PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahibinden.com mesaj uygulaması.

blackweb
06-12-2012, 09:06
yaklaşık 1 ay önce yeni bir uygulama başlattılar sitede.
eğer ilan verirken yada ilanınızı düzenlerken yukarda "kullanıcılar bana mesaj atsın" kutusunu işaretlemesseniz, kimse size mesaj atamıyor.

işin ilginç yanı eski ilanlarının hepsi bu uygulama yayına girince mesaj atılamaz hale geldi dolayısıyla bir çok arkadaşım da mesaj gelmediğinden yakınıyordu halbuki atamıyorlar insanlar mesaj :)

Sahibinden.com çok şaşırdı bu aralar, dün de konu açmıştım arabamın (clio 1.6 16v) kategorisini kaldırı rxi diye bir kategoriye eklemişler, neymiş 1.6 16v diye bir modeli yokmuş renault un :)

herkesin bilgisine:)

Nightfish
06-12-2012, 09:13
Ben de kafayı yiyodum neden tek mesaj bile gelmiyo diye. Cidden saçmaymış bu olay.

Trance-R
06-12-2012, 09:13
-ne kadar güzel 1 uygulama ki ; nimetlerinden çoğu kullanıcı memnun.
-15lik araca; 12 verim şeklindeki mesajları ve kullanıcı engellemek kadar güzel birşey yok değil mi "blackweb" ?
-şaşırmak derken ? neyi kast ettiniz ?
- kategori olarak geliştirme yapılır ? yanlış var ise ki varmış herhalde ki böyle bu kadar dalga geçer gibi yazabilme olgunluğunu göstermişsiniz ?

ulasstoprak
06-12-2012, 09:16
Bencede çok yerinde bi geliştirme .. Aracıma sakaryada tarla takası gelmişti.. Yada aracın üstündekileri satarmısın gibilerinden bi sürü mesaj.. :) Ciddi olan alıcı açsın telefonla arasın mesajla arabamı satılır..

Trance-R
06-12-2012, 09:17
bencede çok yerinde bi geliştirme .. Aracıma sakaryada tarla takası gelmişti.. Yada aracın üstündekileri satarmısın gibilerinden bi sürü mesaj.. :) ciddi olan alıcı açsın telefonla arasın mesajla arabamı satılır..

+ 06.12.2012 ...

tarik
06-12-2012, 09:25
Sıkıntı surada patlak veriyor, tabi bu bir süreç, kullanıcılar bu uygulamaya alışanakadar ..
Eski ilanı olanlar veya ilan açarken bu uygulamayı farketmemiş kullanıcılar MESAJ seçeneğini işaretlemeyi gözden kaçırabilirler.

Ama Default olarak mesaj atma olayı işaretli olsa daha iyi olabilirdi. Satılan şey ne olursa olsun alışveriş öncesinde soracak bişeyler mutlaka çıkıyor.

wekoo
06-12-2012, 09:27
peki mesaj gnderimlerinde telefondan kontör veya ücret alınmıyor dimi..

blackweb
06-12-2012, 09:29
-ne kadar güzel 1 uygulama ki ; nimetlerinden çoğu kullanıcı memnun.
-15lik araca; 12 verim şeklindeki mesajları ve kullanıcı engellemek kadar güzel birşey yok değil mi "blackweb" ?
-şaşırmak derken ? neyi kast ettiniz ?
- kategori olarak geliştirme yapılır ? yanlış var ise ki varmış herhalde ki böyle bu kadar dalga geçer gibi yazabilme olgunluğunu göstermişsiniz ?

mesajla takas teklifi gönderilir, yada bizim gibi basın yada farklı alanlarda çalışan insalar yani telefon etme şansı olmayan insanlar mesaj ile ulaşabilir, ayrıca kategori gelişimi diye bir şey yok dostum belli ki dün açtığım konuyu okumamışsın ve okumadan yorum yapabiliyorsun bunu da görmüş oldum. al link aşağıda aç ve oku yapılan saçmalığı ve diğer arkadaşlarımıızın cevaplarını ve hala kategori gelişimi diyebiliyorsan buna sana diyeceğim yoktur.
hadi uygulama güzel diyelim, nasıl eski ilanların mesja özelliğini pasif yapabiliyorlar, aktif kalması gerek ki insalar onu daha sonra isterse pasife çevirebilirsin, kimi insanlar numarasını gizliyor sadece mesajla ulaşılsın bana diye onlar ne yapacak hala haberleri yok çoğunun ? objektif olun arkadaşlar.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/140387-sahibindencom-un-sacmaligi.html

Trance-R
06-12-2012, 09:31
Sıkıntı surada patlak veriyor, tabi bu bir süreç, kullanıcılar bu uygulamaya alışanakadar ..
Eski ilanı olanlar veya ilan açarken bu uygulamayı farketmemiş kullanıcılar MESAJ seçeneğini işaretlemeyi gözden kaçırabilirler.

Ama Default olarak mesaj atma olayı işaretli olsa daha iyi olabilirdi. Satılan şey ne olursa olsun alışveriş öncesinde soracak bişeyler mutlaka çıkıyor.

süreç şudur ki , 2. adımda sayfayı gözden geçirmeyen bireyler olduğu için mecbur böyle bir süreç ortaya çıkıyor.İlan verirken girdiğin veya çıktığın sayfayı üye kontrol etmezse durum böyle oluyor... şuan ki yakınılan durum gibi :)
önerinizi destek@sahibinden.com'a mail olarak gönderin , ilgili yerlere ulaşacağından eminim,eğer gerçekten de durum geliştirileilir düzeyde ise zaten olur neden olmasın.

kesinlikle hayır.

blackweb
06-12-2012, 09:33

bende bundan bahsediyorum işte bu konuda çok haklısın.
ben ki sahibinden.com ile iş görüşmesine bile gitmiş biri olarak, müşterilerine çok bağlı olduklarını biliyorum fakat ona rağmen orda çalışan bikaç kşişinin yüzünden bu gibi sorumsuz davranışlarda bulunabiliyorlar sorun bu.

burkaykalyon
06-12-2012, 09:33
bence yerinde bir uygulama. 94 model 65000 km'deki civic'i satarken bana gelen mesajlardan bazıları:

-Sen ilanda dalga mı geçiyorsun? Milleti kandırma.. Km olmaz öyle. Hele ki 94 model. (çok ağır küfür yazmıştım)
-Aracı niye bu kadar bastın? Düz yolda gidiyor mu bizim yaylaya çıkmaz bu. (Sizin yayla için basmadım ben bu arabayı bizim yaylaya çıkıyor yazmıştım)
-Nakit 7000 TL var üstüne senet yazak(arabanın fiyatı 12500TL idi.)
-Arabayı Maltepe'ye getirebilir misin?(Ebesinin nikahı ben Eyüp'teyim)

Nemo'yu satarken:

-Bunu alacağıma gider 2000 TL daha koyarım sıfırını alırım.fiyatta bişiler yap gelek alak(araba 23500 TL'den satılık sıfırı 29500 TL.git sıfırını bu fiyata al arabayı hediye ederim dedim.
-Yan kapı çıta yüksekliği kaç santim? Eğer 15 cm'den yüksekse almayacam:confused: (sonrasında bu aradı bide telefonda payladım.)

Daha neler neler...

blackweb
06-12-2012, 09:34

hayır kardeşlim gitmiyor eğer sms gönder dersen gider oda farklı bir uygulama zaten.

Ranthor
başka bir site, hem de ticari bir site hakkındaki yorumlarınızı burda paylaşmanız çokda uygun değil.
Yazdıklarınızdan kendiniz sorumlusunuz

Skyhawk34
bende işi erken çözdüm hep onu işaretliyorum artık 2. günü çözdüm uygulama cıkınca :)

saçma bir olay olmuş ufakta bi kutucuk oldugundan herkes göremiyor

blackweb
06-12-2012, 09:35
bence yerinde bir uygulama. 94 model 65000 km'deki civic'i satarken bana gelen mesajlardan bazıları:

-Sen ilanda dalga mı geçiyorsun? Milleti kandırma.. Km olmaz öyle. Hele ki 94 model. (çok ağır küfür yazmıştım)
-Aracı niye bu kadar bastın? Düz yolda gidiyor mu bizim yaylaya çıkmaz bu. (Sizin yayla için basmadım ben bu arabayı bizim yaylaya çıkıyor yazmıştım)
-Nakit 7000 TL var üstüne senet yazak(arabanın fiyatı 12500TL idi.)
-Arabayı Maltepe'ye getirebilir misin?(Ebesinin nikahı ben Eyüp'teyim)

Nemo'yu satarken:

-Bunu alacağıma gider 2000 TL daha koyarım sıfırını alırım.fiyatta bişiler yap gelek alak(araba 23500 TL'den satılık sıfırı 29500 TL.git sıfırını bu fiyata al arabayı hediye ederim dedim.
-Yan kapı çıta yüksekliği kaç santim? Eğer 15 cm'den yüksekse almayacam:confused: (sonrasında bu aradı bide telefonda payladım.)

Daha neler neler...

uygulamaya yanlış demiyoruz uygulamayı uygulama stilleri yanlış diyoruz :)

blackweb
06-12-2012, 09:40
başka bir site, hem de ticari bir site hakkındaki yorumlarınızı burda paylaşmanız çokda uygun değil.
Yazdıklarınızdan kendiniz sorumlusunuz

kötü bişi demiyoruz, insanların bilgilenmesini sağlıyoruz farkındaysanız bu başlık altında farkedenler var şuan.

tarik
06-12-2012, 09:40
bende bundan bahsediyorum işte bu konuda çok haklısın.
ben ki sahibinden.com ile iş görüşmesine bile gitmiş biri olarak, müşterilerine çok bağlı olduklarını biliyorum fakat ona rağmen orda çalışan bikaç densizin yüzünden bu gibi sorumsuz davranışlarda bulunabiliyorlar sorun bu.

Biraz ağar oldu sanki . :confused:

Tunacan
06-12-2012, 09:41
Ciddi alıcı arar. Mesajla falan olacak işler değil bunlar..

blackweb
06-12-2012, 09:42
Biraz ağar oldu sanki . :confused:

haklısın traşladım :))

Trance-R
06-12-2012, 09:43
mesajla takas teklifi gönderilir, yada bizim gibi basın yada farklı alanlarda çalışan insalar yani telefon etme şansı olmayan insanlar mesaj ile ulaşabilir, ayrıca kategori gelişimi diye bir şey yok dostum belli ki dün açtığım konuyu okumamışsın ve okumadan yorum yapabiliyorsun bunu da görmüş oldum. al link aşağıda aç ve oku yapılan saçmalığı ve diğer arkadaşlarımıızın cevaplarını ve hala kategori gelişimi diyebiliyorsan buna sana diyeceğim yoktur.
hadi uygulama güzel diyelim, nasıl eski ilanların mesja özelliğini pasif yapabiliyorlar, aktif kalması gerek ki insalar onu daha sonra isterse pasife çevirebilirsin, kimi insanlar numarasını gizliyor sadece mesajla ulaşılsın bana diye onlar ne yapacak hala haberleri yok çoğunun ? objektif olun arkadaşlar.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/140387-sahibindencom-un-sacmaligi.html

-tamam sen görevini yapmışsın sağol , konuyu görmemiştim dün yoğundum Techturkey'e giremedim vesselam.
-Evet halen söylüyorum , kategori geliştirmesi yapılır olur biter...
-eski ilanlardaki durumuda ilgili yerlere aktarırız oda geliştirme olucak gibiyse olur biter ... yazılımsaldır ...

-anlamadığım nokta , bu saçmalık mı oluyor ?
stilleri yanlış diyorsunuz olabilir ...

siz peki ; objektiflik beklerken bizden ... neden şahsi olarak mesaj konusunda öznel olabiliyorsunuz ?

bak diğer kullanıcılar kanıtlı mesajlarını kopyalayıp buraya yapıştırmışlar ,başından geçenleri anlatmışlar ... yararlı oldu diyerek ...

sen halen , o mesaj olayının çok gereksiz olduğunu mu düşünüyorsun ?
- kutucuk denmiş , standart kutucuk şeklidir... her net sitesinde aynı ebatlarda birsürü kutucuk ebadı olarak aktarılır sayfalara ...
sahibinden.com'da sıkıntı yarattı neyse ...

saygılarımı sunarım ,

berk72
06-12-2012, 09:45
Bende şunla karşılaştım geçenlerde, ***** fiyat düşürmek ve resim eklemek istediğimde, şu uyarıyı aldım. " 1 Aylık ücretsiz ilan yayınlama hakkınız sona ermiştir." Ben aynı ilanda resim ekledim ve 2 kez fiyat düşürdüm, sanırım sistem bunu farklı algıladı.

blackweb
06-12-2012, 09:47
-tamam sen görevini yapmışsın sağol , konuyu görmemiştim dün yoğundum Techturkey'e giremedim vesselam.
-Evet halen söylüyorum , kategori geliştirmesi yapılır olur biter...
-eski ilanlardaki durumuda ilgili yerlere aktarırız oda geliştirme olucak gibiyse olur biter ... yazılımsaldır ...

-anlamadığım nokta , bu saçmalık mı oluyor ?
stilleri yanlış diyorsunuz olabilir ...

siz peki ; objektiflik beklerken bizden ... neden şahsi olarak mesaj konusunda öznel olabiliyorsunuz ?

bak diğer kullanıcılar kanıtlı mesajlarını kopyalayıp buraya yapıştırmışlar ,başından geçenleri anlatmışlar ... yararlı oldu diyerek ...

sen halen , o mesaj olayının çok gereksiz olduğunu mu düşünüyorsun ?
- kutucuk denmiş , standart kutucuk şeklidir... her net sitesinde aynı ebatlarda birsürü kutucuk ebadı olarak aktarılır sayfalara ...
sahibinden.com'da sıkıntı yarattı neyse ...

saygılarımı sunarım ,

sorun mesajların enggelenebilmesi değil tekrar tekrar tekrar söylüyorum arkadaşım. Bende yazılımcıyım bende anlıyorum durumu ama insanlara haber vermeden mesaj haklarını pasifleştirmeleri bencilce diyorum anlatabildim mi ?

ayrıca kategori geliştirmesi demişsin sahibinden.com la defalarca mailleştim bu konuda destek mailinden. bana söyledikleri clio nun 1.6 16v diye bir modeli olmadğı aslında bizim aracımızın rxi modeli olduğudur. benim ruhsatımda bile yazmıyor böyle bir ibare. sence bu kategori geliştirmesi mi oluyor ? var olan kategoriyi habersizce kaldırıp insanların ilanlarını 1.6 dinamik modeline kaydırıyorlar ben itiraz edince de rxi diye bir kategori açıyorlar. Ayrıca bu kategori yıllardır varken yeni anlıyorlar aslında böyle bir model olmadğını, ki renault un böyle bir modeli vardır konuyu diğer açtığım başlıkta detaylı açıkladım okuduysan anlarsın. Güldürmeyin allah aşkına :)

blackweb
06-12-2012, 09:51
Renault Clio 1.6 RXi 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/renault-clio-1.6-rxi)

ayrca clio sport lar için yani 1.6 16v ler için açtıkları yeni kategori yukardadır. :))

bakın bakalım kaç tane ilan var orada :))

Trance-R
06-12-2012, 09:53
sorun mesajların enggelenebilmesi değil tekrar tekrar tekrar söylüyorum arkadaşım. Bende yazılımcıyım bende anlıyorum durumu ama insanlara haber vermeden mesaj haklarını pasifleştirmeleri bencilce diyorum anlatabildim mi ?

ayrıca kategori geliştirmesi demişsin sahibinden.com la defalarca mailleştim bu konuda destek mailinden. bana söyledikleri clio nun 1.6 16v diye bir modeli olmadğı aslında bizim aracımızın rxi modeli olduğudur. benim ruhsatımda bile yazmıyor böyle bir ibare. sence bu kategori geliştirmesi mi oluyor ? var olan kategoriyi habersizce kaldırıp insanların ilanlarını 1.6 dinamik modeline kaydırıyorlar ben itiraz edince de rxi diye bir kategori açıyorlar. Ayrıca bu kategori yıllardır varken yeni anlıyorlar aslında böyle bir model olmadğını, ki renault un böyle bir modeli vardır konuyu diğer açtığım başlıkta detaylı açıkladım okuduysan anlarsın. Güldürmeyin allah aşkına :)

gülmek güzeldir , gül niye gülmiceksin :)

- her yapılan yeniliği / geliştirmeyi üyelere aktaracaksak , o işte sıkıntı olur :)
- durumu belirli yerlere aktarıcam , bana kullanıcı adını da ö.m. olarak paslamanı dilerim ... destek panelinden maillerini ve yazışmaları kontrol etmem gerekecek ;)

iyi günler dilerim saygılar sevgiler.

blackweb
06-12-2012, 09:54
gülmek güzeldir , gül niye gülmiceksin :)

- her yapılan yeniliği / geliştirmeyi üyelere aktaracaksak , o işte sıkıntı olur :)
- durumu belirli yerlere aktarıcam , bana kullanıcı adını da ö.m. olarak paslamanı dilerim ... destek panelinden maillerini ve yazışmaları kontrol etmem gerekecek ;)

iyi günler dilerim saygılar sevgiler.

hemen iletiyorum, ve bütün mailleri yazışmaları fw liyorum sana.

Ome_RS
06-12-2012, 10:20
Guzel bı uygulama olmus sacma sapan mesajlardan kurtulmus olduk bu vesıle ıle nıyetı cıddı olan arar
bırde su mesajlara zorunlu ımza olarak tel numarası gonderme sıstemıde guzel bana sacma mesaj atanın telıne bende aynı sekılde cvp verıyorum

Trance-R
06-12-2012, 10:28
Guzel bı uygulama olmus sacma sapan mesajlardan kurtulmus olduk bu vesıle ıle nıyetı cıddı olan arar
bırde su mesajlara zorunlu ımza olarak tel numarası gonderme sıstemıde guzel bana sacma mesaj atanın telıne bende aynı sekılde cvp verıyorum

mesajlar artık daha düzeyli oldu aslına bakarsak ...
neler gördüm neler mesajlarda :)

Low-Rider
06-12-2012, 10:30
Sahibinden.com üzerinde bir çok ilan görüyorum ilan tarihi 1aydan baya baya eski olanlar.

Normalde süresi dolan ilan siliniyor, peki neden böyle bir ayrımcılık yapılıyor site içerisinde?

burkaykalyon
06-12-2012, 10:34
Sahibinden.com üzerinde bir çok ilan görüyorum ilan tarihi 1aydan baya baya eski olanlar.

Normalde süresi dolan ilan siliniyor, peki neden böyle bir ayrımcılık yapılıyor site içerisinde?

abi sistemden silinmiyor ki ilanlar.süresi bitiyor tekrardan yayına al dediğinde yayına giriyor.favorilerimde 2011 ilanları var ve hala listedeler.

Low-Rider
06-12-2012, 10:36
abi sistemden silinmiyor ki ilanlar.süresi bitiyor tekrardan yayına al dediğinde yayına giriyor.favorilerimde 2011 ilanları var ve hala listedeler.

Süresi biten ilan silindi mi gözükmüyor ben ondan bahsediyorum.

İlanını güncellemesen gözükmez, ancak sen kendin silersen ve gözüksün seçeneğini işaretlersen görünüyor.

ulasstoprak
06-12-2012, 11:01
Güncelleme tarihi yazmıoki ilanın yayınlama tarihi yazar ayda bir güncelliyolar işte..

baha38
06-12-2012, 11:53
Valla Çoğuna saçma gelebilir ama ben akşama kadar işimde masa başı çalışıyorum ha deyince herkesi arayamıyorum. Bide araba ararken günde 20 tane araba giriyo misal ilana hepsinia rayıp yarım saat konuşşsam kaç saat olur bu birde bu yandan düşünün. Tabiki dengesiz çok insan var sap sup msjlar atıyolar ama msj uygulaması çok güzel birşey bence. Ben adama msjı atıyorum cvp verirse aramaya bile gerek yok kazasını belasını söylerse diğer türlü zaten arayıp konusuyosun.

Low-Rider
06-12-2012, 11:55
Güncelleme tarihi yazmıoki ilanın yayınlama tarihi yazar ayda bir güncelliyolar işte..
Doğru yaw o detayı atlamışım:D

ulasstoprak
06-12-2012, 11:56
Konu mesaj atıp atmama meselesine döndü isteyen mesaj alsın isteyen almasın uygulamanın güzelligi burda ...Aracını en kısa sürede satmak isteyen adam açar bütün iletişim kanallarını herkeze hitab eder..

Nightfish
06-12-2012, 12:14
Burada insanlar 2. sayfayı okumuyor gibi bi ibare geçmiş ancak, hiç bir bilgilendirme ya da güncelleme yapıldı mesajı yayınlanmadan bu tarz bişi eklenince sorun bu oluyor. İnsanlar zaten daha önce okumuş, ne kısmı dolduracağını ve kullanacağını biliyor. Eklenen / çıkarılan bi menü oldu diye haber gelmezse her seferinde aynı şeyi neden tekrar okusun ki ?

uerbas
06-12-2012, 12:23
Süresi biten ilan silindi mi gözükmüyor ben ondan bahsediyorum.

İlanını güncellemesen gözükmez, ancak sen kendin silersen ve gözüksün seçeneğini işaretlersen görünüyor.

evet eski favorilerim ben silmeden gidiyor mesela,favorilerime eklediğimi silinse bile eskiden görebiliyoduk şimdi o durum yok

bende ilanımı şimdi güncelledim msj bundan dolayı gelmiyormuş demekki :)

c.sar
06-12-2012, 12:29
Msj uygulaması çok güzel olmuş gerçekten niyeti olan kıyıp konturune arıyor :)
Bilgilendirme için Teşekkürler.

Trance-R
28-12-2012, 16:26
abi pokunu cıkarttılar ya bu sahıbınden com un

örnek ver ki, öğrenelim.

Tunacan
28-12-2012, 16:30
Arkadaş belli ki mesaj sayısı için kasıyor. Fazla takılmamak gerekli...

Trance-R
28-12-2012, 16:37
hala geçerlimi bu kural

1-pokunu çıkarttıklarını iddia edebiliyorsun.
2-ortaya bişey attıktan sonra, bize soruyorsun.
3-ne yaptığını anlamadı-m/k ...
4-açıklar mısın ?

burkaykalyon
28-12-2012, 16:37
hala geçerlimi bu kural

dayı ilan mı açıcan???

Met
28-12-2012, 16:39
dayı ilan mı açıcan???

Yaklaşımını sevdim burkay :D

Adamlar ücretsiz hizmet sunuyor, ama insanoğlu doyumsuz :)

blackZS
28-12-2012, 16:41
Bende diyorum niye kımse mesaj atmıyor eski den takır tukur atarlardı benimde kapalıymış uyarı için teşekkürler ..