PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni tip aem wideband hakkında?

ygtrn
02-12-2012, 00:19
arkadaşlar internetten incelediğim kadarıyla bu gösterge hem wideband hemde boost saati görevi görüyor, ancak fotolarını incelediğimde üzerinde herhangibir düğme vs göremedim, yani diyelim afr'yi okuyoruz canım istedi bide boost göreyim dediğimiz zaman hokus pokukuz yapmıyoruz herhalde boost ekranını görmemiz için laptop falanmı bağlamız gerekiyor cihaza?

birde bilen arkadaşlar varsa bu yeni wideband ın innovate'e göre olan avantajını dezavantajını falan yazabilirlermi? ne gibi extra özeilikleri vardır acaba?

teşekkürler...

stlegal
02-12-2012, 08:09
göstergenin ortasında oled ekran ve dışındada led ekran var istediğini laptop bağlayıp atayabiliyorsun ikiisde boost veya biri boost diğeri wideband gibi.ama ledli kısma ayırdığın değer gece görmek imkansız gibi gereksiz bir ürün..

Görkem.Y
02-12-2012, 09:02
göstergenin ortasında oled ekran ve dışındada led ekran var istediğini laptop bağlayıp atayabiliyorsun ikiisde boost veya biri boost diğeri wideband gibi.ama ledli kısma ayırdığın değer gece görmek imkansız gibi gereksiz bir ürün..

Nasil yani abi ledlerin biri afr digeri boost mu ?

stlegal
02-12-2012, 09:35
Nasil yani abi ledlerin biri afr digeri boost mu ?

ortada bir tanede ekran var ister ona boost ister afr ata..dıştakinide ister boost ister afr ata..
aşağıdaki resimde ortada oled ekrand afr dış taraftaki ledlere boost atanmış..
http://www.aemelectronics.com/files/pr/041112_Wideband_Failsafe/30-4900_med.jpg

KA®ANLIK
02-12-2012, 09:41
MTX Dual Gauge lere alternatif çıkarmışlar ama gerçekten kötü olmuş bence.

Innovate de mantık şu şekilde oluyor;
dijital ekranda zaten direkt değeri görüyorsunuz,

diğer ledlerde renklere göre takip ediyorsunuz... ( Innovate de böyle çalışıyor dual gauge ler)
atıyorum, boost ise ledlerdeki, 5 psi a kadar kırmızı, 5-10 psi arası turuncu- 11 ve sonrası yeşil olarak ayarlıyorsunuz...

3 aşağı 5 yukarı ne olduğunu görüyorsunuz.

Ama BOOST da bence çok mantıksız...

Innovate de yağ sıcaklığı var Dual Gauge in ledlerinde hadi o biraz daha mantıklı, 80 dereceye kadar yeşil, 80-110 arası turuncu 110 dereceden sonrası kırmızı gibi ayarlaraınız, sıkıntılı noktayı takip edebilmeniz için...

yüksek ihtimal bunda da mantık aynıdır...

Görkem.Y
02-12-2012, 09:55
ortada bir tanede ekran var ister ona boost ister afr ata..dıştakinide ister boost ister afr ata..
aşağıdaki resimde ortada oled ekrand afr dış taraftaki ledlere boost atanmış..
http://www.aemelectronics.com/files/pr/041112_Wideband_Failsafe/30-4900_med.jpg

Anladim abi tesekkurler ekrana afr , led boost ya da tam tersi.

ygtrn
02-12-2012, 11:36
yani insan en azından truboost takine benzer küçük bi düğme koyarda üstüne bastığımız zaman değer değişse, bu işlemi laptopla yapmak çok kötü olmuş....

ygtrn
02-12-2012, 11:37
peki hassasiyet olarak innovate ,le kapışırmı? innovate gibi kalibrasyon ayarı vs varmıdır?

Görkem.Y
02-12-2012, 11:52
peki hassasiyet olarak innovate ,le kapışırmı? innovate gibi kalibrasyon ayarı vs varmıdır?

Abi hic zannetmiyorum innovate kadar hassas olcagini

ygtrn
02-12-2012, 11:56
tamamdır lüzumsuz bişey aynen :)

stlegal
02-12-2012, 13:36

innovatin eline su dökemez .tamamen gereksiz bir ürün..

silent furious
02-12-2012, 18:28
ben eski tip dijital aem wideband almayı düşünüyordum innovate aem den daha mı iyidir

Osman Bahadır
02-12-2012, 18:33
Turbo motordaki hayati iki parametreyi tek göstergede kombine edelim demişler ama ortaya güzel bir kombinasyon çıkaramamışlar. Daha da geliştirilebilir.

Bence boost da, afr de olmalı. Ama boost belirlenecek bir seviyenin üstündeyken, afr de belirlenecek bir seviyenin üstüne çıkarsa uyarı vermeli. Hatta AFR'yi sürekli takip etmek istemeyebilirsin, bir kere ayar yapar bitirirsin. Sonrasında boost'a geçmeli, sadece AFR fakire çekince uyarmalı sadece.

Cem.B
02-12-2012, 18:36
ben eski tip dijital aem wideband almayı düşünüyordum innovate aem den daha mı iyidir

bakınız post 11

Görkem.Y
02-12-2012, 19:55
Turbo motordaki hayati iki parametreyi tek göstergede kombine edelim demişler ama ortaya güzel bir kombinasyon çıkaramamışlar. Daha da geliştirilebilir.

Bence boost da, afr de olmalı. Ama boost belirlenecek bir seviyenin üstündeyken, afr de belirlenecek bir seviyenin üstüne çıkarsa uyarı vermeli. Hatta AFR'yi sürekli takip etmek istemeyebilirsin, bir kere ayar yapar bitirirsin. Sonrasında boost'a geçmeli, sadece AFR fakire çekince uyarmalı sadece.

Osman abi dedigin gibi AFR surekli takip etmek biraz zor anlik tepkileri takip etmek vs.uyari gibi birsey cidden cok iyi olur.

silent furious
02-12-2012, 22:31
bakınız post 11

onu okudum konuda yeni tip aem le kıyaslanmış ben eski tip aem le innovatin arasındaki farkı soruyorum

Osman Bahadır
02-12-2012, 22:34
onu okudum konuda yeni tip aem le kıyaslanmış ben eski tip aem le innovatin arasındaki farkı soruyorum

Eski, yeni farkı yok algoritmada. AEM'in AFR algoritması aynı. Sadece cihaz yeni, boost da eklenmiş o kadar.

Innovate daha hızlı, doğru ve kalibre edilebilir bir wideband.

AEM de kötü değil. Sadece mükemmel değil o kadar. Kalibrasyon sevmeyenler tercih edebilir.

silent furious
02-12-2012, 22:35
Eski, yeni farkı yok algoritmada. AEM'in AFR algoritması aynı. Sadece cihaz yeni, boost da eklenmiş o kadar.

Innovate daha hızlı, doğru ve kalibre edilebilir bir wideband.

teşekkür ederim

Murat
02-12-2012, 22:48
aem önce wideband da linear çıkış verebilmeyi becersin. sonra bakarız ;)

onca yıl geçmiş olmasına rağmen lc-1 tek geçerim.

ygtrn
03-12-2012, 00:09
aem önce wideband da linear çıkış verebilmeyi becersin. sonra bakarız ;)

onca yıl geçmiş olmasına rağmen lc-1 tek geçerim.

linear çıkıştan kastın eğer 0-5 volt aralığınsa olan narrowband simülasyon çıkışı ise o özeelik zaten var :) hatta yaklaşık 1 yıldır aracımın orjinal ecusuna oksijen sensörü olarak wideband'ı okutuyorum ve hiç sorun yok cillop gibi :)

ayrıca com port bağlantısıyla laptoptan log da alabiliryorsun :)

Murat
03-12-2012, 09:05
linear çıkıştan kastın eğer 0-5 volt aralığınsa olan narrowband simülasyon çıkışı ise o özeelik zaten var :) hatta yaklaşık 1 yıldır aracımın orjinal ecusuna oksijen sensörü olarak wideband'ı okutuyorum ve hiç sorun yok cillop gibi :)

ayrıca com port bağlantısıyla laptoptan log da alabiliryorsun :)

linear çıkış demek 0-5V arasında kademeli olarak voltaj üretebilme yeteneği. bahsettiğin narrow çıkış verisi üretmek sıkıntı değil.

bahsettiğim şey her bir 0.1 adım afr için 0-5V çıkışı tam kademeli olarak bölüp sağlayabilmek.