PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suni trafik

imprezaWRC
05-12-2012, 09:39
FSM ve FSM'ye bağlantı yolları üzerinde arıza şeridinde saatlerce vardiyalı şekilde bekleyen Trafik Polis'leri nedeniyle inanılmaz suni bir trafik oluşuyor. Trafik Polisi'ni gören frene basıyor, sanki adamlar gözleriyle hız okuyor, ya da az önce atılan makası beyinden okuyabiliyor. Sırf şu suni trafik yüzünden normalde 10dk'de gidebildiğim yolu bugün 45dk'da gidebildim.
Bu yöntemle belki cezaları yapıştırıp duruyorlar, arıza şeridini gereksiz kullananları ödüllendiriyorlar ama bu nedir ya, kaç aydır frene basmadan Ümraniye-Kadıköy istikametini geçemiyorum, yeni yapılan Mimar Sinan Camii'sinin civarında trafik resmen duvar gibi oluyor. Trafik Polis'lerinin olduğu noktayı geçer geçmezde trafik bir anda açılıyor.
Yeni yılda umarım Trafik teşkilatı bu huyundan vaz geçer, daha akıllıca bir çözüm bulur diyeceğim ama daha ticari araçların kış lastiği denetimlerini yaparlar, yola kaplan gibi atlayıp sanki terörist yakalımış gibi davranıp kış lastiği takmayanlara yapıştırırlar cezaları.
Özetle şunu gözlemledim, Trafik Polis'i neredeyse bilin ki orada trafik vardır.

muratburunce
05-12-2012, 09:44
trafik görünce ani frene basarlar
mobese görünce birden zınk diye 50'ye düşerler
birde anlamadığım şerit değiştirirken frene basılır...

ENGean
05-12-2012, 09:48
abi kesınlıkle katılıyorum ben öncden FSM yolunu cok kullanıyordum, dedıgın gıbı polısın oldugu yerde anlamsız bı trafık kılıtlenmesı oluyor.

RottingChrist
05-12-2012, 09:53
4 senedir alibeyköy den akşam hisarüstüne gidiyorum. her akşam fsm köprü trafiğini çekiyordum 6 da çıksam 7:30 gibi evde oluyordum. fsm köprü tadilatı bittiğinden beri hasdal dan etiler çıkışına kadar en az 7 ekip sürekli her akşam bekliyor. ve bu yüzden ben artık evime 30 dk. da gidebiliyorum. eskiden emniyete dalan dalana. şu an yok öyle bir durum gayet memnunum. en sağ şeride geçiyorum cuma günleri hariç 30 dk. yı geçmez.

aslan
05-12-2012, 09:53
Ya daha önceden yaşanmış bir kazanın emniyet şeridine çekilmiş olmasına ragmen trafiğin kilit olmasına ne demeli?
Karşı istikamet bile diğer taraftaki kazayı görmek için yavaşlıyor arkadaş anlamadım gitti ne meraklı bir milletiz yahu

Yiğit G.
05-12-2012, 10:00
Yazın heryer bomboşken 3 ay boşlukta yapılmayan işler kışın yagmur çamurda yapılıyor.Komplo teorisi olabilir belki ama bunlar hep bilinçli yapılıyor gibi geliyor bana.İnsanların kafasını meşgul etmek , beyinlerini yormak için... Keza tv dizileride öyle... Şu 10 senede çıkan abidik gubidik dizilerin haddi hesabı yok..

kadirsa
05-12-2012, 10:06
trafik görünce ani frene basarlar
mobese görünce birden zınk diye 50'ye düşerler
birde anlamadığım şerit değiştirirken frene basılır...

:Deli: ^++&^&^'+&'^&'^&####$#£$>£$>£4 anladınız siz

TarikS
05-12-2012, 15:02
Abi ama dedigin gibi o Mimar Sinan Camii'nin orasi gibi olan baglanti noktalari hep tikanmiyor muydu? Kavacik'ta da Umraniye'de de ayni sey yasaniyor cok uzun zamandir

Hatta o polislerden dolayi emniyet seritlerinden yapilan kaynaklar engellendigi icin anlik tikanmalar daha kisa suruyor bence, faydali bir is.

Umraniye Kavsakta elinde fotograf makinesiyle kaynaklayanlari fotograflayan bir memur gorup alkislamisligim vardir :D Ben onlardan kaynakli suni trafik olustugunu dusunmuyorum, hep vardi zaten o baglanti noktalarindaki trafik

Göki,ZD
05-12-2012, 15:12
Abi ama dedigin gibi o Mimar Sinan Camii'nin orasi gibi olan baglanti noktalari hep tikanmiyor muydu? Kavacik'ta da Umraniye'de de ayni sey yasaniyor cok uzun zamandir

Hatta o polislerden dolayi emniyet seritlerinden yapilan kaynaklar engellendigi icin anlik tikanmalar daha kisa suruyor bence, faydali bir is.

Daha onceden yoktu bole bisey, onceden otobandan gelen trafik cakmak koprusune biraz gelirdi ama sol 2 serit akardi, simdi atasehir sapaginda kitleniyo polisi gectinmi Ataturk caddesine tapagaz devam

Ranthor
05-12-2012, 15:15
emniyete girene 1000 TL yazsınlar,
sahte siren takanı da öpsünler

imprezaWRC
05-12-2012, 16:35

Umraniye Kavsakta elinde fotograf makinesiyle kaynaklayanlari fotograflayan bir memur gorup alkislamisligim vardir :D Ben onlardan kaynakli suni trafik olustugunu dusunmuyorum, hep vardi zaten o baglanti noktalarindaki trafik

Önceden yoktu be Tarık, ben hafta içi hep o güzegahı kullanıp Kozyatağı'na gidiyorum, artık burama geldi diyebilirim.
Eskiden Ataşehir girişinde biraz tıkanıklık oluyordu o da en fazla 2 şeridi etkiliyordu şimdi Polisler yüzünden 4 şerit dur kalk gidiyoruz, Polis'i geçer geçmezde sanki araçlar yerin dibine girmişcesine trafik bir anda açılıyor.
Emniyet şeridine girmesinler diye 2 tane Polis dikiyorlar ama iyi güzelde bu çözüm nereye kadar gidecek. Hani EDS vardı, işe ayramıyor mu bu sistem?

Şimdi birde başımıza bus line çıkardılar zannedersin şehir içi Moskova gibi 4 şerit gidiş 4 şerit geliş var. Sahilde veya minibüs caddesinde zaten 2 şerit var bir tanesinide otobüse minibüse ayırdılar bu seferde insanları paranoyak yaptılar, serbest saat diliminde bile insanlar o ayrılmış şeridi korkarak kullanıyorlar.

Bu ben yaptım oldu zihniyeti hakiakten canımı sıkıyor, insan değişik birşey yapacağı zaman önce pilot bölge seçer, dener, bakar, olumlu mu, değil mi? Ne ara neyi denedin, kime neyi sordun da 100 metrede bir polis dikiyorsun, yolları belirli saatlere göre ayırıyorsun.

Bugün Karaköy'de işim vardı şansıma hırdavat..vs satılan ufak caddededen geçmek zorunda kaldım, az kaldı halk otobüsü şoförüne biber gazını boca edecektim, hoş tek olduğumdan muhtemelen sağ çıkartmazlardı ama gözümün kararmasına ramak kalmıştı. Herif kendine ayrılmış yolu bıraktı benim şeridime geçiyor, ama insanlık dışı bir yol alma modeli ile, haliyle bende çok düşük olan orta refüşe çıkıp yol vermedim geçtim önüne, çıldırdı garibim :D

individual
05-12-2012, 16:37
dediğiniz olay türktelekom arenanın orda da sabahları oluyor bir tane polis sağ şeritde bariyerin orda duruyor.o polisi gören fren yapıyor sanki kaza var gibi kilit oluyor.

imprezaWRC
05-12-2012, 16:37
+1, cezayı yüksek tutsunlar böylelikle bütün gün polislerde otoban kenarında dikilmez. Hayır adamlarada yazık, bütün gün egzoz gazına maruz kalıyorlar.

mmged_jan
05-12-2012, 16:42
emniyet şeridine girenler çakar siren takanlar far ayarı olmadan yola çıkanlar önce seni sollayıp sonra tekrar önüne kıranlar sol şeritten sağ serite dalan ticariler trafikten men edilsin hatta pavyona düşsün sıkıntı kalmaz

muratburunce
05-12-2012, 18:03
ambulansların peşindeki sinekleride temzilemek için bi çare bulsalar...
ambulans yardıryor yetişecem diye arkasındaki uyanıklarda onun açtıı yoldan gitmek için birbirini eziyor...
1-2 kere denk geldi az kalsın ambulansa çarpacaklardı...

imprezaWRC
05-12-2012, 18:51
dediğiniz olay türktelekom arenanın orda da sabahları oluyor bir tane polis sağ şeritde bariyerin orda duruyor.o polisi gören fren yapıyor sanki kaza var gibi kilit oluyor.

Paranoyak ettiler insanları, korku toplumu yarattılar gurur duysunlar bu tabloyla. Ayrıca, bariyer kenarında dikilen bazı polisler milleti iyice paranoyak etmek için ellerinde ceza koçanınıda sallıyor sürücülerin gözlerinin içine bakıyor, röntgen falan mı çekiyorlar öyle dik dik bakıp anlamıyorum.

imprezaWRC
05-12-2012, 18:54
ambulansların peşindeki sinekleride temzilemek için bi çare bulsalar...
ambulans yardıryor yetişecem diye arkasındaki uyanıklarda onun açtıı yoldan gitmek için birbirini eziyor...
1-2 kere denk geldi az kalsın ambulansa çarpacaklardı...

Onun için bana göre tek çözüm herkes bulunduğu şerit içinde çekilip yol verecek. Yani sol şeritteki sola, sağ şeritteki sağa açılacak, ortası boş kalacak ambulans kesintisiz yapıştırıp gidecek, fermuar gibi olacağından eli mahkum kimse kimsenin önüne atlamaya kalkışamayacak veya ambulans peşine dalmaya kalkışamayacak.
Bir ara bu modeli denediler ama sonra ne olduysa vaz mı geçtiler nedir.

muratburunce
05-12-2012, 20:37
Onun için bana göre tek çözüm herkes bulunduğu şerit içinde çekilip yol verecek. Yani sol şeritteki sola, sağ şeritteki sağa açılacak, ortası boş kalacak ambulans kesintisiz yapıştırıp gidecek, fermuar gibi olacağından eli mahkum kimse kimsenin önüne atlamaya kalkışamayacak veya ambulans peşine dalmaya kalkışamayacak.
Bir ara bu modeli denediler ama sonra ne olduysa vaz mı geçtiler nedir.

o fermuar modeli yurtdışında tamamda bizim ülkede uygulamak zor biraz... en basitiden dolmuşcularımız taksiclerimiz otobüscülerimiz adamlar ambulansın önüne kırıp yol alan adamlar onlarda bu zihniyet warken zor biraz bazı şeylerin uygulanması...

burakcan
05-12-2012, 21:01
emniyet şeridine girenler çakar siren takanlar far ayarı olmadan yola çıkanlar önce seni sollayıp sonra tekrar önüne kıranlar sol şeritten sağ serite dalan ticariler trafikten men edilsin hatta pavyona düşsün sıkıntı kalmaz

ben kesinlikle katılıyorum

lethaldoze
06-12-2012, 01:42
şu so n haftada hiç trafik görmediğim yerlerde bile kilit trafik var sanki 1 hafta önce istanbul trafiğine yüzde elli fazla araç sokulmuş gibi. Varmı bi bildiği olan çok ilginç çünkü. Yıllardır kullanırım tamm her gecen gün artıyor ama öyle 1 haftada yüzde yüz trafik artarmı hmde sokak araları dahil bildiğin kilit.

redbaron
06-12-2012, 02:33
emniyet şeridindeki polisle radarın ne alakası varki ,adam gibi kullanan kimse fren yapmaz şahsen şehirler arası hariç hiç bir yolda polis gördüm diye fren yapmadım. Saçma sapan yerlere eds çizip otobüs yolu yapıyorlar ya onlar bi aktif olsun ondan sonra görün trafiği.ayrıca bugün fsm arenanın orda emniyet şeridinden 120 ve üstü hızla geçen serserileri ,çakma çakar takanları anında yakaladılar .Polisin nadir desteklediğim hareketlerinden biri.

imprezaWRC
06-12-2012, 08:36
emniyet şeridindeki polisle radarın ne alakası varki ,adam gibi kullanan kimse fren yapmaz şahsen şehirler arası hariç hiç bir yolda polis gördüm diye fren yapmadım. Saçma sapan yerlere eds çizip otobüs yolu yapıyorlar ya onlar bi aktif olsun ondan sonra görün trafiği.ayrıca bugün fsm arenanın orda emniyet şeridinden 120 ve üstü hızla geçen serserileri ,çakma çakar takanları anında yakaladılar .Polisin nadir desteklediğim hareketlerinden biri.

Polisi görünce frene basanlar yüzünden trafik oluyor, niye frene basıyorlar dersen önceki sayfada dediğim gibi milleti paranoyak ettiler kesin ondandır.
Bugünde bahsettiğim yerde bol bol fotoğraf çektim, ama telefonla çektiğimden akşam upload ederim. Ayrıca, trafik, polisler yüzünden kilit olduğundan ne gariptir, orada arıza şeridi ihlalini engellemek için duran polislere rağmen sırf trafik oldu diye arıza şeridinden gidenler var, demekki polislerin durduğu nokta ve görüş açısını herkes ezberlemiş, birde onlar yüzünden trafik oluyor diye uyanıklar beklemeyip arıza şeridinden polisin dibine kadar gidiyor. Polisler ne mi yapıyor, eller cepte, bu soğukta ısınma hareketleri yapıyorlar.
Otobüsler için eds hikayesininde aktif olmadığını mı sanıyorsun?

Bu konuya fena taktım, yarında video çekerim, trafiğin polislerle alakalı olup olmadığını kendiniz de görürsünüz. Hatta o noktaya kadar arıza şeridinden yardıranlarıda videoya çekeceğim.

clioGT
06-12-2012, 08:40

630tl yapmışlar zaten emniyet şeridi ihlalini. iyi oldu iyi

VteC_MaNiaC
06-12-2012, 10:44
valla bencede polisler çok iyi oldu .. mal gibi gidip emniyetten gazlayanlar kalktı ortadan

imprezaWRC
06-12-2012, 10:48
valla bencede polisler çok iyi oldu .. mal gibi gidip emniyetten gazlayanlar kalktı ortadan

Eminmisin ? Yarın sabah video çekip durumu paylaşırım, adamların işe ayradıklarını söyleyemeyeceğim.

BAŞAR
06-12-2012, 11:00
Siz yine büyükşehirde yaşıyorsunuzda böyle durumlarla karşı karşıyasınız. Giresun'da akşam saat 5 ile 7 arası polis şehir merkezine girdiği zaman trafik kör düğüm oluyor.Zaten küçücük şehir merkezi var merkeze girip bir noktadan bir noktaya ilerleyemiyorsun.

darkmoon
06-12-2012, 11:06
emniyet şeridine girenleri Allaha havale ediyorum neticede yapdıkları günahında farkında değiller Allah diyorki bana her şeyle gel "Kul Hakkı" yiyerek gelme... o yolda trafikde bekleyenler aptalmı enayimi hepimiz bekliyoruz yeri geliyor saatlerce hiçmi kafamız çalışmıyor bizde deriz hadi şu emniyet şeridine geçelim basalım gidelim..

Ama şu çakma çakar kullananlara uyuzum ne yol veriyorum nede geçmesine izin veriyorum.. birde şu bazı araçlarda basından olmayan ama basın kartıyla gezen yada bazı kurumların bir şekilde gerçek yada sahte bilemiyorum artık kartlarını ellerine geçirmiş arabalarının ön camına koyan insanlar var polis gördümü bu kartı tırsar bize bir şey yapamaz diye düşünüyorlar herhalde..

ayku82
06-12-2012, 19:40
Cakar kullananda , emniyet seridine giren yukarda arkadasin yazdigi gibi herseyi gectim kul hakki yiyor. Herkes keriz, enayi cakarla kendine sahte polis susu verenler su kurnazi.

Ama bu serefsizlere emniyet seridide kesmiyor bazen. Cizgiyi ortaliyorum gelip emniyet seridinden gecemesin diye, adam yol kenarindaki toprak yola cikiyor, su kanalinin icinden gidiyor. O derece serefsiz insanlar mevcut.

650 degil , 1650 yapsinlar catir catirda yazsinlar ceza , bizim okuz halkimizi ceza vermeden kimse egitemez. Koyde traktor kullanan adam gelip burda taksicilik yaparsa , daha cok cahil cuhale trafigin altini ustune getirir.

imprezaWRC
07-12-2012, 10:09
Video işide tamam, upload işi kaldı.

Blackbird
07-12-2012, 10:22
Bjk nevzat demir tesislerinin o yolu kullanıyormusun ? o yolda eğim tam başladığı zaman ilerisindede bir kaç sapakta olunca çok salak bir trafik oluyor polis falanda yok uyuz oluyorum oraya.

yasin_oguz
07-12-2012, 10:28
emniyet şeridine girenleri Allaha havale ediyorum neticede yapdıkları günahında farkında değiller Allah diyorki bana her şeyle gel "Kul Hakkı" yiyerek gelme... o yolda trafikde bekleyenler aptalmı enayimi hepimiz bekliyoruz yeri geliyor saatlerce hiçmi kafamız çalışmıyor bizde deriz hadi şu emniyet şeridine geçelim basalım gidelim..

Ama şu çakma çakar kullananlara uyuzum ne yol veriyorum nede geçmesine izin veriyorum.. birde şu bazı araçlarda basından olmayan ama basın kartıyla gezen yada bazı kurumların bir şekilde gerçek yada sahte bilemiyorum artık kartlarını ellerine geçirmiş arabalarının ön camına koyan insanlar var polis gördümü bu kartı tırsar bize bir şey yapamaz diye düşünüyorlar herhalde..

sarı basın plakası sadece sarı basın kartıyla kullanılabilir aslında ama insanlar bunu bilmedikleri için sormuyorlar camda görünce sarı basın plakasını birşey demiyorlar oysa ki çoğu araçta amcasının dayısının kartı

imprezaWRC
07-12-2012, 10:30
Bjk nevzat demir tesislerinin o yolu kullanıyormusun ? o yolda eğim tam başladığı zaman ilerisindede bir kaç sapakta olunca çok salak bir trafik oluyor polis falanda yok uyuz oluyorum oraya.
Bu sabah o yolu kullanmadım ama genelde o yolu kullanıyorum. 3 şerit bir anda 2 şeride düşüyor, tepe üstünde birden bire trafik açılıyor, ne oluyor millet yerin dibine mi geçiyor anlamıyorum.
3 şeritten 2 şeride düşüyor diye bu kadar anlamsızca trafik olur mu allah aşkına ya, hergün aynı şeyi yaşamaktan valla kayışı koparacağım.