PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İspark - Yeşilköy veya genel

arm
07-11-2012, 13:00
Arkadaşlar aramızda İstanbul Yeşilköy'e yolunuz düşmüştür illaki , burdaki balıkçıları duymuşsunuzdur.Biryerden alıntı yapıyorum ;

Eğer "DELİ DUMRUL" uygulaması yapılırsa ki şimdiden İSPARK kendi görevlilerini koyarak fiili uygulamaya başladı bile;

Kiliselere, Liman Sokak, Havan Sokak, Mirasyedi sokak ve buralardan İskele caddesine ve Yeşilköy İstanbul caddesine gitmek isterseniz Kendi sokağınızdan bile geçerken DELİ DUMRUL a para ödemek zorundasınız.

Yeşilköy sahili Balıkçıların önü herkes tarafından kullanılan kestirme bir yoldur,(ben dahil bazen trafikten kaçmak için kullanıyorum)

Bu işin sonu hiç iyi değil, soyuluyoruz başka birşey değil. Park olayı çok abartılmıyormu bu sıralar? Özellikle Yeşilköyün bu balıkçıların olduğu taraf ne halde en son gittinizmi.. Resmen haraç keser gibi para istiyor ordaki görevliler.

Saro-Ş
07-11-2012, 13:06
Şuan duba koyuyolar çıkış yapıcam diyorum girişteki arkadaşa telsizle çıkış var diyip dubayı açıyolar zaten tilbe cafenin ordan balıkçılara doğru girerken isparkçı para kesiyo

murat86
07-11-2012, 13:14
ödeme yaptınmı dedi yaptım dedim fiş istedi yok dedim telsizle sordu :D

Tholl-ga
07-11-2012, 14:21
gecen bende girdim portonun ordan çıkıcam arkadaşa gidiorum dedim sikinti olmadı.ama cidden o kısımda .okunu çıkarmışlar
baktılar valeler parayı götürüo bizde götürelim aradan mantıgı

BARR
07-11-2012, 14:23
Tolga bey Yeşilköyde biz park yeri bulamadık bize yardımcı olun efenim.

SaBRi
07-11-2012, 15:08
Şuan duba koyuyolar çıkış yapıcam diyorum girişteki arkadaşa telsizle çıkış var diyip dubayı açıyolar zaten tilbe cafenin ordan balıkçılara doğru girerken isparkçı para kesiyo

Plakanı ver bana kimse durdurmaz seni yeşilköyde

arm
14-11-2012, 14:09
http://f1211.hizliresim.com/13/g/fxb1v.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

emresener
14-11-2012, 14:16
o cocukluğu başka bişey değil.. Yeşilköyde bulunan Tek arsa bizim evin karşısında orayada otopark yapma kararı çıkmıştı sahibinden %60 temel payı verildiği için apartman yapamadı otopark'a döndü. ancak davalar mahkemeler falan filan hallettik.

Bu ispark denen Devlet güvencesiyle değnekçlik he bazı yerlerde gerekli yerinde uygulama ancak bazı yerlerde de sadece rant işi bunedir ya. liman'a arabayla girmek ücretsizde oraya kadar gitmek mi parayla..

bülent yurtsever bu işle ilgili çalışmalar yapıyordur umarım...

İyice b.kunu çıkardılar güzel köyümüzün.

altima
14-11-2012, 15:18
ustad selam... haftanın 3 gunu tilbedeyim,,, oraya ne zaman gitsem park yeri rahatlıkla buluyorum,, mesela bugun gene gitcez milli macı izlemeye,,,

ole bişey olursa akşam yazar paylaşırım :icon_tup:

para mara isterlerse hicbişey vermem,, sokaktan geciyoruz yok ole yagma...

akşama daha detaylı yazarım yaşadıklarımı..

tşk
Rıdvan.

Rox
14-11-2012, 15:21
şimdi anlamadığım yoldan geçendenmi para kesiyorlar yoksa park eden araçtanmı?

onursumer
14-11-2012, 15:30
yeşilkoye sık sık gidiyorum ama arabamı oraya pek koymuyorum genelde arkaya turktelekomun otarafa bırakıyorum

ordan dolanmak için para isterlerse hayatta para vermem kavga sebebi valla bildiğin yol orası

SekoLive
14-11-2012, 15:30
yakında bu sokağa hgs falan koyarlar yanlısa anlamadıysam yoldan geçenden para alıyorlar dimi?

altima
14-11-2012, 15:53
ama bide şu var unutmayalım,, tilbede otururken onumuzdeki caddede arabası ile basan basana !!!

millet geliyor,, arabayı koseyi doner donmez,, sokak bitimine kadar gazlıyorlar..

bu sebeple yapıyor olabilirler.. ( gene sacma ama harbiden cok yaşadım bunu)

Rıdvan.

emresener
14-11-2012, 16:00
Tilbedemisin :D bende hergunm ordayım yaw :d hsan abi ile ortak iddaalarımızıtakip ediyoruz..

@ Tilbenin önü parke yol yapıldı hala millet acımıyor arabasına..

şimdi anlamadığım yoldan geçendenmi para kesiyorlar yoksa park eden araçtanmı?

yoldan gecen'e para almazlar en azından 15dk gir çık oalyı olduğu için ancak. bir yol var restorantların önünden giden ve o yola yukarıdan gelen 3 sokak var bu sokaklara ulaşmak için alt yolu kullandığınızda ispark'ın bariyerinden geçmeniz gerekiyor..

altima
14-11-2012, 16:15
bu akşamda ordayım ustad :))::):)

hasan ile selcuk ile emre ile azmı iddaa kacırdık :D:D:D:D
hele selcuk hele selcuk :D:D:D:D: abi gene bi mac yaw :D:D:D

selcuka sorabilirsin bizi... Rıdvan-hasan zeytinburnundan gelen dersen hepsi bizi tanır ;)

ama şunu demeden edemicem,,, eskiden orda bi nargileci osman vardı,,, onun gibisi gelmedi oraya harbiden

tşk
Rıdvan.. :icon_tup:

onursumer
14-11-2012, 16:52
Plakanı ver bana kimse durdurmaz seni yeşilköyde

benim plakayıda eklesene :D

cnrsrn
14-11-2012, 16:59
geçen madonun az gerisine bıraktım aracı indim 2 dakka sonra geldim yazmışlar ön camda koymuşlar fişi bindim araca isparkçının biri önümü geçip durdurdu abi ücret filan dedi dedim ne ücreti 2 dakka oldu arabayı koyalı abi burda dakka hesabı yok dedi bende al fişi yaz plakaya cezayı yolla o zaman dedim direk gittim genelde ödemiyorum ispark cezasını alabilen varsa alsın .

M.A.D
14-11-2012, 17:15
ben taksicilerin beklediği sokağa bırakıyorum miss :D

qatrio
14-11-2012, 17:21
valla hemen hemen her gün yköye gidiyorum kız arkadaşımlaysam af sokagına valeye veriyorum
ordan oraya yürümemiş oluyoruz. biri bana gelicek gardaş bizim kaldırıma çekmişsin para ver filan kimse yanlış anlamasında süzgece çeviririm onu :):)

altima
14-11-2012, 20:20
şu an tilbedeyim,,,,

arabayı koyacak yerde buldum,, etrafa baktım şu anda ispark vs kimse yok.

musait ortam yane...

bide gol atsak :DD:

tşk
Rıdvan

emresener
14-11-2012, 22:04
valla hemen hemen her gün yköye gidiyorum kız arkadaşımlaysam af sokagına valeye veriyorum
ordan oraya yürümemiş oluyoruz. biri bana gelicek gardaş bizim kaldırıma çekmişsin para ver filan kimse yanlış anlamasında süzgece çeviririm onu :):)

kusura bakma ama valeye verilcek en saçma yer AF nın sokağı. en az 10liranı alıyorlar diyelim senın iki dakika yürümek istemedin sokakta kaldırımda saçma şekillerde park ediyorlar aracını güvensiz bi şekilde. Yeşilköy Vale vakaları çoktur dikkat et ;)