yanima deyip mali oldurmedim.

Ben bir adim gittim hatta iki adim gittim, elimden gelenin bu oldugunu ve durumum olmadiginida soyledim.

Evet her turlu sanzimana kefil oldugumu soyledim, sorun olmadiginida soyledim, garantide verdim; satilik ilanimdada mevcuttur.

Fakat hata bendeki abi hemen tak dene kullan sorun varsa parasini geri veririm dememem oldu, cunku alacagina ve kullanacagina gercekten guvendigim biriydi.

Guvenmesem al tak 2 - 3 gun icerisinde sorun varsa bana geri iade et derdim en fazla garantim bu olurdu.

Kast ettigim garanti kullan bana sklirsan geri ver demek degildi. Ben 2 ay aklima bile gelmedi bu sanziman, gule oynaya biniyordur diye dusundum.

Jeandan-R
07-11-2012, 19:14
Bana da olmuştu böyle durum geri almıştım. Geçen gün aldığım krankta sıkıntı çıktı telefonla aradım geri alırım dedi aldığım abim. Ha bende de oldu, bana uyumsuz parça yollayıp banane kardeşim diyenler. Sizin vicdanınıza kalmış, ben alır karşıma konuşurdum ama 2 ay diyorsunuz iki ay sanayideki usta vermiyor garanti.

Time-R
07-11-2012, 21:08
Bana da olmuştu böyle durum geri almıştım. Geçen gün aldığım krankta sıkıntı çıktı telefonla aradım geri alırım dedi aldığım abim. Ha bende de oldu, bana uyumsuz parça yollayıp banane kardeşim diyenler. Sizin vicdanınıza kalmış, ben alır karşıma konuşurdum ama 2 ay diyorsunuz iki ay sanayideki usta vermiyor garanti.

Zaten dun konustuk benden dolayi sknti olmadigi halde sirf adima laf dusurmemek icin birkac secenek sundum, yanasmadi, daha iyi fikirlen bana gel dedi; resmen bozuk mal sattigimi ve cozum aramam gerektigi konusunda beni temin etti.

Ben birkac adim attim elimde imkanlar dahilinde, fakat kabul etmedigi gibi bu sekilde konusmalarda yapti, yakismadigini soyledim.

Keske bu is en fazla 1 - 2 hafta icerisinde test edilmis kontrol edilmis olsaydi bende elimden ne geliyorsa yapardim, ki suan dahi yapmaya calisiyorum.

levent
07-11-2012, 21:47
ben geri alacak olsam bile şu tehditkar imajını zedeleriz tarzı muhabbetten sonra yardımcı olmaya bile çalışmam o dk sonrası. kimse kusura bakmasın, ki bu tarz konularda ne kadar ılımlı yaklaştığımı çevrem / tanıyanlar bilirler..

1 ay sonra takmış, 1 ay kullanmış. sıkıntı çıktı, topu sana attı. o yakışmaz bence. bakkal örneği çok iyi olmuş. sen sattıktan sonra nasıl kullandığını nerden bilebilirsin ki zaten maliyetinden aşağıya vermişsin malı alıcıya..

elpadre
07-11-2012, 22:16
ıkı kısıyıde tanıyourm ve ıs bana kadar geldı

samet soktur sanzumanı yaptır gerı yollaa yada

2 cı secenek al sanzumanı gun ver o zaman ode parayı herkez sussun kımse sacma sacma konusmasın kımsede uzulmesın

sametı tanırım yalcınıda tanırım
yalcının araba pıston deyıstıkten sonra rodaj yapılıcak dıye bayagıı bı yattı benım gordugum umranıyede 1 kadar yattı hıc calısmadan ılerı gerı ıtıldı durdu gunlerce map sensoru yuzunden rodaja baslandı 4500 lımıtor var zaten aracta

benım sanzumanımdada aynı sıkıntı vardı si ayna mahruti takıldıktan sonra sanzuman da bılye yolu asınıyor bu yuzden 5 de takılma problemı yapıyor hatta omerın crx ın eskı sahıbı tımur yaptırmıstı kac yaptırdı bılmıyorum gorunce yazar bu 5 de takılma olayı sanzumanın yaslılıgından dolayı asınmadan dolayı oluyor sefakoyde ferahım usta yapıyor orda yaptırabılrısın kımsenın bı sanzuman ıcın bırbırınızı kırmaya gerek yok burda bu konuyuu acman bıle sacma geldı bana saygılarr

dc_crx
07-11-2012, 22:50
Mesut abiden şanzumanını almışsın yeni aracın projen için Maşallah Arabanda güzel projende güzel talihsiz olaylar yaşıyorsun İnşallah Onlarıda halledersin.. Kimsenin sıkıntı çekmesini istemem ki sen aldığın şanzumandan sıkıntı çekmemişsin Allah korusun zaten o apayrı bir olay..

Senin sattığın şanzumanada gelince sıkıntı yaşamayacağını garanti verdiğini alan kişi sana 3 hafta sonra takacağını ve rodajda olduğunu söyledi ki alan kişide senden iyi olmasın çok iyi bir abimdir ikimizde aynı serviste işimizi yaptırıyoruz ama senin gibi abiminde işleri rast gitmedi ufak tefek sıkıntılaar yaşıyor ki ben biliyorum araç daha hazır değil yeteri güç verilmedi ve eviyle servis arasında gidip geliyor toplasan 15 km etmez otoban değil normal sehir içi yollar bunları bahsetmemin sebebi yani takılan senden alınan şanzuman hiç zorlanmadı 3-4 kere yağı değişti herhangi bir parça dökülmesi filanda yok araçta belli ki şanzumanı topalayan dişlileri takan kişi oturtma sıkıntısı yaşamış çok iyi bilirim benim başımada geldi kendi şanzumanımda yaşadım.. şimdi asıl sıkıntı senin 6'da 1 para vermen değil alan kişi bunu senden alırken sıkıntısız die alıyor başına bu iş geliyorsa bu insan bunun vebalini çekmek zorunda değill.. 600-700 liralık şanzumanı değil 3 liralık iş olmasın iyi olsun 5 liralık olsun dendi senden alındı garanti verildi.. 900TL aldığımız şanzumanda bize 3 kuruşluk mal gibi arıza çıkarınca bizde bunu sana geri vermek isteriz buda bizim en doğal hakkımız Anlayışla karşılaa Şanzuman duruyor ne zaman müsait olursan bir tarih ver o zaman sana şanzumanını getirelim Helalleşelim ;) Kalplerin kırılmasına kalp kırmaya gerek yok Samet.

TameR
08-11-2012, 00:04
2. el bir ürün için hele hele performans amaçlı bir araba parçası için 2 ay çok uzun bir süre...

Muhabbeti dahi edilmemeli..

ben senden jant alıp 2 ay sonra bu jantta yamukluk var desem daha dün taktım desem ne derece inanırsın bana

Time-R
08-11-2012, 00:43
Mesut abiden şanzumanını almışsın yeni aracın projen için Maşallah Arabanda güzel projende güzel talihsiz olaylar yaşıyorsun İnşallah Onlarıda halledersin.. Kimsenin sıkıntı çekmesini istemem ki sen aldığın şanzumandan sıkıntı çekmemişsin Allah korusun zaten o apayrı bir olay..

Senin sattığın şanzumanada gelince sıkıntı yaşamayacağını garanti verdiğini alan kişi sana 3 hafta sonra takacağını ve rodajda olduğunu söyledi ki alan kişide senden iyi olmasın çok iyi bir abimdir ikimizde aynı serviste işimizi yaptırıyoruz ama senin gibi abiminde işleri rast gitmedi ufak tefek sıkıntılaar yaşıyor ki ben biliyorum araç daha hazır değil yeteri güç verilmedi ve eviyle servis arasında gidip geliyor toplasan 15 km etmez otoban değil normal sehir içi yollar bunları bahsetmemin sebebi yani takılan senden alınan şanzuman hiç zorlanmadı 3-4 kere yağı değişti herhangi bir parça dökülmesi filanda yok araçta belli ki şanzumanı topalayan dişlileri takan kişi oturtma sıkıntısı yaşamış çok iyi bilirim benim başımada geldi kendi şanzumanımda yaşadım.. şimdi asıl sıkıntı senin 6'da 1 para vermen değil alan kişi bunu senden alırken sıkıntısız die alıyor başına bu iş geliyorsa bu insan bunun vebalini çekmek zorunda değill.. 600-700 liralık şanzumanı değil 3 liralık iş olmasın iyi olsun 5 liralık olsun dendi senden alındı garanti verildi.. 900TL aldığımız şanzumanda bize 3 kuruşluk mal gibi arıza çıkarınca bizde bunu sana geri vermek isteriz buda bizim en doğal hakkımız Anlayışla karşılaa Şanzuman duruyor ne zaman müsait olursan bir tarih ver o zaman sana şanzumanını getirelim Helalleşelim ;) Kalplerin kırılmasına kalp kırmaya gerek yok Samet.

Iyi guzel soyliyorsun kardesimde bi si sanzimani al, crx 3.4.5 disli koy bakalim 600 - 700'e mal edebiliyor musun? Ben hakki neyse onu istedim Onurcan, bi hakedisi var. 1000 TL'ye verecektim en az diyorum. Bi si sanzimani 500 TL, 3.4.5 crx disli 550 - 600 TL set olarak en az para. Iscilik vs. desen 300 TL + torna 70 TL, sanziman yagi 60 TL, acmisken 3.4 catalimda kirik cikti oda degisti 100 TL. Bana mal oldugu parayi hesapliyor musun? 1100 TL hakettigiydi. Bedavaya gitti bile.

Ayrica ben sorunlu mal satmadigim halde iyi niyetimle el uzatiyorum, el uzattigim halde hala suclu olarak gosteriyorsunuz beni. Ben "hayir beni ilgilendirmiyor"da diyebilirdim; en basinda onuda dedim, ama baktim bu is boyle olmayacak el uzattim, sokturelim icinde ne sorunluysa degistirelim malzeme parasi benden dedim.

Helallesmeye gerek yok, zamaninda helallesildi zaten, aradan ne kadar zaman gecmis kullanilsin kullanilmasin. Kalp kirmak benim en son yapacagim seydirki yakin cevrem cok iyi bilir, bana cok buyuk zarari dokunmamis insanlarla aradaki kirginliklari kaldirmak icin elimden geleni yaparim. Bu durumda bu konuya yazan kisilerin beklentilenin ben cok daha fazlasini yaptim, abi kardes parasina verdim, halada elimi uzatiyorum. Bu olay iki tarafta zorlanmadan, uzulmeden halledilmeli.

Yardim etmeyi kabul etmem demek sorunuda kabul ettigim anlamina geliyor gibi hissediyorum, yok boyle birsey, ben sorunsuz mal verdim, nerede nasil kullanildigini kim ne dese bilemem, sizler dahi soyleseniz icim rahat etmez; ki suandada zaten karsidaki huzurla kullanamadigi icin rahat degil. Benim vicdanim ve icim sorunsuz mal verdigim icin rahat, cunku ben sattigimda sunu dedim "bu guzelim sanziman bana yar olmadi, yalcin abiye yar olsun, gule gule sorunsuz kullansin insallah" diye.

Ayrica ne olursa olsun geri alamayacagimi durumum yuzunden belirttim, ben islerimi yoluna koyup, askerligimi yapip, evlenme cabasindayim; onca sorunum varken hala surada anlayisla karsiladigim icin bence Yalcin abi anlayisla karsilasin.

Akillarda madem soru isareti vardi, oylesine bana bir guvensizlik vardi, malzeme alindiginda takilmiyorsa bile acilip baktirilabilirdi.

cabrioleter
08-11-2012, 01:26
1 ay geri almak için yeterli bir süredir karşılıklı güven ortamının bozulmaması kalplerin kırılmaması için ama 2 ay geçtikten sonra bu sorunlu al bunu geri demek yanlıştır. 1 ay değil bir gün sonra bile geri almayabilir satıcı sonuçta garantili 0 ürün değil. hukuk kuralları arasında bile böyle bir şey mevcut değil.

ben olsam ben de geri almam ürünü. üstelik satıcı her türlü orta noktayı bulmak için adım atıyor karşı taraf illa tersine diretiyor ve bir de kabalaşıyorsa bir adımı bırakın insanın bir milim geri gidesi gelmez..