PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Laptop seçimi

dachosen
07-11-2012, 11:50
Yeğenime hediye almak için arada kaldımda.

1500-1700 lira civarına oyun oynamak için Teknosa dan Mediamarkt tan Vatandan falan alınabilicek en iyi laptop hangisidir?

Yardımcı olursanız sevinirim

Y.Emre
07-11-2012, 12:11
Yeğenime hediye almak için arada kaldımda.

1500-1700 lira civarına oyun oynamak için Teknosa dan Mediamarkt tan Vatandan falan alınabilicek en iyi laptop hangisidir?

Yardımcı olursanız sevinirim

geçenlerde kardeşime aldık o aralıklarda bi samsung laptop, haftasonu vatanın %25 indirimindeydi 1400 gibi bi rakamdı yanlış hatırlamıyorsam..

buda linki: vatan bilgisayar samsung (http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np350v5c-s0atr-np350v5c-core-i5-3210m-250ghz-4gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2048mb-7670m-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=61665#allImages)

3.nesil i5 işlemci var 4gb ram ati radeon 7670m 2gb ekran kartı falan var. çok kullanıp test etme şansı bulamadım, ısınma falan varmı yokmu bılmıyorum.. kagıt uzerınde özellikler güzel görünüyor. fiyat/performans açısından iyi..

kanashibari
07-11-2012, 12:14
Dell latitude.

dachosen
07-11-2012, 12:25
geçenlerde kardeşime aldık o aralıklarda bi samsung laptop, haftasonu vatanın %25 indirimindeydi 1400 gibi bi rakamdı yanlış hatırlamıyorsam..

buda linki: vatan bilgisayar samsung (http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np350v5c-s0atr-np350v5c-core-i5-3210m-250ghz-4gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2048mb-7670m-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=61665#allImages)

3.nesil i5 işlemci var 4gb ram ati radeon 7670m 2gb ekran kartı falan var. çok kullanıp test etme şansı bulamadım, ısınma falan varmı yokmu bılmıyorum.. kagıt uzerınde özellikler güzel görünüyor. fiyat/performans açısından iyi..

Valla iyi fiyata denk gelmiş. En iyi indirimler vatan bilgisayarda oluyor sanırım. Isınma sorunu önemli..

Dell latitude.

Bakıyorum.

Y.Emre
07-11-2012, 13:07
Valla iyi fiyata denk gelmiş. En iyi indirimler vatan bilgisayarda oluyor sanırım. Isınma sorunu önemli..

Bakıyorum.

vatan hemen hemen her haftasonu yapıyor %25 indirim, teknosada da turuncu indirim oluyor ama o ne zaman yapıyor bilmiyorum

powERS
07-11-2012, 14:32
valla fiyatlar burda ucuyor lanet olasıcalar..:S

italyada 3.gen. i7 işlemcili 6gb ram 1gb ekran kartı 750gb hdd windows8 64 bit.

699 eu oda 1594 yapıyor. :(

2 ay sonra turkıyeye girecek alet garantiden dolayı sakıncalarımız vardı samsung 1yıl uluslararası garanti veriyomus.

alıcaz artık :) donustede yanlıs hatırlamıyorsam 89 eu tax free var. geri alınacak.

dachosen
07-11-2012, 14:48
Fiyatına göre en yüksek ramli ve ekran kartlı laptopu alıcam sanırım :)

powERS
07-11-2012, 14:55
laptop hakkında pek bılgım yokta. 2gb ekran kartlı alcagına 1gb ekran kartlı al ama nasıl?

2gb 128 bit alcagına
1gb 256 bit al

goruntu her turlu daha kalıtelı olur.

ha neyde ? oyunda tabıkı fullhd essek kadar buyuk goruntu gelmedıgı surece 1gb yeter bence. tabı ne oyunucagına baglı.

aynı sekılde 8gb ram atıyorum 800mhz alcagına
6 gb 1333 mhz alırsan gene daha hızlı olacaktır..

tabı bu ornekler farazi yanı gercekte boyle verıler varmı bılmıyorum ama mantık olarak boyle yaklas bence. ben olsam boyle yaparım.

tabı ıslemcı onemlı.

mesela i5ler 2 cekırdek i7ler 4 cekırdek.

i7ler ht denen teknolojiyle kendini 8 cekirdek zannediyo daha hızlı calısıyo.

i5ler inde bazılarında ht teknolojisi varmış oda yani kimisi 2 cekirdek kimisi 2 cekirdek ama 4 cekırdek gıbı ıslem yapıyo

bu ht teknolojisi olanlar olmayanlara gore %10 daha hızlıymışş...

drago
07-11-2012, 15:44
hp almayın da ne alırsanız alın

ben 1 kere de uslanmadım 2. kere aldım, buzlukta buz torbaları saklıyorum altına koymak için

2 senenin sonunda artık internetten dizi izlerken bile ısınıp kapanır mı bir bilgisayar?nalet gitsin

2 arkadaşım lenovo aldılar ve çok memnunlar, baya kafa patlatmışlardı almadan önce, bu işle ilgili tipler, yaş tahtaya basacaklarını sanmıyorum.

bir seçenek olarak düşünebilirsiniz

levent
07-11-2012, 15:59
hp, acer dan uzak dur.

ben 2 yıl önce aralık ayında vatan'dan samsung q530 aldım, hala kullanıyorum. ısınma sorunu yok o konuda için rahat olsun, özellikle oyun oynayacaksan laptop önermem ancak alt kısımdan hava alabilecek şekilde kullanırsan (soğutucuyla, ben soğutucu kapalı durumda kullanıyorum) sıkıntı çıkaracağını sanmam :)

powERS
07-11-2012, 15:59
lenovo belki ibm in yanı diceksiniz ama ciddi guzel pc leri var.

hp için içini temizledinmi ? fan ı da degiştir istersen. arkadaşta asus vardı sogutucusuna kadar sokuldu temızlendı sıkıntı yok devam.

ama asıl asus almayın derim. ha urunler belki cok guzel ama satış sonrası hizmet sıfırın da otesi.

birtane müşteri temsilliği numarası var 22 dk bekledıkten sonra kapanıyor. ve ınternet ortamına bakın herkes aynı sekılde magdur. kımse ulasamıyor.

maıl atmak ıstıyorsunuz maıl adresı yok. adamlar bilişim sektöründe ama turkiye icin mail adresleri yok. olacak sey degıl.

şimdi yeni laptop alıncak sırf bu yuzden ASUS TERCİH ETMİYORUM ÖNERMEM de..

kız arkadasım ve oda arkadasının pc leri calındı. oda arkadası toshıbayı aradı kıtlettı pc yı.

bız kaldık oyle. sımdı pc acık gayet takılıyolar muhtemelen...

Samsung bu sektorde yenı dıye bı onyargı var ama ıyı ısler yapıcaklar sanırım. oyle duruyor.

drago
07-11-2012, 16:05
@powers teşekkür ederim, bir yere göstermiştim ama olmaz, zor olur, şurası burası kırılır falan dedi, çok da anlamadığım için elimizdekinden de olmayalım dedim

arkadaşım bi yer tavsiye etti, bakalım oraya bir götüreceğim şu temizleme işi için

dirk
07-11-2012, 16:10
ibm lenova Y5xx Alın =) bide SSD harddisk tadından yenmez

A.Kepez
07-11-2012, 16:20
3.5 sene önce asus aldım bir kere oyun oynarken ekran menteşesini kırdım ekranı açayım derken heyecandan daha da tık yok maşallah:D içini açıp temizledim fanını falan ısınma sorunu da ortadan kalktı çok şükür tıkanmıştı rahatladı pc.
arkadaşlar teknosadan kampanya ile 1500 e asus aldı 3 kişi 2gb ekran kartı vs var her oyunu oynuyorlar rahatlıkla

hondafit
07-11-2012, 16:22
lenovo z580
hp g6-2022 st
lenovo z585
lenovo g580
lenovo y580
asus k55
asus k53
asus n53
asus n56
dell 5110
faovri modellerimdir.vatandan hafta sonu kampanyalarını bekle fiyatlar istediğin seviyelere inecek.
Eskişehirdeysen vatan'da çalışıyorum yardımcı olurum.

Gko
07-11-2012, 16:32
oyun için "monster" dan başka laptop tanımam :)

R_Kaptan
07-11-2012, 16:34
alıcaksanız asus alın hp ve acerden uzak durun..

powERS
07-11-2012, 16:53
Asus almayın satış sonrası adamların umurunda degılsınız:...

halilcan9455
07-11-2012, 16:58
Acer kullanıcısıyım.
aslında Asus almak için gitmiştim.ancak muhteşem bir indirim yakalayınca kaçırmak istemedim.
3 aydır kullanıyorum crysis-2 , most wanted 2012, BF3 gibi ağır oyunları 0 sorun ile oynuyorum.
ısınma olarak Asus kadar soğuk olmasa da HP kadar sıcak değil:D:D
şu gayet güzel duruyor

VATAN COMPUTER - LENOVO - Z585 A10-4600M 2.3 GHZ-8GB-1TB-15.6''-DVDRW-2GB HD7670M-DVDRW-BT-WIN8 - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-352534-z585-a10-4600m-23-ghz-8gb-1tb-156-dvdrw-2gb-hd7670m-dvdrw-bt-win8/productdetails.aspx?I_ID=62768)

volume81
07-11-2012, 17:08
laptop hakkında pek bılgım yokta. 2gb ekran kartlı alcagına 1gb ekran kartlı al ama nasıl?

2gb 128 bit alcagına
1gb 256 bit al

goruntu her turlu daha kalıtelı olur.

ha neyde ? oyunda tabıkı fullhd essek kadar buyuk goruntu gelmedıgı surece 1gb yeter bence. tabı ne oyunucagına baglı.

aynı sekılde 8gb ram atıyorum 800mhz alcagına
6 gb 1333 mhz alırsan gene daha hızlı olacaktır..

tabı bu ornekler farazi yanı gercekte boyle verıler varmı bılmıyorum ama mantık olarak boyle yaklas bence. ben olsam boyle yaparım.

tabı ıslemcı onemlı.

mesela i5ler 2 cekırdek i7ler 4 cekırdek.

i7ler ht denen teknolojiyle kendini 8 cekirdek zannediyo daha hızlı calısıyo.

i5ler inde bazılarında ht teknolojisi varmış oda yani kimisi 2 cekirdek kimisi 2 cekirdek ama 4 cekırdek gıbı ıslem yapıyo

bu ht teknolojisi olanlar olmayanlara gore %10 daha hızlıymışş...

yok öyle bişey Pentium 4 zamanlarındaydı o :)

İ serisinin hepsi 4 çekirdek :)

eğer istediğin özel bir marka model varsa şirketten özel fiyat alabilirim :)

Toshiba çalışanı olarak toshiba öneririm fakat fiyatları 1 tık fazladır :) kalite ve servis'i de öyle tabiki :)

6-8 GB ram
2 gb ekran kartı
İ5 işlemci

güzel oyun oynarsın marka'ya fazla takılma derim :)

zetto
07-11-2012, 17:41
ben gecen 2 ay önce vatan computer den 1300 tl ye sony vaio piano black rengi grafik özellikleri ve anakartı işlemcileri kuvvetli bi laptop aldım. hayli hayli iş görür cihazlar var. lenovo ya bulaşmayın derim.
basıma onlarla ilgili kötü bir olay geçmişti. o kadar sinir ettiler ki perpada dagıtım firmasının dükkanını bastım ilk ten rica ettim sonrada yüksek sesle fırca attım en sonu . sonucta yine değistirmediler ekranımı halen daha ekranın ortasındaki 2 adet ölü pixelle yasıyorum. 3 yıldan beri nerede lenovo bahsi olsa heryerde de bu olayı anlatıyorum. çunku o gun oradaki yetkililere demiştim bundan sonra sizi kötüleyecegim haklı olarak diye. 3 sefer monitör değiştiler 3 ünde de ağrızalı çıktı. aklınızda bulunsun.

Y.Emre
07-11-2012, 17:57
ibm lenova Y5xx Alın =) bide SSD harddisk tadından yenmez

+1905 :D

lenovo belki ibm in yanı diceksiniz ama ciddi guzel pc leri var.

Samsung bu sektorde yenı dıye bı onyargı var ama ıyı ısler yapıcaklar sanırım. oyle duruyor.

hp almayın da ne alırsanız alın

ben 1 kere de uslanmadım 2. kere aldım, buzlukta buz torbaları saklıyorum altına koymak için

2 senenin sonunda artık internetten dizi izlerken bile ısınıp kapanır mı bir bilgisayar?nalet gitsin

2 arkadaşım lenovo aldılar ve çok memnunlar, baya kafa patlatmışlardı almadan önce, bu işle ilgili tipler, yaş tahtaya basacaklarını sanmıyorum.

bir seçenek olarak düşünebilirsiniz

lenovo ibm'in yan sanayisi değilde ibm in laptopki ismi diyelim. bildiğim kadarıyla şirket artık ibm adıyla laptop üretmiyor.. oldugu gibi lenovo oldu.
kendimde lenovo y560 kullanıyorum (2yıldır), şimdiye kadar ki tek sıkıntısı ekran menteşeleri. ciddi esen bi rüzgarda dahi bayagı bir sallanıyor ekran. birde bence oradan oraya taşınmayı pek seven laptoplar değiller :D kasaları narin.
ama fiyat/performans olarak çok başarılı. -bence-

samsung'tan bende ciddi olarak ümitliyim, 2.pcyi samsung aldık bakalım :)

onursumer
07-11-2012, 18:03
lenovo z580 veya asus K55 bak en iyi fiyat performans makineleridir

powERS
07-11-2012, 21:35
yok öyle bişey Pentium 4 zamanlarındaydı o :)

İ serisinin hepsi 4 çekirdek :)

eğer istediğin özel bir marka model varsa şirketten özel fiyat alabilirim :)

Toshiba çalışanı olarak toshiba öneririm fakat fiyatları 1 tık fazladır :) kalite ve servis'i de öyle tabiki :)

6-8 GB ram
2 gb ekran kartı
İ5 işlemci

güzel oyun oynarsın marka'ya fazla takılma derim :)

i3i5i7 nin farkı nedir o zaman ?

ben de internette gordugumu yazdım. dogrudur senın soyledıgınde.

Bu HT teknolojisi ne olaki ?

dachosen
08-11-2012, 13:25
Hepinize yorumlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Toshiba 3. nesil olan şu laptopu onerdiler.

TOSHIBA SATELLITE C855-1DJ SİYAH NOTEBOOK - NOTEBOOK - Teknosa.com (http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/notebook/63/125032349/toshiba_satellite_c8551dj_siyah_notebook)

Vatana bakmadım haftasonu alışverişi yapıcam artık. İndirimde oluyormuş.

erdemgorkem
08-11-2012, 16:10
önerebilceğim oyun için istiyorsanız monster notebooktur kesinlikle ben iş için kullanıyorum piyasanın şu an için bence en iyisi arastırın bence

erdemgorkem
08-11-2012, 16:12
verdiğiniz fiyatın biraz üzerinde ama bence gayet iyi

MONSTER® Q61W251ESQ01 15.6" - MONSTER® Notebook » 15.6" W251ESQ ( GT630M ) (http://www.monsternotebook.com.tr/W251ESQ-GT630M-MONSTER%C2%AE-Q61W251ESQ01.html?srt=UP)

TameR
08-11-2012, 16:14
vatan topkapıda çalışıyorum hafta sonu gel bul beni yardımcı olayım sana :)

Marka olarak şu sıralar lenovo da çok güzel fiyatlar ve özellikler var

Z585 modeli var

haftasonu sony dell falan indirime giriyo güzel fiyatlar oluyo 1500-1700 arası kalite bilgisayarlar yakalayabilirsin

dachosen
08-11-2012, 16:17
Teşekkür ederimde ankaradayım malesef. Şöyle indirimli 1700 e en az 2 sene oyunları en üst seviyede oynatıcak bişey olsun. Bende oynıcam ileriyi düşünmek lazım :D

Monster adı falan hoşuma gitmedi kimin markasıdır bu monster

volume81
08-11-2012, 16:29
i3i5i7 nin farkı nedir o zaman ?

ben de internette gordugumu yazdım. dogrudur senın soyledıgınde.

Bu HT teknolojisi ne olaki ?

İ3 - İ5 - İ7 sadece hız farkı diyelim :) mimari farkı da var tabi ki :)

İ3 en baz model olmasına karşın fiyatı ve yaptıkları sayesinde seçim sebebi olabilir

İ5 orta seviye Turbo Boost teknolojisi var ve gerektiği yerde kendi kendine o/c yapan bir işlemci kullandım hız konusunda bence çok iyi :)

İ7 en üst seviye işlemcisi mimarisi diğerlerine karşı biraz daha farklı üzerinde HD video ve müzikler için özel olarak geliştirilmiş bir bölüm var cidden hayvan gibi hızlı ve pahalı :) 1000+ usd+kdv fiyatları var TR'de :)

HT teknolojisi intel'in dediğim gibi P4'lerin çoğunda kullandığı bir şeydi genel olarak gelen yük'ü bölerek çekirdeklerin durumuna göre paylaştıran Loadbalancing yapan bir sistemdi tabi dediğin gibi çift çekirdekli işlemciler HT teknolojisi ile windows'da 4 çekirdek olarak görünüyordu :)

HT artık günümüzde kalmadı gibi bişey yeni moda boost dediğimiz ve O/C'a verdiği tepkiler vs vs :)

tavsiyem güzel kullanmalık bir pc alıyorsanız ( notebook masaüstü hiç farketmez ) i5 almaya çalışın hertürlü işinizi rahatlıkla görürsünüz :)

Oyun felan oynamayan birisi iseniz İ3 yeterde artar bile :)

birde önemli olan işletim sisteminiz 1-2 yıl aynı işletim sistemini kullanıp cache belleğin ırzına geçtikden sonra isterseniz İ25 işlemci olsun hiç bir halta yaramaz :)

powERS
09-11-2012, 09:26
birde önemli olan işletim sisteminiz 1-2 yıl aynı işletim sistemini kullanıp cache belleğin ırzına geçtikden sonra isterseniz İ25 işlemci olsun hiç bir halta yaramaz :)

bilgiler güzel teşekkürler.

bu son dedıgınde neyı kastettıgını anlamadım ?

yanı ne yapmak yada ne yapmamak lazım ?

erdemgorkem
09-11-2012, 09:47
Teşekkür ederimde ankaradayım malesef. Şöyle indirimli 1700 e en az 2 sene oyunları en üst seviyede oynatıcak bişey olsun. Bende oynıcam ileriyi düşünmek lazım :D

Monster adı falan hoşuma gitmedi kimin markasıdır bu monster

biraz arastırmanız monster hakkındaki düşüncenizi fazlasıyla değiştirecektir özellikle teknik servis konusunda bütün firmalardan cok cok daha iyilerdir isim olarak monster zaten oyuncanavarı olarak bilinen bir üretici
şu anda türkiyede sli ekran kartı cıkartabilen tek firma mühendislik olarak clevo ile çalısıyorlar sony msi vs vs gibi firmalar aynı şirketle çalısırlar arastırmanızı öneririm :)

dachosen
09-11-2012, 17:17
Tamam teşekkürler araştıracağım.

Evet yarın kesin almaya gidiyorum. Vatana sordum z580 yok ellerinde. Başka önerisi olan varmı 1700 lira civarına.

TigeR
09-11-2012, 21:33
amd hakkında bilgi istiyorum arkadaşlar?

dachosen
09-11-2012, 21:44
Anam vatana z580 gelmiş. 1400 küsüre. Ama daha iyisine bakıyorum varsa :D

c20let
09-11-2012, 21:45
bilgiler güzel teşekkürler.

bu son dedıgınde neyı kastettıgını anlamadım ?

yanı ne yapmak yada ne yapmamak lazım ?

format :D onkrktr

ahmetsahin111
09-11-2012, 21:51
kendi laptopumdan bahsedeyim ben hp kullanıyorum (i7 2630QM 2.0Ghz) evet hp ler biraz daha fazla ısınır, ısınma sorunu olur mutlaka :D ben alalı 1.5 sene oluyor normal çalışmada 85derecede oyun oynarken 95derecede çalışabilen bi laptopum var ama servise gönderdim ve burdanda söylüyorum hp'nin servisi üstüne servis hizmeti tanımam :D adamlar yaptılar düzelttiler şuanda oyun oynarken en fazla 75i gördüki 3 gün bilgisayarın kapanmadığı zamanlar olmuştur :)

onursumer
09-11-2012, 22:24
İ3 - İ5 - İ7 sadece hız farkı diyelim :) mimari farkı da var tabi ki :)

İ3 en baz model olmasına karşın fiyatı ve yaptıkları sayesinde seçim sebebi olabilir

İ5 orta seviye Turbo Boost teknolojisi var ve gerektiği yerde kendi kendine o/c yapan bir işlemci kullandım hız konusunda bence çok iyi :)

İ7 en üst seviye işlemcisi mimarisi diğerlerine karşı biraz daha farklı üzerinde HD video ve müzikler için özel olarak geliştirilmiş bir bölüm var cidden hayvan gibi hızlı ve pahalı :) 1000+ usd+kdv fiyatları var TR'de :)

HT teknolojisi intel'in dediğim gibi P4'lerin çoğunda kullandığı bir şeydi genel olarak gelen yük'ü bölerek çekirdeklerin durumuna göre paylaştıran Loadbalancing yapan bir sistemdi tabi dediğin gibi çift çekirdekli işlemciler HT teknolojisi ile windows'da 4 çekirdek olarak görünüyordu :)

HT artık günümüzde kalmadı gibi bişey yeni moda boost dediğimiz ve O/C'a verdiği tepkiler vs vs :)

tavsiyem güzel kullanmalık bir pc alıyorsanız ( notebook masaüstü hiç farketmez ) i5 almaya çalışın hertürlü işinizi rahatlıkla görürsünüz :)

Oyun felan oynamayan birisi iseniz İ3 yeterde artar bile :)

işlemcileri biraz yanlış karşılaştırıyorzun

taşınabilir ve masaustu olarak ayırarak başlamak lazım

taşınabilir olaraik

i3 gerçek fiziksel olarak 2 çekirdek aynı zaman ht sayesinde 4 işlem kabiliyetine sahip

i5 gene aynı fiziksel olarak 2 ht ile 4 işlem sadece turbo boost diye bir kandırmaca mevcut anlık hız aşırtma yapıyor

tek farkları bu iki işlemcide 3mb onbelleğe sahip

i3 un yüksek ghz serileri yeri gelir i5 den daha ii değer alır bu yuzden :)

i7 ise bambaşka bir işlemci gerçek 4 çekirdek ht ile 8 işlem kabiliyeti var aynı zamanda onbelleği 6mb ki

3dmaxte falan fark hissedilebilr

3 işlemcide entegre grafik kartına sahip aralarında herhangi bir fark yok

masaustu kısmı daha karışık onu yazmadım :)

dachosen
09-11-2012, 22:34
kendi laptopumdan bahsedeyim ben hp kullanıyorum (i7 2630QM 2.0Ghz) evet hp ler biraz daha fazla ısınır, ısınma sorunu olur mutlaka :D ben alalı 1.5 sene oluyor normal çalışmada 85derecede oyun oynarken 95derecede çalışabilen bi laptopum var ama servise gönderdim ve burdanda söylüyorum hp'nin servisi üstüne servis hizmeti tanımam :D adamlar yaptılar düzelttiler şuanda oyun oynarken en fazla 75i gördüki 3 gün bilgisayarın kapanmadığı zamanlar olmuştur :)

Hp den ciddi ciddi nefret ediyorum. Yani harbiden büyük konuşmiyimde bir daha elimi bile dokunmam

İbrahim33
14-01-2013, 14:31
Fiyatı iyi gibi

Lenovo Z580-59347075 Notebook - Gold.com.tr (http://www.gold.com.tr/U213178/Lenovo-Z580-59347075-Notebook)

John
14-01-2013, 14:38
hp, acer, casper ve merdivenaltı bazı adını bile duymadığımız üreticiler dışında hepsi olabilir. ben amd işlemcili aldım son iki laptopımı, masa üstü de amd işlemci kullanırım. fiyat/performans olarka intel'e her türlü takar. ısınma vesaire de 90'lardaki amd'lerde vardı. şu an öyle bir sıkıntı yok.

onurgoyunc
14-01-2013, 14:39
Önceden siparis verip Monster in urunlerinden alin, biraz beklersiniz ama cok kaliteli bir ürüne sahip olursunuz

Nightfish
14-01-2013, 14:45
Önceden siparis verip Monster in urunlerinden alin, biraz beklersiniz ama cok kaliteli bir ürüne sahip olursunuz

Monster kullandım. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Satın alırken gayet güzel cici. Sıkıntı yaşadığınız an yedek parça yok, salak saçma bir servisleri var. Dünyanın parasını ödedim servise, yine adam edemediler bilgisayarı.
Cidden aşırı sorun yaşadım, yarım metre yazsam yazdıklarımı yine yetmez.

ulku0607
14-01-2013, 14:50
2 yıl önce i5 istemci 3gb ram 2gb ekran karta sahip Packard bell aldım vatandan Pes 13 gibi oyunlari Antalya sıcağında sıkıntısız oynadım kesinlikle tavsiye ederim. hp kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmem sizden çok serviste kalır

onurgoyunc
14-01-2013, 17:35
Monster kullandım. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Satın alırken gayet güzel cici. Sıkıntı yaşadığınız an yedek parça yok, salak saçma bir servisleri var. Dünyanın parasını ödedim servise, yine adam edemediler bilgisayarı.
Cidden aşırı sorun yaşadım, yarım metre yazsam yazdıklarımı yine yetmez.

Alim sürecinde bana cok yardimci oldular, ürün tesliminde de büyük jest yaptilar. Servisle muhattap olmadim

Mesela herkes hp ye laf eder ama ben 5 sene boyunca 2 farkli modelini kullandim. ilk aldigim bir kere servise gitti oda mentese sorunundan dolayi, garantiden degisti. Kronik sorunlari isinmaydi

Nightfish
14-01-2013, 17:38
Dediğim gibi teslim ve satışta fazlasıyla ilgililer. Servise ürün gönderdiğiniz an sıkıntı başlıyor, bi daha da bitmiyor.

TayfunS
14-01-2013, 17:48
packard bell aldım vatandan 1600 e. 17.3 inc hd led ekran 8 gb ram 2 gb nvidia 630m ekran kartı i5 işlemci . şimdilik memnunum. Beyaz bu arada. casper vardı 1700e 16 gb bilmemne bayağı abartıydı bunu aldım ben.

onursumer
14-01-2013, 22:03
packard bell aldım vatandan 1600 e. 17.3 inc hd led ekran 8 gb ram 2 gb nvidia 630m ekran kartı i5 işlemci . şimdilik memnunum. Beyaz bu arada. casper vardı 1700e 16 gb bilmemne bayağı abartıydı bunu aldım ben.

17 inc kategorisinde iyi ürünlerden ekran çozunurluğu 1600x900 olması avantaj

tek eksiği bluetooth oda onemli değil zaten

TayfunS
14-01-2013, 22:18
Bluetooth olsaydı fena olmaz hani abi :) Ama alırken ekran büyüklüğünden çekindim açıkçası. Şimdi diyorum iyi ki almışım diye. Shift, ets2 oynuyorum son ayarlarda .İkisinde de sıkıntı yaşamadım

Dodoo
14-01-2013, 22:21
Lenovo z580 ler güzel, fiyatları da iyi.

Ultrabook olarak samsung chronos7 ler iyi cihaza benziyor, alınası duruyo kerata :D

DR059
15-01-2013, 02:57
2bin lira civarlarında bir Laptop tavsiyesi de ben istiyorum arkadaşlar.

Yazılanları okudum, Lenovo'nun fiyat/performans kriterinde ürünleri ilgimi çekti.

Benim laptoptan öncelikle beklentilerim oyun performansından ziyade malzeme kalitesi (metal dış yüzeyler vs gibi), beginner-medium düzeyde solidworks ve catia gibi çizim programlarında yüksek performans. Benim ana beklentilerim bunlar. Aslına bakılırsa bu sebeple yeni bir cihaz arayışı içindeyim. Üst limitimiz 2 bin lira civarı ama baktık iyi bir seçenek var limiti biraz aşabilirim de. :D

Ürünü aldıktan sonra SSD gibi eklenmesi gibi tavsiye ve önerilerinize de açığım.

Teşekkürler. :)