PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayar-Bios'dan anlayanlar

Rdm26
24-11-2012, 23:05
Herkese keyifli forumlar.Bugun yeni kasa aldım,kurulumunda sıkıntı yok fakat açılırken bu yazı çıkıyor ve ben ne yapsam açamadım bilgisayarı.Konu makaraya alınmasın lütfen.Bios'dan anlayan abilerim arkadaslarımdan yardım istiyorum

The current bios setting do not fully support the boot device. Go to advanced - Boot CSM parameters and, adjust the CSM (compatibility suppot module) setting to enable the boot device.

phoenixs
24-11-2012, 23:08
Hocam bios U default a al kaydet olmazsa anakart da pil var onu çıkar bi yarım saat bekle

Rdm26
24-11-2012, 23:20
öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim abicim.Bios'u defaulta alınca bir değişme olmadı.Şuan pili çıkarttım bekliyorum, fakat anakart daha 3 4 saatlik yeni daha

GokhanRS
24-11-2012, 23:22
henüz windows kurdun mu ki?

Rdm26
24-11-2012, 23:23
harddisk önceki bilgisayarımdaki harddisk.

GokhanRS
24-11-2012, 23:24
bilgisayar özellikleri aynı değilse çalışmayabilir. açılışta biosa gir. boot device ayarlarından first bootu cdrom yap.

2nciyide harddiski seç sonra kaydet çık. bakalım o zaman ne hata vericek.

Thracian
24-11-2012, 23:26
Anakarta takılan donanımlar ayarlı değil. Gelişmiş ayarlara gir ayarla ve donanımları aç - seç.

şeklinde anladım. Anakart yeni sanırım. Takılan parçalar uyumlu değil diyor

GokhanRS
24-11-2012, 23:29
Anakarta takılan donanımlar ayarlı değil. Gelişmiş ayarlara gir ayarla ve donanımları aç - seç.

şeklinde anladım. Anakart yeni sanırım. Takılan parçalar uyumlu değil diyor

orda kısaca harddiski göremiyorum yüklü işletim sistemi yok demeye getiriyor lafı. varsa etkinleştir diyo. aslında 10 saniye sürmeyen bir bios ayarı yapması gerekiyor ancak bilmeyince zor olabiliyor.

:)

Rdm26
24-11-2012, 23:52
Biosta yazanlar

Launch CSM
-Enabled
-Disabled
Boot device control
-UEFI and Legacy OpROM
-Legacy OpROM only
-UEFI only
Boot from network devices
-Legacy OpROM first
-UEFI Driver first
-Ignore
Boot from storage devices
-Both, Legacy OpROM first
-Both, UEFI first
-Legacy OpROM first
-Uefi driver first
-Ignore
Boot from PCIe/PCI Expansion Devices
-Legacy OpROM first
-Uefi driver first

Gökhan abi anlıyorsan hangilerini seçecegimi söyleyebilirmisin?