PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ticari araçlara zorunlu kış lastiği..

B!Rtan
19-11-2012, 10:39
merhaba arkadaşlar.
yeni yasaya göre ticari araçlara getirilen zorunlu kış lastiği uygulamasının ardından bizde şirketimizin araçlarına kış lastiği alacağız. öncelikle uygun fiyata ve tanıdıktan almak istiyorum. hem satanın hemde alanın işi görülsün..
umarım yardımcı olacak arkadaşlar vardır.

ebatları ve adetleri şu şekilde

8.5.R.17,5 6 ADET
185.R.14.C 2 ADET
215.175.R.16.C 4 ADET
205.175.R.16.C 8 ADET

herkese iyi forumlar..

yanlış yere açmış olabilirim konu taşınabilir :)

civic@ef
19-11-2012, 10:44
ankaradaki lastikciler ihya oldu sanırım lastikcilerin hiçbiri telefnlarına bakmıyor. Bol şans

free-hifi
19-11-2012, 11:11
dayımlar servis işi yapıyorlar lastikçi yetiştiremiyormuş birileri ihya edildi yine !!!

Frid
19-11-2012, 11:15
insanlar yasa zorunluluğu ile kış lastiği almıyor olsa idi kimse ihya durumunda olmazdı, sürücüler bilinçli olsa yasaya gerek kalmazdı, bunu ekonomik durumda dahil edilecekse, 3 kuruş paramız olunca otomobil alan milletiz neticede, hususi otomobiller için uygulanmayada biran önce başlamalı

baymustang
19-11-2012, 11:15
canı, malı ve sağlığı nasılda birilerine giydiriyorsunuz anlam veremiyorum.

sigorta şirketlerinin analizlerine bakarsanız kar yağdığı zamanlarda neredeyse bütün arabalar kaportaya giriyor. duran arabaya çarpmalar ani frenlere basanlar mı herşey mevcut. sigorta şirketlerinin ödediği paralar gene bizden çıkıyor.

amaç?

-batu-
19-11-2012, 11:16
02124279099-Jantmax.

senna
19-11-2012, 11:18
yurt dışına çıkan tırlar eylül ekim ayı geldimi takarlar kış lastiklerini yoksa bazı ülkelerden geçemezsiniz ceza yersiniz, biz kendimiz için asıl bunu yapmamız gerekiyor kötü bir uygulama değil aslında yerinde uygulama zaten belirli bölgelerde kış lastiği olmadan kötü havalarda salmazlar yola

Spawn
19-11-2012, 11:22
Bize de filo kiralamadan uyari geldi. 1 aralik 1 bisan arasi ticari araclara hukuken zorunlu hale gelmis kis lastigi. Lastikciler bayram etti

turci
19-11-2012, 11:28
beyler amacim konuyu siyasete getirmek degil ve gelmesin de zaten.
yanliz gercekten olmasi gereken bir uygulama ve sadece ticariler ile de sinirli kalmamali.

herseyden önce kendi can güvenligi acisindan.

türkiye de hersey herkese basit geliyor, bir vurdum duymazlik bir Allah kerim havasi var.
bilincli olarak yapilsa kimse gocunmaz da zaten.

hususi araclari gectim, tirlarda bile ne uygulamalar mevcut.
yabanci yerli plaka olmasina gerek yok, adamlar durduruyor her türlü kontrol ediyor.
lastikleri,dorse yüksekligi,malin agirligini,yüklenis seklini,ladesicherung neydi la :D güvenli yüklenmis mi vs vs
kurallara uygun degilse adam kitliyor cezayi ve seni birakmiyor.

kisaca her seye bir isyan mevcut türkiye'de, insanlarin güvenligi icin yapilan seyler bile angarya geliyor.
dua edin de türkiye ab'ye girmesin o zaman.
kusura bakmayin ama rahatsiniz,rahat..

arfy
19-11-2012, 11:30
forum sponsorlarından jantmax ile iletişime geçebilirsin ... telefonu batu vermiş

02124279099-Jantmax.

baymustang
19-11-2012, 11:35
beyler amacim konuyu siyasete getirmek degil ve gelmesin de zaten.
yanliz gercekten olmasi gereken bir uygulama ve sadece ticariler ile de sinirli kalmamali.

herseyden önce kendi can güvenligi acisindan.

türkiye de hersey herkese basit geliyor, bir vurdum duymazlik bir Allah kerim havasi var.
bilincli olarak yapilsa kimse gocunmaz da zaten.

hususi araclari gectim, tirlarda bile ne uygulamalar mevcut.
yabanci yerli plaka olmasina gerek yok, adamlar durduruyor her türlü kontrol ediyor.
lastikleri,dorse yüksekligi,malin agirligini,yüklenis seklini,ladesicherung neydi la :D güvenli yüklenmis mi vs vs
kurallara uygun degilse adam kitliyor cezayi ve seni birakmiyor.

kisaca her seye bir isyan mevcut türkiye'de, insanlarin güvenligi icin yapilan seyler bile angarya geliyor.
dua edin de türkiye ab'ye girmesin o zaman.
kusura bakmayin ama rahatsiniz,rahat..

aslında biraz avrupadaki gibi karlılığımız yüksek olsa daha rahat alım gücü olur.

avrupada işçilik pahalı ve değerli bizde ise insan gücüne para verilmiyor.

bunun sebebi ise gene biziz;

lokantam var etin fiyatı belli çalmadan çırpmadan 7-8 liraya adana veremezsin ama tercih 7 liralık bu sebeple karlılık düşüyor alım gücü ve hayat kalitesi zayıflıyor.

araçlarımıza bile kar lastiği almak lükse kaçıyor ondan dolayı ALLAH KERİM diyebiliyoruz...

sde30
19-11-2012, 11:42
Tepki gösterilecek birşey yok çok doğru ve yerinde bir uygulama tamam alım gücü açısından hepimizi zorlayacak ama bizim canımızı malımızı koruyacak sonuçta buna ek olarak tüvtürk muayene olayı çıktığındada hepimiz aşırı tepki gösterdik ama şu an gayetde memnunuz (şahsen memnunum diyimde tepki görmim :) ) araçlarımız genel olarak bakımlı ki olmak zorunda zaten

turci
19-11-2012, 11:43
@baymustang
sevgili arkadasim tamam burda alim gücü var ama gelir gider de onunla orantili,
senin gelirin az olabilir ama giderin de onunla baglantili.
ayni sekilde benimkide öyle ;)

sen 500 lira kira ödersin, ben 1000 euro
sen 100 liraya tampon boyatirsin, ben 350-400 euroya
sen lastikleri 500 liraya alirsin, ben 500 euroya
sen triger kayisi su pompasi falan 200 liraya degistirirsin, ben 700 euroya
sen tüv den hatalarla gecersin, ben gecemem.
o sebeple türkiye de tonla hurda yollarda.

hersey disardan bakildigi gibi degil, anlatabilmisimdir umarim ??

free-hifi
19-11-2012, 11:47
170 liralık lastikler yasadan sonra 280-290 olursa bunun adını siz koyun

SGTI
19-11-2012, 11:56
aslına baktığımızda yaşam kalitesi işçi gücü ab-abd ye göre kıyasladığımızda giderler konusundada önde geliyoruz Türkiye kira olarak yurtdışına yakın 500€ 500 tl gibi bir olay hiç yok.Bende kaldım tüm avrupada Amerikada yurtdışında aynı orantılı bir evde 100€ ya oynar ya oynamaz.Gelgelelim bizim memlekete.İşçi maaşı 800 küsür tl yani 400 € ABD deki asgari ücret ise 1000€.Türkiyedeki benzinin litresi 2€ Amerikada ortadoğuya binlerce km uzaklıktaki Amerikada galon fiyatı (1 galon=3.8lt) 2€Peki bir işçinin bu memlekette bir araca sahip olması aracıyla haftada 2 gün bile gezmesi ne kadar mümkün orasıda tartışılır.

sercanışık
19-11-2012, 12:02
abıler bızım arabada kamyonet gorunuyo sımdı bızdemı 4 kışlık lastık alıcaz yalovaya sn 4 senedır kar yagmıo nerdeyse yagsada tutmuo kı ?

BEmre0075
19-11-2012, 12:04
benim dobloyada taktım şimdiden. iyi bir uygulama bana göre.

baymustang
19-11-2012, 12:40
@baymustang
sevgili arkadasim tamam burda alim gücü var ama gelir gider de onunla orantili,
senin gelirin az olabilir ama giderin de onunla baglantili.
ayni sekilde benimkide öyle ;)

sen 500 lira kira ödersin, ben 1000 euro
sen 100 liraya tampon boyatirsin, ben 350-400 euroya
sen lastikleri 500 liraya alirsin, ben 500 euroya
sen triger kayisi su pompasi falan 200 liraya degistirirsin, ben 700 euroya
sen tüv den hatalarla gecersin, ben gecemem.
o sebeple türkiye de tonla hurda yollarda.

hersey disardan bakildigi gibi degil, anlatabilmisimdir umarim ??

aynı fikirdeyim abi...

Crx-Si
19-11-2012, 15:55
Yola sürekli çıkan akıllı adamlar kışın kar lastiği kullanır zaten.

Zorunlu olması iyi olmuş ben takmışım para vermişim rahat rahat karda kışta rampaları çıkıyorum.

Öbürü kabak lastikle çıkmış vurmuş rampaya hemde sol şeritte sonrası patinaj, orası burası kayıyor orada kalıyor arkasından sende çıkmamıyorsun...

Bunun gibi adamlar yüzünden saatlerce yol açılsın diye beklemek zorunda kaldığımız zamanlar oluyor.

Ankarada işini bilen taksiciler dolmuşlar otobüs şöförleri zaten takıyordu.

Onrcn
19-11-2012, 16:27
Bu yasayi onceden bilip biri stoklara lastik yigmissa o ihya olur. Bu bilincli bir harekettir, ha eger boyle birsey yoksa stoklarda kalmayan lastikcilere lafim yok. Bu yasanin kesin cikacagini bilerek eger mal ceken varsa bunun isminin ne oldugu bellidir.

Sonuc olarak normalde satilacak kar lastiginin en az 30 kati satilacaktir bu kis. Bu talebi karsilayabilen varsa ;)

RottingChrist
19-11-2012, 17:13
arkadaşlar kaynak nedir bununla ilgili? bizim şirket araçları 4 ayrı firmadan kiralık hiç birisinden bununla ilgili bilgilendirme gelmedi. adamlar bırak kışlık lastiği 50 bin km dolmadan lastik bile değiştirmiyorlar.

metin
19-11-2012, 17:27
ben haberlerde sadece şehirler arası yük ve yolcu taşıyan araçlar için duymuştum resmi yazı varmı acaba ?