PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Accord 2.0 EX hakkında

mur_84
23-11-2012, 13:39
arkadaşlar merhaba,

honda accord 2.0 ex'ler hakkında bilgi ve tecrübesi olanlardan yardım istiyorum..

http://a1211.hizliresim.com/13/r/g61tj.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

böyle de bir ilan var.. düşünceleriniz olumlu olumsuz.. :)

Honda Accord 2.0 EX 2000 Model 19.750 TL Galeriden satılık ikinci el Lacivert renk - 106110477 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2000-honda-accord-2.0-ex-168.000-km-de-orjinal-lpg-li-106110477/detay/)

Teşekkürler.. :)

Met
23-11-2012, 13:43
Kasa ve motor olarak benim çok hoşuma gidiyor, donanım olarak ta iyi. Bu paralara alınabilcek en iyi arabalardan bence. Şanzımanlarını bilmiyorum ama.

mur_84
23-11-2012, 13:45
olumsuz bir yorum gelmezse İES'i satıp bu kasa accord almayı düşünüyorum hatta ilandaki kafama yattı bayaa.. :)

Burak E.
23-11-2012, 13:51
araca cok iyi baktır bagcılar oto center arabası herşey olabilir bu araçlardadikkat et bence diri duruyor arac performance alırsın ama kasa bayabi agır gitmez ies göre otomatik şanzımana baktırman iyi olur.

mur_84
23-11-2012, 13:57
amacım performans değil zaten eşimde kullansın istiyorum hem konfor olsun istiyorum.. İEs kadar gitse yeter bana.. tabii onun kadar hızı kalkmasını beklemiyorum ama kalktıktan sonra yürür diye düşünüyorum ona yakın.. :D

zaten araca niyetlenirsem direk servise sokacağım peder bey de eski otomobilci onun da tecrübelerle problemi varsa çözeriz.. aklıma takılan şanzuman zaten gerisi problem değil..

Met
23-11-2012, 14:03
136 hp vectra b yürüyo bumu yürümücek :)

atituti
23-11-2012, 14:07
manuel i için konusuyorum bendeki bu motordanda değildi 130 beygir gücündeydi sanırım benimki, bu 150 lik vtec oluyo galiba , ies i paramparca edip kenara atıyodum :)

mur_84
23-11-2012, 14:13
motor için mesaj alındı.. :D

kronik sorunu yada problemi var mı acaba.. ?

6 ay kadar 2000 model euro accord'a bindim sormadan soruşturmadan aldım yarı otomatik şanzumandı, şanzuman ısınınca rampa yukarı geri vites kaçırıyordu ve hiç gitmiyordu bir kere ağzım yandı bir daha aynı hataya düşmek istemiyorum.. ;)

_cAgdAsH_
23-11-2012, 14:18
8_10 ay kadar bindim lpg li idi gayet keyifli bir aractı..dur kalklarda biraz agır kalıyo oda şanzumandan kaynaklıyodu 200km civarıydı satıyorum dedğim andada sattım...temiz kondisyonu yüksek hor kullanılmamış bulursan al kacırma....

mur_84
23-11-2012, 14:23
gerçekten temiz bir tane bulup almak istiyorum keyifli bir sürüşü olduğuna eminim.. :)

ilandaki araçla ilgili araştırma yaptım 2011 de 154k km de muayene olmuş şu an 168k km. de.. 3 parça lokal boyası varmış ve içi de gayet temiz duruyor direksiyon vs..

atituti
23-11-2012, 15:33
Araba ve motor iyi iesten sonra sikinti yasamassin , ben 94unu satip arkadasin iesi kullaninca anladimki 90 modelde olsa kalite farki gercekten bariz belli

RottingChrist
23-11-2012, 15:44
en sevdiğim accord kasası. bir kaç kez uzun yol yapma fırsatım oldu otomatik olmasına ramen yakıtı fena değildi. (benzin) bu araç için demiyorum ama honda grubunda 20 30 lira arasında piyasası olan araçlar içerisinde istenilen parayı hak eden tek araçtır benim gözümde.

UmutBuran
23-11-2012, 15:44
araç ciddi anlamda temiz yakından bizzat her seferinde gördüğüm bir araba galeri sahibi abim gibidir

orkuteren
23-11-2012, 18:28
çok aradım çok araştırdım ve aldığıma hiç mi hiç pişman olmadım.sadece biraz rüzgar sesi olayı var gibi oda aynalardan dolayı sanırım biraz büyük ve dışarıda o yüzden ses yapıyor sanırım. bagaj genişliği olsun sürüş pozisyonu olsun euro accorda on basar bana göre kasa büyük olduğu için alışmak için biraz zaman istiyor süspansiyon olayı süper yaylana yaylana gidiyorsun resmen sohc vtec 147 hp 180 nm tork var. araç uzasın gitsin istersen 3500 deviri beklemen gerekiyor. Çorlu yu biliyorsun araç aldın ordan çorlu içinde dur kalk trafikte 12 litre benzin yaktım ben daha yeni lovato marka lpg sistemi taktırdım sanrım bilgi istediğin araçtada lovto sistemi var hee birde lacivert tonu çok güzel kısacası çok güzel seçim parasının sonuna kadar hakedeiyor yaklaşık 2 aydır satılık bu araç sıkı pazarlık yap bnce ... hayırlsı olsun şimdiden ...

orkuteren
23-11-2012, 18:29
şimdi inceledim aracıda snroof yok bunda sanırım koltuklarda deri değil eğer öyle değilse bn olsam araştırmaya devam ederdim ... tel no yu pmle muratcım konuşalım istersen

CinAli_06
23-11-2012, 18:38
Hemen hemen son kasa accord hariç her kasa accord'a sürdüm sahip oldum içlerindeki en başarılı olan model ve kasa bence bu kasadır. gerek konforu olsun gerek sorunsuz,sıkıntısız kullanımı olsun. 1 sene kadar sahip oldum sadece km bakınlarına gittim hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sadece Accord alırken dikkat etmeniz gereken şey bakımlısını, temiz olanını almanız. Yine accord alacak olsam bu kasa alırım yeniden. üsteki arkadaşın yorumunuda katılıyorum aynaları biraz büyük olduğundan rüzgar sesi yapıyor yüksek hızlarda onun harici gayet sorunsuz bir araç bence.

edit: baktığınız araç 00 yılında giren en boş modeli sunroof,deri ve ısıtmalı koltuklar yok diye biliyorum , biraz daha araştırıp dolusunu almanızı öneririm.

orkuteren
23-11-2012, 20:54
Hemen hemen son kasa accord hariç her kasa accord'a sürdüm sahip oldum içlerindeki en başarılı olan model ve kasa bence bu kasadır. gerek konforu olsun gerek sorunsuz,sıkıntısız kullanımı olsun. 1 sene kadar sahip oldum sadece km bakınlarına gittim hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sadece Accord alırken dikkat etmeniz gereken şey bakımlısını, temiz olanını almanız. Yine accord alacak olsam bu kasa alırım yeniden. üsteki arkadaşın yorumunuda katılıyorum aynaları biraz büyük olduğundan rüzgar sesi yapıyor yüksek hızlarda onun harici gayet sorunsuz bir araç bence.

edit: baktığınız araç 00 yılında giren en boş modeli sunroof,deri ve ısıtmalı koltuklar yok diye biliyorum , biraz daha araştırıp dolusunu almanızı öneririm.

:icon_tup: doğru teşhis aramaya devam yada bu aralar volvo s60 lara çok takıldım uyarsa onlarıda araştır kardeşim ...

Ramcho®
23-11-2012, 21:29
araca cok iyi baktır bagcılar oto center arabası herşey olabilir bu araçlardadikkat et bence diri duruyor arac performance alırsın ama kasa bayabi agır gitmez ies göre otomatik şanzımana baktırman iyi olur.

araç bana ait SADECE OTOCENTER değil her yerden aldığin araça iyi baktırmak gerekir...

17 senedir otocenter dayım dediğimizin haricin de en ufak bir problem çıkmaz rahat ol...

istediğiniz 1.6İES otomatik ile uzunlu kısalı yürüyebilirim... ne zaman isterseniz....

araçın sunroof ve koltuk ısıtma deri döşeme harici dolu bir araç olduğunu bilmeniz gerekir...

araçın km si motoru şanzumanı kasasi her şekilde kefilim istediğiniz yere götürebiliriz....

Ramcho®
23-11-2012, 21:33
çok aradım çok araştırdım ve aldığıma hiç mi hiç pişman olmadım.sadece biraz rüzgar sesi olayı var gibi oda aynalardan dolayı sanırım biraz büyük ve dışarıda o yüzden ses yapıyor sanırım. bagaj genişliği olsun sürüş pozisyonu olsun euro accorda on basar bana göre kasa büyük olduğu için alışmak için biraz zaman istiyor süspansiyon olayı süper yaylana yaylana gidiyorsun resmen sohc vtec 147 hp 180 nm tork var. araç uzasın gitsin istersen 3500 deviri beklemen gerekiyor. Çorlu yu biliyorsun araç aldın ordan çorlu içinde dur kalk trafikte 12 litre benzin yaktım ben daha yeni lovato marka lpg sistemi taktırdım sanrım bilgi istediğin araçtada lovto sistemi var hee birde lacivert tonu çok güzel kısacası çok güzel seçim parasının sonuna kadar hakedeiyor yaklaşık 2 aydır satılık bu araç sıkı pazarlık yap bnce ... hayırlsı olsun şimdiden ...

araçı kendimiz kullanıdığımız için KEYFE KEDER satılıktı....şimdi 407 station alindiği için satılıga çikti....daha önceki satış fiyatım da 22.500 tl idi....her hangi bir aciliyeti yok satılmasının....

sormak istediğiniz bişey olursa 0535 866 49 84 telefon numaram...

civelek
23-11-2012, 21:35
istediği kadar ağır olsun normal bir ies yanında duramaz bunun 90 model accordumdan biliyorum 98 polo 1.6 kalkışta bile benim otomatik accordu geçemiyordu

timucintt
23-11-2012, 23:47
accordun 78 modeli bile civicten iyi :) kızmayın ama öyle :D

orkuteren
24-11-2012, 01:04
accordun 78 modeli bile civicten iyi :) kızmayın ama öyle :D

sanada bi cb7 alamadık ama ...

timucintt
24-11-2012, 01:10
sanada bi cb7 alamadık ama ...

kısmet.... olmadı efking olacaz :D

Sercanius
24-11-2012, 03:49
bu kasa accordlar türkiyeye gelen son gerçek accordlardır..

CL kasa, ve güncel kasa accordlar aslında accord değildir acura tsx modelidir.. Accorda binen bir kullanıcının accord'un evrimi ve gelişlimini sağlıklı kavrayabilmesi için amerikan piyasasını takip etmesi gerekir..

accord evriminde herşey güzel giderken 93 yılında çatallanarak ikiye ayrıldı, bozuldu...

93 eylülünde japonyayla birlikte amerikada cd kasa (türkiyedeki 94 ex) piyasaya çıktı.

buraya kadar normaldi avrupada ise cc ce kasa kodlu accord adı altında eski cb accord temelli ascotlar ingilterede üretilip satışa çıktı. Bu olay bütün accord gelişimini bozdu. 98 senesine kadar avrupada satışta kaldı. 99 yılında jdm cf cl1 accordlar ingilterede üretilip 2003 yılına kadar satışa devam ettiler. amerikadaki cd accordlar 97 ye kadar satışta kaldı ve geliştikçe geliştiler.. 98 senesinde ise avrupa ve japonyadaki evrimden bağımsız olarak o yıla kadar en gelişmiş accordlar legend şasesinin üzerine inşaa edilerek amerikada üretilmeye başlandı, tabii bu araçlardan asya piyasasınada satıldı bunlarıda japonyada ve uzakdoğudaki bir kaç fabrikada ürettiler. 2002 ye kadar bu araçlar üretildi ve o saatten sonra accord aldı başını gitti şuan amerikadaki güncel kasa accorda kadar ulaştı, bu bahsettiğim amerikadaki güncel accord mercedes c sınıfını göbeğini kaşıya kaşıya bozabilecek e sınıfı ayarında bir araç.... tabi avrupa bu gelişimden mahrum kaldı yani mercedes c ile blie zor yarışan tsx lere kaldı...

sonuç olarak bu ülkemizdeki 99-2002 accordlar gerçek accordlar, japon üretim de olsa amerikan kasa accord olarak geçer ve doğal gelişiminde üretilmiş bir araçttır.. Üst sınıftır, kötü yorum yapılmayacak kadar kaliteli araçlardır.. yerli ies ler ile mukayase bile edilemez..

linteki araca gelince; bu araçlarda ilk defa sunroofsuz ve deri döşeme olmayanını görüyorum. Bence numunelik bu ve gümrük girişli.. hatta japon üretimi bile olmama ihtimali var. filipinlerde, çinde ve birkaç uzak doğu ülkesinde aynı aracın sunrofsuzu üretildi. şaseye bakılıp üretim yerine bakılmalı. Ayrıca aynı aracın sunroofsuzları rus piyasası içinde üretildi, bu onlardan biri olabilir. ilandaki araç ilginç..

Met
24-11-2012, 06:28
bu kasa accordlar türkiyeye gelen son gerçek accordlardır..

CL kasa, ve güncel kasa accordlar aslında accord değildir acura tsx modelidir.. Accorda binen bir kullanıcının accord'un evrimi ve gelişlimini sağlıklı kavrayabilmesi için amerikan piyasasını takip etmesi gerekir..

accord evriminde herşey güzel giderken 93 yılında çatallanarak ikiye ayrıldı, bozuldu...

93 eylülünde japonyayla birlikte amerikada cd kasa (türkiyedeki 94 ex) piyasaya çıktı.

buraya kadar normaldi avrupada ise cc ce kasa kodlu accord adı altında eski cb accord temelli ascotlar ingilterede üretilip satışa çıktı. Bu olay bütün accord gelişimini bozdu. 98 senesine kadar avrupada satışta kaldı. 99 yılında jdm cf cl1 accordlar ingilterede üretilip 2003 yılına kadar satışa devam ettiler. amerikadaki cd accordlar 97 ye kadar satışta kaldı ve geliştikçe geliştiler.. 98 senesinde ise avrupa ve japonyadaki evrimden bağımsız olarak o yıla kadar en gelişmiş accordlar legend şasesinin üzerine inşaa edilerek amerikada üretilmeye başlandı, tabii bu araçlardan asya piyasasınada satıldı bunlarıda japonyada ve uzakdoğudaki bir kaç fabrikada ürettiler. 2002 ye kadar bu araçlar üretildi ve o saatten sonra accord aldı başını gitti şuan amerikadaki güncel kasa accorda kadar ulaştı, bu bahsettiğim amerikadaki güncel accord mercedes c sınıfını göbeğini kaşıya kaşıya bozabilecek e sınıfı ayarında bir araç.... tabi avrupa bu gelişimden mahrum kaldı yani mercedes c ile blie zor yarışan tsx lere kaldı...

sonuç olarak bu ülkemizdeki 99-2002 accordlar gerçek accordlar, japon üretim de olsa amerikan kasa accord olarak geçer ve doğal gelişiminde üretilmiş bir araçttır.. Üst sınıftır, kötü yorum yapılmayacak kadar kaliteli araçlardır.. yerli ies ler ile mukayase bile edilemez..

linteki araca gelince; bu araçlarda ilk defa sunroofsuz ve deri döşeme olmayanını görüyorum. Bence numunelik bu ve gümrük girişli.. hatta japon üretimi bile olmama ihtimali var. filipinlerde, çinde ve birkaç uzak doğu ülkesinde aynı aracın sunrofsuzu üretildi. şaseye bakılıp üretim yerine bakılmalı. Ayrıca aynı aracın sunroofsuzları rus piyasası içinde üretildi, bu onlardan biri olabilir. ilandaki araç ilginç..

Bu bilgi çok iyi oldu. Teşekkür ederim.