PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tüvtürk yeni ağır kusur saçmalığı

rdmmm
06-12-2012, 12:53
selam arkadaşlar haftaya askere gideceğim için aracımı erken vize yaptırmak için bugun gittim tüvtürke. Ağır kusurdan bıraktılar ağır kusur sebebide çift aplikasyonlu jant :D aynı jantlarla mart ayında geçtim dedim yasa 10 gün önce çıktı diye birşey uydurdu ordaki en yetkili kişi.
http://img803.imageshack.us/img803/2489/78818001.jpg
jantım bu artık her şeye kusur buluyorlar galiba. önümde fiat albea vardı orjinal siyah farlı olanlardan onada ağır kusur verdiler :)

16EC813
06-12-2012, 12:54
bende dün girdim amerikan parktan agır kusur verdiler ,gerekçe çapraz yanmasıymış :D

tool
06-12-2012, 12:55
selam arkadaşlar haftaya askere gideceğim için aracımı erken vize yaptırmak için bugun gittim tüvtürke. Ağır kusurdan bıraktılar ağır kusur sebebide çift aplikasyonlu jant :D aynı jantlarla mart ayında geçtim dedim yasa 10 gün önce çıktı diye birşey uydurdu ordaki en yetkili kişi.
http://img803.imageshack.us/img803/2489/78818001.jpg
jantım bu artık her şeye kusur buluyorlar galiba. önümde fiat albea vardı orjinal siyah farlı olanlardan onada ağır kusur verdiler :)

sac jhant ile girersen gecicek mi yani?

PUMA
06-12-2012, 12:56
Gürsel abi ben geçerken amerikan parklarla geçtim hiç kusur bile yazmadılar parklardan

Jön Türk
06-12-2012, 13:01
Gerekçe neymiş acaba

rdmmm
sac jhant ile girersen gecicek mi yani?

valla aynen öyle geçtim gecici sac jant lastik kiraladim muayeneyi yapan zeki arkadaş şuraya git kiraliyorlar dedi (& 70 çorbası var ordan heralde) yine götürdüm 2 saat içinde hiç bakmadılar bi kapıdan sokup diyerinden çıkardılar

FATİH
insanların hiçbir kusuru yokken, belki gıcıklıktan belki de saçma bi sebepten dolayı onları mağdur eden, onlara sorun çıkaran ne kadar görevli varsa tüv'de, Allah onların bin türlü belalarını versin. Rab'bim sağlıklı gün yüzü göstermesin o insan müsveddelerine.

Osman Bahadır
06-12-2012, 13:02
Saçmasapan şeylere öncelik veriyorlar.

Adamın farı aya selektör çakıyor, tüm amortisörleri patlak, tüm camlar zindan spec, 10 senelik lastikle hafif kusurla geçiyor, bunlar güvenlik riski olarak görülmüyor, çift aplikasyonlu jant mı güvenlik riski oluşturuyor?

rdmmm
Gerekçe neymiş acaba

yeni yasaya göre sözde bijon sayısı kadar delik olcakmış istiyorsan tüv e mail at sonuc alamazsın diolar bide pişkin pişkin

16EC813
yaa o olay tamammen denk geldigin kişinin anlık ruh haline baglı :D

rdmmm
06-12-2012, 13:04
yaa o olay tamammen denk geldigin kişinin anlık ruh haline baglı :D

valla onun ruh halini seveyim baya muhabbette ettik işleme başlamadan erken gelmişin marta kadar daha var falan dedi dedim askerim haftaya araba yatacak ondan yaptırıyorum. Muhabbet etti ama bıraktı

ghibli06
06-12-2012, 13:05
jantın bijonları kapaklı modeli olsa, o kapağı söküp bakacaklar mı acaba?

ENGean
06-12-2012, 13:07

abi tam bunu dıycektım yemın edıyorum..:icon_tup:

rdmmm
06-12-2012, 13:09

sacmalayacak yer ariolar 2ci sefer hic incelemedi bile sagdaki lastikler farkli soldakiler farkliydi kapidan soktu çıkardı.
bu arada eski usul vize yine yapılmaya başlamış takipciyle. Jantlar takılırken birisiyle muhabbet ettim aracımda egzoz, xenon far sis var takipçiyle geciriyorum dedi.

by_BuRoCk
tüvtürk kafayı s..miş yaa :S

BAŞAR
yok artık daha neler duyup göreceğiz Allah belalarını versin.

16EC813
06-12-2012, 13:10
bakın anlatayım
kriko yok
bijon anahtarı yok
çekme halatı yok
yangın tüpü yok
ilk yardım setiyok
bunlara bakmadı bile

vay efendim tampon sinyalleriyle çamur sinyalleri farklı yanıyomuş diye agır kusur yazdı ,şaşırtmalı yanıyo dedi :D

fatihtemizer
06-12-2012, 13:14
bır subede gecen arac dıger bır yerde kalıyor.bu sacma gelıyor bana..tamamen baken kısının o ankı haliyle alakalı bu işler..tamam belli başlı kurallar var ama gözden kaçan o kadar çok sey var kı..hıç olmadık seyden kalabılırsınız..tamamen sans dıyorum..

ulasstoprak
06-12-2012, 13:14
Eleman işe yeni girdiyse ondan yapıyo olabiir.. iş aşkına.. :)

AEAlmas
06-12-2012, 13:19
Tuv de yavsak çok

rdmmm
06-12-2012, 13:22

Yeni girdiği belliydi stepneye bakmayi unuttu varmı bu araçta stepne diye bana sordu :)

BAŞAR
06-12-2012, 13:24
Bu nasıl iş arkadaş anlamıyorum bir yerde tüvden geçen arac başka bir yerde kalıyor.Hemde dandik bir sebep den dolayı gelde sinir olma şimdi.

c.sar
06-12-2012, 13:24
Evdeki trip yaparsa onlarda geliyor bize yapıyorlar Ruh haline bağlı sanırım.

elpadre
06-12-2012, 13:31
bakın anlatayım
kriko yok
bijon anahtarı yok
çekme halatı yok
yangın tüpü yok
ilk yardım setiyok
bunlara bakmadı bile

vay efendim tampon sinyalleriyle çamur sinyalleri farklı yanıyomuş diye agır kusur yazdı ,şaşırtmalı yanıyo dedi :D

sasıtmalı derken hızlımı yanıyor ?

Burak E.
06-12-2012, 13:39

yok abi fake atıyor ondan yandı sanıyorsun yanmıyor yanmaz diyorsun yanıyor :D kimseyi tuvturk un eline düşürmesin :D

ulasstoprak
06-12-2012, 13:40
Yeni girdiği belliydi stepneye bakmayi unuttu varmı bu araçta stepne diye bana sordu :)

Ya yeni yada deliklerle ilgili problemi olan birisi fazladan deliğe taktıysa deliklerle ilgili problemleri olabilir ... :D

RsErdi
06-12-2012, 13:41

ikisine birbigine bagladıgın zaman bi camurluk bi fardaki sinyal yanıyor normalde aynı anda yanması lazım o yüzden.
valla ben orda calıssam hiç bakmam modifiyeli arabaları geçirirdim :)
arada canları sıkılıyor böyle yapıyorlar. ücra yerlerdeki istasyonlarda tanıdıklar varsa geçirebiliyorsun

elpadre
06-12-2012, 13:48
yok abi fake atıyor ondan yandı sanıyorsun yanmıyor yanmaz diyorsun yanıyor :D kimseyi tuvturk un eline düşürmesin :D

ikisine birbigine bagladıgın zaman bi camurluk bi fardaki sinyal yanıyor normalde aynı anda yanması lazım o yüzden.
valla ben orda calıssam hiç bakmam modifiyeli arabaları geçirirdim :)
arada canları sıkılıyor böyle yapıyorlar. ücra yerlerdeki istasyonlarda tanıdıklar varsa geçirebiliyorsun

fazla macera aramasınlar bı delının bırı cıkar sıkar bırtanesıne bırdaha ugrasmazlar en ıyısı aracını goturucen yan koltukta sılahın olucak ınerken onuda alıcan belıne koyucan bak o zaman sıkıntı yaratıyormu :D

muratburunce
06-12-2012, 13:59
bende girdim daha yeni sayılır 1ay oldu...
bagajı açtı şöyle bir göz gezdirdi o kdr... kriko yok, bijon anahtarı yok, sağ arka kapı ve sol arka cam arızalı gitmiştim açılmıyordu :D arka emiyet kemeleri koltuğun altıdaydı... açık hava filtresi vardı oem sökülüydü motora bakmadı bile... kornam ii çalmıyordu korna aldım 1kere düt demedi :P buna rağmen geçtim :) tamamen şahsi yorumlara bakıyor yapılan işlem ve sonuçlar...

onursumer
06-12-2012, 14:07
valla aynen öyle geçtim gecici sac jant lastik kiraladim muayeneyi yapan zeki arkadaş şuraya git kiraliyorlar dedi (& 70 çorbası var ordan heralde) yine götürdüm 2 saat içinde hiç bakmadılar bi kapıdan sokup diyerinden çıkardılar

neden bıraktığı belli oldu işte :D

B.Koçer
06-12-2012, 14:12
bi bijonda ona soksaydın

Ranthor
06-12-2012, 14:13
ya arkadaslar bu nasil usluptur, kufretmeyin.

B.Koçer
06-12-2012, 14:16
ya arkadaslar bu nasil usluptur, kufretmeyin.

Yaptıgının yanına az bile abicim çift apkilasyon janttan bırakmak nedir ya :)

onursumer
06-12-2012, 14:18
aradım bulamadım

tuvturkun bi değerlendirme tablosu vardı nelerin hafif nelerin ağır kusur yazdığı çok detaylı bir şekilde

nerden buluruz onu merak ettim bakıcam :D

morgy_drag
06-12-2012, 14:27
bakın anlatayım
kriko yok
bijon anahtarı yok
çekme halatı yok
yangın tüpü yok
ilk yardım setiyok
bunlara bakmadı bile

Hafif kusur olarak geçiyor artık onlar :)

BıD-Clio
06-12-2012, 14:27
fazla macera aramasınlar bı delının bırı cıkar sıkar bırtanesıne bırdaha ugrasmazlar en ıyısı aracını goturucen yan koltukta sılahın olucak ınerken onuda alıcan belıne koyucan bak o zaman sıkıntı yaratıyormu :D

:D sanırım bu mantıklı :)

morgy_drag
06-12-2012, 14:35
Cift aplikasyon lu jant tan bırakmaları biraz saçmalık-talihsizlik olmuş..
Fakat,ben artık eskisi gibi ota sapa taktıklarını düşünmüyorum..
Ya benim gittiğim muayene istasyonu dolayısıyla muayene yi yapan arkadaş iyi biriydi..
Yada genelde böyle..
Benim de ön fren hprtumlarım eskiymiş..
Ağır kusurdan bıraktı..
Eh dedim başka birşey kalmadı ona taktılar..
Çocuk ta ayrıntılı anlattı,durumu gösterdi izah etti..
Hortumları değiştirdim,ikinci gelişimde hatta teşekkür ettim durum dan dolayı..
Kaldı ki muayene ya gitmesem,nerden bakıcaktım ben fren hortumlarına..

Demem odur ki,tekrar söylüyorum: jant olayı biraz talihsizlik olmuş,ama genel anlamda bence yaptıkları uygulama güzel..Haklarını vermek gerekir :) Şahsi yorumumdur..

Tuncer M.
06-12-2012, 14:51
Aynen onun dediğini şikayet olarak belirttin bakalım yarın kim işsiz kalacak. Dışarıda kiralıyorlar nedir la? Bunu da özellikle belirtin. Tamam belki jant uygun değildir, ama dışarıda kiralıyorlar ne? Hem tüvtürk'e de böyle bir uygulama var mı sormuş olursun. Hem de şikayet et istersen gideri yerine gelmiş olur çalışanın. :)

EmreS13
06-12-2012, 15:01
Ya yeni yada deliklerle ilgili problemi olan birisi fazladan deliğe taktıysa deliklerle ilgili problemleri olabilir ... :D

Bu iyiydi :D
Yakinda araba tozlu diye kusur bulacaklar.
Benim muayeneci iyi biriydi allahtan egzoz la kornayi degistir gel halledelim dedi onundisinda arabanin massallahi var dedi sasrmistim :)

berkay_aydin
06-12-2012, 15:02
Benimde çift aplikasyon ve sizinkiyle aynı marka jant, sadece hafif kusur araç alçak yazıldı çok rahat geçtim, talihsizlik olmuş sizin :(

utkunoa
06-12-2012, 15:26
bakın anlatayım
kriko yok
bijon anahtarı yok
çekme halatı yok
yangın tüpü yok
ilk yardım setiyok
bunlara bakmadı bile

sen polismisin gavat deseydin. yemin ediyorum turkiyede hicbir kurum isini adam gibi yapmiyor ya

CinAli_06
06-12-2012, 15:53
ne halt edeceklerini şaşırdılar...

Skyhawk34
06-12-2012, 15:57
xenondan sonra birde bu daha neleri görcez bakalım araba yag kacırır hafif kusur vesayre

rdmmm
06-12-2012, 16:01
Aynen sikayette yazicam hepsini o paradan payda aliyorsa haram olsun

1.8 turbo
06-12-2012, 16:11
ben bmw yı aldım far ayarları berbat,sısıler ayarsız,camlar fılmlı araba basık egsozlu halıyle vızeye soktum en azından eksıklerı ogreneyım dıye 1 seferde gectı. normlade butun eksıklerı tamamlarım arabayı gecırtmezler :) o ankı ruh hallerıyle alakalı sanırım

akıncı
06-12-2012, 16:13
adamlar akşama kadar kaç çeşit arabayla,kaç çeşit insanla uğraşıyorlar ilk defa gorduğu bı ınsana nıye kıllık yapsınkı,demekkı yonetmelık oyle düzelt oyle gıt 2 tane farklı araç goturdum tanımam gormem kımseyı hiç bır sıkıntı yaşamadım

MatraX_07
06-12-2012, 16:17
eee yenı gırdıyse bızım sucumuz ne yanı
sacma salak kurallara tamam mı dıyecegız

timucintt
06-12-2012, 16:18
çift aplikasyon sonuçta fabrikasyon bir üretimdir sonradan deldirme bir olay değilki... buna gelene kadar daha neler var neler... madem bu tip jantlaır görmek istemiyorsunuz öncelikle trye giren jantlarda aradığınız TSE uygunluğunu tüve göre belirleyin önce trye tse onayı verdirip ürünlere satıyorlar sonrada muayeneden geçirmeyin... saçmalıktan başka bişi dğeil...

ycLbLgn
06-12-2012, 16:20
muayene gelmesin diye dua etmeye baslıcaz artık :D

S.Özcan
06-12-2012, 16:24
benimde uzunlarda xenon var diye bıraktı, normal farlar orjinal xenon falan dedim ama bi faydası olmadı,
yan sırada muayeneye giren ladanın kaputu zor açıldı, kaput demiri yoktu adam bildiğin sopa çıkardı onunla kaputu tutturdu :) o adam geçti muayeneden ben kaldım :D şaka yapıyorlar galiba

mertrs
06-12-2012, 16:46
aradım bulamadım

tuvturkun bi değerlendirme tablosu vardı nelerin hafif nelerin ağır kusur yazdığı çok detaylı bir şekilde

nerden buluruz onu merak ettim bakıcam :D

Bu mu abi :)

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=g%C3%BCncel%20ara%C3%A7%20muayene%20kusur%20tabl osu&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.kugm.gov.tr%2FBLSM_WIYS%2FKUG M%2Ftr%2FBelgelik%2Farac_muayene%2F20120102_163342 _2769_1_64.xls&ei=aLzAUJj2PIzNqQHCm4HoBA&usg=AFQjCNHidX92NTqf2y3pb0SQHrzo6oOZbQ

mertrs
06-12-2012, 16:51
Ben girerkende american parktan kusur yazıyorlardı modülü kapatıp girdim kusursuz çıktım :D

Saçma sapan işler çift aplikasyonlu olsa nolcak sanki baya kıllık yapmaya başladılar artık.

turbo16
06-12-2012, 17:27
beyler neler agır kusur yazarsanız hazırlıklı gidelim mesala

vanlarda arka koltuk serbest mi

ruudvan
06-12-2012, 18:18
bakın anlatayım
kriko yok
bijon anahtarı yok
çekme halatı yok
yangın tüpü yok
ilk yardım setiyok
bunlara bakmadı bile

krıkon olmaz arabanı kaldıramazsın sana zarar
bıjon anahtarın olmaz bıjonlarını sokemezsın sana zarar
cekme halatın yok arabanı cektıremezsın sana zarar
yangın tupun yok araban yanıyor sana sana zarar
ılk yardım setın yok ılk yardım yapamazsın sana zarar

ama
saga sınyal verırken onundekı surucu yada yanındakı surucu snn sınyal verdıgını anlayamazsa bu hem sana hem cevrene zarar.

tuvturk oncelıkle can guvenlıgın. trafıgı tehlıkesız bıcımde araba cıkarmaya oncelık verır bu yuzden de emnıyet kemerı agır kusurken trafık setı hafıf kusurdur.

GokhanRS
06-12-2012, 18:28
benim arabanın orjinali 18ken 17 jant çok büyük git bu araca 15 16 tak dedi kamil :D 16 jant araca sığmıyor orjinal kaliperler eşek gibi. :D ama kamil arabayı bilmeyince güneşlikte kocaman 18 ve 17 jant takılır yazmasına rağmen iddalaştı. boşuna gidip orjinal yazısı aldık servisten.

sırf i.nelik yani.

131mirafiori
06-12-2012, 18:39
Allaha şükür bu zamana kadar bir tanesi sorun çıkarmadı... Bana iyiler denk geliyor galiba :)

Gürsel aga amerikan parkın yasak olduğunu cümle alem biliyor sen niye bilmiyorsun :D

16EC813
06-12-2012, 18:48
krıkon olmaz arabanı kaldıramazsın sana zarar
bıjon anahtarın olmaz bıjonlarını sokemezsın sana zarar
cekme halatın yok arabanı cektıremezsın sana zarar
yangın tupun yok araban yanıyor sana sana zarar
ılk yardım setın yok ılk yardım yapamazsın sana zarar

ama
saga sınyal verırken onundekı surucu yada yanındakı surucu snn sınyal verdıgını anlayamazsa bu hem sana hem cevrene zarar.

tuvturk oncelıkle can guvenlıgın. trafıgı tehlıkesız bıcımde araba cıkarmaya oncelık verır bu yuzden de emnıyet kemerı agır kusurken trafık setı hafıf kusurdur.

iyi hoş söylüyon da sinyallerim çalışıyo sadece tampondakiyle çamurlukdaki ayna anda yanmıyo yani çapraz yanıyo bumudurr :soru::beuj:

sinan-s
06-12-2012, 18:55
Offf ya tamamen bakan görevli ile alakalı yanıı

ruudvan
06-12-2012, 18:56
iyi hoş söylüyon da sinyallerim çalışıyo sadece tampondakiyle çamurlukdaki ayna anda yanmıyo yani çapraz yanıyo bumudurr :soru::beuj:

evet odur dısarıdan bakan adam nerden bılıcek .

aa bu gursel aga bunun tamponla camurluk sınyallerı capraz yanıo saga sınyal verdı aslında sol dıcek hallerı yok.

tuvturk sıze zorluk cıkartmak ıcın deıl guvenlı olabılmenız ıcın kontrol yapıyor .

16EC813
06-12-2012, 19:06
evet odur dısarıdan bakan adam nerden bılıcek .

aa bu gursel aga bunun tamponla camurluk sınyallerı capraz yanıo saga sınyal verdı aslında sol dıcek hallerı yok.

tuvturk sıze zorluk cıkartmak ıcın deıl guvenlı olabılmenız ıcın kontrol yapıyor .

aga biz senle anlaşamıycaz :D

Frid
06-12-2012, 19:14
böyle bir bilgilendirme bugün gelmedi geçtiğimiz 10 gün içinde de gelmedi, 0850 222 88 88 arayıp şikayetçide olabilirsiniz böyle bir kusur varmı yokmu onuda öğrenebilirsiniz. size şurada yapıyorlar diye yönlendirdiğinide açıkça üstünde dura dura belirtiniz.

muaynene raporunda yazan tam kusuru buraya eksiksiz yazarmısınız.

ve diğer arkadaşlar bilmem kaçıncı konudur hayıflanıyorsunuz eksiklerinizi yapmazsanız boşuna sızlanmayın, haksızlık gördüğünüzü düşündüğünüzde şikayetçi olun cahil insanlar gibi küfür edip bela okumayın.

tüvtürk kendi internet sitesinden yada bakanlığın sitesinden hangi kusur neye tekabül ediyor bildiriyor. az okuyun öğrenin araştırın.

slowmotion
06-12-2012, 19:16
orjinalden çift ölçü jantlarda var. onlara ne yapacaklar. komple saçmalık

b.ustaoglu
06-12-2012, 19:57
bişey sorucam. abs yok - ağır kusur olarak geçiyor. olupta çalışmamasını anlarım tamam da yok ağır kusur nasıl oluyo :) öyle bişey yok herhalde dimi :)

edit.. iç aydınlatma yok - ağır kusur geçiyor :D benim arabada var ama çalışmıyor nasıl olcak :D

Frid
06-12-2012, 20:09
bişey sorucam. abs yok - ağır kusur olarak geçiyor. olupta çalışmamasını anlarım tamam da yok ağır kusur nasıl oluyo :) öyle bişey yok herhalde dimi :)

m1 m1g n1 n1g otomobil kamyonet arazi taşıtı sınıflarını kapsamıyor 31.07.2004 01.08.2004 tarihinden itibaren m2 sınıfı minibüs, otobüs, kamyon, çekici araçlarda olmak zorunda.

b.ustaoglu
06-12-2012, 20:12
hususi otomobilleri kapsamıyor yani... sanırım editlediğim soru da aynı şekilde hususi otomobiller hariç. aslında benim arabamın mekanik ve süspansiyon olarak değil de kaporta olarak sıkıntısı var. merak ediyorum acaba kaportadan kalıcam mı :)

deniz
06-12-2012, 20:16
Ben dun haracciya gittim american park vardi hafif bile yazmadi. O tamamen ordaki adamla ilk karsilastiginizdaki elektrik ve o gunku ruh haliyle alakali :):)::)

berkay_aydin
06-12-2012, 20:23
Ben dun haracciya gittim american park vardi hafif bile yazmadi. O tamamen ordaki adamla ilk karsilastiginizdaki elektrik ve o gunku ruh haliyle alakali :):)::)

Yukarıda bahsedilen çamurluk sinyaliydi galiba, amerikan park ağır kusur değil diye biliyorum :)

deniz
06-12-2012, 20:24
Himmm onu bilmem :)

Frid
06-12-2012, 20:26
hususi otomobilleri kapsamıyor yani... sanırım editlediğim soru da aynı şekilde hususi otomobiller hariç. aslında benim arabamın mekanik ve süspansiyon olarak değil de kaporta olarak sıkıntısı var. merak ediyorum acaba kaportadan kalıcam mı :)

keskin kenarlı bir köşe oluşmamışsa misal çamurluk hasarlı vuruktur, tamponlarında yerinde ve düzgün zarar verici unsur yoksa kaportda vuruk ezik boya kabarması atması (aracın büyük bir kısmını farklı renk gibi algılandıracak) bizi ilgilendirmiyor.

istanbulda hiç bir istasyonda kusur verilmiyor diye biliyorum.

Oznsrl
06-12-2012, 21:12
Valla benim başıma çok ilginç bi olay geldi.Muayeneye araç 8.5 cm basık gittim onun dışında bi sıkıntı yoktu basıklığada laf demediler ama sağ ön rotilde boşluk var dedi bıraktı sanayide salıncak değiştirdim neyse bi sonraki gün randevu aldım gittim ama adam arabayı teslim ederken motorda çok yağ var bi kontrol ettir dedi.Bende aldım servise gittim işgüzar servis bieşy yok dedi beni yolladı tam 2-3 dk snra aradılar ozan gel diye meğer durduğum yer göl olmuş turbo yağlama hortumum delinmiş servstede patlak vermş iyice.

Eğer ben o gün muayeneden kalmasaydım sonra tekrar gittiğimde adam bana uyarıda bulunmasaydı belki yolda giderken yağsızlktan arabanın başına bişey gelicekti onn için muayeden kaldığma sevndiğimi bile söyleyeblirm :D

|KaAn|
06-12-2012, 21:23
http://b1212.hizliresim.com/14/6/gn5wh.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

O zamanlar konu açsam mı açmasam mı tkararsızdım ama konu tüvtürkü bağlayınca yazmadan edemedim. Bu araç bayramda ist-izmit otoban gişelerinde ilk sapağı geçmeden tam önümüzde herhangi bir çukur,tümsek vs. olmamasına virajda olmamamıza rağmen "düz yolda" "90-100 ile giderken" sol arka lastiği "aks"tan kopardı.Kopan lastiğin tarafından fotoğraf alamadım o sıra yol açıldığı için,aracın lastiğinde aksın parçası duruyodu,aracın bir çok yerinde gözle görülür pas ve kaportada atmalar vardı.stop lambalarıda yanmak-yanmamak arasında gidip geliyordu çarpmadan önce.
Aracı kullanan kişi 50+ yaşlardaydı ve yeni muayne yapıldığını belirtmişti.Sormak istediğim;muayne sırasında kıstaslar gerçekten neler? Hangi araca neye göre bakılıyor? Araç zaten eski adamın parası olsa yenisini alır,masraf cıkarmayalım mevzusu mu doğuyor kullananın durumuna göre?

burakcan
06-12-2012, 22:21
bencede muayene tamamen bakan personelin insiyatifinde

Yigit-Y
06-12-2012, 22:35
dbs typerı geçirdik izmitli bir abimiz sayesinde burası türkiye TUVTURK turk kelimesi var içinde olmayacak iş yok bu ülkede :)

Frid
06-12-2012, 22:39
O zamanlar konu açsam mı açmasam mı tkararsızdım ama konu tüvtürkü bağlayınca yazmadan edemedim. Bu araç bayramda ist-izmit otoban gişelerinde ilk sapağı geçmeden tam önümüzde herhangi bir çukur,tümsek vs. olmamasına virajda olmamamıza rağmen "düz yolda" "90-100 ile giderken" sol arka lastiği "aks"tan kopardı.Kopan lastiğin tarafından fotoğraf alamadım o sıra yol açıldığı için,aracın lastiğinde aksın parçası duruyodu,aracın bir çok yerinde gözle görülür pas ve kaportada atmalar vardı.stop lambalarıda yanmak-yanmamak arasında gidip geliyordu çarpmadan önce.
Aracı kullanan kişi 50+ yaşlardaydı ve yeni muayne yapıldığını belirtmişti.Sormak istediğim;muayne sırasında kıstaslar gerçekten neler? Hangi araca neye göre bakılıyor? Araç zaten eski adamın parası olsa yenisini alır,masraf cıkarmayalım mevzusu mu doğuyor kullananın durumuna göre?

aracını 0 km alıp ilk 3 yıl sonucunda 80 bin 150 bin vs km lerde muayene gelip bir kusurdan kaldıgında yada kalmasa bile abi araç zaten sıfır diye bilen bir milletiz, onun muayeneside okadar yenidir.

bayram öncesi o kırık stoplarla geçmesi kesinlikle imkansız fren lambası kırık veyahut solmuş cam nedeni ile ağır kusur bahsedilen zamanlardan önecede, eğer gerçekten doğru söylemişse, amcamız bir yerde yapılan usulsüzlük var demektir.

aks kopar normaldir mekanik parça nede olsa ne zaman ne olacağı %80 tahmin dışıdır.

Frid
06-12-2012, 22:42
dbs typerı geçirdik izmitli bir abimiz sayesinde burası türkiye TUVTURK turk kelimesi var içinde olmayacak iş yok bu ülkede :)

izmite gitmek için yaptıgın masrafları ve bahsettiğin kişiye verdiğin parayla istanbulda aracının muhtamel muayeneye engel olacak basıklık ve egzoz problemini halledip usulünce kendinde geçebilirdin.

dediği gibi burası türkiye rüşvet vermeye alışmış insanlar önünü arkasını hesaplamadan parasını vereyim beni yormasınlar kuralı mantığı işte. keşke insanlarımız bu konuya daha çok önem verse

kimsenin yaptığı hatayı savunmuyorum ortada bir yanlış varsa cezasını çeksin herkim olursa, yarın öğrenip yazacağım

GoKaLp_ZZ
06-12-2012, 23:40
bir jant olayı eksikti takmadıkları onada takmışlar

Purmol35
07-12-2012, 00:08
sacmalayacak yer ariolar 2ci sefer hic incelemedi bile sagdaki lastikler farkli soldakiler farkliydi kapidan soktu çıkardı.
bu arada eski usul vize yine yapılmaya başlamış takipciyle. Jantlar takılırken birisiyle muhabbet ettim aracımda egzoz, xenon far sis var takipçiyle geciriyorum dedi.

Dün arkadaşımın aracını götürdük bornova tüv e . Arkadaşın aracı cabrio ve tente cam ı plastik olduğu için güneş yanığından kahve rengi olmuş ,bir kaç sorunu vardı muameleci tanıdığı vardı bir miktar para verdi aracı geçirdi . Eleman a sordum yapılı filtre,egzoz,dip basık vs.vs. arabayı getirsek geçirirmisin ruhsatla ilgili sıkıntısı olmasın geçiririz sıkıntı olmaz dedi. Aracı teslim ettik elman a hiç istasyon a sokmadan arkadan dolaştırdı arabayı kağıtları verdi.

Bu arada arkadaşım ın ruhsatında araç 5 kişilik görünüyordu,ruhsatı değiştirtip 4 kişi yazdırttılar. Coupe,cabrio araçları olan ve ruhsatta 5 kişi görünen araç sahipleri şimdiden 58 lira ödemeye kendilerini hazırlasınlar. Ruhsat ı önceden emniyet e götürüp değiştiremiyorsun da illa tüv den belge gerekli dediler.

doush
07-12-2012, 00:29
Rs ler de çift aplikasyon jant yok mu onlar nasıl geçecek?

berkay_aydin
07-12-2012, 00:57
http://www.tuvturk.com.tr/userfiles/document/sss.pdf

SK79
07-12-2012, 01:10
bende egsoz ve çift aplikasyon advan rg2 lerle tekrara kaldım; orjinal bitik lastikli tenekelerle ve orj. egzozla geçtim. egzoz pulunu isottada silencer takılı iken ile almıştım orj egzoz diğerinden daha çok bağırıyo ama gelde anlat

rdmmm
07-12-2012, 01:12
böyle bir bilgilendirme bugün gelmedi geçtiğimiz 10 gün içinde de gelmedi, 0850 222 88 88 arayıp şikayetçide olabilirsiniz böyle bir kusur varmı yokmu onuda öğrenebilirsiniz. size şurada yapıyorlar diye yönlendirdiğinide açıkça üstünde dura dura belirtiniz.

muaynene raporunda yazan tam kusuru buraya eksiksiz yazarmısınız.

ve diğer arkadaşlar bilmem kaçıncı konudur hayıflanıyorsunuz eksiklerinizi yapmazsanız boşuna sızlanmayın, haksızlık gördüğünüzü düşündüğünüzde şikayetçi olun cahil insanlar gibi küfür edip bela okumayın.

tüvtürk kendi internet sitesinden yada bakanlığın sitesinden hangi kusur neye tekabül ediyor bildiriyor. az okuyun öğrenin araştırın.

http://img217.imageshack.us/img217/6296/18326073.jpg

rdmmm
07-12-2012, 01:18
bende egsoz ve çift aplikasyon advan rg2 lerle tekrara kaldım; orjinal bitik lastikli tenekelerle ve orj. egzozla geçtim. egzoz pulunu isottada silencer takılı iken ile almıştım orj egzoz diğerinden daha çok bağırıyo ama gelde anlat

çiğlidemi kaldınız benim başıma gelenlerde çiğlide oldu

SK79
07-12-2012, 01:26
evet çiğlide geçtiğimiz cuma günü

Low-Rider
07-12-2012, 07:51
Şu an son susturucu ağır kusur mu? Sessiz olsa bile değişik olması?

bg_cano
07-12-2012, 07:54
ağır kusur değil son susturucu ses çıkarmıyorsa

darkmoon
07-12-2012, 08:35
şu tüv deki en saçma sapan şey film hafif kusura olarak bile geçmiyor ama trafikde yakalarlarsa araç direk men mantık eğrisinde işin matematiğinde bir yanlışlık var.. keza tüv de xenon takmak yasak eğer orjinal bixenon değilse tamam bu bir nebze iyide bundada yanlış var belli standartlar dışında yasak etmemeleri lazım kendilerini kandrıyıorlar çünkü adam tüvün kapısında xenon ampülleri çıkartıp halojenleri takıyor geçiyor çıkdımı gene xenon ampülleri takıyor ne anladım o yasakdan yasağın bir anlamımı kaldı o zaman..
en azındna mercekli farı sadece zorunlu bıraksalardı biraz daha insanlar özen gösterirdi xenon takarken...

Mr.K
07-12-2012, 08:57
Benim anlamadigim sey ydisinda bicokyerde muayneye gittiginizde ~sloven-sirp-hirvat-bosna-makedon vsvs ~ farlar ayarsizsa kendisi ayarliyo zaten.

Neden gidipte turkiyede yok kardesim bu arabanin far ayari yok blabla mantiginda ki olay ? olay ztn eksiklerin giderilmesi degil mi ? en son kontrol noktasinda far ayar dalgasini koyarlar far ayari yapilir,ondan sonra yok egzoz jant yay buji zartzurt hatasi var diyip birakilir.Bana cok sacma geliyo,zaten disarda far ayari yapan insanlara ben oldum olasi hicbizmn guvenmedim*makineleri olsa dahi* cok mu zor kaputu ztn acip kontrol ediyolar .

Bitane imbus 8-10 neyse artik olcusu sokup fari ayarlamak cok garibime gidiyo acikcasi..

free-hifi
07-12-2012, 08:58
güzel bir sektör çıktı tekerlekli kriko 4 tane jant takımı alıp tüv kapısında beklersek güzel ekmek çıkar :D

Yigit-Y
07-12-2012, 10:33
izmite gitmek için yaptıgın masrafları ve bahsettiğin kişiye verdiğin parayla istanbulda aracının muhtamel muayeneye engel olacak basıklık ve egzoz problemini halledip usulünce kendinde geçebilirdin.

dediği gibi burası türkiye rüşvet vermeye alışmış insanlar önünü arkasını hesaplamadan parasını vereyim beni yormasınlar kuralı mantığı işte. keşke insanlarımız bu konuya daha çok önem verse

kimsenin yaptığı hatayı savunmuyorum ortada bir yanlış varsa cezasını çeksin herkim olursa, yarın öğrenip yazacağım

istanbulda o araç geçmezdi hiçbir şekilde :D izmitte bile sıradaydık boşa geldiniz diyenler vardı bu araba geçmez diye :D

Schumi
07-12-2012, 10:44
Şimdi tamamen binek bir aracı ABS sistemini komple söküp çift ana fren merkezli ön ve arka bağımsız hale getirsek muayneden geçmez mi hiçbir şekilde ?

MR2
07-12-2012, 10:54
tamamen para tuzağı insanları oyalayıp mağdur ediyorlar.

Vtec_2
07-12-2012, 11:10
Zamanında trafik müşavirine 200 tl para vermiştim. Adamın söylediği 125 i benım 75 ide tüvdeki elemanın diyordu. 5lik yay Filtre egzost duz boru ve headers lı idi aracım.

bg_cano
07-12-2012, 11:31
Zamanında trafik müşavirine 200 tl para vermiştim. Adamın söylediği 125 i benım 75 ide tüvdeki elemanın diyordu. 5lik yay Filtre egzost duz boru ve headers lı idi aracım.

İstanbuldaki bir çok istasyon bu olaylardan savcılık oldu zaten haberlerden duymusundur

Onurkk06
07-12-2012, 14:05
Bence elemanlar bakıo araç sahibi genç way muagyuum bunun arabası var benim niye yok diyerek veriyolar kusuru :)

onursumer
07-12-2012, 14:07
çiğlidemi kaldınız benim başıma gelenlerde çiğlide oldu

frid haklı bence şikayette bulunmalısın çift aplikasyon başka bi olay

oraya uyumsuz jant yazmaları başka bir olay diye düşünüyorum

srgn
07-12-2012, 15:42
bendede amerikan park cam filmi vardı jantlarda çift aplikasyonlu ona takılmadı bile. sadece arka koltuktaki orta kemere takıldı onuda orda açtık çıkardık yazmadı. ama çogu arkadaşın dediği gibi bakan elemanın takdiri tamamen bi standart yok

SK79
07-12-2012, 23:18
Şu an son susturucu ağır kusur mu? Sessiz olsa bile değişik olması?

bende o mantıkla sökmeden gittim dediğim gibi takınca orj. egzoz daha çok bağırıyordu diğer egzozda ses yok şekle bakarak hükme varıyorlar istersen slencerı egzoza kaynaklat sonuç değişmeyecektir.bakış açısı modifiye düşmanı..

Vtec_2
08-12-2012, 00:15
İstanbuldaki bir çok istasyon bu olaylardan savcılık oldu zaten haberlerden duymusundur

Savcılıkta papaz olsalar bıle hala devam eden adamlar var. Bu ulkede neyın onune gecebıldılerde bununda onune gecebılsınler.

Emre Ekrem
08-12-2012, 08:24

aynen, ben stabel korna, amerikan park, film cam la hafif kusur bile almadan geçmiştim, hatta arka koltuk emniyet kemerleri koltuğun altında kalmış, ona bile bir şey dememişlerdi.
Kızma ama seninki bahtsız bedevi misali olmuş :)

Frid
09-12-2012, 13:28
yaptığım görüşmeler sonucu böyle bir kusur değerlendirmesi yok olduğunu kesin olarak söylüyorum arkadaşlar.

özet: 4 adetten fazla yada 5 adetten fazla bijon deliği var diye fabrikasyon olarak üretilmiş ve bu delikler fabrikasyon olarak açılmış,dökülmüş yada işlenmiş olan bir janta çok delikli diye kusur verilemiyor. jant orijinal veya replika olsun önemi yok. yapılmış olan işlemin orijinal olması yeterli.

haksızlık gördüğünüz,yaşadığınız durumlarda yada gözlemlediğiniz usulsüzlüklerde, tüvturk müşteri hattını yada ulaşabilirseniz ulaştırma bakanlığını arayabilirsiniz. unutmayalım ki bazen her şey dışarıdan göründüğü gibi olmuyor.

Osman Bahadır
09-12-2012, 13:32
yaptığım görüşmeler sonucu böyle bir kusur değerlendirmesi yok olduğunu kesin olarak söylüyorum arkadaşlar.

özet: 4 adetten fazla yada 5 adetten fazla bijon deliği var diye fabrikasyon olarak üretilmiş ve bu delikler fabrikasyon olarak açılmış,dökülmüş yada işlenmiş olan bir janta çok delikli diye kusur verilemiyor. jant orijinal veya replika olsun önemi yok. yapılmış olan işlemin orijinal olması yeterli.

haksızlık gördüğünüz,yaşadığınız durumlarda yada gözlemlediğiniz usulsüzlüklerde, tüvturk müşteri hattını yada ulaşabilirseniz ulaştırma bakanlığını arayabilirsiniz. unutmayalım ki bazen her şey dışarıdan göründüğü gibi olmuyor.

Adam "6.13.1 Hatalı Jant" kapsamına sokmuş. Bu maddenin kapsamı nedir?

Teknisyen öyle kafasına göre "bence hatalı" diyebiliyor mu? Var mı bunun bir tarifi?

Frid
09-12-2012, 13:48
Adam "6.13.1 Hatalı Jant" kapsamına sokmuş. Bu maddenin kapsamı nedir?

Teknisyen öyle kafasına göre "bence hatalı" diyebiliyor mu? Var mı bunun bir tarifi?

jantın süspansiyon sitemine, yürüyen aksama, fren aksamına, araca sürüş durmunda uygunmu degil mi, araçların kendi üzerinde belirtilen etiketlerdeki toleranslara, aracların yük endeklerine uygun mu değil mi? aynısı lastik içinde geçerli.

bu sorgulamlar sonucunda uygunmu degil mi kararı ortaya çıkıyor.

Osman Bahadır
09-12-2012, 13:59
jantın süspansiyon sitemine, yürüyen aksama, fren aksamına, araca sürüş durmunda uygunmu degil mi, araçların kendi üzerinde belirtilen etiketlerdeki toleranslara, aracların yük endeklerine uygun mu değil mi? aynısı lastik içinde geçerli.

bu sorgulamlar sonucunda uygunmu degil mi kararı ortaya çıkıyor.

Şimdi bu açıklamaya göre pek ala jant yürüyen aksama (poryaya) uygun değil, fazla delik var da diyebilir mi kendince yorum yaparak? Yorum yapması lazım, çünkü açıkca belirtilmemiş kusur olarak fazla delik/çift aplikasyon. Kendince yorumladı ve kusur kapsamına soktu diyelim itiraz nasıl olacak? Hemen o anda. İstasyon yetkilisine mi? Yoksa tüvtürk'e mi ulaşmak gerekecek?

Melih-Ö
09-12-2012, 14:03
Bende Jazz varken janttan dolayı sıkıntı yaşamıştım. Esenyurt istasyondaki zeki servis şefi ismi de Serkandı top sakallıydı, benle iddialaştı. Bu jantlar 16 orjinali 14ten çıkarılmış ağur kusur diye. Bunun orjinali 15 dedim dedim dinlemedi beni. Gelir misiniz 1 dakika dedim, soför kapısını açtım, orada etikette 185-55-15 yazıyor. Buyrun dedim orjinali 15. Bu araba elite versiyonu dolusu boşunda 14 var. Anti parantez ben Honda servisinde çalıştım kesinlikle orjinali 14 diyordu :) Ne diyeyim ki :)

Frid
09-12-2012, 14:11
Şimdi bu açıklamaya göre pek ala jant yürüyen aksama (poryaya) uygun değil, fazla delik var da diyebilir mi kendince yorum yaparak? Yorum yapması lazım, çünkü açıkca belirtilmemiş kusur olarak fazla delik/çift aplikasyon. Kendince yorumladı ve kusur kapsamına soktu diyelim itiraz nasıl olacak? Hemen o anda. İstasyon yetkilisine mi? Yoksa tüvtürk'e mi ulaşmak gerekecek?

bu diyebilmesi için öncelikle poryada 4 delik varsa jantta 4 delikli olmak zorundadır diye teknik bir bilgi bulması gerekir.

önce istasyon yetkilisine, kendisini ikna yada tatmin edici sonuç alamamışsa tüvturke ulaşmalı.

onursumer
09-12-2012, 14:31
benim aracıda rampaya çıkarmışlardı muayenede

tam sağ tam sol ile çamurluğa surtup surtmediğine bakmak için kaputa yuklenene kadar sesimi çıkarmadım yüklendiği anda itiraz edip normal bakmasını soyledim

allahtan yay serttide bişey bulamadı

cXe
09-12-2012, 19:33
ben bagajda elektrik aksamı bağlı amfi ile girdim sıkıntı olmadı... tamamen kişilerin insafına kalmış bir durum

mmged_jan
09-12-2012, 19:46
oralara civata kaynatıp üslerinde bijon takacaksınız olacak bitecek

Le10ur
09-12-2012, 20:05
daha cuma gunu muayeneye gırdım aracta amerkan park vardı onu gormedı sanırım cunku 4 lu flaşörler hep acıktı
hafıf kusur:
beyaz park ampullerı
lpg sımıt tank olması (ne alaka ıse)
far ayarı
sıs ayarı
camda lpg yazısı olmaması

berkay_aydin
09-12-2012, 20:22
ben bagajda elektrik aksamı bağlı amfi ile girdim sıkıntı olmadı... tamamen kişilerin insafına kalmış bir durum

Bu ne demek yahu :D isterse saatli bomba olsun muayneyle ne alakası var :D

Erdem K.
12-08-2014, 16:54
ben de çiğliye götürdüm, ki orjinal egsoz taktırmıştım ama yine de

14.3.2 Egzoz: ilgili yönetmeliğe uygun değil dediler :confused:

Gunes G.
12-08-2014, 17:23
Şimdi tamamen binek bir aracı ABS sistemini komple söküp çift ana fren merkezli ön ve arka bağımsız hale getirsek muayneden geçmez mi hiçbir şekilde ?

Normalde gecmiyor diyeyim, gerisini sen anla :)

Schumi
12-08-2014, 22:35
Normalde gecmiyor diyeyim, gerisini sen anla :)

2 sene önce sormuştuk onuda geçirdik 2-3 araç ABS iptalli. Sıkıntı olmadı. :) Ama bunu görünce ne diyecekler çok merak ediyorum.

https://lh6.googleusercontent.com/-f6O30ppTQoM/U-LD3IOsxTI/AAAAAAAAENc/WtSIMeWZH6g/w1185-h889-no/20140806_190536.jpg

MCN21
12-08-2014, 22:47
Ben 18 jant , woofer , amfi ve aem metanolle gectim kimse bisi demedi :D 1 ay falan oldu dudullu tuv.

MCN21
12-08-2014, 22:49
Ben 18 jant , woofer , amfi ve aem metanolle gectim kimse bisi demedi :D 1 ay falan oldu dudullu tuv.

Edit: cift cikis oldugu icin egzozlar son susturucu yerine tup susturucu vardi bide boost saati vardi.

TonyMontana
13-08-2014, 00:51
ben de çiğliye götürdüm, ki orjinal egsoz taktırmıştım ama yine de

14.3.2 Egzoz: ilgili yönetmeliğe uygun değil dediler :confused:

Bu aralar bende trafikten men oldum egsozdan, muhtemelen çiğliye gidicem. Orjinal egsozun nesine uygun degil dediki?

VETTE
13-08-2014, 08:24
kadett in arka franlerini kampanadan diske çevirdim diye kaldım ama araba fren testinden kusursuz geçmişti muayene sonlandı sadece evrakları imzalatıp plakaya stikeri yapıştırmak üzereyken başka bir araç sahibiyle muhabbetimize kulak misafiri olup değişimi duyduğu için bu kararı verdi ve muayeneyi iptal etti. sözde muayene istasyonları özelleşince profosyonel ve güvenilir olacaktı.

Bone-crusheR
13-08-2014, 08:28
ben vizeye dün girdim koltukta yırtık var die agır kusur verdiler koltuga kılıf koyup geçtim :D

ulasoztas1
13-08-2014, 08:38
ben vizeye dün girdim koltukta yırtık var die agır kusur verdiler koltuga kılıf koyup geçtim :D

şaka!:eek: bildiğimiz döşeme yırtığından mı?

Bone-crusheR
13-08-2014, 08:39
ewet 106 sırt yan kısmında yırtık var hayati tehlikesi var diktir gel yada kılıf tak dedi :D kılıf taktım hayati teklikeden kurtuldum

ulasoztas1
13-08-2014, 08:45
muayeneye kadar benimde hayatım tehlikede desenize :)

Sierra Rs
13-08-2014, 08:55
2 sene önce sormuştuk onuda geçirdik 2-3 araç ABS iptalli. Sıkıntı olmadı. :) Ama bunu görünce ne diyecekler çok merak ediyorum.

https://lh6.googleusercontent.com/-f6O30ppTQoM/U-LD3IOsxTI/AAAAAAAAENc/WtSIMeWZH6g/w1185-h889-no/20140806_190536.jpg

sen yarış arabası olarak ruhsata yazdırma işini bi araştır bence.. bildiğim kadarıyla yarış arabası yazdırıp lisans alınca hiç bir şekilde sorun olmuyor. bu kadar modifiye ile legal geçmen zor olur bence dersen ki yaptıklarımın nesi yanlış? sana sonuna kadar katılıyorum bir çok otomobilden güvenli halde aracın bu modifikasyonlar sayesinde ama gelde anlat işte..

Gunes G.
14-08-2014, 10:13

ABS hata isigi yanmiyorsa sorun yok cunku abs var mi yok mu anladiklari tek yer orasi, kimse aracta modulator var mi, abs gercekten calisiyor mu gibi testler yapmiyor keza ortam musait degil allahtan.

Esas tuhafima giden brake booster'in olmadigini, onun yerine cift ana merkezli fren yapildigini kaputu acinca alenen gormelerine ragmen hicbirsey demiyor olmalari. Cocuk olsa anlar yani bu sitemin hicbir sehir ici aracta orjinalde olmayacagini. Ama adamlar buna takmak yerine gidip ornegin kaloriferi uflemiyor diye agir kusur yazabiliyorlar.

Ilginc vallaha

Revolution
14-08-2014, 10:18
Çankırı'da güzel bi abimiz var gidiyoruz çayımızı içerken adam arabayı alıyor iki basıyor sonra istasyona girip geçiriyor. Burası Türkiye olduğu için artık şaşırmıyorum normal yani.

Erdem K.
14-08-2014, 10:49
Bu aralar bende trafikten men oldum egsozdan, muhtemelen çiğliye gidicem. Orjinal egsozun nesine uygun degil dediki?

Tomay onlar daha muayenenin en başında taktılar bana. roller muhabbetine...

4 çeker olsa da gerekmez dediler, zorla roller koydurttum fren testinde.

sonra birşey bulamadılar, dediler ki katalizörün ve orta susturucunun içi boş ! Nasıl anladınız dedim, vurduk sesi farklı geldi dediler, egsozda ses var mı dedim ! Yok dediler ! Katalizör ya da orta susturucunun etrafında kaynak izi var mı ! Yok !

Sonrası çok iç açıcı gelişmedi zaten...

Şansına iyi niyetli bir muayene görevlisi gelirse hiçbir problem yaşamazsın ama top sakallı hafif göbekli suratsız bir adamsa vay haline...

Yanımdaki yengeç gibi yan yan giden çürük çarık şahin geçti, benim egsozum sözde kurallara aykırı olduğu için bana red verdiler(tamamen muayeneyi yapan adamın insiyatifinde)... hatırladıkça sinirleniyorum. hadi hayırlısı.

Schumi
14-08-2014, 11:41
Yanlız ben bir tane Opel'in SUV aracına adam ABS'de problem var diye yan parkura alıp fren testi yapmıştı Esenlerde. Hızlanıp hızlanıp frene asıldı. Napıyor diye sorunca ABS testi dedi. 4 çeker bişi bişi vıdı vıdıladı çok biliyormuş gibi ama çalışıp çalışmadığına baktılar. :D

TonyMontana
14-08-2014, 18:41
Tomay onlar daha muayenenin en başında taktılar bana. roller muhabbetine...

4 çeker olsa da gerekmez dediler, zorla roller koydurttum fren testinde.

sonra birşey bulamadılar, dediler ki katalizörün ve orta susturucunun içi boş ! Nasıl anladınız dedim, vurduk sesi farklı geldi dediler, egsozda ses var mı dedim ! Yok dediler ! Katalizör ya da orta susturucunun etrafında kaynak izi var mı ! Yok !

Sonrası çok iç açıcı gelişmedi zaten...

Şansına iyi niyetli bir muayene görevlisi gelirse hiçbir problem yaşamazsın ama top sakallı hafif göbekli suratsız bir adamsa vay haline...

Yanımdaki yengeç gibi yan yan giden çürük çarık şahin geçti, benim egsozum sözde kurallara aykırı olduğu için bana red verdiler(tamamen muayeneyi yapan adamın insiyatifinde)... hatırladıkça sinirleniyorum. hadi hayırlısı.

Ikinci sefere ne zaman gideceksin kanka , var bi tanidik problem yasamadan gecersin muhtemelen. Bende gidicemde benm egsozlar farkli ertesi gun ilk cevirmede tekrar ceza yoyecegim icin oem susturucu bakiyorum halledince bakcaz artik :)

blow07
14-08-2014, 19:04
vay arkadaş muayenenin de çivisi çıktı artık.

Makinist
14-08-2014, 19:18
3 gün önce arkadaşım bir getz almak istedi. Araba 2010 model 1.4 benzin + lpgli. Neyse arabanın satışını almadan önce muayneye götürdü. Ücret ödeyip sıra beklerken görevli kişi arkadaşıma gelip bu arabayı hiç parkura sokmadan gidip işleminizi iptal ettirin ve ücretinizi geri alın demiş. Gerekli açıklamayı yapacaklar size demiş. İşlemleri iptal ettirip geri geliyor. Araca lpg takıldığı için ruhsatta yazan azami yüklü ağırlığı aştığı ve bunun ağır kusur olarak muayeneden geçemeyeceği söyleniyor. Lpg sisteminin sökülmesi şart deniliyor. Hepimiz şok olduk. Herkes ilk defa böyle bir olay yaşadı. Hal böyle olunca arkadaş arabayı almaktan da vazgeçti.

suprolla
14-08-2014, 19:23
bugün muayeneye gittim herşey iyi güzel geçtim diye sevinirken adam geldi aracın kaydı trafikte görünmüyor dedi ne dicem bilemedim polinet diye bir kağıt alıp geri gelmemi sölediler hala şaşkınım :D

Erdem K.
15-08-2014, 12:45
Ikinci sefere ne zaman gideceksin kanka , var bi tanidik problem yasamadan gecersin muhtemelen. Bende gidicemde benm egsozlar farkli ertesi gun ilk cevirmede tekrar ceza yoyecegim icin oem susturucu bakiyorum halledince bakcaz artik :)

tomay yarin saat 9da randevum
arabada gram ses yok, 1.6bile daha seslidir :)
varsa bi tanidik lutfen bi el ativer de killik yapmasinlar yine

gökan
15-08-2014, 12:48
işlenmemiş tüpü herhangı bır sehırde sızdırmazlık yapıp işletebılırmıyım

Ahmet Saraçoğlu
15-08-2014, 13:29
Sonatanın muhtemelen koltuk altı kablolardan ötürü airbag yanıyor.Aldığımızda yanmıyordu , herhangi bi aylama zıplama vss de olmadı yani büyük ihtimal kablolardan...muayenede sıkıntı olur mu?

SErhat.
21-08-2014, 12:10
Yeni konu acmak istemedim; buradan sorayim bilgisi olanlara.

Aracimda 205/45-17 lastik ve 17 jant var. Orijinal jant olcusu 15 ve 195/60-15.

Dun @fdoganb ile gorustum ve orjinali 14 jant olan DelSol'u 15 jant var diye kusur yazdilar dedi Orhanlı'daki istasyonda.

Tum istasyonlarda artik degisik jant gecmiyor mu vizeden?

Ya da Istanbul'da bu jantlarla girsem kusur yazmayacak istasyon var midir?

Onde ayrica coilover, arkada ise 3.5 yay var. Dip basik degil ama on lastikle camurluk arasi kapali.

Bu da bir sikinti olur mu?

Yiğit G.
21-08-2014, 15:19

Dun @fdoganb ile gorustum ve orjinali 14 jant olan DelSol'u 15 jant var diye kusur yazdilar dedi Orhanlı'daki istasyonda.

Onde ayrica coilover, arkada ise 3.5 yay var. Dip basik degil ama on lastikle camurluk arasi kapali.

heryerde değişiyor kardeşim olay tamamen yerle ilgili... egzoslu jantlı yaylı gsi gözümün önünden geçti hafif kusurla (pendik) .. Maltepe mi kartal mı , nişanlımın arabasında teyp te TA yok diye (trafik anonsu) zorluk çıkartmıslar... Bir baskasının koltugunda yırtık var diye geçmedi... Ben geçen hafta bizim şirket aracını götürdüm pendiğe direksiyonu problemli idi (kütür kürüt ses yapıyor) ve aynası kırıktı , kesin geçemz dedim kusursuz geçtim :D Dediğim gibi gittiğin yer çok farkediyor şansına artık.

ontheair
21-08-2014, 16:06

15 inç jant olabilir ama eğer uygun ebatta lastik yoksa kusurdur. yani jant ölçün orijinal olsa da farklı ölçüde ve üreticinin onay vermediği bir lastik kullanıyorsan yine kalırsın.

aslan
21-08-2014, 16:14
Ben orjınali 195*65*16 olan ölçülerindeki aracımın üzerindeki 205*45*18 jant ve lastiklerle geçtim
Tek yazdıgı lastik üzerinde yüzey çatlakları var hafifi kusur

VETTE
21-08-2014, 16:33
175 70 13 orijinal ölçüsü olan aracımla 195 50 15 lastiklerle geçtim
ama saçma sapan şeylerden de bırakabiliyorlar...

ontheair
21-08-2014, 18:54
175 70 13 orijinal ölçüsü olan aracımla 195 50 15 lastiklerle geçtim
ama saçma sapan şeylerden de bırakabiliyorlar...

Eğer hesaplarsanız zaten bunun aracınız için uygun ölçü olduğunu görürsünüz ;)

Lastik ebadı hesaplanırken +-%3 limitine uygun olduğu sürece lastik ölçüsünü değiştirebilirsiniz.

HONDAHAN
22-08-2014, 10:22
:) Arkadaş 2 yıllık konu ve 8 sayfayı da okuduğum halde hala; orijinali 16" olan aracım 18" jantla ve 5 lik yayla geçer mi, geçemez mi anlamadım. Geçtim diyen de var, saçmasapan sebepten kaldım diyen de var. Hatta konuyu açan arkadaş, Tüv çalışanının olmaz dediği sebepten kalmış.! Sanırım sadece istasyondan değil, girdiğiniz perondan bile iş değişiyor. Herkes güncel tecrübesini istasyon adıyla paylaşırsa iyi olur.
:) Mesela son sayfaya kadar Pendik 'e gitmemem gerektiğini düşünüyordum. :)

SErhat.
22-08-2014, 10:48
Lastik değişimi sonrası çap ölçülerinde +-%1 kusurat değişim olmuştu.

Şu an bir de öndeki coiloverdan çekiniyorum. 2 sene önce komple 3.5 cm'lik yaylarla geçmişti.

Ön kısım şu an 6 cm filan düşüklükte orijinaline göre.

Bi-xenon'un ampulünü dahi h7'yle değiştirdim.

Tamamen insiyatife kaldık yani..

BirkanYazici
22-08-2014, 12:00
coiller insiyatife kalıcak sanırım uğraşırsa çapraz rampaya çıkartır aracınızı sürtüyor mu sürtmüyor mu kontrol etmek için

fdoganb
22-08-2014, 12:16
Abi valla katalizör ve janttan bıraktılar. Ve didik ettiler resmen başka kusur bulmak için. Orada 15 inç jantlı eski şahin vardı onu ve onun gibi bir dünya araba gözümüzün önünde geçti bizimki kaldı

cosekar
20-11-2014, 11:46
Herkese merhaba,

Acil yardımınız gerekiyor, aracımın satışı için dun biriyle anlaştım, işi bitirdim sadece satısı vermek kaldı.
Yanlız ayın 15 ınde muayenesi bitmis ve bugun bir arkadasım aracı Kavaklı muayene istasyonuna goturdu, herseyden geçti fakat aracımın rengi fabrika çıkışlı mineral beyaz olarak geçiyor, ruhsatta da aynı şekilde. Hafif maviye donuk fakat tuvturk personeli aracı gri renk diyor, dolayısıyla agır kusurlu olarak muayeneden geçmedi, servisten boya faturası alın ve ruhsattaki rengi değiştirtin oyle gelin demiş, aracımın resmini ekliyorum.

Simdi OPEL yetkili servisten bir yazı alsam, ruhsatta değişiklige gitmeden aracı muayeneden geçirirler mi? Cok sıkıntılı bir durum, aracı sattım ama muayeneden geçemiyoruz, acil yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler...

http://i59.tinypic.com/2vmbxpc.jpg

Sezgin
20-11-2014, 11:49
opel zamanında araçlar turkıyeye geldıgınde muayneden gecırdıgıne gore sızın gecırmenıze nasıl ızın vermıyorlar. ıyıce sacmaladılar. şikayetınız bence dırek opel ' e bıldırın, onlar cozsunler veya uygunluk yazısı versınler.

turci
20-11-2014, 12:08
benim de bu konudan anladığım kadarı ile belirli bir standart yok,
standartları o anki ruh durumları belirliyor.

bu arada adam saçmalamış, o halde trafiğe çıkan aracın ruhsatını niye değiştireceksiniz ki?
Opel bayisine gidip mağduriyetini beyan edin ve yardım isteyin bence..

darkmoon
20-11-2014, 12:19
aynısı başıma geldi vectram varken ruhsatta panacotta yazıyordu adamlar panacotta nın yanında bir ibare olması lazım dediler panacotta (Sarı) gibi.. bende fabrika çıkışı böyle aldım sıfır aracı ben yapmadım opel yapmış dedim.. onlarda sana denileni dediler bana servise git belge al falan filan..

aykutsafakyaman
20-11-2014, 12:29
Opel servisten yazi alirsaniz is cozulur gibi . Bu tuvturk personeli iyice sasirmis .

cosekar
20-11-2014, 13:23
opel zamanında araçlar turkıyeye geldıgınde muayneden gecırdıgıne gore sızın gecırmenıze nasıl ızın vermıyorlar. ıyıce sacmaladılar. şikayetınız bence dırek opel ' e bıldırın, onlar cozsunler veya uygunluk yazısı versınler.

Sinirlerim alt ust oldu, bir de aracın satısını bugun verecektim yarına kaldı, OPEL de uygunluk yazısının orjinali ancak pazartesi elinize ulasır dedi, ama bu da benim işimi görmeyecek...

benim de bu konudan anladığım kadarı ile belirli bir standart yok,
standartları o anki ruh durumları belirliyor.

Onların keyfine kaldık, tobe tobe...

bu arada adam saçmalamış, o halde trafiğe çıkan aracın ruhsatını niye değiştireceksiniz ki?
Opel bayisine gidip mağduriyetini beyan edin ve yardım isteyin bence..

Istedim inşallah yardımcı olacaklar.

aynısı başıma geldi vectram varken ruhsatta panacotta yazıyordu adamlar panacotta nın yanında bir ibare olması lazım dediler panacotta (Sarı) gibi.. bende fabrika çıkışı böyle aldım sıfır aracı ben yapmadım opel yapmış dedim.. onlarda sana denileni dediler bana servise git belge al falan filan..

Peki siz ne yaptınız daha sonrasında?

Opel servisten yazi alirsaniz is cozulur gibi . Bu tuvturk personeli iyice sasirmis .

Aynen oyle...

Oznsrl
20-11-2014, 13:54
Bilgi olsun 2 gün önce siste zenondan kaldık ama adam şey dedi hiç yanmasa hafif kusur olcaktı geçicektin zenon olduğu için ağır kusur sayılıomuş

Mikrop_Ali
20-11-2014, 16:25
aydınlatmayla ilgili herhangi bir değişiklik veya ampulun yanmaması agır kusur yapacak bişey yok orjınal halıne getırıp gıdeceksınız.
cıft aplıkasyonda gecmez sac jantla gıdıp gecersınız

kelalper
20-11-2014, 16:30
çıldırmamak elde değil. Şirkette kullandığımız panelvandan otomobile döndürülmüş Astramız var tek kapı station. Arkaya koltuk taktırmış aldığımız kişi ve muayeneden geçirmiş. Şimdi biz soktuk koltuk kilitleri çalışmıyor ve kemerler kısa ve ortada kemer yok diye bıraktı. Tamam dedik ortaya kemer taktırdık koltuğu sabitleyen kilidi tamir ettik. Kemerlerde kısa değil abi dedi kemerci. Şimdi eleman aradı patron araba gene kaldı diye. Aynı TUV bu seferde kemerler uzun diye bırakmış. Adama göster yazdıkları raporu dedim. Gösterdi telefona da ben aldım. Birader yan kemerlere dokunmadık daha önce kısa dediğinize şimdi nasıl uzun diyorsun dedim. Hayır; işlem yapılmış dedi. Yaw yapılmadı şizofren miyiz yapılmayan işleme yapıldı diyelim dedim. Anasından çiğ süt emmiş o.ç. direk beğenmedim keyfimin kahyası mısın bırakıyorum dedi telefonu kapadı. Bizim eleman naziktir bişey yapamaz da keşke ben gitseydim çıktığı deliğe sokardım o.ç yi. Ne zannediyor arkadaş bu piçler kendilerini.

cosekar
20-11-2014, 17:37
çıldırmamak elde değil. Şirkette kullandığımız panelvandan otomobile döndürülmüş Astramız var tek kapı station. Arkaya koltuk taktırmış aldığımız kişi ve muayeneden geçirmiş. Şimdi biz soktuk koltuk kilitleri çalışmıyor ve kemerler kısa ve ortada kemer yok diye bıraktı. Tamam dedik ortaya kemer taktırdık koltuğu sabitleyen kilidi tamir ettik. Kemerlerde kısa değil abi dedi kemerci. Şimdi eleman aradı patron araba gene kaldı diye. Aynı TUV bu seferde kemerler uzun diye bırakmış. Adama göster yazdıkları raporu dedim. Gösterdi telefona da ben aldım. Birader yan kemerlere dokunmadık daha önce kısa dediğinize şimdi nasıl uzun diyorsun dedim. Hayır; işlem yapılmış dedi. Yaw yapılmadı şizofren miyiz yapılmayan işleme yapıldı diyelim dedim. Anasından çiğ süt emmiş o.ç. direk beğenmedim keyfimin kahyası mısın bırakıyorum dedi telefonu kapadı. Bizim eleman naziktir bişey yapamaz da keşke ben gitseydim çıktığı deliğe sokardım o.ç yi. Ne zannediyor arkadaş bu piçler kendilerini.

Abi hiç sorma, benim araçta yay var, xenonlar mercekliydi sokturdum orj nı taktırdım, tamam gecıcek dedim boyadan geçirmediler, ulan ne anlar bu gerizekalılar, kim ipler Opelin orj rengi bu kaplama değil bişey değil, çıldırdım bugun.

timmaah
20-11-2014, 17:39
85 model serçenin arka koltuklarında emniyet kemeri yok diye geçirmedi burdakiler..87 broadway götürcem ben de perşembe haftaya bakalım neler çıkçak

darkmoon
20-11-2014, 18:05
aslında tüv arabadaki hataları yanlışlıkları eksiklikleri göstermesi açısından çok faydalı ama ne yazık ki iş artık bazı istasyonlarda çalışanların kişisel ego tatminine döndü kurumsal bir yapıdan çıkıp kişisel bir hal almaya başladı.. kaç tane aracı götürdüm op orjinal araç her defasında bir şeyden bıraktılar..

birinde kısa far ayarsız dediler o zaman ağır kusurdu bıraktılarki araba bir önceki gün servisden çıkmıştı özellikle far ayarını yaptırmışdım..
birinde ruhsatta renk dediler bıraktılar.. birinde gene saçma sapan bir şey dediler hatırlamıyorum şimdi bıraktılar..
kurumun kendini bir toparlayıp kesinlikle bir öz eleştiri yapması lazım.. çalışanlar bu kadar kişisel kararlar verip egosunu tatmin etme amaçlı hareket edemez.. lafım işini doğru düzgün yapan tüv merkezlerine değil katiyen dikkat edilirse onlardan bir şikayet yok şikayet hep belli aynı istasyonlarda..

darkmoon
20-11-2014, 18:07
direk beğenmedim keyfimin kahyası mısın bırakıyorum dedi telefonu kapadı.

Böyl bir laf etmişde size siz niye tüv şikayet hattını aramadınız öyle bir laf diyemez çalışan.. en fazla bir üstündeki amirine bağlar böyle bir laf hiç bir kurumun çalışanı diyemez bırakın tüvü..

snan1910
20-11-2014, 18:23
85 model serçenin arka koltuklarında emniyet kemeri yok diye geçirmedi burdakiler..87 broadway götürcem ben de perşembe haftaya bakalım neler çıkçak

Bırakamazlar arka emniyet kemerinden, hatta araç 1985 se ön koltuk kemeri bile zorunlu değil yazıyor. Ben 1992 mazda mı götürdüm sorunsuz olarak geçti arka kemeri kimse sormadı
* M1 sınıfı araçlarda (otomobiller)

ön koltuklar 18.06.1986
arka koltuklar 01.01.1995

kelalper
20-11-2014, 20:29
merak etme yarın ben kendim gidicem.

overblack
20-11-2014, 21:25
Bırakamazlar arka emniyet kemerinden, hatta araç 1985 se ön koltuk kemeri bile zorunlu değil yazıyor. Ben 1992 mazda mı götürdüm sorunsuz olarak geçti arka kemeri kimse sormadı
* M1 sınıfı araçlarda (otomobiller)

ön koltuklar 18.06.1986
arka koltuklar 01.01.1995

yanlış hatırlamıyorsam 90 lı yıllarda emniyet kemeri olmayan otomobillere ön emniyet kemeri takılmasını zorunlu hale getiren bir genelge yada kanun çıkarıldı. çünkü o sırada babamda bulunan 60' model impalaya kemer taktırmıştık.

snan1910
20-11-2014, 22:10
yanlış hatırlamıyorsam 90 lı yıllarda emniyet kemeri olmayan otomobillere ön emniyet kemeri takılmasını zorunlu hale getiren bir genelge yada kanun çıkarıldı. çünkü o sırada babamda bulunan 60' model impalaya kemer taktırmıştık.

Google a tüv türk arka emniyet kemeri yazarsanız tüv türkün kendi sık sorulan sorular sayfası açılıyor, orda yazan bu şekilde

onursumer
20-11-2014, 22:14
Abi hiç sorma, benim araçta yay var, xenonlar mercekliydi sokturdum orj nı taktırdım, tamam gecıcek dedim boyadan geçirmediler, ulan ne anlar bu gerizekalılar, kim ipler Opelin orj rengi bu kaplama değil bişey değil, çıldırdım bugun.

bence şikayetçi olun ust mercilere kadar aracın katalog renk kodunuda opelden edinseniz ayrıca kanıtınız olur diye düşünüyorum

standart boya gormemiş bir araba için neden uğraş verin çok saçma

serkanAYB
20-11-2014, 22:45
Hergün bir gereksizlik düşünüyoşar adamlar mall

Mert Alpay
20-11-2014, 23:28
fren ve debriyaj pedallarımda lastik yok diye ağır kusur işledi ayrıca lpg tüpünün doluluğunu gösteren tüpün üzerindeki şambrel için kapağında çatlak var diye techizat hasarlı yazıp ağır kusur gösterdi hani derler ya paranla rezil olmak :D

Risendark
20-11-2014, 23:45
1.4 is im varken kemerlerim çalıştığı halde ağır kusur yazdılar çalışıyor dediğim halde ben baktım calismiyor git yaptir gel dedi tamamen ego tatmini yapıyor bazı karektersizler

Runo
21-11-2014, 00:10
Bu yaz bende hazır yazlıktayken muayene gidiyim dedim silivrideki. Evden çıkmadan kontrol ettiğim farlarım sapasağlam yanarken hatta ve hatta ben arabadan inip tüvtürk görevlisi geçene kadar bile farlarım yanıyodu.

Bende sadece biraz kapıyı yavaş kapasaydın keşke dedim her neyse dolandım geçtim arkaya bi baktım benim sol far yanmıyo, 1 dk öncesinden eser yok. Kesin manyetik bir sistemle patlatıyorlar farı başka bir açıklaması olamaz. Ego tatmininden başka bir şey değil bu. Hayatları boyunca ezilen insanların kendini kanıtlama çabaları...

cosekar
21-11-2014, 08:16
bence şikayetçi olun ust mercilere kadar aracın katalog renk kodunuda opelden edinseniz ayrıca kanıtınız olur diye düşünüyorum

standart boya gormemiş bir araba için neden uğraş verin çok saçma

Benim aklımın almadığıda buydu zaten adama diyoruz ki arabanın opel.com.tr de geçen rengi bu mineral beyaz, sen neden bahsediyorsun? Ordaki duz beyaz baska bir aracın yanına goturmus, bak bakalım demiş hangisi beyaz? Tobe tobe...

Mehmet Gazihan
21-11-2014, 08:20
Bu yaz bende hazır yazlıktayken muayene gidiyim dedim silivrideki. Evden çıkmadan kontrol ettiğim farlarım sapasağlam yanarken hatta ve hatta ben arabadan inip tüvtürk görevlisi geçene kadar bile farlarım yanıyodu.

Bende sadece biraz kapıyı yavaş kapasaydın keşke dedim her neyse dolandım geçtim arkaya bi baktım benim sol far yanmıyo, 1 dk öncesinden eser yok. Kesin manyetik bir sistemle patlatıyorlar farı başka bir açıklaması olamaz. Ego tatmininden başka bir şey değil bu. Hayatları boyunca ezilen insanların kendini kanıtlama çabaları...

ibretlik olmuş

XoR
21-11-2014, 08:52

Ampullerde logolarını görmezlerse patlatıyorlar kesinlikle. Tüvuminati

http://mastermason.com/WallerNews/light2.jpg

kelalper
21-11-2014, 10:05
Arkadaşlar sabahın 8:30 unda Pendik TUV e gittim bizim elemanla. İçeri girdik müdüre gittik. Dedim bana şu adı geçen elemanı bi getirin hesabımız var dedim. Müdür de şaşırdı. Ne oldu beyefendi dedi. Dün dedim böyle böyle oldu sizin bir elemanın kısa dediğine bu uzun dedi bıraktı. Bi de bana telefonda böyle böyle dedi. Yok olamaz öyle şey dedi. Siz bi çağırın konuşalım dedim. Anons edildi eleman geldi. Bizim elemanla beni görünce rengi attı. Müdür sordu dün böyle bişey olmuş doğru mu diye. Yok amirim öyle demek istemedim yanlış anladılar ama özür dilerim dedi. Müdür tamam sen işine dön dedi. Müdür kendi de özür diledi çocuklar yoğun çalışıyor böyle tatsızlıklar olabiliyor dedi.. Raporlara baktı. Arabayı sordu dışarıda dedik. Çıktık kendi baktı. Tamam kusur yok ama ayarlı olsaydı iyi olurdu dedi. İçeri girdik sisteme girdi kendi düzeltti. Arabayı geçirdi. Tekrar özür dileriz dedi. Şimdi yanında çalışan dangoza bak bir de bu müdüre bak.

mody
21-11-2014, 10:13
Arkadaşlar sabahın 8:30 unda Pendik TUV e gittim bizim elemanla. İçeri girdik müdüre gittik. Dedim bana şu adı geçen elemanı bi getirin hesabımız var dedim. Müdür de şaşırdı. Ne oldu beyefendi dedi. Dün dedim böyle böyle oldu sizin bir elemanın kısa dediğine bu uzun dedi bıraktı. Bi de bana telefonda böyle böyle dedi. Yok olamaz öyle şey dedi. Siz bi çağırın konuşalım dedim. Anons edildi eleman geldi. Bizim elemanla beni görünce rengi attı. Müdür sordu dün böyle bişey olmuş doğru mu diye. Yok amirim öyle demek istemedim yanlış anladılar ama özür dilerim dedi. Müdür tamam sen işine dön dedi. Müdür kendi de özür diledi çocuklar yoğun çalışıyor böyle tatsızlıklar olabiliyor dedi.. Raporlara baktı. Arabayı sordu dışarıda dedik. Çıktık kendi baktı. Tamam kusur yok ama ayarlı olsaydı iyi olurdu dedi. İçeri girdik sisteme girdi kendi düzeltti. Arabayı geçirdi. Tekrar özür dileriz dedi. Şimdi yanında çalışan dangoza bak bir de bu müdüre bak.

Çakamadın mı ağzına iki tane :D

hoş seni görünce ağzı içeri doğru girmiştir kendiliğinden :D

Sezgin
21-11-2014, 10:37

Aynen abi işte, biri ne kadar mütevazı ilgili bi adamken diğeri kafasına göre takılıyor. Birşeyde diyemiyorsun. neyse hak yerini bulmuş, geçmiş olsun :)

Ahmet Saraçoğlu
21-11-2014, 10:44
ankarada muayene yapılacak bugün veya yarın.Babayı stres etmesinler şimdi durduk yere.Herşeyimiz tam ama ne olur ne olmaz bi pislik çıkar diye;ankarada en az takıntılı , rahat istasyon hangisi?Mesafe önemli değil.

snan1910
21-11-2014, 12:26
ankarada muayene yapılacak bugün veya yarın.Babayı stres etmesinler şimdi durduk yere.Herşeyimiz tam ama ne olur ne olmaz bi pislik çıkar diye;ankarada en az takıntılı , rahat istasyon hangisi?Mesafe önemli değil.

İstanbul yolundan 17.00 veya 17.30 civarlarına randevü almanızı öneririm. Akşam saati eve gitmenin heycanıyla pek bakmıyorlar

cagalazade
21-11-2014, 12:48
insanın aklına ister istemez bu video geliyor...

http://youtu.be/AuA8pjU0-4c

Cem.B
21-11-2014, 13:17
bende değişik bir sora sorayım başına gelen varmı ?

aracımın rusatta muayene bölümleri doldu yeni ruhsat çıkıcak muayeneden sonra ama arabada cam filmi var

bir rivayete göre cam filminden hafif kusur yazarlarsa trafikten ruhsatı çıkarırken araç trafikten men olarak ruhsat veriliyormuş ve 1 hafta süre veriliyormuş doğrumudur bu ?

Sezgin
21-11-2014, 16:03

aracımın rusatta muayene bölümleri doldu yeni ruhsat çıkıcak muayeneden sonra ama arabada cam filmi var

bir rivayete göre cam filminden hafif kusur yazarlarsa trafikten ruhsatı çıkarırken araç trafikten men olarak ruhsat veriliyormuş ve 1 hafta süre veriliyormuş doğrumudur bu ?
aynı kusurdan 2 veya 3 defa gıderse araç ozaman men oluyor, anca yenı ruhsatta boyle bır sey olur mu onu bılmıyorum

Ozan Özer
14-12-2014, 12:03
Arkadaşlar,
Yarın için Pendik istasyonuna randevu aldım,aracı kayınpederim götürecekti ancak cenaze işi çıkınca ben götürmek zorunda kaldım.Aldığım randevuda aracı götürecek kişi olarak kayınpederim ismini girmiştim,yarın aracı ben götürsem sıkıntı çıkar mı?
siteden güncelleme yapmak istedim ancak almış olduğum saat dolu olduğu için buna izin vermedi..

kurtlukaya
14-12-2014, 13:19
benim merak ettiğim bir konu var , motor numarası okunamıyor diye hafif kusur gözüküyor , o zamn ben mesela motor swaplasam bunu nerden anlayacaklar ,

aga81
14-12-2014, 13:48
benim merak ettiğim bir konu var , motor numarası okunamıyor diye hafif kusur gözüküyor , o zamn ben mesela motor swaplasam bunu nerden anlayacaklar ,

bu konu benmde hep kafamı kurcalamıştır
:D

crazydog
14-12-2014, 14:06
Arkadaşlar,
Yarın için Pendik istasyonuna randevu aldım,aracı kayınpederim götürecekti ancak cenaze işi çıkınca ben götürmek zorunda kaldım.Aldığım randevuda aracı götürecek kişi olarak kayınpederim ismini girmiştim,yarın aracı ben götürsem sıkıntı çıkar mı?
siteden güncelleme yapmak istedim ancak almış olduğum saat dolu olduğu için buna izin vermedi..

Araç şirket üstüne kayıtlı değilse yaptırabilirsin diye biliyorum.

meLaNchoLic
14-12-2014, 14:08
oha artık yüzsüzlüğe bak..

ben olsam arar sorarım bi patron dalıyom ben müsade varmı diye :D

meLaNchoLic
14-12-2014, 14:10

bu mesaja istinadendi bi önceki postum :D

Emre Ekrem
14-12-2014, 15:03
Ostim tarafında ki istasyona erken saatler de gittim, araç oldukça basık ve egzoz vardı, sorunsuz geçtim.

Patisever
14-12-2014, 15:05
Gidilşnce modlu araç ilk neye dikkat ediliyor dostum alıskanlıktır nereye kayıyor gozleri

pasha34
14-12-2014, 15:57
karbon fiber kutu icinde filtre var kapalı ses falan cıkarmıyor bunlara laf ettikleri oluyor mu ? aracı tamamen stock egzosta ve amortısorlere cevirdim.. sadece buyuk fren kiti (önde) ve de apr carbonia kutu içi var .. duruma göre mi takılıyorlar yoksa filtreye her türlü kıllar mı ?

Schumi
14-12-2014, 18:59
Valla bakalım ben nerdeyse 20 tane kusur ile gidicem TüvTürk'e hangileri sıkıntılı derlerse onları düzelticem. :)

kelalper
14-12-2014, 20:10
oha artık yüzsüzlüğe bak..

ben olsam arar sorarım bi patron dalıyom ben müsade varmı diye :D

Eleman ne dalacak onunda işine gelio gidip gelmek. Ofisten kaytarmış oluyo. 5 vakit namaz kılıyo. Lafımız yok ama camiye gidiodu her namazda en az 45 dakika kayıp. Dedim bizim depo kıbleye bakmıo mu depo da kıl bi gidiosun 45 dakika 1 saat gelmiosun kaç rekat kılıosun olm dedim kendine geldi.

16EC813
15-12-2014, 00:40
ben çarçamba günü girdim motoruda işleticem aynı zamanda ,herşeyim tamam projem onaylı tse onayı tamam ek1 im tamam stok eksoz oem filtre falan filan tamamladık girdik ,fakat geçen sene hafif kusurlu geçtigim fren petal lastigimin olmayışı bu sene agır kusur belirlen miş ve muayene tekrarına cuma günü girip geçtim pazarteside gidip swap motorumu ruhsatlara işletip ohh be diycem :D

Umut209
15-12-2014, 09:54
Eskişehir'deki TüvTürkte amerikan park ve xenona hiçbir şey dememişlerli 2ay sonra arkadaşın aracını Muğla'da muayeneye soktuk 2sindende ağır kusur olarak kaldı yerine göre değişiklik gösterebiliyor bence ilçelerde tölerans daha fazla olabiliyormuş ayrıca

Colossus
15-12-2014, 14:06
ne yapacaklarını sasırdılar valla

16EC813
16-12-2014, 00:47
Eskişehir'deki TüvTürkte amerikan park ve xenona hiçbir şey dememişlerli 2ay sonra arkadaşın aracını Muğla'da muayeneye soktuk 2sindende ağır kusur olarak kaldı yerine göre değişiklik gösterebiliyor bence ilçelerde tölerans daha fazla olabiliyormuş ayrıca

yok öle degil yerine göre filan kanunda sürekli degişiklikler oluyomuş bana öle dediler

hndcrx
16-12-2014, 16:06

benim raporda hava filtresi-yay-film cam yazıyordu ama ruhsatı aldım.
gerçi aldım da ne oldu yakalansam bağlayacaklar ya da cezayı basacaklar :D:D:D

34esat44
22-01-2015, 22:29
arkadaslar ektra sıs farı ıle ılgılı sıkıntı cıkıyormu ? basına boyle bısey gelen varmı ?

bugra_0101
08-03-2015, 01:01
Arkadaşlar Coilover ile ilgili bir sorun yaşarmıyım aracı kaldırıp gidersem ?

dayi_selman
08-03-2015, 01:15
Arkadaşlar Coilover ile ilgili bir sorun yaşarmıyım aracı kaldırıp gidersem ?

ben antalyada 1 karamanda 2 vizeyi yeni yaptırdım daha bi sıkıntı cıkamadı ama bu ara buradada çift aplikasyonlu jant amerikan park (benim araba da crx) bu arada kalıyor bende farı delip park yaptm :D

huseyinturk
08-03-2015, 09:04

Muayne yeri dolduğunda ruhsat değişeceği zaman kabul etmiyorlar okunamıyor ibaresini. Zaten okunamadığından değil numarayı yazmak zor geldiğinden okunamıyor oluyo o, farklı olsa çakarlar yani

dahan
08-03-2015, 11:46
arkadaşlar bu hız ibresi titriyor çalışmıyor,bu muayanede agır kusurmu gecer hafifmi

selimvarli
08-03-2015, 11:56
Orhanlı tuvturkten yeni geçtim c2 le cam sileceklerim 0 durumda. Cam silecekleri yıpranmış yazmış. Onun haricinde yay var amerikan parkı kapatıp gittim bakmıyolar bile. Kesinlikle istasyondan istasyona değişiyor.

McKrop
08-03-2015, 12:17
Benim arabanin tekerlerine caprazlama takoz koydular takozlarin tepesine cikardilar arabayi caprazlama ki daha once ben oyle bi tumsege cikarmadim kendi arabami daha sonra haliyle tekerlekler camurluga saplandi sonra dedilerki bu lastik camurluga giriyor gecmez :D ayni sekilde sac jant kiraladim

Sile tuvturke gitmeyin gidenleri engelleyin bos olmasina aldanmayin.

onursumer
08-03-2015, 12:22
Benim arabanin tekerlerine caprazlama takoz koydular takozlarin tepesine cikardilar arabayi caprazlama ki daha once ben oyle bi tumsege cikarmadim kendi arabami daha sonra haliyle tekerlekler camurluga saplandi sonra dedilerki bu lastik camurluga giriyor gecmez :D ayni sekilde sac jant kiraladim

Sile tuvturke gitmeyin gidenleri engelleyin bos olmasina aldanmayin.

benide sağ sol tek tek deneyerek rampaya çıkardılar araç cok sert olduğundan bi bahane bulamadılar geçti

mhuratboz
08-03-2015, 12:54
Daha Cumartesi Günü Dudullu Muayene İstasyonundan Ticari Taksiyile Tek Seferde Geçtim.
Üstelik Egzozla İlgili En ufak Oynama Yok Sadece Egzoz Ucu Takılı Arabada O Kadar,

http://i57.tinypic.com/1zl9hjt.jpg

wolrath
08-03-2015, 13:01
mımarsınan bıraz uzak ama tavsıye ederım. 10dk da gectım 4tane hafıf kusurla.

bugra_0101
08-03-2015, 13:03
o zaman ben coilleri kaldırıyım allroad scirocco yapayım gideyim :D

bugra_0101
08-03-2015, 13:04
peki samandır mı kurtköy mü ?

em-R
08-03-2015, 19:26
Gecenlerde beni de on koltuklarim hafif sallaniyor diye birakti agir kusur yazdi cidden kafalarina gore is yapiyorlar

johnie
18-05-2015, 10:02
Selam cümleten ;
Bugün 1946 Model Willys askeri jeep muayneye götüreceğim de yanımda olması gerekenler ;
2 reflektör
ilk yardım çantası
yangın tüpü
Sigorta poliçesi tamam
Vergisi falan yok yatırıldı her şey ..
Eksik bir şey var mıdır ? Boyunluk falan istiyorlarmış öyle duydum var mı öyle bir şey ?

EmreYY
18-05-2015, 10:31
Selam cümleten ;
Bugün 1946 Model Willys askeri jeep muayneye götüreceğim de yanımda olması gerekenler ;
2 reflektör
ilk yardım çantası
yangın tüpü
Sigorta poliçesi tamam
Eksik bir şey var mıdır ? Boyunluk falan istiyorlarmış öyle duydum var mı öyle bir şey ?

Jeeplere özel bir şey değilse daha boyunluk soranı hiç görmedim tüv'ü arayıp sorabilirsiniz.
0850 222 88 88
+ 90 212 366 99 00

kadioglu
18-05-2015, 10:56
Bizim bir arkadaşta böyle janttan geçememişti. Geçen yıl olmuştu. Janttaki fazla delikleri siyah silikonla doldurup geri gitmişti ve geçmişti :)

Kubilay
18-05-2015, 16:54
Samandıradan katı boşaltılmış albeayla geçtim. Eleman çok suratsızdı ama hiç ses çıkarmadı. Dudulluda sağlam hortuma yırtık deyip bırakmışlardı.

Ome_RS
19-05-2015, 08:38
eski tüv çalışanı olarak bende geçtiğimiz hafta gittim. muayeneyi yapan arkadaşım olmasına ragmen dedim aracı yeni aldım eksik ne varsa yaz yaptırıcam kalsın arac 1 ay kazanırız hem diye.
sol rotilden ve stop kırık diye ağır kusur ve gördüğü eksikleri yazmış.
yaptırdık ay sonu tekrarımız var bakalım :)

iş yerimden bi arkadasım jantları 8 bijon diye kalmış. sacma geldi bana bazı orj jantlar bile çok delikli çıkabiliyor. work mugen gibi

sercanavcı
19-05-2015, 09:10
madem bu ağır kusur yazılanlar geçmiyor muayeneden sattırmayın o zaman kardeşim vergisini çatır çatır almasını biliyorlar

darkmoon
19-05-2015, 10:20
istanbul çevresinde aracın kusurlarını hatalarını yazıcak kalıcak arabaysa bırakıcakta ama adaletli seviyeli saygılı hakkını vererek muayene eden neresi var.. bence artık iyi ve kötü tüv leri ayırt etmemiz buraya yazmamız lazım.. konuyada faydamız olmuş olur.

altını çiziyim ben rahat geçebiliceğim yer aramıyorum.. adaletli olsun hakkını versinler samimi olsunlar yeterli.. Bende çok isterim aracımın varsa eksikliklerini göriyim gidip yaptırıyım ama geçicek arabayıda efden püfden bahanelerle bırakmasınlar.. kalıcak arabayıda geçirmesinler..

o geçicek arabayı bıraktıklarında kendilerince bir ego tatmini yapıyorlar belki ama öyle bir ah alıyorlarki bilmiyorlar.. ah almak kadarda pis bir şey yoktur bir şekilde çıkar çünkü..

3 kere stok fabrikasyon araçla kaldım ne jant ne o ne bu ne şu hiç bir şey yok fabrikasyon araba.. geçmiş sayfalardada yazdım 3 ünde nedenini..

artık stok arabayla girerken bile kurula kurula gidiyoruz gene ne bulucaklar bakalım diye..

eski vectramda bir muayenede elektrik kablosu açıkda yazmışlardı hafif kusur .. fabrikasyon op orjinal araba kıllandım servise odaka gittim böyle böyle yazıyor dedim adamlar 3 teknisyen aracın içine girdiler abi bu araç op orjinal bir araç hiç bir yeri açılmadı oynanmadı nerde açıkda kablo tesisat olabilir dediler aradılar bakındılar bulamadılar.. olmasına imkan yok zaten fabrikasyon op orjinal el değmemiş oynanmamış dokunulmamış araç.. aklımada gelmedi tüv de sormak o stressle..

Frid
19-05-2015, 10:49
Selam cümleten ;
2 reflektör
ilk yardım çantası
yangın tüpü
Sigorta poliçesi tamam

oldukça ilgi çekici görünüyordu :D

madem bu ağır kusur yazılanlar geçmiyor muayeneden sattırmayın o zaman kardeşim vergisini çatır çatır almasını biliyorlar

muayenesiz araç satışı zaten yapılamıyor.

johnie
19-05-2015, 11:07
oldukça ilgi çekici görünüyordu :D

muayenesiz araç satışı zaten yapılamıyor.

Sende mi ordaydın ? Araç zaten kaldı .. Direksiyon simitinde boşlul , rot kollarında boşluk birde yönetmelik değişmiş jeep 5 kişilikten 4 kişiliğe düşmüş.. Ruhsat falan değişecek tekrar gidecez :)

serci
19-05-2015, 11:10
Sende mi ordaydın ? Araç zaten kaldı .. Direksiyon simitinde boşlul , rot kollarında boşluk birde yönetmelik değişmiş jeep 5 kişilikten 4 kişiliğe düşmüş.. Ruhsat falan değişecek tekrar gidecez :)

:) :) :) .................

ACYV
19-05-2015, 11:11
istanbul çevresinde aracın kusurlarını hatalarını yazıcak kalıcak arabaysa bırakıcakta ama adaletli seviyeli saygılı hakkını vererek muayene eden neresi var.. bence artık iyi ve kötü tüv leri ayırt etmemiz buraya yazmamız lazım.. konuyada faydamız olmuş olur.

altını çiziyim ben rahat geçebiliceğim yer aramıyorum.. adaletli olsun hakkını versinler samimi olsunlar yeterli.. Bende çok isterim aracımın varsa eksikliklerini göriyim gidip yaptırıyım ama geçicek arabayıda efden püfden bahanelerle bırakmasınlar.. kalıcak arabayıda geçirmesinler..

o geçicek arabayı bıraktıklarında kendilerince bir ego tatmini yapıyorlar belki ama öyle bir ah alıyorlarki bilmiyorlar.. ah almak kadarda pis bir şey yoktur bir şekilde çıkar çünkü..

3 kere stok fabrikasyon araçla kaldım ne jant ne o ne bu ne şu hiç bir şey yok fabrikasyon araba.. geçmiş sayfalardada yazdım 3 ünde nedenini..

artık stok arabayla girerken bile kurula kurula gidiyoruz gene ne bulucaklar bakalım diye..

eski vectramda bir muayenede elektrik kablosu açıkda yazmışlardı hafif kusur .. fabrikasyon op orjinal araba kıllandım servise odaka gittim böyle böyle yazıyor dedim adamlar 3 teknisyen aracın içine girdiler abi bu araç op orjinal bir araç hiç bir yeri açılmadı oynanmadı nerde açıkda kablo tesisat olabilir dediler aradılar bakındılar bulamadılar.. olmasına imkan yok zaten fabrikasyon op orjinal el değmemiş oynanmamış dokunulmamış araç.. aklımada gelmedi tüv de sormak o stressle..

Kavaklı, senelerdir oradan geçiyor araçlarım, çok düzgün yer.

turci
19-05-2015, 11:55
tüv nasıl bir sistemle çalışıyor, sigorta ve vergi bilgilerini mi istiyorlar?
tüv belgesi olmayan aracın satışı yapılamaması falan bayağı abartı olmuş..
tüvün amacı araçların sağlıklı bir şekilde trafikte dolaşmasını sağlamaktır,kağıt kürek işleri (vergi sigorta) onları bağlamaz.

bizde aracın ruhsatı ile gidiyorsun bakıyorlar geçerse eyvallah, geçmezse şunları yaptır gel diyorlar.
tüvsüz aracı bizde satabilirsin ama trafiğe çıkaramazsın aracı,plaka çıkartırkende tüv belgesini göstermek gerekiyor.
tabii bizde bunun sağlıklı bir şekilde uygulanmasının en büyük nedenlerinden biri, aracını satan herkes plakayı iptal ettiriyor ve alan herkes yeni araca plakasını kaydettiriyor veya yeni çıkarttırıyor.
trde ki gibi plakalar başı boş gezmiyor..

MeRtCaN
19-05-2015, 12:23
Gecenlerde beni de on koltuklarim hafif sallaniyor diye birakti agir kusur yazdi cidden kafalarina gore is yapiyorlar

kımse kafasına gore iş yapmıyor tuv ılk acıldıgı yıldan bu yana koltuklarda olan sallantı AGIR KUSUR dur hıc bır sekılde gecmez

sebebı de kaza anında koltugun kırılıp cıddı yaralanmalar meydana gelebılecegı dusunuldugu ıcın

hndcrx
19-05-2015, 12:27
kımse kafasına gore iş yapmıyor tuv ılk acıldıgı yıldan bu yana koltuklarda olan sallantı AGIR KUSUR dur hıc bır sekılde gecmez

sebebı de kaza anında koltugun kırılıp cıddı yaralanmalar meydana gelebılecegı dusunuldugu ıcın

Bence bu da şanş işi 3 kere muayeneye yoktum aracımı.Yolcu koltuğu hafif değil abartılı sallanıyor.
Hiçbişi yazmadılar.Sorunsuz geçtim.Bi dahakine belki yazarlar ama.

Frid
19-05-2015, 13:07
tüv nasıl bir sistemle çalışıyor, sigorta ve vergi bilgilerini mi istiyorlar?
tüv belgesi olmayan aracın satışı yapılamaması falan bayağı abartı olmuş..
tüvün amacı araçların sağlıklı bir şekilde trafikte dolaşmasını sağlamaktır,kağıt kürek işleri (vergi sigorta) onları bağlamaz.

bizde aracın ruhsatı ile gidiyorsun bakıyorlar geçerse eyvallah, geçmezse şunları yaptır gel diyorlar.
tüvsüz aracı bizde satabilirsin ama trafiğe çıkaramazsın aracı,plaka çıkartırkende tüv belgesini göstermek gerekiyor.
tabii bizde bunun sağlıklı bir şekilde uygulanmasının en büyük nedenlerinden biri, aracını satan herkes plakayı iptal ettiriyor ve alan herkes yeni araca plakasını kaydettiriyor veya yeni çıkarttırıyor.
trde ki gibi plakalar başı boş gezmiyor..

Ben abartı bir durum göremiyorum şahsen, burası Türkiye insanlar vergilerini ödemiyor, yedikleri haklı cezaları dahi ödemiyor, araçlarına sigorta yaptırmıyor, trafikte seyretmek için bir sürü engeli olan araca gelişi güzel ustalar daha gideri var diyor, alan insanlar mağdur oluyor. Bir kez daha düşünün bakalım.

Trafikten çekili araç satışı Türkiye de de yapılıyor, trafiğe çıkabilmesi ve tescili için muayene şartı aranıyor.

turci
19-05-2015, 15:42
Ben abartı bir durum göremiyorum şahsen, burası Türkiye insanlar vergilerini ödemiyor, yedikleri haklı cezaları dahi ödemiyor, araçlarına sigorta yaptırmıyor, trafikte seyretmek için bir sürü engeli olan araca gelişi güzel ustalar daha gideri var diyor, alan insanlar mağdur oluyor. Bir kez daha düşünün bakalım.

Trafikten çekili araç satışı Türkiye de de yapılıyor, trafiğe çıkabilmesi ve tescili için muayene şartı aranıyor.

yazdıklarında haklısın fakat ben kendimi anlatamadım herhalde,
bu muhabbetin işi araç muayenesi yapmak olan tüv ile ne alakası var?!
diyorum ki, tüv araç ile ilgilenir.
borcu ile harcı ile vergisi ile devlet ilgilenmeli,tüv değil..

Frid
19-05-2015, 20:56
Zaten devlet ilgileniyor, ortak bir sorgulama sistemi var bunlardan herhangi birisi eksik olunca tüve bu aracın muayenesini yapamazsın diyor.

darkmoon
20-05-2015, 00:19
benim bildiğim zaten tüvün avrupa tüv ile organik bir bağı yok sadece isim aynı o kadar..

Hakan-N
20-05-2015, 23:01
muayene işi tamamen muayene yapan elemanın insiyatifine kalmış durumda fakat burda hala yok eksikleriniz var güvenlik meselesi ıvır zıvır diye zırvalayanlar var anlaşılan onlara kıl muayene elemanı hiç denk gelmemiş ki tuzları kuru benim arabamın orjinali 18 jant iken ve üzerinde 18 jant varken bıraktılar jantlar büyük diye gelde küfür etme kaldı ki en az 5-6 kere şikayette bulundum ve yaptığım şikayetlerin takipçisi oldum ve muayene elemanına herhangi bir yaptırım uygulanmadı bunlara atış serbest ya küfürün adı günah oluyor sonra

mhuratboz
20-05-2015, 23:47
arkadaşlar hgs cezası ile muayeneden araç geçiyormu bilen kişi cvp yazarsa memnun olurum