PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : orjinal ya da replika jant

kelalper
17-11-2012, 14:03
arkadaşlar bir arkadaşın arabasına advan rg2 dusunuyoruz ancak replika jant ile orjinali arasında inanılmaz fiyat farkı var. replika jantın güvenlik açısından dezavantajı var mı.yani en küçük çukurda hemen kırılır mı?tavsiye eder misiniz?

Osman Bahadır
17-11-2012, 14:09
Drahte zamanında şöyle bir başlıkta bilgi vermişti;

http://www.techturkey.com/forum/makaleler-amp-teknik-bilgiler/128171-replica-jantlar-sungerli-sutyen.html

muratburunce
17-11-2012, 14:15
replika herzmn güwensiz ama aradaki fiyat farkı uçurum olunca bi yerde mecbur kalıyor insan replika almaya... bende hiç tawsiye etmem replika jant ama fiyat farklarını bildiğim için diyebileceğim durumunuzu zorlamiacaksa replikaya yanaşmayın pek... kırılmasada yamuluyor balans tutmuyor fln...

Agah
17-11-2012, 14:28
advan rg2 , volk te37 ler tutulduğu için 1. sınıf malzemeden üretiliyor gibi bişey duymuştum. bende de replika te37 var sıkıntı yok, jantmax cem abiye danışın :)

Osman Bahadır
17-11-2012, 14:47
Lisanslı, patent korumalı jantın bile replikasını hiç tereddütsüz üretecek kadar cesur, vur-kaç mantıkla üretim yapan çinli-tayvanlı merdivenaltı amcaların malzeme ve üretim teknolojisi konusunda çok da titiz davranacaklarını sanmıyorum. Malzeme konusunda titiz davranacak olsa replika üretmez zaten, gider kendi tasarımıyla kendi ismiyle çıkar piyasaya. Replikaya yatırım yapıp kaliteli, kurumsal replika üreticisi olarak adı anılacak firmanın da zaten başı tazminattan kurtulmaz...

RafetAraç
17-11-2012, 15:26
replika yada orjinal. çok tanınmış bir markanın sahtesi ve orjinali arasnda neredeyse 1000 lira fiyat farkı oluyor. ve bence kesinlikle değmez. sonuçta jant üretildiği hammadde açısından en dandiği bile kolay kolay kırılmayacak kadar sağlamdır. çevremizde kaç kere rastlıyoruz ki jant kırılma olayına ve 1000 çeşit jant kullanan 1000 çeşit araç olmasına rağmen. en fazla ne olur boyası soyulur yada iklim koşullarından kendi kendine deforma olur. bunuda verirsiniz boyacıya 100-150 lira mis gibi sıfır haline geri çevirirsiniz 900 lira yine cebinizde kalır.

EREN34
17-11-2012, 15:34
Zamanında replica spoon kullandım 15"

Kullandığım araç ciddi basıktı ve birgün hendeğe düştüm (çukur demeye dilim varmıyor) Araba stop etti. Araba çalışmadı (darbe sensörüne basmak gerekti kaput altından) ama janta bi halt olmadı.

Gerçi bir replica var jantın kendi markası var modeli replica oluyor. Bir replica varki markasına kadar birebir yapılıyor. Aralarında kalite farkı var mı onu bilemem. Benim bahsettiğim spoon replicası Advanti marka idi.

Ludacris
17-11-2012, 15:40
senin içine sinmiş zaten aradaki fiyat farkı falan demişin :)
çakma zippo alıp orj ile fark yok demek gibi bişey....

edit- satlık zippo 1941 replica :smokin:

Ahmet.S
17-11-2012, 17:17
senelerdir replika jant kullanırım 40 yanak lastikle genelde çok şükür başıma hiç bir şey gelmedi hatta 10 delikli jantın göbeğinden 4mm aldırarak bile kullandım.

Kullandığım jantlar 17,18 di

ama replikadan ziyade genelde lenso kyowa gibi markalarda jantlar daha sorunsuz oluyo.

STP
17-11-2012, 17:22
tr ye gıren replıca olsun olmasın en ıyı marka jantlar bıle tse den gecerek satısa sunulur, replıca jant alınır takılır

S.Mert
17-11-2012, 17:22
bundan önceki iki arabamda birinde bbs birinde csl olmak üzre replica jant kullandım, 35 yanak lastik ve 12cm civarında coilover basıklığında. jantlarla alakalı bir problem yaşamadım. bu biraz kullanımla alakalı gerçi ama bam güm kullanmıyorsanız ve yüksek hızlara çıkmıyorsanız ben problem olacağını sanmıyorum.

tabiki orjinali her zaman daha iyi ve güvenlidir, o konu tartışmaya kapalı.

Emir_b16a
17-11-2012, 18:36
her zmn risk var orjinal olmayan jantta birisine olmadı diye sana olucak yada birisine oldu die sna olucak die bi kaide yok şadece şans :)

ümitech
17-11-2012, 18:53
al tak hiçbişide olmaz ;)
senin gibi düşünüp sonrasında gidip replica advan alıp şu andada hala kullanmakta olan bir dünya insan var !

onur_S
17-11-2012, 19:44
bısey olmuyor kırılmıyor oyle ama balans olayı hassas

onursumer
17-11-2012, 19:59
illaki aralarında fark vardır olucaktırda

ama çok yüksek güçlerde olan limitleri yüksek olan araçlar dışında kolay kolay sıkıntı olucağını sanmıyorum

zaten replika modellerde bile jantın markasına bakmak lazım her modeli birçok farklı firma replika olarak üretebiliyor

Dragger
17-11-2012, 20:02
RGII kullanıyorum arabamda uzun zamandır, krater gibi cukurlara düstüm, 20bin km yaptım 7 ayda eğilmedi bile bırak kırılmayı...

Orjinal Oz Ultraleggeram vardı, bir cukurda kare olmuştu bir kısmı, defalarca da catlamıstı.

Replikalar da cesit cesit tabi, ona dikkat etmek lazım, bendeki birinci sınıf replika diye biliyorum zaten görüntüsü de farklı diğer dandik replikalara göre.

altugkocer
18-11-2012, 17:37
bende 18' RGII (replika) kullandım uzun bir süre ama bir sıkıntısı görmedim. Satılıklar bölümünde duruyor ilanım bakabilirsiniz

http://www.techturkey.com/forum/aksesuar/131820-18-5x100-advan-rg-ii-gold-replika-jantlastikkoni-helezonyed-son-susturucu.html