PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 civic sabah sarsıntılı çalışma ve stop sorunu ?

mcolgecen
17-11-2012, 22:10
2008 model lpg li civic aracım soğuk havalarda çok zor ve sarsıntılı çalışıyor yada çalışır gibi yapıp stop ediyor aküm ve bujilerim yeni skıtım ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim ?

fore
29-04-2013, 20:19
Taaaa geçen seneden hortlatarak getiriyorum tekrar gündeme müsadenizle..
Aynı sıkıntı bende de var...
Nedendir sizce?

cem_subasi
30-04-2013, 08:07
Lpg'de araç ilk çalıştığında ısınana kadar benzinde çalışması lazım almiş olduğunuz benzin kalitesinden dolayı yapıyo olabilir. Farklı bişey olarakta; benim aracımda lpg olmadığı taktirdde sabahları soğuk günlerde tekleme yaparak çaışıyodu 1-2 dakika sonra düzene giriyodu. Kendi ustama gittiğimde bunu aynen böle anlattım benzin filtresinde gaz kelebeği olması lazım oraları temizledik sorun ortadan kalktı ama bunun asıl sorunu pis benzinden alakalı..

individual
30-04-2013, 08:42
kalitesiz yakıt benzinden kaynaklanıyor olabilir.benzinliklerde katkılar var karbüratörlü yada enjeksiyonlu araçlar için depoya döküyorsunuz aracı benzinde kullanıyorsunuz.benim çok işeme yaramıştı karbüratörlü aracımda.

wrcsinan
30-04-2013, 08:46
2008 model lpg li civic aracım soğuk havalarda çok zor ve sarsıntılı çalışıyor yada çalışır gibi yapıp stop ediyor aküm ve bujilerim yeni skıtım ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim ?

Gaz kelebegini temizletin