PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takas hk?

Suleyman
17-11-2012, 10:46
Vazgeçildi konu silinebilir.

ilkerist
17-11-2012, 11:12
İlgilendiğim araç olduğun da motor ve şase no'yu bende isterim bir sıkıntı olabileceğini zannetmiyorum rs oldukça iyi duruyor,hayırlısı olsun :)

RIDVAN
17-11-2012, 11:15
RS Hiç Hoşuma Gitmedi Orjinal ve Düzgün Durmuyor , Tertemiz Dolu Dizel Sorunsuz Bir Aracınız Var Daha Temiz Araçlara Bakmanızı Öneririm.

ilkerist
17-11-2012, 11:20
RS Hiç Hoşuma Gitmedi Orjinal ve Düzgün Durmuyor , Tertemiz Dolu Dizel Sorunsuz Bir Aracınız Var Daha Temiz Araçlara Bakmanızı Öneririm.

Dizel temiz araç konusunda hemfikirim de rs ile ilgili kısımı tam anlayamadım ben :soru:

Suleyman
17-11-2012, 11:22
İlker hocam sorgulattım tramerde bi sıkıntısı görünmüyor rs in.Muayene raporlarında da bi sıkıntı görünmüyor "gibi" en son 2010 da olmuş 71.000 küsür km lerde görünüyor.En son muayene tarihi kaydedilmemişse eğer muayenesi geçmiş demektir aracın.Peki aracımın geçmişini/detaylı bilgilerini peugeot yetkili servisinden telefonla öğrenme şansım var mıdır?

RIDVAN
17-11-2012, 11:25
Dizel temiz araç konusunda hemfikirim de rs ile ilgili kısımı tam anlayamadım ben :soru:

Zevkler ve Renkler Tartışılmaz Nedense Araç Hoşuma Gitmedi Artık Janttanmı Yandaki Marşbiyeldenmi Yoksa Ön Tampondaki Parçanın Griye Boyanmasındanmı Isınamadım Yani Mesala Şu İlandaki RS Gibi Durmuyor :) Renault Megane 2.0 RS 2005 Model 37.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Turuncu renk - 99661993 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-07-bvb-70-megane-rs-99661993/detay#) Şimdi Diyiceksiniz Arada Fiyat Farkı Var Onlarda Halledilmiyecek Şeyler Değil Ama Olucaksa İyisi Olucak Yoksa Aracımla Devam Ederim ;)

ilkerist
17-11-2012, 11:26
İlker hocam sorgulattım tramerde bi sıkıntısı görünmüyor rs in.Muayene raporlarında da bi sıkıntı görünmüyor en son 2010 da olmuş 71.000 küsür km lerde görünüyor.En son muayene tarihi kaydedilmemişse eğer muayenesi geçmiş demektir aracın.Peki aracımın geçmişini/detaylı bilgilerini peugeot yetkili servisinden telefonla öğrenme şansım var mıdır?

Eğer aracın serviste yapılan işlemi var ise,tabii ki servisten bilgilere ulaşabilirsiniz.Rs'i de forumdan bilenler olabilir,Alper Abi'ye bir pm at istersen araç ile ilgili(kelalper)...

ilkerist
17-11-2012, 11:27
Zevkler ve Renkler Tartışılmaz Nedense Araç Hoşuma Gitmedi Artık Janttanmı Yandaki Marşbiyeldenmi Yoksa Ön Tampondaki Parçanın Griye Boyanmasındanmı Isınamadım Yani Mesala Şu İlandaki RS Gibi Durmuyor :) Renault Megane 2.0 RS 2005 Model 37.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Turuncu renk - 99661993 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-07-bvb-70-megane-rs-99661993/detay#) Şimdi Diyiceksiniz Arada Fiyat Farkı Var Onlarda Halledilmiyecek Şeyler Değil Ama Olucaksa İyisi Olucak Yoksa Aracımla Devam Ederim ;)

Jantları bende beğenmedim de yazıpta uzatmak istemedim :) Yalan yok turuncunun hatlar renkten dolayı çok belli net duruyor ama onunda rengi fenaa :D

RIDVAN
17-11-2012, 11:29
Jantları bende beğenmedim de yazıpta uzatmak istemedim :) Yalan yok turuncunun hatlar renkten dolayı çok belli net duruyor ama onunda rengi fenaa :D

Aynen Turuncu Çok İyi Duruyor :)

eyup58
17-11-2012, 11:30
Merhaba arkadaşlar,

Renault Megane 2.0 RS 2005 Model 29.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 96995699 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-225-bg-tertemiz-kazasiz-orjinal-1-haftaligina-fiyat-dustu-96995699/detay/)

linkteki araçla benim aracı takas etme aşamasındayız da

Peugeot 308 1.6 HDi Comfort 2008 Model 31.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 105472815 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-308-hdi-110-ps-105472815/detay/)

sizin de önerilerinizi alabilir miyim?Ayrıca aracın sahibine şaşe no ve motor no yu yollayacağım da seri no yu da istedi yollamam da bi sakınca olur mu?

hahha kardeş şimdi senın araca baktım sahibindende 308 lere bakıyodum nasıl arabalar diye senınkını görünce :hahaha::hahaha:

bu arada rs traş girme bence

Suleyman
17-11-2012, 11:30
Rıdvan, linkteki araç gayet iyi görünüyor.Önce kendi aracımı sorgulatayım da ona göre hareket edeyim. :soru:

Ayrıca herkesin önerisi ve uyarısı benim için önemli, eyw.

emre55
17-11-2012, 12:03
ilandaki aracı bilmem ama, 308 den sonra (yakıt hariç) ilaç gibi gelir RS :)

GokhanRS
17-11-2012, 12:09
araç düzgün duruyor. hem ilandaki değil orjinal jantlarıyla vericekmiş aracı. yani görüntü çok değişir orjinal jantlarıyla vericekse.

Suleyman
17-11-2012, 12:15
Değerli yorumlar için teşekkürler ancak bu durumda saçma olabilir ama sormak istiyorum yine de agresif ve sakin kullanımda 100 km de kaç lt yakar?

GokhanRS
17-11-2012, 12:17
sakin kullanımda 6.5lara kadar düşürebiliyordum ben 80 civarı giderek. genelde 8-9 civarı yaparsın. çok gazlarsan 10 12 arası.

bu arada aracın eski plakası 34 ds 7412 ve eski sahibi foruma üyeydi ama rsden sonra pek girdiğini görmedim.

Suleyman
17-11-2012, 12:30
sakin kullanımda 6.5lara kadar düşürebiliyordum ben 80 civarı giderek. genelde 8-9 civarı yaparsın. çok gazlarsan 10 12 arası.

bu arada aracın eski plakası 34 ds 7412 ve eski sahibi foruma üyeydi ama rsden sonra pek girdiğini görmedim.

Teşekkür ederim ama eski sahibinden de biraz bilgi alabilseydim iyi olurdu.

GokhanRS
17-11-2012, 12:41
dün girmiş araç bu
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/69784-2005-megane-rs.html

Suleyman
17-11-2012, 12:56
dün girmiş araç bu
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/69784-2005-megane-rs.html

Tamamdır ulaştım kendisine umarım ilgilenebilir :)

mami78
17-11-2012, 16:41
Araç hakkında pm gönderdim.

İbrahim33
17-11-2012, 17:41
Sunduğu performansa göre yakıt tüketim verileri oldukça iyi bir araç...2.el piyasasıda uygun sayılır...Ama şu güzelim arabaya o direksiyon ve vites ızdırap abi bee...

Emir_b16a
17-11-2012, 18:21
aracı taımayanlar araç hakkında nasıl yorum yapar hiç anlamıyorum yahu (araçla ilgim alakam yok)

fotoraftan yorum arbaa ciddi kötü olmadığı sürece yapılmaz aşırı yanıltır insanı

keza 2 arabadan 1 arabanın bile çizgileri gayet düzgün durabiliyo genelde

aracı tanımıyosanız iyi kötü tırt yorumları çok gereksiz

araç o kdr da kötü durmuyo götürüp baktırmak lifte kaldırmak lazım

mami78
17-11-2012, 19:53
Ben aracın önceki sahibi olarak alacak arkadaşa bilgileri veriyorum.resimlerden yorum yapan arkadaşlar lütfen bilip bilmeden konuşmayın.insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.Bırakın bilenler cevap yazsın...

Suleyman
17-11-2012, 19:56
Gerekli bilgileri aldım.İlgilenen bütün arkadaşlara tekrar teşekkürler..

Yiğit G.
17-11-2012, 22:43

Bu renolar cidden dusukmu yakıyor yoksa az mı okuyor ? bugun konusuyorduk iş arkadasımda 16. focus benzinli var 7 den aşagı dusmuyor şehir içi ortalama diyor.megane rs 8-9 nasıl yakıyor inanılmaz.

edit: şimdi forumlara baktım en yavaş kullanımda bile ortalama 10 litreden asagı gören yok.. ( renault forumlarından baktım..)

kelalper
17-11-2012, 23:05
Bu renolar cidden dusukmu yakıyor yoksa az mı okuyor ? bugun konusuyorduk iş arkadasımda 16. focus benzinli var 7 den aşagı dusmuyor şehir içi ortalama diyor.megane rs 8-9 nasıl yakıyor inanılmaz.

edit: şimdi forumlara baktım en yavaş kullanımda bile ortalama 10 litreden asagı gören yok.. ( renault forumlarından baktım..)

Ben duzgun kullanımla uzun yolda 60 lt ile 4 kişi 780 km yol gidiyorum. İşim gereğide aynı arabayı kullanıyorum şehiriçinde de 9 lt ortalama ile geziyorum ki bilgisayar ortalaması değil kendi hesaplamam. Cruise a alıp 90 a kitlersem daha az yakar ama yol bitmio o zamanda. Cruise a aldığında gerçekten az yakıo. Siyah araba geçen sene nisan ayında da satılıktı. Arayıp fiyat sormuştum oluru varsa gidip bakıcaktım uymadığı için bakmadım bişey diyemem.

Yiğit G.
19-11-2012, 16:55
Ben duzgun kullanımla uzun yolda 60 lt ile 4 kişi 780 km yol gidiyorum. İşim gereğide aynı arabayı kullanıyorum şehiriçinde de 9 lt ortalama ile geziyorum ki bilgisayar ortalaması değil kendi hesaplamam. Cruise a alıp 90 a kitlersem daha az yakar ama yol bitmio o zamanda. Cruise a aldığında gerçekten az yakıo. Siyah araba geçen sene nisan ayında da satılıktı. Arayıp fiyat sormuştum oluru varsa gidip bakıcaktım uymadığı için bakmadım bişey diyemem.

abi ortalamadan bahsediyoruz ama uzun yol değil.Şehir içinde dur kalklarla bi yerden bir yere gittiğini düşün.10-12 lt aşagı bana mumkun gelmiyor.Uzun yol dersen 9-10 olabilir cruise ile.

kelalper
19-11-2012, 17:41
Neye dayanarak sana mümkün gelmiyor. Megane RS sahibi misin? Yalan söyleyecek halimiz yok. Uzun yolda 90 a kitlersem 7.5 lt ortalama ile gidiyorum Bursaya 3 kişi olduğunda 7.8 lt.Şehirçinde karışık kullanımda 11 lt doğrudur ama akıllı uslu kullanırsan 9 lt.

GokhanRS
19-11-2012, 17:55

her yeni alan çok yakıyor diyor. ben bizzat test ettim. 2.5 senede 100 kere denemişimdir. 80le gitmeye 90la gitmeye sabredebilirsen 6.5lara kadar düşüyor trafiksiz yolda. ve benim rsim satmadan bi kaç ay önce özellike şehir içi hep yavaş gezdim ortalamam 7.0 dı

yalan söylemiyoruz yeterki sabırlı kullan. ancak ufaktan uzayım desen bile turboyu dolu dolu gittiğinde anlık 25 30ları gördüğünden ortalama hızlı yükselir.

bu kullanım alışma alışkanlığıyla alakalı. renoları düşük devir kullandınmı az yakıyor. clio rsede yapamaz diyorlardı ama videolu kanıtları ortada 4.5 ortalamayla şehirler arası giden adamlar var en büyük kanıtıda selçuk VE rs dir.

ben adama canlı şahidim bir kullanışı var silivriye gidip geldik kaç defa 5li rakamlar yaktırıyor. dur kalk filan olmasa dahada kasacak.

GokhanRS
19-11-2012, 17:59
Neye dayanarak sana mümkün gelmiyor. Megane RS sahibi misin? Yalan söyleyecek halimiz yok. Uzun yolda 90 a kitlersem 7.5 lt ortalama ile gidiyorum Bursaya 3 kişi olduğunda 7.8 lt.Şehirçinde karışık kullanımda 11 lt doğrudur ama akıllı uslu kullanırsan 9 lt.

cruse 80e kitledim istanbul balıkesir izmir sonra geri döndüm. 4 kişi bagaj gırtlak dolu 7litre ortalamayla.

başka bir uzun yolda aracı aytuğa kullandırdım hiç cruse kullanmadı manuel olarak kullandı en ufak bir boşlukta hep boşta gitti. ve adam gözümün önünde onca yolu gitgel 6 litreye düşürdü. ben yavaş giderken manuel kullanamam bunalırım. manuel kendin yava gitmeye alışabilirsen dehşet düşürebiliyorsun. yeni megane rsin verilerine baksınlar 265hp ve verileri düşük.

Yiğit G.
19-11-2012, 23:45

Uzun yoldan bahsetmiyorum diyorum hala uzun yolda kitlersem 7.5 yakar vs diyorsun , niye yalan sölüyorsun diyim :)

abi ortalamadan bahsediyoruz ama uzun yol değil.

her yeni alan çok yakıyor diyor. ben bizzat test ettim. 2.5 senede 100 kere denemişimdir. 80le gitmeye 90la gitmeye sabredebilirsen 6.5lara kadar düşüyor trafiksiz yolda. ve benim rsim satmadan bi kaç ay önce özellike şehir içi hep yavaş gezdim ortalamam 7.0 dı

yalan söylemiyoruz yeterki sabırlı kullan. ancak ufaktan uzayım desen bile turboyu dolu dolu gittiğinde anlık 25 30ları gördüğünden ortalama hızlı yükselir.

bu kullanım alışma alışkanlığıyla alakalı. renoları düşük devir kullandınmı az yakıyor. clio rsede yapamaz diyorlardı ama videolu kanıtları ortada 4.5 ortalamayla şehirler arası giden adamlar var en büyük kanıtıda selçuk VE rs dir.

ben adama canlı şahidim bir kullanışı var silivriye gidip geldik kaç defa 5li rakamlar yaktırıyor. dur kalk filan olmasa dahada kasacak.

Renoların uzun yolda ciddi az yaktıgını biliyorum , doğrudur özellikle rs ile.Bende dizel ile 3.5 ları görüyorum düz yolda cruise ile tam 90 km de. Hatta o rs konusu okuduktan sonra (dizelden vazgecemiyorumda...) yaw clio rs mi alsam acaba dizel gibi yakıyor dedim kendi kendime :D Ama clio rs kasa olarak ve segment olarak bana düşük gelir c4 den sonra.Megane iyi.. Şehir içi yavaş gezersen 7.0 mükemmel bence.Ama sanırım böyle normal kullanışta yavaş gidicem diye kasmadan yani - + 10 yakar gibi geliyor. Ya ben satıcam citroen c4 ü 30 civarlarına az yakan ama kuvvetli arac bakıyorum o yüzden sordum kurcaladım

kelalper
20-11-2012, 07:31
Şehiriçi kullanımdan bu kuvvette megane dan az yakanını bulamazsın benzinli olarak. Tayyar alırsan zaten yalan o arabada vtec altı tork yok şehiriçi kullanımda adamı çıldırtır sürekli vites düşürecem diye. Bi de kanı bitli kullanıcısını sürekli gazlamaya iten bir araba. Megane ı sakin kullanabiliosun istersen.

freelife
20-11-2012, 07:39
her sabah oğlumu okula bırakırım ( 500 mt ) eşimi servisine bırakırım ( 1km ) ve fazla aracımı kullanmam buna rağmen ortalamam 11 lt ( bununda nedeni kısa mesafe sürekli kullanıyorum araç soğuk olduğundan rölanti hep yüksek oluyor ) . sürekli kullanırsam normal bir araba gibi kasmadan 10 lt ile geziyorum ama dikkat edersem 9 lara düşüyor şehir içi ayrıca uzun yolda benimde 7 lt leri gördüğüm oldu ortalamayı.