PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell Yolda Takip ile özel hayatın gizliliğini kaybetmesi?

d3n1s
26-11-2012, 13:04
Arkadaşlar Turkcell'in yeni uygulaması, Turkcell Yolda Takip ile numarasını bildiğiniz herhangi birinin o an nerede olduğunu öğrenebiliyormuşsunuz. Bu beni ziyadesiyle rahatsız ediyor zira numaramı bilen herkes benim nerede olduğumu bilme hakkına sahip değil. Bunu nereye kime nasıl şikayet edebilirim? Benden başka rahatsız olan varsa organize olup toplu şikayet edersek daha etkili olur kanısındayım.

Ef Driver
26-11-2012, 13:05
çok saçma bir uygulama allahtan turkcell degilimmm

painkller
26-11-2012, 13:08
onun başka bir şartı şurtu vardır ya, yada bizden onay istiyordur, iptal edilebilir yani. en azından öyle olması gerekir. Avripa avripa diyorlar insan hakları diyorlar birde burdan yak.

Kadyr
26-11-2012, 13:08
Aynen sacma biseymis.baskasi niye bilsin beni.oyuzden facedede konumu kapatirim hep

can_ksk
26-11-2012, 13:09
Karsıdakının ıznı olmadan takıbın mumkun olmayacagını dusunuyorum,obur turlu ısın moku cıkar...

d3n1s
26-11-2012, 13:10
valla gördüğüm ilan "yolda 53xxxxxxxx" yaz 2222'ye gonder, numarasını yazdığın kişinin nerde olduğu cebine gelsin şeklindeydi. Diğer türlü olup da sorgulanan numaraya onay gitse sistem çalışmaz ki? Kim annesinin/babasının bile nerede olduğunu bilmesini ister? Merak eden açar sorar, yalan söylemeye karşı çıkarılmış bir şey gibi duruyor sanki?

edit: 7777'ye gönderiliyormuş mesaj, ve hatta takip süresi bile giriliyor, 1,6,12,24 saat şeklinde, mesajın sonuna numaradan sonra takip süresi yazılarak.

u.kurt
26-11-2012, 13:10
''Yakınlarınızı takip etmek için, YOLDA 53XXXXXXXX TAKIP SURESI yazıp 7777'ye SMS gönderdiğinizde; takip etmek istediğiniz kişiye onay SMS'i gider. Bu SMS "EVET" yazarak onaylandığında, takip edilecek kişinin yer bilgisi belirlenen süre boyunca otomatik SMS'lerle bildirilir''

Hemen celallenmeyelim okuyalım siz onay vermediğiniz sürece takip edemezler sizi :)

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/Sayfalar/Turkcell-YoldaTakip.aspx

darkmoon
26-11-2012, 13:12
ona gerek yok zaten akıllı teller sağolsın forsquare facebook check in falan artık teller otomatik check in yapıyor adım başı.. :)

d3n1s
26-11-2012, 13:14
''Yakınlarınızı takip etmek için, YOLDA 53XXXXXXXX TAKIP SURESI yazıp 7777'ye SMS gönderdiğinizde; takip etmek istediğiniz kişiye onay SMS'i gider. Bu SMS "EVET" yazarak onaylandığında, takip edilecek kişinin yer bilgisi belirlenen süre boyunca otomatik SMS'lerle bildirilir''

Hemen celallenmeyelim okuyalım siz onay vermediğiniz sürece takip edemezler sizi :)

Turkcell YoldaTakip (http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/Sayfalar/Turkcell-YoldaTakip.aspx)

İçimi rahatlattın valla, teşekkür ederim :) Ciddi ciddi müşteri hizmetlerini arayıp saydıracaktım "bu ne" diye :)

Ama bu mantıkla da bu sistem işlemez ki, kim ister bilmem kaç saat takip edilmek, sürekli takip edene mesaj gitmesini?

XoR
26-11-2012, 13:20
ona gerek yok zaten akıllı teller sağolsın forsquare facebook check in falan artık teller otomatik check in yapıyor adım başı.. :)

En belası bu aslında :D

Latitude

https://latitude.google.com/latitude/b/0?hl=tr

d3n1s
26-11-2012, 13:22

Latitude

vay alüminyum, bu ne yahu! Apple'ın vardı böyle bi uygulaması, o uygulamanın yüklü olduğu iPhone kullanan arkadaşlarının yerini koordinatlarıyla gösteriyodu harita üstünde, bu da o tarz bişe anladığım kadarıyla?

Nightfish
26-11-2012, 13:24
Biz takip işi yaptığımızdan detaylı anlatayım ben olayı. Öncelikle siz mesajı gönderdiğinizde karşı tarafa da mesaj gidiyor şu numara yerinizi bilmek istiyor diye, karşı taraf onay vermezse anca boş ekranı izlersiniz.

Bunun dışında eğer telefonunuzda GPS özelliği yoksa Turkcell konum bilgisini en yakın 3 baz istasyonunun ortası olarak gösteriyor yani pek doğru bir konum vermiyor.

darkmoon
26-11-2012, 13:28

Latitude

Allahdan benim tel gerzekalı :D

XoR
26-11-2012, 13:28
vay alüminyum, bu ne yahu! Apple'ın vardı böyle bi uygulaması, o uygulamanın yüklü olduğu iPhone kullanan arkadaşlarının yerini koordinatlarıyla gösteriyodu harita üstünde, bu da o tarz bişe anladığım kadarıyla?

Bunda mobil olmana da gerek yok :) oturum açtığında anda zımbalıyo :D

Biz takip işi yaptığımızdan detaylı anlatayım ben olayı. Öncelikle siz mesajı gönderdiğinizde karşı tarafa da mesaj gidiyor şu numara yerinizi bilmek istiyor diye, karşı taraf onay vermezse anca boş ekranı izlersiniz.

Bunun dışında eğer telefonunuzda GPS özelliği yoksa Turkcell konum bilgisini en yakın 3 baz istasyonunun ortası olarak gösteriyor yani pek doğru bir konum vermiyor.

Bi nevi yerinin bilinmesini istemeyen kişiye baskı oluşuyor bu durumda :) karısı derki adama neden yerini bildirmedin boş ekran geldi mesela :) al sana kavga sebebi :D

d3n1s
26-11-2012, 13:29

bu forumu seviyorum :) anında reaksiyon, güzel cevaplar. İlanı gördüm, celallendim hemen, zira hoşuma giden bir durum değil izlenmek, bilmek isteyen açar sorar arkadaşım, neyse, detayları öğrendim rahatladım. Teşekkür ederim herkese verdikleri bilgiler için :icon_tup:

Nightfish
26-11-2012, 13:29
Abi bu olay bu kadar büyütülecek bişi değil bence. Whatsapp kullanmayan kalmadı sanırsam. Ya da Blackberry messenger. İkisinde de konum gönder diye seçenek var mesela.

XoR
26-11-2012, 13:31
Abi bu olay bu kadar büyütülecek bişi değil bence. Whatsapp kullanmayan kalmadı sanırsam. Ya da Blackberry messenger. İkisinde de konum gönder diye seçenek var mesela.

Var tabiki ama gelir gelirdir :) bunu da milyonlarca kişi 1 defada olsa kullanacak kazanan yine Turkcell olacak :)

Ahmet Saraçoğlu
26-11-2012, 13:32
Turkcell YoldaTakip (http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/Sayfalar/Turkcell-YoldaTakip.aspx)

Takip edilmek istenen kişinin cebine onay vermesi için mesaj gönderiyor... Özel hayata izinsiz müdahale yok ama yinede zor durumda bırakabilir insanı.

Nightfish
26-11-2012, 13:33
Tabi canım, maksat para gelsin :D Karşıdaki onaylamasa bile kol gibi fatura geçiyordur o talebi gönderince.

d3n1s
26-11-2012, 13:34
benim sıkıntım şu, foursquare kullanıyorum zaten, ama bunu gidip de facebook'a ya da twitter'a post etmiyorum, onun dışında da whatsapp'te konum bildir kapalı durumda. Bunların dışında beni adım adım takip etmesini de istemem anamın babamın manitamın vs. Merak ediyosa açsın sorsun nerdesin diye, haksız mıyım?

TünayK
26-11-2012, 13:35
yuvalar dağılır:)

d3n1s
26-11-2012, 13:37

hakikaten ya, bi de işin bu boyutu var, hatun seni takip etmek istedi, sen de onay vermedin, hadi bakalım :)

burkaykalyon
26-11-2012, 13:39

fotoğraflı EDS cezasında yanında bilmediği bir kadın var diye evi terk edip boşanma davası açan ama sonradan vazgeçen kadın tanıyorum ben :D

Bu Turkcell'le kimbilir neler olur neler...

Eyüp
26-11-2012, 13:54
Böyle bir uygulama ancak tanıtımda kalır diye düşünüyorum..

Bu uygulamayı Turkcell'de çalışanlar dahi istemez :D

baymustang
26-11-2012, 14:07
hazır konu açılmış,

benim kuryelerimi takip etmem gerekiyor google latitude girdim anlayamadım.

turkcelli az çok biliyorum

takip sistemleri için sorguladığımda ise 30 lirada aşağıya yok

varmı bana bilgi verebilecek

baymustang
28-11-2012, 08:39
bana takipler ile igili detaylı bilgi kim verebilir?

Diyadin
28-11-2012, 08:43
Sevgiliye bahaneler ;

Aşkım telefon kuzenimde kalmış :D

Nightfish
28-11-2012, 08:43
Ben yardımcı olabilirim, Arvento'da çalışıyorum :)

Nightfish
28-11-2012, 08:44
bana takipler ile igili detaylı bilgi kim verebilir?

PM kutusu dolu olduğundan mesaj atamıyorum.

baymustang
28-11-2012, 08:46
PM kutusu dolu olduğundan mesaj atamıyorum.

kusura bakma kardeşim farkında değildim

metin
28-11-2012, 08:51
çocuğunu takip etmek isteyen aileler için yararlı uygulama
sadık olmayan eş ler için tehlikeli

baymustang
28-11-2012, 08:56
çocuğunu takip etmek isteyen aileler için yararlı uygulama
sadık olmayan eş ler için tehlikeli

eşini izlmek içim eve gizli kamera taktıranlar biliyorum

KGüneyli
28-11-2012, 08:56
İptal etmek için

​​Eğer takip ediyorsanız; IPTAL YOLDA 53XXXXXXXX yazıp 7777’ye göndererek takip ettiğiniz numarayı takip etmeyi iptal edebilirsiniz.
Eğer birden fazla hat takip ediyorsanız ve tüm takiplerinizi sonlandırmak istiyorsanız, bu durumda da IPTAL YOLDA TUMU yazıp 7777’ye göndererek iptali gerçekleştirebilirsiniz.
Eğer takip ediliyorsanız ve takip edilme işlemini siz başlattıysanız; sizi takip eden tek bir numaranın artık takip etmemesi için IPTAL YOLDAYIM 53XXXXXXXX yazıp 7777’ye gönderebilirsiniz.
Birden fazla hat tarafından takip ediliyor ve tüm takipleri iptal etmek istiyorsanız da; IPTAL YOLDAYIM TUMU yazıp 7777’ye iletebilirsiniz.