PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uçakla tavşan taşımak ? Kafes ?

63owen63
08-11-2012, 16:29
Almanyaya tavşanını götürmek istiyor arkadaşım, Lufthansa kabul ediyormuş sanırım, thy den vs doğru düzgün bilgi alamamış. Ve edindigi bilgiye göre , yolculuk icin özel kafes lazımmış. Canlı hayvan taşındıgı icin bir 3-4 saatlik bi ucuş olsada bizde hayvana sıkıntı eziyet olsun istemiyoruz, otobüsle kadıköye inse bile psikolojisi bozuluyormuş zaten :) sorun şu, lufthansa kriterlerinde hazır kafes bulamıyoruz + standartlara uygun olmayanlar bile cok pahalı. ufak bir kaç kriter var,buna uygun kafes nerde yaptırabiliriz.

mesela : yan da ve üstte araları en az 5cm olan çapı minimum 2.5 cm havalandırma delikleri. tel ızgaralı yukarıya dogru açılır bir kapak.. bunun gibi bir kaç kriter var.

turbo&quattro
08-11-2012, 16:30
En son TR ye geldigimde ( new york - istanbul ) yanimdaki bayanin cantasinda ufak bir kopek vardi tavsanda tasinir heralde :D

Eren G.
08-11-2012, 16:32
Ben sun express ve anadolu jette kedimi caseiyle beraber kimliği yanında oldukça problemsiz getirdim götürdüm hep izmir-erzurum-istanbul-ankara arası. Yurtdışında prosedür farklı mıdır bilemem tabi.

Shadow_Dancer
08-11-2012, 16:35
Kabinde canlı hayvan taşınması ile ilgili prosedürler mevcuttur, gereklilikleri yerine getirdikten sonra bi sıkıntı olmaz t.h.y'de.. kaldı ki lufthansanın güvenlik prosedürleri ile thy hemen hemen aynıdır.

63owen63
08-11-2012, 18:13
case le ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı ? yok delik capı söyle olcak falan filan ? thy den kimse düzgün bilgi vermemiş,bilmiyoruz falan yapmışlar.

@yusuf abi : Burası türkiye burdan cıkış yok :)

Eren G.
08-11-2012, 18:19
Öyle özel bir case felam değildi lalettayin bir case kedinin sığabileceği.

63owen63
08-11-2012, 18:21
bunu tam olarak detaylarıyla thy'nin yada herhangi bir firmanın hangi biriminden ögreniriz,telefonda kimse bir şey söylemiyor.

OLMECA
08-11-2012, 18:26
büyük pet shoplar da istediğiniz türde kafes yokmudur ?

Shadow_Dancer
08-11-2012, 18:29
Konuya yazdım ama anlatamadım sanırım, tavşan ile alakalı bi standart yok ama kedi köpek gibi evcil hayvanlar için bir adet taşıma çantası şart.. Bunu pet shoplardan temin edebilirsin.. Hayvanın agırlıgı 6 kiloyu geçmeyecek şekilde olmalı.

mercan_shark
08-11-2012, 18:30
lthfansa hayvan taşımacılığından en yogun firma bizde hayvanlarımızı belgeli olarak direk getiriyoruz ama diğer firmalarlada geliyor tavşanına veterinerden bir karne cıkart ve biraz buyuk bir taşıma kabı al rahatlıkla getirebilirsin diye dusunuyorum ama amirlerinde o anki psikolojisine kalmışda diyebiliriz biraz karışık bir durum iyicene konuşmak lazım ama okadar ciddi bir kriter yok sonuçta kaçar bir hayvan değil fakat karne şart

63owen63
08-11-2012, 18:45
Konuya yazdım ama anlatamadım sanırım, tavşan ile alakalı bi standart yok ama kedi köpek gibi evcil hayvanlar için bir adet taşıma çantası şart.. Bunu pet shoplardan temin edebilirsin.. Hayvanın agırlıgı 6 kiloyu geçmeyecek şekilde olmalı.

Ama bize bunu yolladılar,

Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam (http://www.dosya.tc/server23/2G5tbr/KMBT25020121107152925.pdf.html)

İngilizce yoksa,özet geçebilirim.

63owen63
08-11-2012, 18:46
lthfansa hayvan taşımacılığından en yogun firma bizde hayvanlarımızı belgeli olarak direk getiriyoruz ama diğer firmalarlada geliyor tavşanına veterinerden bir karne cıkart ve biraz buyuk bir taşıma kabı al rahatlıkla getirebilirsin diye dusunuyorum ama amirlerinde o anki psikolojisine kalmışda diyebiliriz biraz karışık bir durum iyicene konuşmak lazım ama okadar ciddi bir kriter yok sonuçta kaçar bir hayvan değil fakat karne şart

Bunun böyle kolay olcagından emin olsak, öyle yapacagız, hayvanı gümrükte bırakırsak arkadaşım, uçağı kaçırır :)

Shadow_Dancer
08-11-2012, 18:56
Ama bize bunu yolladılar,

Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam (http://www.dosya.tc/server23/2G5tbr/KMBT25020121107152925.pdf.html)

İngilizce yoksa,özet geçebilirim.

Dilimizin döndügünce var sagol.

Ben daha önce kabin içerisinde tavşan taşındıgını hiç görmedim bana denk gelmedi yani. Fakat kedi köpek yönetmeligi açıktır, az önce yukarıda anlattıgım gibi..Eger ki hayvanı kabin içerisinde taşıyacaksınız, uygun bir kafes ve 6 kg agırlıgı geçmeyecek şekilde olması gerekir. Daha ayrıntılı detayı bilet satış ofislerinden veya 444 0 849'dan alabilirsin.

ulu_cupra
08-11-2012, 19:45
Benim bildigim tavsan kemirici olarak gectiginden kabin icerisinde tasinmiyor.
5 sene havacilikta calistim malesef hic denk gelmedim.
Ordek vs denk gelmisti kabul etmemistik.