PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : - Kaza hakkında.

KGüneyli
12-11-2012, 14:38
- Cumartesi aksamı sirket arabasyla ufak bi kazaya karıstım. Tam istoc un ordan ikitelliye baglanırken öndei frene basınca hafiften saga kaydım arkamdaki sol camurluktan sag arka tampona vurdu bende bişey yok onun tampon ezik tutanak felan tuttuk.

simdi exper benimi suclubulcak onumu. Tutanakta şöyle yazdım önumdeki arac aniden frene basınca saga dogru kaymak zorunda kaldım arkamdan gelen şu plakalı arac sol ön camurlugndan arka sag tamponuma vurdu diye.

elemanda tam tersini yazdı. acaba simdi sıkıntıyı kimde bulurlar. beni önune kırdı olarakmı yoksa onu arkadan vurdu diyemi. arac vw golf 6. sigorta mı karsılar kaskomu sıkıntı benden kayaklı bulunursa.

blumenberg
12-11-2012, 14:39
Sıkıntı bence sizde.. Takip mesafesini koruyamamışsınız..

baretta
12-11-2012, 14:40
Arkadan vuran her zaman suçlu sayılıyor. Takip mesafesini korumadığı için...

2 kere aynı şekilde kaza yaptım , 2 side öndekinin suçuydu ama giren çıkan bana oldu...

aslan
12-11-2012, 14:40
tutanaga sen farkı o farklımı yazdı? benmi yanlış anladım?

SekoLive
12-11-2012, 14:41
trafik sigortanı kullanıcaklardır .

diğerleri biraz daha teknik bilgi :) normalde arkadan vuran sucludur şerit v.s. yoksa fotoğrafda .

bide kaçtır denk geliyorm aynı sigortadan araçlar vurdugunda birbirine %50 veriyorlar iki tarafda suçlu gibisinden bu tesadüfmü yoksa bi politikamıdır?

KGüneyli
12-11-2012, 14:42
- Tutanakta, ben andien frena basınca saga dogru kaydım arkamdan gelen bana carptı yazdım. oda. sol setiten gelen arac önndekinin ani freni sonucunda önume gecerek arkadan vurdum gibi bişey yazdı tutank yanmda değil tam hatrlamıorm

rebelh
12-11-2012, 14:42
Sıkıntı bence sizde.. Takip mesafesini koruyamamışsınız..

esas arkadan gelen koruyamamış sonuçta bu arkadaş önündekine çarpmaktan kurtarmış fakat o kurtaramamış

her ne kdr birden önüne çıkmış olsada arkadan gelen suçlu diye biilyorum yanlışım varsa düzeltin

onursumer
12-11-2012, 14:44
sen onune kırmış olsanda arkadan vuran yeterli takip mesafesini koymadığı için suçlu bulunuyor

fatihcakin
12-11-2012, 14:46
Tutanaktaki açıklamanızla exper kararını değiştirmiyor, karşı taraf %100 ben suçluyum dese bile hiç birşey fark etmez,

KGüneyli
12-11-2012, 14:48
- bende birlesikken birtek fotograf var karsı taraftada, ayrı ayrıyken cekilmiş fotograflar var benim arka ve onun ön. hatta benim aracın fotografı bile yok galiba onda.

aslan
12-11-2012, 14:51
esas arkadan gelen koruyamamış sonuçta bu arkadaş önündekine çarpmaktan kurtarmış fakat o kurtaramamış

her ne kdr birden önüne çıkmış olsada arkadan gelen suçlu diye biilyorum yanlışım varsa düzeltin

Eğer arkadaşın yazdıgını dikkatli okursan anlarsın ben sağa kaçtım az diyor yani yan şeritteki arkadaşa çarpan araç önünde giden araç ile takip mesafesini korumuş bu kazaya karışan arkadaşta onun önüne geçmiş sayılıyor ama her nitekim arkadan vurdugu için diğer taraf suçlu yani diğer vuran şahıs kendi şeridindeki araç ile olan takip mesafesinden sorumlu

KGüneyli
12-11-2012, 14:52
Eğer arkadaşın yazdıgını dikkatli okursan anlarsın ben sağa kaçtım az diyor yani yan şeritteki arkadaşa çarpan araç önünde giden araç ile takip mesafesini korumuş bu kazaya karışan arkadaşta onun önüne geçmiş sayılıyor ama her nitekim arkadan vurdugu için diğer taraf suçlu yani diğer vuran şahıs kendi şeridindeki araç ile olan takip mesafesinden sorumlu

aslan abi yanı bizim kaskoya sigortayamı giricek giren.

SekoLive
12-11-2012, 14:52
fotoda sen onun şeridindeysen normal olarak sana verilmeli kusur. adamın önüne atlamıssın :)

takip mesafesinde öndekiyle arayı koruyun diye bi olay var ama yandan gelen için öyle bişey söz konusu olmamalı

geçmiş olsun

trafik sigortasından karşılatırsın eğer suç sendeyse.

KGüneyli
12-11-2012, 14:58
resimlerde serit vs belli olmuyor. baklım ne olucak, aracın işlemleri basladıgında bizebilgi gelicekmidir acaba işte sigortanızdan veya kaskonuzdan yaptırıolar die

aslan
12-11-2012, 14:59
aslan abi yanı bizim kaskoya sigortayamı giricek giren.

resimlerde eger onun şeridine geçtiğin gözüküyorsa experler arasında anlaşır %50 diyorum ben karşı taraf arkdan vurdugu için sende onun şeridine geçtiğin için

mmtrıza
12-11-2012, 15:06
siz konuyla ilgili olarak sigortacınızdan bilgi almadınızmı o ne diyor?

serit fotograflarda belli değilse bence arkdan carptıgı için diğer arac kusurlu bulunur en kötüsü ise kusuru sizde bulurlarsa sigortanız diğer aracın hasarını karsılar kendi hasarınızı varsa kaskonuz yoksa cebinizden karsılarsınız.

ozgurluk
12-11-2012, 16:41
Evrak olmadan net konuşmak zor fakat arkadan çarpan eleman büyük ihtimalle suçlu olacaktır. Sizin zarar göreceğiniz bir durum söz konusu olmaz tahmin ediyorum.

dirk
12-11-2012, 17:32
arkdn carptığı için 8/6 suçlu olack ve aracınızı yaptıracak şerit önemli dğil tkip mesafeinden ihale onda

KGüneyli
12-11-2012, 17:57
- valla bizim aracta bişey yok tam arka tamponun camurlukla birleşti yerdeki demire gelmiş onun sol camurluk farın ordan.

yani kaskoyu bozmadıgı sürece benim için sorunda yok aslında. hani kasko bozulrmu dye tereddutteym ben

nostra
12-11-2012, 18:39
yan şeritteki araçla takip mesafesi korunmaz...takip mesafesi önündeki araçla korunur..sen önündeki araçla takip mesafesini korumayıp , onun ani freniyle kendini diğer şeride atmışsın. diğer şeritteki araçta sana arkadan vurmuş.. eğer diğer şeritteki araç suçlu bulunursa , adaletini seveyim dünya..

nostra
12-11-2012, 18:43
sen onune kırmış olsanda arkadan vuran yeterli takip mesafesini koymadığı için suçlu bulunuyor

bu nasıl oluyo ? gerçekten çok merak ettim. sen yolda giderken yan şeritteki araçla aranda takip mesafesimi bırakıyosun ?

Tuning055
12-11-2012, 20:23
- Tutanakta, ben andien frena basınca saga dogru kaydım arkamdan gelen bana carptı yazdım. oda. sol setiten gelen arac önndekinin ani freni sonucunda önume gecerek arkadan vurdum gibi bişey yazdı tutank yanmda değil tam hatrlamıorm

Eğer böyle yazıldıysa hatayı karşı tarafa vereceklerdir büyük ihitmal..