PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da Tsi Lpg Takabilecek usta

dirk
23-11-2012, 12:27
Aracımda miltek egzoz revo yazılım hava filtresi ıvır zıvır 220hp civarı gücündeki aracıma lpg takmayı düşünüyorum. Hem artık eksi olarak olumlu olumsuz yönlerini merak ediyorum hangi markayı kullanmam gerektiğini sıkıntısız kurulum yapabilecek bi usta arıyorum... Şimdiden teşekkürler.. Ayda 5.000km yapıyorum aracımı sewdiğimden benzin fiyatları böyle olduğunda mecbur taktırmam gerekiyor :/

iyi lpg ustası aramıyorum tsi araç konusuda işten anlayan usta arıyorum.. Lpi ? deniliyormuş snırım tsi'ın lpgsine :D

mmustu
23-11-2012, 12:36
Gurcell le konustunmu yavrum

levent
23-11-2012, 12:39
lpi veya lpdi .. lpdi de direk aracın enjektörleri kullanılıyordu sanıyorum.

Vialle var benim bildiğim LPi veya LPdi markası olarak,

LPG Dönüşümünde Devrim! Vialle LPi Sıvı Püskürtmeli LPG Sistemi (http://www.vialle.com.tr/iletisim.aspx)
Ankaradaki bayisi,

ANKARA AZİZOĞLU
İstanbul Yolu Üzeri 8.KM. No:312 Batıkent
T. 0 312 252 70 70
F. 0 312 252 64 64

chiefkadir
23-11-2012, 12:46
Mavidenizler Mahir'e git, Erkut yönlendirir :)

onurunal
23-11-2012, 12:58
LPI diye geçiyor.. motorda hiçbirşekilde tadilat yapılmıyor diye biliyorum... otogaz sıvılaştırılmış bir şekilde kullanılıyormuş...
2 sene kadar önce kuzenim 'vialle' marka taktırmıştı.. ve hala çok memnun.... taktırdığı yer hakkındaki tek bilgim ankarada iken dükkanı istanbula taşındıkları.... bu konuda bişey diyemeyeceğim..

S.Mert
23-11-2012, 13:03
hocam benim bildiğim kadarıyla çok fazla randıman alınamıyor bu tarz sistemlerden. bir ustayla muhabbet arasında lafı geçmişti; "takılıyor, araç yürüyor, teklemiyor, direk marş alıyor vs ama yakıt çok fazla düşmüyor ve performans kaybı oluyor" demişti. yani arabada bir sıkıntı çıkarmaz ama takıldığına değmez gibi birşey söylemişti. geçen yaz durum böyleydi, şuan nasıldır bilmiyorum belki sistemi geliştirmişlerdir.

CGR328
ramazan ilk önce iyi bi hesap yap kendince bu arabaya ne kadar süre binceksin ne kadar km yapıp ne tasarruf edebilirsin diye ? daha sonra aldığn lpi fiyatlarını karşılaştır arada fark yoksa yani zor amorti ediyosa hiç taktırma , quattro bekir abiylede görüş derim

levent
hocam benim bildiğim kadarıyla çok fazla randıman alınamıyor bu tarz sistemlerden. bir ustayla muhabbet arasında lafı geçmişti; "takılıyor, araç yürüyor, teklemiyor, direk marş alıyor vs ama yakıt çok fazla düşmüyor ve performans kaybı oluyor" demişti. yani arabada bir sıkıntı çıkarmaz ama takıldığına değmez gibi birşey söylemişti. geçen yaz durum böyleydi, şuan nasıldır bilmiyorum belki sistemi geliştirmişlerdir.

o normal LPG için geçerli idi :)

ramazan ilk önce iyi bi hesap yap kendince bu arabaya ne kadar süre binceksin ne kadar km yapıp ne tasarruf edebilirsin diye ? daha sonra aldığn lpi fiyatlarını karşılaştır arada fark yoksa yani zor amorti ediyosa hiç taktırma , quattro bekir abiylede görüş derim

Doğruya doğru ki LPi fiyatları 3000 + TL idi en son kit olarak montaj fiyatı..

iynn-RS
23-11-2012, 13:04
ramazan ne kadar yakıyo su an

dirk
23-11-2012, 13:07

bekir abi yıllar önce yine böyle bi konuda audi tt aracıma lpg montajı yapmışstı sorunsuz 2 sene bindim 1 kere cıt demedi ilk yine onlarla görüşeceğim ama bu sistem cok yeni cook cekincelerim var... Araba zor çalışıyor performans alamıyorsun.. Enjektör eritiyor gibi bi ton laf dolanıyor.. araştırmalara başladım. Amorti konusuna gelince lpg bağlatma maliyetini değil arabayı bile amotri ederim 52100 km de aldım 55200 km de aracım 2 hafta olmadı :( bi çözüm bulmam gerek en acilinden

dirk
23-11-2012, 13:08
ramazan ne kadar yakıyo su an

abi şehirler arası 240 Tl yakıt aldım 97 oktan 650 km gitti fakat 110 u hiç geçmedim..

FcX
23-11-2012, 13:08
LPi değil, LPDi olacak levo.

LPi'de yine LPG sisteminin kendi enjektörleri olur, tek esprisi LPG'yi sıvı şekilde veriyor olması. Direkt enjeksiyonlu motorlara takılması gereken LPDi sistemdir. LPDi'nin kendi enjektörleri yoktur, benzin enjektörlerini kullanır.

o.b.k.'nın çok detaylı açıklamaları mevcut, arama yaparsanız bulabilirsiniz.

Emre Ekrem
23-11-2012, 13:28
"Bildiğiniz gibi ülkemizdeki yüksek akaryakıt fiyatlarını dizel kullanarak veya lpg dönüşümü yaptırarak herkes veya otomobil kullananların büyük bir bölümü aşmaya çalışıyor. Emme manifoldundan yakıt beslemesi yapan MPI sistemli benzinli motorlara kolay ve zahmetsizda LPG dönüşümü yapılabilirken silindirlere doğrudan yakıt püskürten motorlarda bu şimdiye kadar ya mümkün değildi, ya da %80 LPG/%20 Benzin şeklinde bir çözüm getiriliyordu.

Artık beklemenin sonu geldi. Tamamen yeni bir sistem var.

Hollandalı VIALLE özellikle 1.4 TSI 122 HP motor için

-tamamen % 100 LPG ile çalışan(!)
-lpgiyi silindire sıvı halde püskürten(lpi sistemde olduğu gibi)
-aracın soğutma suyu sistemine bağlanmayan (!)(lpi sistemde olduğu gibi
-doğrudan lpg ile devreye giren.
-çok daha az parçadan oluşan

LPdi Liquid Propane direct injection

sistemini 15.09.2009 tarihinde satışa sunmuştur. Bu sistem, belirttiğim gibi, özellikle 1.4 TSI 122 HP motor için geliştirilmiştir. 3 Yılı aşkın süren araştırmalar yapılmış, VIALLE'nin sahip olduğu LPi sisteminin üzerine kurulmuştur. Tak Çalıştır sistemi gibi, çok az parçadan oluşmakta, boru, hortum, evaporatör gibi parçalar bulunmamaktadır. LPG doğrudan motora sevk edilmekte ve tamamen tek yakıt sistemi esasına göre çalışma sağlanmaktadır.

İlk çalıştırma dahi LPG ile yapılmakta, benzine hiç ihtiyaç duyulmamaktadır. Motorun soğutma suyuna hortum ile bağlantı olmadığından ve evaporatör (buharlaştırıcı) bulunmadığından motor bölümünde çok az parça takılmaktadır. Orjinallilk bilhassa ve özellikle bu sistemde muhafaza edilmektedir."

diyor bir web sitesi

bahadırtelli
23-11-2012, 13:58
"Bildiğiniz gibi ülkemizdeki yüksek akaryakıt fiyatlarını dizel kullanarak veya lpg dönüşümü yaptırarak herkes veya otomobil kullananların büyük bir bölümü aşmaya çalışıyor. Emme manifoldundan yakıt beslemesi yapan MPI sistemli benzinli motorlara kolay ve zahmetsizda LPG dönüşümü yapılabilirken silindirlere doğrudan yakıt püskürten motorlarda bu şimdiye kadar ya mümkün değildi, ya da %80 LPG/%20 Benzin şeklinde bir çözüm getiriliyordu.

Artık beklemenin sonu geldi. Tamamen yeni bir sistem var.

Hollandalı VIALLE özellikle 1.4 TSI 122 HP motor için

-tamamen % 100 LPG ile çalışan(!)
-lpgiyi silindire sıvı halde püskürten(lpi sistemde olduğu gibi)
-aracın soğutma suyu sistemine bağlanmayan (!)(lpi sistemde olduğu gibi
-doğrudan lpg ile devreye giren.
-çok daha az parçadan oluşan

LPdi Liquid Propane direct injection

sistemini 15.09.2009 tarihinde satışa sunmuştur. Bu sistem, belirttiğim gibi, özellikle 1.4 TSI 122 HP motor için geliştirilmiştir. 3 Yılı aşkın süren araştırmalar yapılmış, VIALLE'nin sahip olduğu LPi sisteminin üzerine kurulmuştur. Tak Çalıştır sistemi gibi, çok az parçadan oluşmakta, boru, hortum, evaporatör gibi parçalar bulunmamaktadır. LPG doğrudan motora sevk edilmekte ve tamamen tek yakıt sistemi esasına göre çalışma sağlanmaktadır.

İlk çalıştırma dahi LPG ile yapılmakta, benzine hiç ihtiyaç duyulmamaktadır. Motorun soğutma suyuna hortum ile bağlantı olmadığından ve evaporatör (buharlaştırıcı) bulunmadığından motor bölümünde çok az parça takılmaktadır. Orjinallilk bilhassa ve özellikle bu sistemde muhafaza edilmektedir."

diyor bir web sitesi

bu iyiymiş daha önce bilseydim passata taktırırdım istanbul trafiginde dsg ile 12lt yakıyordu nerdeyse.

DoDo_hamann
23-11-2012, 14:24
Volkswagen Scirocco 1.4 TSI Sportline 2011 Model 69.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 105148222 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-en-donanimli-acc-plusxds-45-net-tasarruf-ve-sifir-performans-kaybi-105148222/detay)

Samimi bir şekilde tecrübelerini anlatmış ilanda, faydası olursa inceleyebilirsiniz.

dirk
23-11-2012, 14:28
bu arkadaşla tanıştım aracına baktım tek sıkıntısının aracın bazen geç çalıştığını söylemesiydi performansla ilgili bi sıkıntı olmadığını bizzat onayladım..

Onurkk06
23-11-2012, 14:56
passat tsi+dsg var bizdede bu sistem dedikleri kadar iyi ise taktırılabilir keşke sitede kullanan biri olsa da birebir görüş alsak

BARR
23-11-2012, 14:58
LpDi olacaksa kafanız rahat olsun Avrupada oldukça yaygın kullanılıyor. Tabili güzel bir montaj olması çok önemli.

by_BuRoCk
23-11-2012, 15:53
ramo sitelerde aygaz ın oldugu sokakta biyer vardı
" tsi lara lpg dönüşümü yapılır " diye branda okumuştum bi bakın oraya istersen

levent
23-11-2012, 16:00
LPi değil, LPDi olacak levo.

LPi'de yine LPG sisteminin kendi enjektörleri olur, tek esprisi LPG'yi sıvı şekilde veriyor olması. Direkt enjeksiyonlu motorlara takılması gereken LPDi sistemdir. LPDi'nin kendi enjektörleri yoktur, benzin enjektörlerini kullanır.

o.b.k.'nın çok detaylı açıklamaları mevcut, arama yaparsanız bulabilirsiniz.

LPi de takıyorlardı, aklımda o yüzden öyle kalmış :)

Dediğin doğru, LPi de LPG enjektörü, LPdi benzin enjektörlerini kullanıyordu. LPdi fiyatı 5000 TL civarı idi hatırladığım kadarıyla bu arada, emin değilim belki ucuzlamıştır :D

AtmoSpheriC
23-11-2012, 17:12
roccocu ne güzel anlatms

CasabLanca
23-11-2012, 17:16
kanka bekir abiyle görüştükten sonra ivedik erbnin arkasındaki lovato bayiside takıyor kendi leon fr araçları var 150bin km geçkin kullanmışlar onlarla da görüş

onursumer
23-11-2012, 19:14
lovato bayağıdır reklam yapıyor gdi ve tsi için hatta sitesinde montaj rsimleri ve kulavuzu var

Nightfish
23-11-2012, 19:32
Bu Ankarada satılık olan LPDi'lı Scirocco'ya. Hatta normal roccolarla da denedik bi akşam otobanda, gayet yürüyor ve yakıt tüketimi oldukça azalmış. Ancak 3.500 liraya falan taktırdığını söylemişti aracın sahibi.

Chatin
23-11-2012, 19:33
ramazan azizoğlu vialle yi bıraktı. temsa da bıraktı. o yüzden orayı kafandan sil derim. taktıranlar şu an davalık.

bunun yanında bugün aydoğanlara gelmiş bir tsi memduh usta'da taktırmış. dilersen onunla bir görüş. ama 5.000 liraya yaptırmış. hiç benzin yok bu arada işin içinde direkt sıvı lpg pülverize ettiriyorlar tsi in kendi enjektöründen.

ama benim görüşüm hepsini tart aklında en son quattro garage bekir ile görüş. ve sanırım teleflex'in de direkt enjeksiyonlu bir sistemi vardı ve o daha ucuzdu. neyse işte bütün bu toplamı bence quattro garage bekir ile görüş. o senin kafandaki soru işaretlerini giderir.

dirk
23-11-2012, 19:34
anladım abi :( ben şu sorunu çözersem benimle birlikte baya bi taktıran olacak gibi düşünüyorum... Herkes için kendimi riske atıcam :D bakalım nelerle karşılaşcağız..

EEE
23-11-2012, 19:37
Prins takiyor 3000 tl civari bir paraya

snan1910
23-11-2012, 19:42
sen ankaraya gelde bir bakalım ramazan arastiralim :)

devil_berk22
23-11-2012, 19:43
opel insignialara mazdalara takılamıyordu acaba onlar içinde bi formul geliştirdilermi

oğuzk
23-11-2012, 19:52
Prins Ankara distribütöründe jetta tsi lar var 100.000km + idi sanırım.Ama 3.000 küsürlü fiyat söylemişlerdi.

Chatin
23-11-2012, 19:53
opel insignialara mazdalara takılamıyordu acaba onlar içinde bi formul geliştirdilermi

onların olayı çok farklı. sadece supapla ilgili değil