PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Engelli aracı aranıyor!!

rekord2000
03-12-2012, 11:45
Arkadaşlar herkese iyi günler, Adapazarı Karasuda ikamet eden bir tanıdığım sakat aracı olan 76 model 1.6 otomatik aparatlı Ford taunus sakat aracının masraflarından bunaldığı ve maddi durumunun artık arabayı yürütmeye el vermediği için satıp daha yeni daha arızasız bir araç almaya niyetlendi! Bütçesi 11 12k Tl kadar. Şimdi sizden istediğim etrafınızda eğer bu bütçeye uyan heyet raporu falan gerektirmeyecek otomatik vitesli sakat aracı yada sakat aracına çevirmeye müsait araç varsa buradan bilgilendirmek yada link vasıtası ile araç göstermek. Biz bir tane bulduk fakat bunda da heyet raporu filan gerekiyor yani durum kesin değil, yardımcı olursanız Dünya Engelliler Gününde, bir engelliye daha ayaklarını vermiş oluruz, şimdiden herkese teşekkür ederim!

bulduğumuz araç şu fakat y. dışı girişli olduğundan heyet raporu gerekiyor Ankara da oda zor iş:(

Sahibinden Satılık "Opel Vectra 1.6 GL" - 12.000 TL - 41100 izmit Kocaeli - Araba.Com (http://www.araba.com/76160956/Opel-Vectra-16-GL#xxlresim)

yusufbatırel
03-12-2012, 12:37
kullandıgı arac aparatlı dıyosun h sınıfı ehlıyetle kullanıyormuydu bu tanusu?baska araba alırken heyet raporuna gerek yokkı oda nerde cıktı

rekord2000
03-12-2012, 13:23
Yabancıdan yabancıya diye satılan araçlar varya, ilandakide onlardan heyete girmesi gerekiyor ne yazıkki

Edit: hariçinde zaten uygun fiyata otomatik bişey alırsa heyet gerekmiyor

rekord2000
03-12-2012, 16:46
Yokmu aranizda 1.6 otomatik 11 12 bin Tl civarlarinda arabasini satan yada temiz satilik araci olan veya tanidigi olan?

TünayK
03-12-2012, 16:50
sakat aracı nedir? engelli demek bu kadar mı zor...

lucky Jackal
03-12-2012, 16:52
sakat aracı nedir? engelli demek bu kadar mı zor...tam ben yazacaktım,helal olsun. Engelli bir akrabam bu laf yüzünden 1 sene terapiye gitti neredeyse.yapmayın şunu ya sakat demeyin insanlara

TünayK
03-12-2012, 16:56
tam ben yazacaktım,helal olsun. Engelli bir akrabam bu laf yüzünden 1 sene terapiye gitti neredeyse.yapmayın şunu ya sakat demeyin insanlara

ben özürlü lafına da ayar oluyorum mesela...neye özür kime özür...engel ya engel işte kişiyi engelleyen bir şeyler var işte sadece engel...

SOMEONESPECIAL
03-12-2012, 16:57
sakat aracı nedir? engelli demek bu kadar mı zor...

Kafadan sakat gibi moruk:(

rodya
03-12-2012, 16:59
Tam da gününde açmış konuyu :)

cihan
03-12-2012, 16:59
şu başlığı "engelli" olarak değiştirin ayıptır, aramızda engelli arkadaşlar olabilir, saygısızlık yapmayalım.

yusufbatırel
03-12-2012, 17:00
ya 2 el 11 12 bın arası bır araba almak ıcın engellı arabası olmasına gerek yokkı otomatık bak ılanlardan hangısı butcene uygunsa alırsın verırsın takarsın tertıbatı alırsın faturasını ısletırsın ruhsatına devam edersın ayrıca sakat lafına uyuz oldum

SOMEONESPECIAL
03-12-2012, 17:02
ya 2 el 11 12 bın arası bır araba almak ıcın engellı arabası olmasına gerek yokkı otomatık bak ılanlardan hangısı butcene uygunsa alırsın verırsın takarsın tertıbatı alırsın faturasını ısletırsın ruhsatına devam edersın ayrıca sakat lafına uyuz oldum

Takılma Reis... Biz birbirimizi tanıyoruz ;)

yusufbatırel
03-12-2012, 17:02
TÜRKİYEDEKİ İLK SAHİBİNDEN 3.16 İ Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 105962866 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-engelli-plakali-araclar-otomobil-turkiyedeki-ilk-sahibinden-3.16-i-105962866/detay)
ENGELLİYE OPEL ASTRA 1.6 ÇOOOK TEMİZ LPG Lİ OTOMATİK Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 104649521 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-engelli-plakali-araclar-otomobil-engelliye-opel-astra-1.6-coook-temiz-lpg-li-otomatik-104649521/detay)

rekord2000
03-12-2012, 21:34
Su yaptiginiza bakin, uzuuun uzun maddi durumu iyi olmayan bir engelliye arac bulalim uzman gozlerimizle sorunsuz uygun fiyatli bi arac bulalim, aparat tesisati sorun diil elde var tertibat takma isi sorun diil bulun secenekler artsin diye bisey istedim, 1 kisi 2 link atmis saolsun hakaten onu tebrik ediyorum geri kalaninizida bisey demiyorum sinirden elim ayagim titriyor suanda takildiginiz mevzuya bak! Derdinizi soylediniz madem altinada 2 3 tane guvendiginiz arabayi bulup koyaydiniz! Saolsun biri yaptigim hatayi duzeltmis olay bukadar kolay, bos bos laf etmekte kolay, ise yarar bi is yapmak zor sanirim, YARDIM ISTEDIGIM ICIN OZUR DILERIM SAOLUN BEN KENDI BASIMA ARACI BULURUM! Linkeri atan arkadasa teekkurler secenekler arasina koyuyorum.

Emir_b16a
03-12-2012, 21:48
sahibindende aradığınız kritere uygun engelli plakalı ztn 2 adet ilan var 1 adette clio ilanı var oda bu

Renault Clio 1.4 RT 1996 Model 7.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 106621945 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-96-model-125000-de-lpg-li-engelli-araci-106621945/detay)

araç sanırım illaki engelli plakalı olmak zorunda ve herkezin çevresinde engelli araç kullanan şahıslar yok çoğu kişide engelli otomobilleriyle ilgili bilgiye sahip değil elinizi ayağınızı titreticek bir durum yok ortada

eğer açtığın konuda yeterli bilgi olsa yardımcı olucaklardır emin ol (engelli plakası şart yada değil diye)

rekord2000
03-12-2012, 22:48
Onemli diil ben hallederim, ama bilgi olsun, yurt disindan gelip yabanciya ve engelliye satilan otomatik veya aparatli aparatsiz araclari engellilerin satin almasi icin Ankarada heyete girmesi gerekiyor, o yuzden normal plakali direk otomatik vitesli arac alinip engellinin engeline gore aparatlandirilip rahatca engelli aracina cevirilebiliyor, aparat elimizde mevcut o yuzden normal otomatik vitesli sanayiden uzak tutcak arac tavsiyesi almak istedim! El ayak titremeside milletin elestirmekten baska bisey yapmamasi! Madem elestirdin altinada bi ilan veyya ne biliyim "o fiyatlara su bu araclar bulunur masrafsiz sorunsuz binilir" diyerek bi akil ver sinirlendigim konu sadece bu. Yardim diil elestiri!

erhann
04-12-2012, 09:12
Onemli diil ben hallederim, ama bilgi olsun, yurt disindan gelip yabanciya ve engelliye satilan otomatik veya aparatli aparatsiz araclari engellilerin satin almasi icin Ankarada heyete girmesi gerekiyor, o yuzden normal plakali direk otomatik vitesli arac alinip engellinin engeline gore aparatlandirilip rahatca engelli aracina cevirilebiliyor, aparat elimizde mevcut o yuzden normal otomatik vitesli sanayiden uzak tutcak arac tavsiyesi almak istedim! El ayak titremeside milletin elestirmekten baska bisey yapmamasi! Madem elestirdin altinada bi ilan veyya ne biliyim "o fiyatlara su bu araclar bulunur masrafsiz sorunsuz binilir" diyerek bi akil ver sinirlendigim konu sadece bu. Yardim diil elestiri!

bu yorumalar yerine ozur dileyip konuyu duzeltebilirdiniz ama tam tersi hakliymis gibi konusyor ve kiziyorsunuz yardimlarinizdan dolayi tebrik ederim o fiyatlara alinabilecek araclara bakarak olurum a t civc ex vs alabilir arti 2500tl masraf gidiyrmus aklinizda olsun aparatiniz varsa bu fiyat dahada duser arac bakip tekrar yazacagim 6bin civari bise isterse sedan ef var bizde verelim ;)