PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Filmi olan kitaplar

Gökhan Bilgin
24-11-2012, 21:58
Filmi olan kitaplar yani romanlar neler bilenlerden rica etsem :D

orhansah
24-11-2012, 22:01
Angels & Demons

JANJ@N
24-11-2012, 22:05
Ejderha Dövmeli Kız
Ateşle Oynayan Kız
Arı Kovanına Çomak Sokan Kız

İbrahim33
24-11-2012, 22:07
Azrail Koşuyor (The Running Man) - Stephen King

EgemeN.
24-11-2012, 22:09
Da Vinci Şifresi - Prestij - Arthur ile Minimoylar - Koku: Bir Katilin Hikayesi - Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı - Dövüş Kulübü - Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği - Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü - Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

alıntı..

mehmetRS
24-11-2012, 22:10
Dune ......

srkn
24-11-2012, 22:10
Fight Club (Dövüş Kulübü) / Chuck Palahniuk
The Sheltering Sky / Paul Bowles
Great Expectations / Charles Dickens
Charlie and the Chocolate Factory / Roald Dahl
Anna Karenina – Leo Tolstoy
Papillon / Henry Charriere
American Psycho / Bret Easton Ellis
The Shining / Stephen King
Yılanı Öldürseler / Yaşar Kemal
Hababam Sınıfı / Rıfat Ilgaz
A Guide Recognizing Your Saints / Dito Montiel
The Godfather / Mario Puzo
Empire des loups, L / Jean Christophe Grange
Perfume: The Story of a Murderer / Patrick Süskind
Pride & Prejudice / Jane Austen
Da Vinci Code / Dan Brown
One Flew Over The Cuckoo’s Nest / Ken Kesey
The Count of Monte Cristo / Alexandre Dumas
White Oleander / Janet Fitch
English Patient / Michael Ondaatje
Schindler’s List / Thomas Keneally

Ebru Altın'dan alıntı

rapstar
24-11-2012, 22:11
Zülfü Livaneli - Mutluluk

CoSA
24-11-2012, 22:12
yeşil yol tek geçerim.

blumenberg
24-11-2012, 22:14
kızıl nehirler
kurtlar imparatorlugu

B.Koçer
24-11-2012, 22:35
uçurta avcısı
haryy potter serisi
alacakaranlık

Thracian
24-11-2012, 23:32
kitap serisinin dizi serisine çevrilmesi: Game of Thrones

_FrKn_
24-11-2012, 23:34
The Three Musketeers(üç silahşörler)-Alexandre Dumas

a.L.i
25-11-2012, 00:52
mesajım bulunsun

metin01
25-11-2012, 00:54
sherlock holmes

Gökhan Bilgin
25-11-2012, 00:59
Teşekkür ederim hepinize..

leventrc
25-11-2012, 01:44
Stephen King - Christine. Film John Carpenter tarafından çekilmiş.

lethaldoze
25-11-2012, 01:59
kızıl nehirler
kurtlar imparatorlugu

Bir Grange sever gördüm sanki :D
Grange bana roman okumayı sevdiren yazardır. 9 kitabınıda okudum ve fılmlerini izledim.
Film olan kitaplarına senin yazdıkların + Taş Meclisi de var ki monica belluci oynamıştır.
Bence en güzel kitabı olan Leyleklerin Uçuşu ise dizi olarak çekiliyordu en son ve ne aşamada bilmiyorum. Bi 8 bölümlük olarak çekilip yayınlanmış fakat tr de yok.

uçurta avcısı
haryy potter serisi
alacakaranlık

Uçurtma avcısı kitabı çok güzeldi ama ondan sonra çıkan yazarın diğer kitabı Bin Muhteşem Güneş çok daha güzeldi bence, fakat filmi yok diye biliyorum.

Yerli olarak Ahmet Ümit'in Sis ve Gece var.
- Açlık oyunları tavsiye ederim.
- Sıkıysa Yakala- Frank W. Abagnale- Dolandırıcı hikayesedir kitabıda filmide güzeldir.
Aklıma gelenler bunlar.
Sıkı bir kitap kurduyumdur. Hatta yazmayı düşünüyorum güzel bir hikayem var fakat yeterli donanımda olmadığımı ve daha çok kitap okumam gerektiğini düşünüyorum acelesi yok :)
Fakat GLEEN MEADE gibi bir yazar vardırki nasıl film yapmazlar anlamıyorum. Bildiğim film yapılmamış romanları fakat bir solukta okunan romanları var.
Kar Kurdu kitabı okudum en iyi romandır şu ana kadar keza Sakkaranın Kumları ve 8.Gün de öyledir. Hatta 8. gün kitabı basım aşamasına geldiğinde 11 eylül saldırısı olmuş ve adam kitabım gerçek oldu deyip yayın kuruluşunun isteği üzerine baş karakterin ismini değiştirmiştir.
Bu konu benimde takibimde merak ediyorum. Hatta ben kitap konusu açmayı düşünüyordum. Kitap okuyanların birbirine tavsiye vermesi güzel olur.
J.C. Grange
Glenn Meade
Harlan Coben
Stieg Larsson
Craig Russel
Ahmet Ümit
Dan Brown vs,
Bunların kitapları çıktığı an alırım gözüm kapalı. Bu tarz sağlam yazarlar tavsiye eden olursa çok makbule geçer. Zira hep tavsiye üzerine tanıdığım ve çok memnun kaldığım yazarlardır.

alihan_27
25-11-2012, 02:27
Yukarda aklıma gelenlerin çoğu yazılmış.
Supernatural, dizisi(dizi kabul oluyorsa) olan bir kitap.

@lethaldoze Trevanian'da güzeldir. Tavsiye ederim.

M3T0
25-11-2012, 02:56
Kitap: Henri Charriere - KELEBEK ( gerçekten sürükleyici bir kitap )
Film : Kelebek (Papillon) ( 1973 yapımı bir ABD filmi )

lethaldoze
25-11-2012, 16:20
Yukarda aklıma gelenlerin çoğu yazılmış.
Supernatural, dizisi(dizi kabul oluyorsa) olan bir kitap.

@lethaldoze Trevanian'da güzeldir. Tavsiye ederim.

İşte bunun için konu açmak lazım. Teşekkür ederim sıkı ve ilginç bir yazarmış. Kitaplarını okuyacağım.
Bi konu açsam mı ? :D

Edit: ''M3T0'' Bu kelebek için ezelin senaryosunun alındığı kitap deniyor. İlginç ve güzel bir kitapmış bunuda akuyacağım ve ikinci kitabı banko'yuda okumayı düşünüyorum.

alihan_27
25-11-2012, 16:35
İşte bunun için konu açmak lazım. Teşekkür ederim sıkı ve ilginç bir yazarmış. Kitaplarını okuyacağım.
Bi konu açsam mı ? :D

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/63893-kitap-tavsiyeleriniz.html
Burdan devam edelim istersen. Gerçekten forumda böyle bir konu açılmamış olamaz dedim. Bulunca rahatladım:)

Sevdiğimiz türler benziyor. Bir anket filan açsak. Sevdiğiniz kitap türü hangisi diye, onun üzerinden gitsek olabilir.

lethaldoze
25-11-2012, 17:29
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/63893-kitap-tavsiyeleriniz.html
Burdan devam edelim istersen. Gerçekten forumda böyle bir konu açılmamış olamaz dedim. Bulunca rahatladım:)

Sevdiğimiz türler benziyor. Bir anket filan açsak. Sevdiğiniz kitap türü hangisi diye, onun üzerinden gitsek olabilir.

Bir bakayım ve ordan devam edelim...

Gökhan Bilgin
25-11-2012, 18:24
Benim amacım ödevimi yapmak millet olarak kitap okumayı sevmediğimizden dolayı bende filmini izlmeyi düşündüm :)

lethaldoze
25-11-2012, 19:00
Ben görmedim hiç kitapla aynı film yapılsın. Filmler hep çok köttü ve değişik oluyor kitaplardan. Yalan olma sonra dikkat et :D

M3T0
25-11-2012, 22:30
Edit: ''M3T0'' Bu kelebek için ezelin senaryosunun alındığı kitap deniyor. İlginç ve güzel bir kitapmış bunuda akuyacağım ve ikinci kitabı banko'yuda okumayı düşünüyorum.

O kitabı tek kelimeyle tarif etmek gerekirse "Mükemmel" kelimesi buna karşılık gelebilir.

Gökhan Bilgin
25-11-2012, 22:52
Okuduğum bi kitabı yazdım sorun yok :D abbas sayar yılkı atı tavsiye ederim :)

misery1903
25-11-2012, 23:33
Bir Grange sever gördüm sanki :D
Grange bana roman okumayı sevdiren yazardır. 9 kitabınıda okudum ve fılmlerini izledim.
Film olan kitaplarına senin yazdıkların + Taş Meclisi de var ki monica belluci oynamıştır.
Bence en güzel kitabı olan Leyleklerin Uçuşu ise dizi olarak çekiliyordu en son ve ne aşamada bilmiyorum. Bi 8 bölümlük olarak çekilip yayınlanmış fakat tr de yok.

Aynen bana da kitap okumayı sevdiren yazar. Bu aralar tekrar mı seriye başlasam diyorum çok oldu okuyalı.

Ancak ben malesef kitabını okuduktan sonra filmini izleyip tatmin olduğumu hatırlamıyorum. Yüzüklerin Efendisi'nde kitabı okumayı bıraktım filmden nefret etmiyim diye çünkü kitap gerçekten filme göre mükemmel bir etki yaratıyor ben de. Bilmiyorum hayalgücüm mü fazla gelişmiş :)

63owen63
25-11-2012, 23:40
Beuwolf :-)

leader_T
25-11-2012, 23:43
Açlık Oyunları Serisi...

lethaldoze
26-11-2012, 00:06
Aynen bana da kitap okumayı sevdiren yazar. Bu aralar tekrar mı seriye başlasam diyorum çok oldu okuyalı.

Ancak ben malesef kitabını okuduktan sonra filmini izleyip tatmin olduğumu hatırlamıyorum. Yüzüklerin Efendisi'nde kitabı okumayı bıraktım filmden nefret etmiyim diye çünkü kitap gerçekten filme göre mükemmel bir etki yaratıyor ben de. Bilmiyorum hayalgücüm mü fazla gelişmiş :)

Yok yok 1 tane numune yok kitapla alakası olan film.

Açlık Oyunları Serisi...

1. kitap güzel sayılırdı filmi.
2. ve 3. kitabında çıksada izlesek gerçi kitabın yarısı keyf vermiyor ama görsel olarakta okuduğunu görmek istiyor insan kötü de olsa.

ReFiK
26-11-2012, 00:33
a clockwork orange - anthony burgess

Gökhan Bilgin
26-11-2012, 01:37
Dövüş klubünü az önce arkadaşlarla izledik nasıl bi kafayla yazdığını yazarın cidden çok merak ediyorum :D

M3T0
26-11-2012, 06:19
jack london-vahşetin çağrısı