PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ogs-kgs to HGS

Maxi
05-12-2012, 19:54
arkadaşlar belki konuşuldu ama sormak istedim
bu hgs başlayacak ya

bende ogs var o ne olacak? nasıl değerlendirebilirim ? iade varmıdır ?
ogs gişeleride kalkacak sanırım?

birde sınıf 6 kgs kartım var, o ne olacak?
sınıf 6 motorsiklet yani

c20let
05-12-2012, 19:56
ogs kalkmıyor kgs hgs ye dönüşüyor diye biliyorum ama

RSBurak
05-12-2012, 19:57
benimde merak ettiğim şey hgs gişelerinde duranlar olacakmı ? geçen gün biri durdu dua ettim arkadan gelen çarpmasın diye

deniz
05-12-2012, 20:05
Aralik sonunan itibaren sadece OGS ve HGS olucak yani sadece KGS iptal olucak.aralik sonuna kadar kullandiniz kullandiniz yoksa cop. İcindeki hgs ye geciremiyorsunuz. Hgs alirkende 5 tl hgs ucreti ilk dolum icinde 30 tl aliyorlar yani toplam 35 tl.

deniz
05-12-2012, 20:06
Bu arada ayni ogs gibi ama yapistiriyosunuz .yarabanti kar.durmak yok 30 la geciyoesunuz ogsdeki gibi

fatiii
05-12-2012, 20:07
şimdi bu geçiş için kullandıgımız kartlar iptalmi?otoban girişinden alınabilen yada yükleme yapılabilinen?

deniz
05-12-2012, 20:08
Aralik sonuna kadar sonra iptal.

Bruglione
05-12-2012, 20:09
Evet o kartlar iptal
Ayrıca ogs iadesi var içindeki bakiyeyi geri alabiliyorsunuz ancak iade ettikten 1 ay sonra ( ziraat için gecerli bu dediğim)

KGS kalkıyor HGS ve OGS kalcak sadece.

Schumi
05-12-2012, 21:16
Peki OGS mi HGS'mi. Ne farkı var ikisi birden aynı anda satılacak galiba.

SekoLive
05-12-2012, 21:17
ogsnin cihazı pahalı schumi,

bide kredi kartına otomatik gelme olayı var

hgs de bitince msj geliyo gidip ptt yda ptt matiklerden den yatırıyorun 30 tl yi

ogs 60
hgs 5 tl

sinan-s
05-12-2012, 21:23
Hgs çok ıyı oldu yaaa.... :)

honour35
05-12-2012, 21:36
Aralik sonunan itibaren sadece OGS ve HGS olucak yani sadece KGS iptal olucak.aralik sonuna kadar kullandiniz kullandiniz yoksa cop. İcindeki hgs ye geciremiyorsunuz. Hgs alirkende 5 tl hgs ucreti ilk dolum icinde 30 tl aliyorlar yani toplam 35 tl.

kgs nin icinde kalan bakiyeyide hgs sistemine aktarabiliyormusuz postahaneye sordum.

deniz
05-12-2012, 21:42
Ulan serefsiz adam banada olmuyor dedi .... Bende arkadasa verdimki gecsin haytta bitiremezdim aralik sonuna :):):):)

tarantino
05-12-2012, 23:30
ben mevzuyu anlayamadım motosiklette hgs yi nereye yapıştırıcaz kaskın camınamı :D :D :D

mechanic
05-12-2012, 23:38
ne gerek vardı hala anlamış değilim. birileri gene zengin oldu

honour35
05-12-2012, 23:58
Ulan serefsiz adam banada olmuyor dedi .... Bende arkadasa verdimki gecsin haytta bitiremezdim aralik sonuna :):):):)

valahi ben ustune basa basa sordum ama yanlis bilgi vermis olmayalim mahcup olmayalim sonra size tekrar arastiricam:icon_tup:

TolgaEsentepe
06-12-2012, 00:01
yalnız, hgs güzel bir sistem. Sadece bir sticker yapıştırıyorsun cama devam. Ogs hiç almadım ancak hgs yi hemen satın aldım. Kullanışlı ve pratik.
Kgs kartımın içinde 10 20 tl gibi bir mebla vardır ama onu da karayollarına bağışlıyorum :o

cihan
06-12-2012, 00:01
valahi ben ustune basa basa sordum ama yanlis bilgi vermis olmayalim mahcup olmayalim sonra size tekrar arastiricam:icon_tup:

evet arkadaşlar, kgsden hgsye bakkiye aktarımı oluyor, eminim.

...hgs de bitince msj geliyo gidip ptt yda ptt matiklerden den yatırıyorun 30 tl yi...

bittikten sonra dolum yaparken en az 30 tl mi? ben sadece ilk alışta 30 tl sanıyordum.

sagi
06-12-2012, 01:01
Bugün ziraate gittim 25 tl param varmıs kgs de bi tarih verdi gelip ozaman alabilirsiniz dedi kartın içindeki paraları alabiliyorsunuz beyler aklınızda olsun

Sezgin
06-12-2012, 11:57
Benim asil merak ettigim olay su; HGS yi kredi kartina baglayabiliyor muyuz? Oradan otomatim odeme yapsin yoksa OGS almak durumuda kalacagim ?

SekoLive
06-12-2012, 12:00
sezgin belki pttde hesap açtırıp ptt kart alırsan bağlayabilirsin ama diğer şekilde olmuyor kredi kartı

zaten bitmeye yakın msj geliyor bitse bile 7 gün içinde para yatırdıgında sorun ortadan kalkıyor

Sezgin
06-12-2012, 12:26
sezgin belki pttde hesap açtırıp ptt kart alırsan bağlayabilirsin ama diğer şekilde olmuyor kredi kartı

zaten bitmeye yakın msj geliyor bitse bile 7 gün içinde para yatırdıgında sorun ortadan kalkıyor

ooo abi bana oyle sıkıntı ben ozaman napıym alıcam bı PTT kart ona baglayacagım. Ugrasamam ben sureklı gıt para yukle ile. Tek yolum otoban cunku hergun :)

PiscocuK
06-12-2012, 17:34
ogs den 100 km ile geçtiğimi biliyorum şirket aracı ile geçenlerde hgs den 50 ile geçtim okumadı...yerim öyle hızlı geçiş olayını ben..çok hızlı geçirdiler bana orada onu bilirim.ogs devam

SekoLive
06-12-2012, 18:54
ogs den 100 km ile geçtiğimi biliyorum şirket aracı ile geçenlerde hgs den 50 ile geçtim okumadı...yerim öyle hızlı geçiş olayını ben..çok hızlı geçirdiler bana orada onu bilirim.ogs devam

:)
bişi sorucam, okumadı diye sorun mu yaşadınız?

acayip bi değerlendirmeniz var.

ben alalı 2 ay oldu 2 ayda bir kere okumadı

sorunda olmadı her geçişden 1 saat sonra msj geldi xxx den yaptıgınız geçiş ücreti x tl diye.

siz okumadı diye cezamı yediniz?

onursumer
06-12-2012, 19:14
yıllardır ogs kullanıyorum bu 3. cihazım eğer bozulursa hgs ye geçicem bende :D

cihan
06-12-2012, 19:20
hgsde maalesef karta bağlama gibi bir durum yok. ancak, bu durumu farkeden bankalar geri planda duracaklarını pek sanmıyorum, ilerleyen günlerde mutlaka eklemeler olacaktır.

imprezaWRC
06-12-2012, 19:23
HGS bitince nereden dolum yapılıyor? PTT şubelerine mi gidiliyor, eğer öyle ise yerim ben öyle HGS'yi.
Anlaşılan banada OGS yolu gözüktü.

SekoLive
06-12-2012, 19:26
HGS bitince nereden dolum yapılıyor? PTT şubelerine mi gidiliyor, eğer öyle ise yerim ben öyle HGS'yi.
Anlaşılan banada OGS yolu gözüktü.

abi hgs bittiğinde ptt matiklerden yatabiliyor özellikle ptt şubesine gidip sıra beklemene gerek yok.

onursumer
06-12-2012, 19:29
hgs ye kredikartı talimatı verilemiyormu ?

edit uste yazmışlar gormemişim

valla ben ogs den devam ederim eğer oyle birşey çıkmazsa hgs ye hayatta gidip uğraşamam :)

SekoLive
06-12-2012, 19:33
hgs ye kredikartı talimatı verilemiyormu ?

edit uste yazmışlar gormemişim

valla ben ogs den devam ederim eğer oyle birşey çıkmazsa hgs ye hayatta gidip uğraşamam :)

zaten 60 tl sine acımayan yada ogsi olan geçmesin :)

Frid
06-12-2012, 19:43
peki 2. köprüde hgs ye girne kadar hala trafik oluyor kgs yüzünden komple hgs geçincede garip bir trafik olurmu acaba

ogs cihazını geri iade ettiğimizde 60 tl olan meblayı geri alabilecekmiyiz.

PiscocuK
06-12-2012, 19:51
:)
bişi sorucam, okumadı diye sorun mu yaşadınız?

acayip bi değerlendirmeniz var.

ben alalı 2 ay oldu 2 ayda bir kere okumadı

sorunda olmadı her geçişden 1 saat sonra msj geldi xxx den yaptıgınız geçiş ücreti x tl diye.

siz okumadı diye cezamı yediniz?

evet paralı yola girdim girerken okumamış çıkışta en uzak mesafeyi kesti.bu şekilde bir ceza oldu yani :)

SekoLive
06-12-2012, 19:53
evet paralı yola girdim girerken okumamış çıkışta en uzak mesafeyi kesti.bu şekilde bir ceza oldu yani :)

abi eğer aracına kayıtlı hgs varsa o dediğinin mümkünatı yok.

geçen izmite gittim

hgs bitmsti 140 küsür ceza kesti ikitane

bir kaç gün sonra hgs ye yükleme yaptım msjları geldi 2.40 diye.

siz hızlıda geçseniz yavaşda geçseniz hgs gişesinden yaptıgınız hiç bir geçişe ceza kesilmemesi gerekir. benim hiç okumuyor hgs bantını ama bugune kadar ceza gelmedi.

RSBurak
06-12-2012, 19:56
ben 60 la geçtim okudu camın üstünde film var hemen altına yapıştırdım.yalnız okuyup okumadığını çok geç görüyorsunuz :) ses çıkmaması kötü.

Görkem.Y
06-12-2012, 20:35
Arkadaslar hgs okumasada senin plakani verdigin arac sonucta , geciyorsun ve senin bakiyenden dusuyor ceza flnda gelmiyor.

gemsazr9
06-12-2012, 20:37
arkadaşlar hgs kart diye bir var o ne işe yarıyor.stiker değil kart bu.

SekoLive
06-12-2012, 20:47
arkadaşlar hgs kart diye bir var o ne işe yarıyor.stiker değil kart bu.

hgs gişesinde durup basıcak bi yer göremedm :) yanlıslıkla cıkardılar yada araba camına yapstırmak isteynlere alternatifmidir acaba.

bide o kartı bastıkdan sonra kgs ne diye kalkıyor

anlamadıgım bişeyde harbiden kart :)

Görkem.Y
06-12-2012, 21:03
Aynen kart olayini bende cozemedim.bilgisi olan var mi ?

Cliosportve
06-12-2012, 21:11
KGS Aralık sonu itibari ile kaldırılıyor
OGS - HGS koridorları kalıcak bunu zaten biliyoruz
Peki KGS kartlarımızdaki bir miktar paralar bulunuyor
Bunlar yancak mı ?
İlk sayfada ciddi bir şekilde havaya uçacağı yazılmış yoksa benmi yanlış anladım
Bu kadar körü körüne içeride kalan paralar bence hukuksal olarak hakkımızdır
Bunları geri alabilceğimiz hiç bir başvuru mercii veya kurum yok mudur bu süre zarfında ?

_Burak_
06-12-2012, 21:12
http://1.bp.blogspot.com/-3UwHIyE-3j8/ULqKYihmwiI/AAAAAAAAD8M/pku00rF0O6k/s640/o-saatte-tir-larin-koprude-ne-isi-var-2429768.Jpeg

önce şu 873829 şeride açılan ve 3 şeride toplanan gişeleri bi yoluna soksunlar
bunlar gelince bankolar kalkmayacakmıydı
neden hala aynı

Cliosportve
07-12-2012, 15:34
KGS Aralık sonu itibari ile kaldırılıyor
OGS - HGS koridorları kalıcak bunu zaten biliyoruz
Peki KGS kartlarımızdaki bir miktar paralar bulunuyor
Bunlar yancak mı ?
İlk sayfada ciddi bir şekilde havaya uçacağı yazılmış yoksa benmi yanlış anladım
Bu kadar körü körüne içeride kalan paralar bence hukuksal olarak hakkımızdır
Bunları geri alabilceğimiz hiç bir başvuru mercii veya kurum yok mudur bu süre zarfında ?

Bİlgisi olan var mı arkadaşlar ?

SekoLive
07-12-2012, 15:43
aktarılabiliyor 31 ocağa kadar halletmen gerekiyor.

SekoLive
17-12-2012, 16:51
HGS bankalardan da alnabilecek - Hrriyet EKONOM (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22178826.asp)

böyle bi durum var bilginize.

Köprü ve otoyol gişelerinden beklemeden geçmeyi sağlayan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kartları artık PTT'nin yanı sıra bankalardan da alınabilecek. PTT bugün Albaraka ile protokol imzalarken, yarın da İş Bankası ile imzalayacak. Önümüzdeki günlerde de Garanti Bankası HGS ürünlerinin satışına başlayacak.
17 Eylül'den itibaren kullanılmaya başlanan HGS, 1 Ocak 2013 tarihinden sonra Kartlı Geçiş Sistemi'nin (KGS) yerini alacak ve köprü ve otoyollardan geçişler sadece HGS veya OGS ile yapılabilecek.

Şimdiye kadar sadece PTT şubeleri üzerinden alınabilen HGS kartları önümüzdeki günlerden itibaren bankalardan da edinilebilecek. PTT yönetimi konu ile ilgili olarak bankalarla sözleşme imzalamaya başladı. İlk imza Albarakatürk ile atıldı. PTT yarın da İş Bankası ile sözleşme imzalayacak. Kıs bir süre içerisinde de Garanti Bankası HGS ürünlerinin satışına başlayacak.

Uygulamanın önümüzdeki dönemde diğer bankalara da yayılması bekleniyor.

KGS'DEN DAHA UCUZ

HGS'de cama içerden yapıştırılan etiket ve kart tipi olmak üzere iki tip etiket kullanılabiliyor. KGS'ye göre geçişlerin yüzde 20 indirimli olduğu HGS, KGS'den farklı olarak gişelerden durmaksızın geçmeye imkan sağlıyor.

HGS ile KGS'den dolayı başta Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü olmak üzere otoyol gişelerindeki oluşan kuyrukların azalması amaçlanıyor. KGS kullanımının sona ermesiyle gişelerdeki bariyerler kalkacak.

imprezaWRC
17-12-2012, 16:55
Halen kgs ile devam ediyorum, bekledikçe birşeyleri iyileştiriyorlar. En azından PTT çilesinden kurtardılar.
Bu memlekette bazı şeyleri biraz sona bırakmakta fayda var.

darkmoon
17-12-2012, 16:59
HGS bankalardan da alnabilecek - Hrriyet EKONOM (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22178826.asp)

böyle bi durum var bilginize.

şu kaçak geçişde sınır varmı arkadaşına sorucakdın hgs de çalışan ondan bir netice çıkdımı bir haber varmı..

SekoLive
17-12-2012, 17:03
şu kaçak geçişde sınır varmı arkadaşına sorucakdın hgs de çalışan ondan bir netice çıkdımı bir haber varmı..

abi unutmuşum,

yanlız ya öyle 9 kaçak geçişde ceza geliyo falan olsa bana bayağa bir gelirdi.

sorunca yazıcam özellikle.

B.Koçer
17-12-2012, 17:04
Kgs var hali hazırda içinde 10 lira falan var simdi ben ogs alıcam hangi bankadan almalıyım ne yapmalıyım ogs kullanan varmı aramızda ?

darkmoon
17-12-2012, 17:27
abi unutmuşum,

yanlız ya öyle 9 kaçak geçişde ceza geliyo falan olsa bana bayağa bir gelirdi.

sorunca yazıcam özellikle.

bende senden o haberi bekliyorum yoksa öyle bir şey hgs ye yönelicem varsa ogs alıcam.

Firat.M3
17-12-2012, 17:49
bende de shell'in verdiği KGS var. içerisinde de 30 tl kadar bakiyem var. Acaba aynı şekilde bu kgs kartının içindeki bakiyeyi de hgs'ye aktarabiliyor muyuz? ne de olsa karayollarına bağlıdır shell'in verdiği de.

cihan
17-12-2012, 18:20
bende de shell'in verdiği KGS var. içerisinde de 30 tl kadar bakiyem var. Acaba aynı şekilde bu kgs kartının içindeki bakiyeyi de hgs'ye aktarabiliyor muyuz? ne de olsa karayollarına bağlıdır shell'in verdiği de.

onlarla ilgili halkbank'ın bir açıklaması vardı. belirli günlerde iadeler olacak vs. önceki sayfalarda değinilmemişse bankayı arayıp bilgi alabilirsiniz.

yucelebeci
17-12-2012, 20:29
elimizdelki kgs kartları ne olacak peki, bunları hgs kartıyla takas edemiyomuyuz? hatırladığım kadarıyla kgs'leri alırkende kart bedeli vermiştik her yeni sistemde yeniden yeniden kart bedelimi vericez

morgy_drag
17-12-2012, 20:58
Kgs deki paranızı, hgs ye karayollarından aktarabiliyormuşsunuz..
Ptt den hgs yi alırken sorduğumda öyle bir cevap gelmişti...
Bir de..
Ctesi ögleden sonra izmit ten otoban a girdim istanbul istikametinde..
İstanbul çamlıca çıkışında:kacak geçiş vs 165 tl ceza felan yazdı..
Gece köprüden geçtim..
Ona da kaçak dedi..

Daha sonra cep telefonuma şöyle bir mesaj geldi..

http://i48.tinypic.com/6dswg9.png

Bu mesaj gelmeseydi de,plakam kayıtlı olduğundan,içeride olan paramdan cekileceğini biliyordum geçiş ücretlerinin,fakat..
Otoban geçişinde,girişte de okumamıştır,15 tl düşecek heralde diye düşünüyordum..
Görülüyorki giriş çıkış okumuş,ama kaçak geçiş muamelesi gördük,gişelerde arkamızdan küfür yedik..
İlginç..Ne yapmaya çalışıyorlar..Anlam veilmiyor gerçekten..

cihan
17-12-2012, 21:00
küfür yemedin hocam rahat ol :D plaka bazlı bir sistem, etiketi okumasa dahi plakadan düşüyor.

RSBurak
17-12-2012, 21:02
küfür yemedin hocam rahat ol :D plaka bazlı bir sistem, etiketi okumasa dahi plakadan düşüyor.

peki ogsden geçsek yine plakadan okurmu :)

volkan_gs
17-12-2012, 21:15
Nasıl olsa plakadan düşüyor diyorsunuz ama Ogs için mesela belirli bir sınırı var bunun, sayısını hatırlayamadım şimdi ama öyle demişti karayollarını aradığımda görevli arkadaş..
Yani birkaç kez çeşitli sebeplerden okumamasını tolere ediyorlar ama sonra ceza kesmeye başlıyorlar, tabi HGS farklıysa bilemiyorum :)

doush
17-12-2012, 21:27
Hem KGS kartım var içinde 3-5 lira var, hem Shell'den aldığım KGS var onda da 3-5 lira bir şeyler var.. Bunları çevirebiliyorsak yapalım.. Yani Shell'in kartı zaten üyelik kartı onunla yakıt vs. alınıyor da, KGS kartına 20 lira verdik.. Kart bedelinden kurtulmak için yapılabilecek bir şey var mıdır HGS ile değiştirirken..

GokhanRS
17-12-2012, 21:35
aracınızın camı etermikmidir nedir o renkli camlardansa camın şeffaf kısmına yapıştırmayın. aynanın arkasına denk gelen siyah kısma yapıştırın camın. yoksa ogs gibi okumamazlık yapar.

darkmoon
17-12-2012, 21:53
Nasıl olsa plakadan düşüyor diyorsunuz ama Ogs için mesela belirli bir sınırı var bunun, sayısını hatırlayamadım şimdi ama öyle demişti karayollarını aradığımda görevli arkadaş..
Yani birkaç kez çeşitli sebeplerden okumamasını tolere ediyorlar ama sonra ceza kesmeye başlıyorlar, tabi HGS farklıysa bilemiyorum :)

Aynı şeyi hgs ye mail çekdiğimde banada yazmışlar sayıyı tam hatırlamıyorum 7 yada 9 du.

cihan
17-12-2012, 21:58
peki ogsden geçsek yine plakadan okurmu :)

o henüz uygulanmadı ama yakında ogs ve hgs gişeleri ortak olacak herkes istediği gişeden geçebilecek diye duymuştum.

imprezaWRC
18-12-2012, 10:38
OGS'de Garanti Bankası anamızın nikahını da isteyince ve İstanbul dışı seyahatlerde sıkça araç kiraladığımdan kart tipi HGS aldım.

makif84
18-12-2012, 10:57
Karayollarında şöyle bir açıklama var,belki işimize yarayabilir:

KGS 1 OCAK’TA KALKIYOR, HGS GELİYOR…

Otoyollar ve İstanbul Boğaz Köprülerindeki ücret ödeme gişelerinde kullanılan KGS sistemi, gişelerde durmadan geçişi sağlayan HGS’ye yerini bırakarak, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren kullanıma kapatılacak, OGS sistemi ise devam edecek.

Yol kullanıcılarının mağdur olmamaları için OGS veya HGS aboneliğine kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kullanıcılar kayıt işlemlerini anlaşmalı bankalar ile otoyollardaki HGS etiketi satış anlaşması olan Otoyol Hizmet Tesisleri ve PTT acenteleri ile diğer PTT şubelerine başvurarak gerçekleştirebilecek.

Karayolları nakit KGS kartı olanların, HGS veya OGS abonesi olmak için otoyolda bu hizmetlerin verildiği gişelere, ayrıca bankalardan alınan nakit KGS kartı için de ilgili bankalara başvurarak kartlarını iade etmeleri gerekiyor.

Abone olmadan otoyolu kullanan araç sahipleri, geçiş yaptıkları tarihi izleyen 7 gün içinde ücret ödemeden geçiş yaptıkları sisteme (OGS veya HGS) üye olurlarsa, normal geçiş ücreti ödeyecek. Aksi takdirde, kullanılan otoyolun en uzak mesafesine göre hesaplanan geçiş ücreti ile birlikte, bu ücretin on katı idari para cezası ödemek zorunda kalacaklar.

cihan
18-12-2012, 11:02
HGS Garantide ve garanti müşterilerine ücretsiz

KGS için son gün 31 Aralık!

2013’te KGS’ler kaldırılıyor yerini HGS alıyor, artık otoyol ve köprü gişelerinde beklemek tarih oluyor. Siz de 20 Aralık 2012’den itibaren Garanti’ye gelin, HGS elektronik etiketinizi ücretsiz alın!

20 Aralık 2012 itibariyle;

Başvurunuzu, İnternet Şubesi Başvurular menüsü HGS/OGS Başvurusu adımından ya da Garanti şubelerinden yapabilir,

Garanti şubelerinden anında teslim alabilirsiniz.
* Kampanya 31.03.2013 tarihine kadar geçerlidir. Sadece HGS elektronik etiketleri ücretsiz verilmektedir. İlk aktivasyon sırasında PTT’nin araç sınıfına göre belirlediği minimum yükleme tutarının, geçişlerde kullanılmak üzere HGS’ye yüklenmesi gerekmektedir. (1. sınıf araçlar için minimum yükleme tutarı 30 TL’dir.) Bir müşteri için maksimum 5 adet HGS ücretsiz olarak verilebilmektedir. Filo kapsamındaki araçlar kampanya dışındadır. HGS’nin elektronik etiket yerine kart olarak talep edilmesi durumunda Garanti şubeleri veya 444 0 333 Alo Garanti’den bilgi alınabilir.

ayrıyetten:

İş Bankası HGS etiketi satacak | Bankacılık | Finans Gündem (http://www.finansgundem.com/haber/is-bankasi-hgs-etiketi-satacak/318172)

SekoLive
20-12-2012, 14:03
bende senden o haberi bekliyorum yoksa öyle bir şey hgs ye yönelicem varsa ogs alıcam.

sordum abi öyle bi olay yokmuş bilgine.

SErhat.
20-12-2012, 14:10
İş Bankası'ndan bana da mail geldi. Bedava HGS etiketi için şubelerimize başvurabilirsiniz diyor.

Ama HGS için etiket almak mı mantıklı yoksa kart almak mı?

Cama birşey yapıştırmak istemiyorum ilk önce.

Sonrasında aracı satıp başka araç alma durumu da var. O sebeple kart kullanımı daha uygun olmaz mı benim için?

HGS illa plakayı kaydedip de oradan mı düşüyor ücreti?

Tugral
20-12-2012, 14:11
Dün istanbuldan - antalya ya gelirken hayatımda nadir gerek duyduğum bir cihaz olarak ağzıma z*ctı diyebilirim. 2-3 liraya geçilen yerden kgs kartım olmadığı için köpüden 5 liraya kgs kartı alarak anca geçtim. Sonra otobanda lazım oldu 12 lira veznede oturan ipneye verdimki kgssini kullandırtıp geçirtsin. KGS varken ne güzel durup kırk yılda bir lazım olan şeyden alıp geçiyorduk şimdi onuda yapamıyoruz...

SekoLive
20-12-2012, 14:14
keşkge kaaçak gecip bi hgs alsaydın tuğral

darkmoon
20-12-2012, 16:08
sordum abi öyle bi olay yokmuş bilgine.

ok sağol :)

ahmetbaha-drs
20-12-2012, 16:12
Bu kart tipi HGS nasıl oluyor? KGS gibi durup mu basıyoruz yani anlayamadım :soru:

SekoLive
20-12-2012, 16:13
Bu kart tipi HGS nasıl oluyor? KGS gibi durup mu basıyoruz yani anlayamadım :soru:

sanmıyorm yaw basıcak biyer yok

clioGT
20-12-2012, 16:21
Halen kgs ile devam ediyorum, bekledikçe birşeyleri iyileştiriyorlar. En azından PTT çilesinden kurtardılar.
Bu memlekette bazı şeyleri biraz sona bırakmakta fayda var.

valla abi bizim okulda bi hocamızın lafı vardı,
devletten alacağın varsa ilk gün hemen gidip alacaksın. yanlışlık olmuş diyip iptal bile edebilirler sonrasında:)
vereceğin varsa son güne kadar bekleyeceksin. af iyileştirme değişiklik kesin çıkar:)

darkmoon
20-12-2012, 16:33

yok gene aynı arabanın içinden okutuyorsun cama dayayıp.. durma okutma yok olsa ben öyle alıcakdım bende motorsiklette var çünkü ikisindede kullanırım diye düşündüm ama öyle değilmiş.

imprezaWRC
20-12-2012, 16:35
valla abi bizim okulda bi hocamızın lafı vardı,
devletten alacağın varsa ilk gün hemen gidip alacaksın. yanlışlık olmuş diyip iptal bile edebilirler sonrasında:)
vereceğin varsa son güne kadar bekleyeceksin. af iyileştirme değişiklik kesin çıkar:)

Çok doğru söylemiş, bu devlet acaip bir devlet, vergisini ödemeyen adama af çıkartır, vergisini ödeyen adamada her dakika mokoko.
İlla bir af çıkar, bazen kendi kendime çok ama çok yanlış ülkede doğmuşum diyorum, tamam yaşam kalitesi açısından daha kötüleride var ama burada da kimse de gıkını çıkartıp aga ne yapıyorsunuz demiyor.
Lotoyu bulursam ardıma bile bakmadan pılımı pırtımı toplayıp verdiğim vergilerin karşılığını görebileceğim bir ülkeye yerleşeceğim. (böyle düşündüğümden de çıkmıyor meret :D )

Bu arada kart tipi HGS'yi elinle ön cama tutuyormuşsun zımbırtı güya 100 mt'den okuyormuş; göreceğiz bakalım okuyabiliyor mu, beni ve Zeki Müren'i görebiliyor mu :D

ceco
20-12-2012, 16:35
arkadaslar kgs gişeleri ayın kacında sondu ? dolum için değil geçiş için?

SekoLive
20-12-2012, 16:39
31 aralık ceco

metinmb407
20-12-2012, 17:40
Garantiye sordum bugün ruhsatla başvurabilirsiniz ayrıca kredi kartına tanımlıyorlar. Merak ettiğim kart mı etiket mi? Farkları nedir?

imprezaWRC
22-12-2012, 19:17
Kart tipi HGS ile ilk golü yedim, yaklaşık 45dk önce fsm'den geçtim, kgs gişesi dolu olunca dedim fırsat hgs'yi deneyeyim ve 46 küsür ile kaçak geçtiniz uyarısı ile küp gibi oldum.
Bu saçma sistemi umarım oturturlar ve umarım kaçak geçişi normal olarak bakiyeden düzeltirler.
Kaçak geçişi bakiyeden normal çekip çekmediklerini nereden sorgulayacağız. Hay allahımya, mis gibi KGS vardı dertsiz başa dert çıkardılar.

darkmoon
22-12-2012, 19:23
Kart tipi HGS ile ilk golü yedim, yaklaşık 45dk önce fsm'den geçtim, kgs gişesi dolu olunca dedim fırsat hgs'yi deneyeyim ve 46 küsür ile kaçak geçtiniz uyarısı ile küp gibi oldum.
Bu saçma sistemi umarım oturturlar ve umarım kaçak geçişi normal olarak bakiyeden düzeltirler.
Kaçak geçişi bakiyeden normal çekip çekmediklerini nereden sorgulayacağız. Hay allahımya, mis gibi KGS vardı dertsiz başa dert çıkardılar.

hgs nin sitesine kayıt oluyorsun.. ordan geçişlerin görünüyor.. galiba bu adres HGS CSC (http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/index.jsf;jsessionid=096A9BA689CE57858B7E9494A7872 87A)

ordan normal geçiş ücreti üstünden düşmüşlerse zaten görürsün.. bu arada kart etikete oranla çekimi daha verimsizmiş öyle okudum bir yerde kartın mantığınıda açıkcası çözebilmiş değilim madem kgs gibi kullanamıyoruz ne işe yarar etiketi yapıştırırım daha iyi.

imprezaWRC
22-12-2012, 19:25
hgs nin sitesine kayıt oluyorsun.. ordan geçişlerin görünüyor.. galiba bu adres HGS CSC (http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/index.jsf;jsessionid=096A9BA689CE57858B7E9494A7872 87A)

Bir hışımla google yerine önce içimi TT'ye dökünce bende şimdi buldum, sağolasın :)

imprezaWRC
22-12-2012, 19:29
Kart tipi HGS'nin beyaz kısmını mı cama tutacağız yoksa yazılı kısmını, ulan yoksa ben mi yanlış yaptım nedir.

darkmoon
22-12-2012, 19:33
Kart tipi HGS'nin beyaz kısmını mı cama tutacağız yoksa yazılı kısmını, ulan yoksa ben mi yanlış yaptım nedir.

geçerken kameraya el sallasaydın bari :D :D

imprezaWRC
22-12-2012, 19:38
geçerken kameraya el sallasaydın bari :D :D

Hayatımda ilk defa kaçak geçiş yazısı ile karşılaşınca haliyle önce bu bana değildir dedim, sonra baktım benden başkası yok, geriye takıp bir daha elimle tutup geçsem mi diye düşündüm (bu kısım şaka tabi :) )
Valla el sallamadım ama sağlam küfür ettim. :ofk:

darkmoon
22-12-2012, 19:47
bir şey olmaz düşüm yapmışlardır. :) rahat ol .. o gişelerdeki kartı etiketi algılayan algılayıcılar zayıf yada güçsüz herhalde onları kuvvetlendirseler sanırım bir sıkıntı kalmaz.

imprezaWRC
22-12-2012, 19:56
bir şey olmaz düşüm yapmışlardır. :) rahat ol .. o gişelerdeki kartı etiketi algılayan algılayıcılar zayıf yada güçsüz herhalde onları kuvvetlendirseler sanırım bir sıkıntı kalmaz.

Sistemi bence tam oturtamadılar bende o kurbanlardan biri oldum, inşallah dediğin gibi kaçak kuçak olmamışızdır, normal düşümü yapmışlardır.

darkmoon
22-12-2012, 20:03
o siteye girersen orda görünüyor.

imprezaWRC
22-12-2012, 20:07
o siteye girersen orda görünüyor.

Şimdilik birşey gözükmüyor ki aten sisteme bu kadar hızlı yansımaz diye düşünüyorum. Söz konusu PTT çünkü...

Ers
22-12-2012, 20:47
konuyu okumadım ama shell kgs ler de değişm oluyomu, değişim oluyosa kartı alıyolarmı?

c20let
22-12-2012, 21:23
Ben hgs mi satın aldım iş bankasından adresime gönderilmesini bekliyorum. Şimdi kgs içindeki parayı hgs'ye geçirebiliyor muyum ?

imprezaWRC
23-12-2012, 11:06
Ben hgs mi satın aldım iş bankasından adresime gönderilmesini bekliyorum. Şimdi kgs içindeki parayı hgs'ye geçirebiliyor muyum ?

KGS'yi Karayollarının otoyoldaki yerlerinde aktarabiliyormuşsun.

Ya beyler/bayanlar, şu kart tipi HGS'yi nasıl okutacağız bunundamı beyaz kısmını göstermek lazım, nedir ne değildir, bir türlü bir açıklamaya, anlatıma ve anlatana ulaşamıyorum.

SekoLive
23-12-2012, 11:44

Ya beyler/bayanlar, şu kart tipi HGS'yi nasıl okutacağız bunundamı beyaz kısmını göstermek lazım, nedir ne değildir, bir türlü bir açıklamaya, anlatıma ve anlatana ulaşamıyorum.

abi okutma neden okutuyorsn :) onlar sana dönüyor zaten plakaya kayıtlı ise hgs sorun olacağını sanmıyorum

imprezaWRC
23-12-2012, 12:07
abi okutma neden okutuyorsn :) onlar sana dönüyor zaten plakaya kayıtlı ise hgs sorun olacağını sanmıyorum
Plakaya kayıtlı, kayıtlı olmasına da ben hep böyle kaçak mı geçeceğim, bilen yok mu nasıl okutulacağını... of be ya
Heryerde etiketi anlatmışlar, kart tipini anlatan yok. PTT'de bilende yok, ne ipim birşey anlamadım ya.

darkmoon
23-12-2012, 16:07
mail attınmı hgs ye ben mail atmışdım dönüyorlar cevap veriyorlar.

cookies
23-12-2012, 16:58
Tam oturmamış sistemi nasıl hayata geçirebiliyorlar ya vallahi şaşırmamak lazım iyice kanıksandı bu ülkenin sistem hataları..
Dün ptt'ye gittim numara aldım sıram geldi 15dk. sonra gişede sistem kilitli denildi.. (şaşırdık mı? hayıırr) Peki dedim başka nereden alabilirim? İş bankası ve albarakatürk bugün satışa başladılar dedi.. İşbankası' na gittim sıra aldım müşteri temsilcisi yapıyor işlemleri dedi iş bankası kredi kartınız varsa işlem yapabilirim dedim nasıl olur (şaşırmadık değil mi ) dedim hesabım var yok dedi sadece kredi kartı olanlara verebiliyoruz.. Bu arada benden önceki şahısta HGS aladı dedi nasıl yapıştıracağım adam diyor ki sileceklerin üzerine yapışacak etiketin yüzü dışa bakacak.. (şaşırmadık yine) Mantıkta yürütmekten aciz bunun için brifing vermeye gerek yok kağıt bir etiket hava koşuna yada sileceğin tahribatına nasıl dayanabilir düşünemiyor kkonu ile ilgili görevliler -ki siz bunlara soru soracaksınız! Neyse ordan uğradın albaraka'ya HGS ne diye sordu direkt çıktım.. Derken bugün tekrar ptt'ye gittim ruhsat kimlik elimde ikisinide sormadı ruhsat seri numarası ve TC no 'yu yazdığım bir form ile çok şükür etiketi aldım hiç bir soru sormadan çıktı çünkü iyice sinir harbi yapmayayım dedim yüzünden okunuyor konuyla alakadar olmadığı.. Yani bu rezillik bize müstehakmıdır nedir?
Şimdi tüm konuyu okudum bazı gişelerde HGS yokmuş (şaşırmadık), okumuyormuş, KGS den nasıl bakiye aktarılacak.. sorular sorular..

darkmoon
23-12-2012, 17:05
Tam oturmamış sistemi nasıl hayata geçirebiliyorlar ya vallahi şaşırmamak lazım iyice kanıksandı bu ülkenin sistem hataları..
Dün ptt'ye gittim numara aldım sıram geldi 15dk. sonra gişede sistem kilitli denildi.. (şaşırdık mı? hayıırr)

Bağkuru ödemeye gidiyorum her defasında sisteme ulaşılamıyor deniyor. elektrik faturasını yatırıcam gidiyorum sistem kapalı deniyor bunlar hayatta o kadar çok sık oluyorki sonrada çok gelişmiş ülkeyiz deniyor.. bir ülkenin çok gelişmişliği bu tip altyapı işlerinden belli olur.. heleki yeni dünya düzeninde artık digital altyapın sistemlerin sağlam değilse devamlı çöküyor kitleniyorsa kimse gelişmişlikden bahsetmesin bence..

imprezaWRC
23-12-2012, 17:07
Dün ptt'ye gittim numara aldım sıram geldi 15dk. sonra gişede sistem kilitli denildi.. (şaşırdık mı? hayıırr) Peki dedim başka nereden alabilirim? İş bankası ve albarakatürk bugün satışa başladılar dedi.. İşbankası' na gittim sıra aldım müşteri temsilcisi yapıyor işlemleri dedi iş bankası kredi kartınız varsa işlem yapabilirim dedim nasıl olur (şaşırmadık değil mi ) dedim hesabım var yok dedi sadece kredi kartı olanlara verebiliyoruz.. Bu arada benden önceki şahısta HGS aladı dedi nasıl yapıştıracağım adam diyor ki sileceklerin üzerine yapışacak etiketin yüzü dışa bakacak.. (şaşırmadık yine) Mantıkta yürütmekten aciz bunun için brifing vermeye gerek yok kağıt bir etiket hava koşuna yada sileceğin tahribatına nasıl dayanabilir düşünemiyor kkonu ile ilgili görevliler -ki siz bunlara soru soracaksınız! Neyse ordan uğradın albaraka'ya HGS ne diye sordu direkt çıktım.. Derken bugün tekrar ptt'ye gittim ruhsat kimlik elimde ikisinide sormadı ruhsat seri numarası ve TC no 'yu yazdığım bir form ile çok şükür etiketi aldım hiç bir soru sormadan çıktı çünkü iyice sinir harbi yapmayayım dedim yüzünden okunuyor konuyla alakadar olmadığı.. Yani bu rezillik bize müstehakmıdır nedir?
Şimdi tüm konuyu okudum bazı gişelerde HGS yokmuş (şaşırmadık), okumuyormuş, KGS den nasıl bakiye aktarılacak.. sorular sorular..

Ulaştırma bakanı ağır ağır konuşuyor ya, ondan sistemde ağır ağır yerine oturacak.

imprezaWRC
23-12-2012, 17:10
Bağkuru ödemeye gidiyorum her defasında sisteme ulaşılamıyor deniyor. elektrik faturasını yatırıcam gidiyorum sistem kapalı deniyor bunlar hayatta o kadar çok sık oluyorki sonrada çok gelişmiş ülkeyiz deniyor.. bir ülkenin çok gelişmişliği bu tip altyapı işlerinden belli olur.. heleki yeni dünya düzeninde artık digital altyapın sistemlerin sağlam değilse devamlı çöküyor kitleniyorsa kimse gelişmişlikden bahsetmesin bence..

+1
Ama, konuyu saptırmayalım, benimde anlatacak hikayelerim var. Bu arada sms geldi hgs düşümünü normal yapmışlar. Bir dahaki geçişte ön cama kartı tutarken dilimide çıkartacağım :D:D:D

Frid
23-12-2012, 17:13
garanti ücretsiz veriyor

cookies
23-12-2012, 18:20
Bir de ruhsata hangi kısma yapışacak bu ya acaba ya barkod numarası olan etiket? Kabına fln yapıştırıyorum ben bunu..

MECOO
23-12-2012, 18:46

Ben bu işten bişey anlamadım, geçen ay köprü den önceki kara yollarının binasının yanındaki küçük postaneden HGS aldım, KGS nin içindeki bakiyeyi büyük merkez postanelerde aktarabileceğimi söylediler, geçtiğimiz hafta içi, oturduğum semtteki merkez postaneye gittim, gişedeki görevliye KGS bakiyesini HGS ye aktarma yapıp yapmadaklarını sordum, cevap biz aktarma yapmıyoruz, kara yollarının yanındaki postane yapıyor dedi, çocuk oyununa döndü neresi yapıcak bu aktarma işini, elimizde patlamasa bari.

SErhat.
24-12-2012, 14:53
Nihayet HGS denilen yapışkan zımbırtıyı aldım. Ön cama aynanın hizasına yapıştırılacakmış.

İş Bankası bedava verdi. Kredi kartıma da talimat verdim, bakiye 20 TL altına düştüğünde otomatik olarak yükleme yapılsın diye.

Ciddi anlamda saçma bir uygulama bana göre.

Arabanın camına etiket yapıştıracağız. Bir nüshasını da ruhsata yapıştırdım.

Araba satılacağında da iptal ettirmesiyle uğraşacakmışım daha..

http://i47.tinypic.com/20gb0ip.jpg

Ayda yılda bir otoban kullanan, Antalya'dan vs.'den İstanbul'a gelecek adam ne yapacak bu zımbırtıya 30 lira verip?

lethaldoze
24-12-2012, 16:51
Bu güüm 5 tane postane gezdim iğne atsan yere düşmez. Ama sordum kart tipi olanın aparatı varmış onuda cama takıyomuşsun. Ben kart tipi olanı alıcam. Ptt deki memurda bence yapışkan çok dayanıklı olmaz kart alın bencede dedi ama hiç biyerde yok malesef. Ayrıca inşallah onuda ruhsata yapıştırmıyoruzdur bu ne ruhsata nıye yapıştırım. Ayrıca etiketi arabayı satarken sokemeyeceğiz karı ise aktarabilirz diye düşünüyorum.

bskone
24-12-2012, 18:17
iyice b.kunu cıkartılar en iyisi ogs almak

darkmoon
24-12-2012, 18:43
kartın çekimi ama etikete göre zayıfmış.. etiket tüm camı anten olarak kullanıyormuş.. satarken kolay etiketi biraz yırtıp kullanılmaz hale getirmen yeterli ptt ye gidip sattığını söyleyince o plakadan düşüyorlarmış yeni araç aldınmı gene gittinmi ptt ye yeni plakana hgs ni kayıt edip yeniden etiket veriyorlarmış..

cihan
24-12-2012, 19:04
diğerini ruhsata yapıştırmasan da olur, barkodu okuyup yükleme yapacaklar.

onn_dear
24-12-2012, 19:27
Saglik egitim sinav sistemi kgs ogs ot b.k ne kadar cok sey degistiriyoruz bu memlekette yaa habire biseyler degisiyor ugras dur

darkmoon
24-12-2012, 19:43
Saglik egitim sinav sistemi kgs ogs ot b.k ne kadar cok sey degistiriyoruz bu memlekette yaa habire biseyler degisiyor ugras dur

her değişim yeni bir rant kapısı.

SErhat.
24-12-2012, 19:52
Az önce geçtim Boğaziçi Köprüsü'nden. Okuyacak mı okumayacak mı diye tereddütle yaklaşık 15 km/h hızla geçtim gişeden ve ekranda çıkışta "3.40 TL - 1. SINIF ARAÇ" yazısı belirdi.

Telefonuma mesaj gelmedi.

Evet, KGS kuyruğunda beklemedim ve 85 Krş indirimli geçtim.

Ama hâlâ dediğimi yineliyorum. Ayda yılda bir otoban kullanıp da İstanbul-Ankara'ya gelecek olan için gerçekten çok gereksiz..

koraycano
24-12-2012, 20:06
İş bankasından aldım bende gelmesini bekliyorum bakalım nasıl olcak.

tstdrvr
25-12-2012, 13:02
araç alıp satınca uğraştırmasaymış iyiymiş ama mecburen geçecez el mahkum :)

darkmoon
25-12-2012, 13:50
araç alıp satınca uğraştırmasaymış iyiymiş ama mecburen geçecez el mahkum :)

şimdi ptt den yapılıyorda ilerde bence bu işleri pratikleştirir online a dökerler..
mesela aracınızı sattınız kendi hgs hesabınıza girip plakanızı yeni aracınıza kendini geçirebilirsiniz ilerde bu tip şeyleri yaparlar henüz daha bu hgs çok toy..

cookies
25-12-2012, 15:17
Ön camı filmi araçta çeker mi acaba etiket filmi sökmek mi gerekir :s

darkmoon
26-12-2012, 01:11
Benim anlamadığım bir şey var madem kaçak geçdikmi otomatik plakadan düşüyor bu hgs sistemi o zaman neden var.. etiket kart bir manası kalmıyorki o zamanherkes geçsin zaten hgs si olanın otomatik sistemden düşüyor.

Osman Bahadır
26-12-2012, 02:35
KGS gişesi yılbaşında kapanacak tamam. Burada sorun yok. Ama KGS bakiyesinin HGS'ye aktarımı yılbaşından sonra da, yani KGS gişesi kapandıktan sonra da devam edecek mi? Bilgisi olan var mı?

***** aktarımı sadece otoban gişelerdeki ptt'lerden yapıyorlar. Şimdilik bana lazım değil hgs. Yolum düşünce değiştireyim diyorum otoban gişesinden, boşuna yol gitmeyim kart için. Ama sonra eldeki KGS bakiyeleri uçmasın..? KGS kapandı bitti demesinler?

darkmoon
26-12-2012, 02:50
bende yılbaşından sonra açıkcası işim düşene yumurta ağza gelene kadar almayı düşünmüyorum belki etiketlerin version 2 sini falan çıakrtırlar belki iyileştirme yaparlar ne kadar geç o kadar iyi ..

Sercan AKCAN
26-12-2012, 03:16
Birincisi ;

Benim arabamın ön camında 2 numara cam filmi var etiket veya kart okunurmu ?

İkincisi ;

Diyelimki okumadı etiket veya kart plakadan düşüm yapıyolar diyosunuz
Arkadanda plakayı okuyomu? Önde plaka yok =)

cookies
26-12-2012, 04:39
KGS gişesi yılbaşında kapanacak tamam. Burada sorun yok. Ama KGS bakiyesinin HGS'ye aktarımı yılbaşından sonra da, yani KGS gişesi kapandıktan sonra da devam edecek mi? Bilgisi olan var mı?

***** aktarımı sadece otoban gişelerdeki ptt'lerden yapıyorlar. Şimdilik bana lazım değil hgs. Yolum düşünce değiştireyim diyorum otoban gişesinden, boşuna yol gitmeyim kart için. Ama sonra eldeki KGS bakiyeleri uçmasın..? KGS kapandı bitti demesinler?

Ben alırken yanımda ki kişi sordu KGS'den aktarım olacak mı diye.. Görevli yılbaşından sonra devam edecek dedi.. Onun demesi ile.. Kesin bir bilgi değil..

tayreep_john
10-01-2013, 11:54
banada ogs yolu gözüktü galiba :( bizim buralarda ptt matik makinası yok ... ve bittiğinde otobana çıkçaz diye ptt matik mi arıycaz çok saçma !

bskone
18-01-2013, 00:52
ptt'den aldıgımız etiketi x bankadan otomatik yükleme talimatı verebiliyormuyuz ? acaba yoksa x bankadan mı almak gerekiyor etiketi

Ozan.E
18-01-2013, 00:56
iş bankası kredi kartından ogs kullanan var mı acaba ? Kgs var şuan elimizde hgs olaylarına hiç girişmek istemiyoruz Kgs'den ogs'yede aktarma oluyor mu ve bu iş bankasının kampanyası ve cihaz edinme şartlarıyla ilgili bilgisi olan var mı ?

darkmoon
18-01-2013, 14:45
bir forumda bu işlerin içindeki biri yazmışdı yakında ogs de kalkıcakmış Tgs denilen tek geçiş sistemi devreye giricekmiş hgs yide plakaya alıcaklarmış yani şimdi nasıl camdan okuyor etiketi ilerde direk plakadan okuycakmış elektronik akıllı plaka sistemi geliştiriyorlardı belki o sisteme hgs yi dahil ederler..

pcvirus
19-01-2013, 02:52
iş bank ve garanti nin sanırım hgs ile anlaşması var
fakat bu bankaların birinden bi hesabınız olması gerekiyormuş
ücretsiz veriyorlarmış
ama benm sıkıştığım konu şu haftasonu hgs yi nerden nasıl temin edebilirm ?????
lütfen yardım

timucintt
19-01-2013, 04:52
KGS bakiyeleri uçacak diyenler bir okusun... uçan kaçan bişi yok...

DuyuruDetay (http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Duyurular/DuyuruDetay.aspx?Parameter=175)

halili
19-01-2013, 06:23
ücretsiz veriyorlarmış
lütfen yardım

avea bayileride veriyor .ptt nin sistemine dahil gene30 tl +6 tl kart ücreti varmış sordum ben

bskone
19-01-2013, 07:26
eski kgs kartlarının içindeki bakiyeler alınıyor yani benim eski kgs kartım bank asyanın'dı geçen gün geri verdim içindeki tüm parayı geri aldım ama bu otoyol gişelerinin ordan alınan kartlarda nasıl alınır bilmiyorum.

umut01
06-02-2013, 13:46
arkadaşlar hgs etiketini sağ üste ya da sol üste yapıştırmanın bir zararı dezavantajı olur mu? madem bütün camı anten olarak kullanıyor, üst alt orta fark etmez diye düşünüyorum. yoksa yeni etiket mi almam lazım?

semavi
06-02-2013, 14:00
abi eğer aracına kayıtlı hgs varsa o dediğinin mümkünatı yok.

geçen izmite gittim

hgs bitmsti 140 küsür ceza kesti ikitane

bir kaç gün sonra hgs ye yükleme yaptım msjları geldi 2.40 diye.

siz hızlıda geçseniz yavaşda geçseniz hgs gişesinden yaptıgınız hiç bir geçişe ceza kesilmemesi gerekir. benim hiç okumuyor hgs bantını ama bugune kadar ceza gelmedi.

Bu olay şöyle oluyor.. Benimde başıma geldi plakama kayuıtlı ogs olmasına rağmen. bir yerden otobana bağlandıni okursa sorun yok. Çıkışta okumasada paran normal düşüyor... ama bir yerden otobana bağlandın, okumadı, çıkışta okursa en uzak mesafeyi alıyor.

Köprüde sorun yok...

Şuan değiştimi bilemiyorum sistem. En son bu tarz bir olay yaşadım OGS cihazım bozulduğunda...

Benim asıl merak ettiğim ise Mercedes Vaneo, Audi a8 gibi bazı araçların ön camlarında metal cam filmi var. OGS okumuyor maalesef. Babam şimdi hgs aldı, bakalım okuyacak mı :) Olmadı sunroof camına yapıştıralım artık :D

Alper_
06-02-2013, 14:19
ara ara istanbul a arabayla geliyorum, her seferinde aynı araba ile gelmiyorum..kiralık araçta oluyor..nasıl olacak ? sanırım her araca ayrı hgs almak gerekiyor.

semavi
06-02-2013, 14:48
Bence bu işi ve birde araba alım satımındaki paranın teslim işini bağlasınlar bir sisteme... Noterlerdede olsun benzer bir yetki, alım satım esnasında verilsin...

S.Özeren
06-02-2013, 14:56
Dun hgs ile bende kopruden gectim okumadi , 46 tl kacis yazdi 2 saat sonra telefona mesaj geldi gecis ucretiniz plakaniza kayitli hgs den dusumu yapilmistir diye..

clioGT
06-02-2013, 15:02
ücretsiz veriyorlarmış
lütfen yardım

kocaeli için bilemem de ben aalışveriş merkezi içindeki garanti şubesinden akşam saati almıştım