PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault Clio Ph2 1.4 Otm. Nasıldır?

ACTPK
27-11-2012, 22:36
Merhabalar

Bayan için otomatik araç arıyoruz ilk aracı olacak. Clio Phase 2 ( avatarımda bulunan fotoğrafın yol versiyonu) privilage otomatik çıktı bugün karşıma. dijital klima sunroof 4 airbag falan var. Nasıl bilirsiniz nelere dikkat etmek gerekir şanzımanı sorun çıkartırmı piyasası nedir? Yakıtı ne kadardır bakımları ne tutar? Genelde ilanlardaki araçlar hep 100bin km ve üstü. Dynamic modellerine de baktım Fiyatları birbirine yakın 2005 model dynamic'mi alınır 2002 model privilage'mı? Yerine o fiyatlarda başka bir araç tercih edilebilirmi?

Örnek ilan, aklımdakilerden biri:
Renault Clio 1.4 Privilege 2002 Model 16.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 57834882 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-bayandan-bayanlara-ozel-bir-arac-yeni-kullanmayi-ogrenenlere-57834882/detay)

Teşekkür ederim şimdiden...

Nightfish
28-11-2012, 06:32
Bizde vardı ve inanılmaz memnunduk. Şanzımanda sıkıntı yaşamazsınız ancak incik boncuk elektronik aksamı hassastır ve bu yedek parçaları inanılmaz pahalıdır.

Renault'un üretim kalitesi en yüksek araçlarındandır kesinlikle. Safari yapılmadıysa eğer öyle plastik gıcırdaması falan minimum düzeydedir.

Şahsen ben Dynamic tercih ederdim. Sunroof ve dijital klima yok onlarda onun dışında bununla aşağı yukarı aynılar.

Düzeltme: Yakıtı üzer :D

cenk
28-11-2012, 08:11
kız kardeşimde, aynı kasanın dijital klima ve sunroof suzu var. 01 model.
uzun süredir kullanıyor, bende arada kullanıyorum 135bin kmde.

bizim arabanın ön takımı çok çabuk bozuluyor, bu ya kronik bi sorun yada kardeşim çukurlara lambur lumbur giriyor, oda maliyetli birşey değil.

parçaları ucuz, servis ağından pahsetmeme gerek yok heryerde var. ve her parçasını buluyorsun, yakıt konusuna gelince bizim araba lpg li 20 kuruş civarında yakıyor.

Alırken otomatik şanzuman olduğu için şanzumana iyice baktır, pahı bir parçası varsa bence oda şanzunıdır.

sizdede bayan kullanacakmış aracı, bayanlar için idal, tavsiye ederim.

ACTPK
28-11-2012, 10:15
Renault Clio 1.4 Dynamique 2005 Model 19.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 105938815 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-tam-otomatik-vites-2005-clio-dinamik-50-binde-1.4.16-valf-105938815/detay)

Şu araç nasıldır fiyatta indirim yaparmış. 17.500 gibi düşünüyorum maksimum, bu fiyata alsam uygun olurmu. Km orjinal gibi sag sol iki yandan sürtmeden boyası varmış aracın. Tramerde sorgulattım 2011de 39binde girmiş muayeneye. ondan oncede 2009da 25binde. adamın dediğiyle orantılı çıkıyor hasarlarda. telefona çıkan adamın kuzeni kullanıyormuş aracı. 20.800den verdik ilanı, bu fiyatı vermişlerdi vermedik diyor. Şimdi acil paraya ihtiyacı var ondan fiyatı düşer dedi. Büyük bi ihtimal fiyatta anlaşabiliceğimiz kanısına varırsam maslak sanayide baktırtıcam bugün kendi ustama

Edit: şimdi plakayı sorgulattım e-devletten 20.11.2012de el değiştirmiş araç satan kişi galerici sanırım

Nightfish
28-11-2012, 10:20
Bu fiyat tam biniciye gidecek fiyat. Hani biraz daha indirirse süper ama bu fiyat da gayet güzel. Araç da gayet diri duruyor.

cenk
28-11-2012, 10:52
km çok iyi, fiyatda iyi aslında ama tabi daha da indirim yaparsa güzel olur.