PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane RS Sorgulama

Hondafatih
26-11-2012, 08:49
arkadaşlar ***** sitede bir megane rs var araçla ilgili artvindeki arkadaşlardan yada bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum ilan numarası " 96588161 " nedir ne değildir?

kelalper
26-11-2012, 09:36
Gökhanın arabasının özelliklerine çok benziyor. Almadan önce baktırmak gerek.

Hondafatih
26-11-2012, 09:44
Gökhanın arabasının özelliklerine çok benziyor. Almadan önce baktırmak gerek.

abi ilgin için teşekkür ederim genel anlamda nasıl bir arabadır?

kelalper
26-11-2012, 09:57
Bilmem gökhana sormak lazım. Ben bu arabayı almadan önceki gün Gökhanın arabasına bakmıştım motor sorunu kaputu açınca ortaya çıkmıştı almamıştım. O da o anda fark edip ilanı kaldırdı motoru topladı. Dışında bi kaç boya vardı.

kelalper
26-11-2012, 10:03
Gökhanın araba değilmiş.

Hondafatih
26-11-2012, 10:03
Bilmem gökhana sormak lazım. Ben bu arabayı almadan önceki gün Gökhanın arabasına bakmıştım motor sorunu kaputu açınca ortaya çıkmıştı almamıştım. O da o anda fark edip ilanı kaldırdı motoru topladı. Dışında bi kaç boya vardı.

anladım abi "GökhanRs" abiminizmiydi kendileri olmadı öm'yle ulaşmaya çalışayım.

Hondafatih
26-11-2012, 10:04
Gökhanın araba değilmiş.

ozaman bir şase numarasını isteyelim ilan sahibinden.

kelalper
26-11-2012, 10:06
Valla Gökhanla telefonda konuştuk biraz gülüştük. Baktırmadan alma bence. Yazılanlar daha çok ilanlardaki diğer arabalardan toplanıp yazılmış gibi.

Hondafatih
26-11-2012, 10:10
Valla Gökhanla telefonda konuştuk biraz gülüştük. Baktırmadan alma bence. Yazılanlar daha çok ilanlardaki diğer arabalardan toplanıp yazılmış gibi.

:) yok abi zaten öyle bir hata yapıp alamam. çok saolsın.

kelalper
26-11-2012, 10:10
Alperle de konuştum yazılımı Ecufast ten de çıkma değil.
Baktırmayı geç bence araban uzak dur.

Hondafatih
26-11-2012, 10:13
Alperle de konuştum yazılımı Ecufast ten de çıkma değil.
Baktırmayı geç bence araban uzak dur.

aa bu bilgi iyi oldu abi ozaman dediğin gibi derme çatma bir kafasına göre yazılmış ilan detayları zaten bende adamı aradım ama telefonu kapalı.

kelalper
26-11-2012, 10:16
30 vereceksen çok araba var alınılabilir.

Hondafatih
26-11-2012, 10:21
30 vereceksen çok araba var alınılabilir.

ya abi işin rengi aslında ben değil amcaoğlu çok beğenmiş arabayı illa gidip bakalım diyor elinde parası hazır araba arıyor megan rs mi subaru falan mı derken arada kaldı üzerindeki ekstralara aldanıp araba almaya gitmek istemiyoruz. en azından alacaksak düzgün birşey olsun istiyoruz. el elden herzaman üstündür farklı bilgilerde çıkarsa ortaya zaten vazgeçicez.

Yiğit G.
26-11-2012, 11:14
Konuyu bulmuşken yazayım geçen bahsetmiştim bu araçtan düşünüyorum diye.Biraz araştırdım.Genelde gücünün hakkını veremediğini söylüyorlar..Önemli değil bu fiyata yine bu performansda bu yaşta araçları bulmak zor diğer markalarda.Benim merak ettiğim hani reno alırken derlerya "parçası ucuz kolay bulunur , servisi ucuz , çabuk satılır vs" yani bu denilen şeyler , bu araç içinde geçerlimi ?

Omak
26-11-2012, 11:23
ilandaki yazılar hiç inandırıcı gelmedi banaki,zaten dr.ecu yazılım demiş dyno çıktısı resminde best garaj yazıyor.

http://img427.yukle.tc/images/3631big_96588161e87_1.jpg

Hondafatih
26-11-2012, 11:41
ilandaki yazılar hiç inandırıcı gelmedi banaki,zaten dr.ecu yazılım demiş dyno çıktısı resminde best garaj yazıyor.

http://img427.yukle.tc/images/3631big_96588161e87_1.jpg

abi bu detayı hiç farketmemiştim güzel bir yaklaşım teşekkürler.

kelalper
26-11-2012, 11:56
Konuyu bulmuşken yazayım geçen bahsetmiştim bu araçtan düşünüyorum diye.Biraz araştırdım.Genelde gücünün hakkını veremediğini söylüyorlar..Önemli değil bu fiyata yine bu performansda bu yaşta araçları bulmak zor diğer markalarda.Benim merak ettiğim hani reno alırken derlerya "parçası ucuz kolay bulunur , servisi ucuz , çabuk satılır vs" yani bu denilen şeyler , bu araç içinde geçerlimi ?

Gücünün hakkını vermiyor derken ne demek istiyorlar anlamadım. Stock olarak konuşuyorsak stock vs stockta Ep3 Fn2 Leon Cupradan hızlı. Yol tutuşu iyi. Parçası ucuz kim dedi bilmiyorum ama ucuz değil. Sadece yağ çubuğu 250 tl. Alt denge motor kulağı 155 tl. Vakum hortumu 230tl. Fren balatası arkalar 80 önler 170Tl.Volvodan pahalı. Nedeni RS olması. Herşey Fransadan gelio. Servise sakın ayak basma adamlar arabayı hiç bilmio. Bana arabayı ne güzel yapmışsın demişti Maslak servisteki usta ilk aldığımda.

Ne kadar yürütülür? Kimle çalışacağına bağlı. Yazılım yapıp stock RS in gerisine düşende var. Şu an 1 bar yazılımla dolaşıyorum BS ile denediğimizde yanyanaydık. O zaman hafif volan falanda yoktu. Kapı içlerim çamurluklarım komple yalıtımlı.
Araba doğru güçlü ama aynı zamanda ağır. 1400kg araba. 8 airbag cart curt dünya kadar şey var bi koltuk ısıtması yok. Hanımın tek derdi o. :D
Motor içi 300 hp sınır. İngiltere 301 de kırarsın diyor. Stock turbo maksimum 280 hp dediler ama bence 300 ü bulursun.
Satılma mevzusu muamma. Bazısı satışa koyar ertesi gün satar bazısı boncuk gibi arabayı çabuk satılsın diye ucuza koyar aylarca arayan olmaz. Şans meselesi.

Yiğit G.
26-11-2012, 13:27
Gücünün hakkını vermiyor derken ne demek istiyorlar anlamadım. Stock olarak konuşuyorsak stock vs stockta Ep3 Fn2 Leon Cupradan hızlı. Yol tutuşu iyi. Parçası ucuz kim dedi bilmiyorum ama ucuz değil. Sadece yağ çubuğu 250 tl. Alt denge motor kulağı 155 tl. Vakum hortumu 230tl. Fren balatası arkalar 80 önler 170Tl.Volvodan pahalı. Nedeni RS olması. Herşey Fransadan gelio. Servise sakın ayak basma adamlar arabayı hiç bilmio. Bana arabayı ne güzel yapmışsın demişti Maslak servisteki usta ilk aldığımda.

Ne kadar yürütülür? Kimle çalışacağına bağlı. Yazılım yapıp stock RS in gerisine düşende var. Şu an 1 bar yazılımla dolaşıyorum BS ile denediğimizde yanyanaydık. O zaman hafif volan falanda yoktu. Kapı içlerim çamurluklarım komple yalıtımlı.
Araba doğru güçlü ama aynı zamanda ağır. 1400kg araba. 8 airbag cart curt dünya kadar şey var bi koltuk ısıtması yok. Hanımın tek derdi o. :D
Motor içi 300 hp sınır. İngiltere 301 de kırarsın diyor. Stock turbo maksimum 280 hp dediler ama bence 300 ü bulursun.
Satılma mevzusu muamma. Bazısı satışa koyar ertesi gün satar bazısı boncuk gibi arabayı çabuk satılsın diye ucuza koyar aylarca arayan olmaz. Şans meselesi.

Teşekkürler güzel yazmışsın mesela ben ucuz derken aynı segmentteki spor araçlarla kıyaslıyordum.Diğer markaların araçları ile.Yani herşeyi onlarla kıyasladım.Servis bollugu , yedek parça fiyatı , satış süresi vs vs diğer araçları düşünerek sordum.Başka forumlarda Rs leri okuyunca bu dediklerimin aracın hep pozitif yönü olarak gördüm. Mesela satış olayı şans meselesi herzaman vardır ama genel olarak çabuk satılan araç ile zor satılan araç bariz bellidir.Renault her zaman kolay satılır mesela temiz uygun fiyata bir typeR ı cabuk satarsın ama aynı yaşta volvonun spor aracını koy aylarca beklersin... O anlamda sormuştum.1 haftadır falan araştırıyorum 30 binliraya alınıcak 200-300 arası hp lerde ve bu yaşlarda en mantıklı araç bu gözüküyor.

freelife
26-11-2012, 13:40
merdanın topladığı bir araç faz 2 tampon var zaten..orduya ordanda artvine gitti sanırım.

GokhanRS
26-11-2012, 13:51
aracın toplama olduğu çok belli. stoplar filan hep apaçi işi olmuş. ön tamponu faz2 yapmışlar. açıkcası pek içe sinen bir görüntüsü yok nasıl oldu beğendi.

30 küsürlü rakamlar verebilecekse benim eski aracım YKY rs i alsın yeni sahibinden. en azından motor içi komple forged. üzerinde 10milyardan fazla ekstrası var aracın. boya koruması yeni parıl parıl parlıyor. jantları filan hepsi kaliteli malzemelerle yapılmış bir araç. hemde 2 tane orjinal beyin var biri orjinal yazılım biri chipli. istediği an istediğine geçer.

he satarmı bilmiyorum ama düşünürseniz sorarım. çünkü daha yeni 19t turbo siparişi filan geçti dahada hızlandırmayı düşünüyor yani aracı.

Hondafatih
26-11-2012, 13:52
merdanın topladığı bir araç faz 2 tampon var zaten..orduya ordanda artvine gitti sanırım.

abi bu bilgi çok iyi oldu adamıda aradım 2006 yılında pert kaydı varmış sol çamurluk değişmiş airbeg beyni hasar gördüğünden pert kaydı varmış sağolun yardımlarınız için.

Hondafatih
26-11-2012, 13:55
aracın toplama olduğu çok belli. stoplar filan hep apaçi işi olmuş. ön tamponu faz2 yapmışlar. açıkcası pek içe sinen bir görüntüsü yok nasıl oldu beğendi.

30 küsürlü rakamlar verebilecekse benim eski aracım YKY rs i alsın yeni sahibinden. en azından motor içi komple forged. üzerinde 10milyardan fazla ekstrası var aracın. boya koruması yeni parıl parıl parlıyor. jantları filan hepsi kaliteli malzemelerle yapılmış bir araç. hemde 2 tane orjinal beyin var biri orjinal yazılım biri chipli. istediği an istediğine geçer.

he satarmı bilmiyorum ama düşünürseniz sorarım. çünkü daha yeni 19t turbo siparişi filan geçti dahada hızlandırmayı düşünüyor yani aracı.

söylediklerinizi dikkat aldım abi adamada ulaşamıyordum ulaştım sordum pert kaydı varmış arabada zaten eğer öyle bir durum varsa rakam alabilirsek sevinirim abi.

freelife
26-11-2012, 13:56
Renault Megane 2.0 RS 2005 Model 27.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 106368064 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megane-rs-bazi-tutkular-icin-paradan-fazlasi-gereklidir-106368064/detay)

şu aracı bilen bakan veya bilgisi olan varmı ? kimse gidip bakmadımı buna çok merak ediyorum ben alacak olsam ilk gidip buna bakarım açıkcası ..

Burak K.
26-11-2012, 14:00
Eğer 30 küsürlü rakamları düşünüyorsanız Emre abinin arabasını şiddetle tavsiye ederim;

Renault Megane 2.0 RS 2005 Model 32.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Lacivert renk - 79643103 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2005-megane-rs-2-0-turbo-79643103/detay)

Ek olarak araba biraz daha basıldı ve jantlar füme gibi bi renge boyandı.

Son hali böyle;

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/521772_4886300680319_1638853095_n.jpg

Hondafatih
26-11-2012, 14:10
Renault Megane 2.0 RS 2005 Model 27.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 106368064 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megane-rs-bazi-tutkular-icin-paradan-fazlasi-gereklidir-106368064/detay)

şu aracı bilen bakan veya bilgisi olan varmı ? kimse gidip bakmadımı buna çok merak ediyorum ben alacak olsam ilk gidip buna bakarım açıkcası ..

abi hasar kaydı mevcuttur diyor.?

freelife
26-11-2012, 14:11
abi hasar kaydı mevcuttur diyor.?

bak bakalım ne kadarlıkmış ? bildiğim kadarıyla çok değil resimdeki hasar sadece ...

kelalper
26-11-2012, 14:15
06 Plaka olan Cheif Kadirin eski arabası diye biliyorum. Yürütemediği için sattı diye biliyorum.

GokhanRS
26-11-2012, 15:26
06 Plaka olan Cheif Kadirin eski arabası diye biliyorum. Yürütemediği için sattı diye biliyorum.

onunki ecu plaka.

Masterpiece
26-11-2012, 17:22
Düşünürseniz burda da bi tanıdığımız satıyor 2005 model 56 bin km de turuncu artı olarak chip var diye biliyorum bakımlı güzel bi araç isterseniz daha detaylı bilgi alabilirim

e'to
17-02-2013, 00:57
bu ara RS ler gözüme takılmaya başladı bu araç hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

birde hangi rakama kadar alınır bu araç..

şimdiden teşekkürler..

edit: ilan güncellemesi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-cam-tavanli-115358549/detay

e'to
17-02-2013, 15:24
bi güncel çekelim

RS ci arkadaşlar neredesiniz ?

Can08
18-02-2013, 09:35
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-26-subata-kadar-kazasiz-megane-rs-112961183/detay

araç hakkında bilgisi olan varmıdır.

e'to
18-02-2013, 23:33
valla bu araçların 2. elleri yavaş demişlerdi ama hakkında bilgi toplayamayacak kadar da

yavaş olacagını hiç düşünmemiştim :)

kaç gündür bir yorum bile alamadık :scared:

freelife
18-02-2013, 23:48
iki ilanda yayında değil baya hızlı piyasa :D

e'to
19-02-2013, 00:10
:D:D

düzelttim

güncel olsun diye silip tekrarmı ilan veriyor bilmiyorum pek anlamam ama duruyor araç

hazır buradayken bi yorum alalım size zahmet :icon_tup:

freelife
19-02-2013, 00:16
sfk hakkında pek bilgim yok ama konularda aratırsan başka konular sorgulama olarak onlarda hepsi hakkında bilgi bulabilirsin , benimkindede ne yazıyorsa o :)

e'to
19-02-2013, 00:22
sfk hakkında bır arkadas çok çıtır bir şey yazmış detay yok..

yinede teşekkürler..

sanada hayırlı satışlar aracına maşaallah rakam uymuyor sadece :icon_tup:

sfk biraz daha uygun ondanda üzerine düşüyorum biraz..

GokhanRS
19-02-2013, 00:41
sfk hakkında temiz araç diye duyumlarım var. tabi geçen bi bastı o biçim geçti gibi şeylerde duyuyorum ama RS i olupta basmıcak adam çok nadirdir. madem basmıcan niye alasın.

genel olarak kötü birşey duymadım bi expertiz yaptırmaya değer araç boyasızsada o kmde o fiyat çok ucuz.

e'to
19-02-2013, 00:48
sfk hakkında temiz araç diye duyumlarım var. tabi geçen bi bastı o biçim geçti gibi şeylerde duyuyorum ama RS i olupta basmıcak adam çok nadirdir. madem basmıcan niye alasın.

genel olarak kötü birşey duymadım bi expertiz yaptırmaya değer araç boyasızsada o kmde o fiyat çok ucuz.

tabi haklısın sonucta bende alsam bende yapıştırıcam ..

boya iyiyse km fiat güzel diyorsun...

peki teşekkürler.. :icon_tup:

Zero
19-02-2013, 00:53

Zaten rs e binipte her an sakin gidiyorum diyen adam yalan söyler tabiki basacak.Yeterki bilinçli kullanılsın..

clioGT
19-02-2013, 09:18
bu ara RS ler gözüme takılmaya başladı bu araç hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

birde hangi rakama kadar alınır bu araç..

şimdiden teşekkürler..

edit: ilan güncellemesi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-cam-tavanli-115358549/detay

valla ilk ben 2 bin km filandı gökhan diye pilot bi arkadaştaydı temizdi o zamanlar, ardından deniz diye bir arkadaşım aldı yetkişli serviste eksprtiz yaptırdı filan aldı zaten değişmesi gereken şeyleri değiştirdi vs vs aldı bindi kullandı öyle gaz bir çocuk değildi, o da sattı 2 sene evvel filan. jantları da o değiştirdi zaten. o zamanlara kadar temiz idi. sonrasını bilmiyorum:)

e'to
19-02-2013, 11:23
valla bende geçmişini temiz duydum ama

11-12 arası 3 hasar çıkıyor 7800tl-5000tl ve çarpma diye onlara bı baktırmak lağzım ..

teşekkürler cevabınız için..