PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayne de LPG sorunu

E.Bozoglu
06-12-2012, 15:36
Yenı aldıgım araçta motor sohc yapılmadan önce Lpg varmıs ve sanayide sanırım sökülmüş bugun muayneye gittiğimde söküldüğüne dair proje istenıyor bunu nereden temın edicem ve ne kadara Mâl oluyor ? bursa'da nerede yapabilirm veya başka yolu varmıdır muayneden geri döndüm hiç girmeden o kadar sıra bekledikten sonra fıttırdım yardımcı olabiilrsenız sevinirim

SOMEONESPECIAL
06-12-2012, 15:47
Lpg sökme, ruhsata işletme astarı yüzünden pahalıya geliyor.
2 sene önce hesapladım 600-700 tl yi buluyordu. 1,5 ex varken

ya sıralı taktıracaksın muayeneye gireceksin ya da yukarıdaki
para cebinden çıkacak. Madem ruhsatta lpg var. Taktır 1000 tl lik
kit daha mantıklı

Osman Bahadır
06-12-2012, 16:02
Sökme projesi gerekli ruhsattan kaldırabilmen için. Proje, fatura, ruhsat masrafı derken işletme kadar masraf çıkar. Bence bulabilirsen çıkma bir kit taktır. Bulamazsan da fatura proje istemeyeceğinden uygun fiyata bir kit taktırabilirsin.

E.Bozoglu
06-12-2012, 16:04
Sökme projesi gerekli ruhsattan kaldırabilmen için. Proje, fatura, ruhsat masrafı derken işletme kadar masraf çıkar. Bence bulabilirsen çıkma bir kit taktır. Bulamazsan da fatura proje istemeyeceğinden uygun fiyata bir kit taktırabilirsin.

Abi şimdi bursa mühendisler odasından birini aradım 350 liraya projenı çizerim dedi faturanıda tanıdıgın birinden halledersın bu kadar dedi sonra gidersın muayneden geçirebilirsın dedi

Osman Bahadır
06-12-2012, 16:07
Abi şimdi bursa mühendisler odasından birini aradım 350 liraya projenı çizerim dedi faturanıda tanıdıgın birinden halledersın bu kadar dedi sonra gidersın muayneden geçirebilirsın dedi

Sonra da o sökme muayenesi(tadilat muayenesi) ile ruhsatı da değiştirmen gerekecek. Yoksa bir sonraki muayeneye gittiğinde aynı prosedür silbaştan başlar.

500tl evrak işine harcamaktansa bence 500-1000 tl arası verip kit taktırmak daha mantıklı. Satarken de sıralı sistem LPG'li olur, değer katar.

salih_560
06-12-2012, 16:33
konuyu takipteyim ...

berk72
28-12-2012, 16:35
Ucuz yollu bir lpg taktır tavsiyem. Hiç o işlere girme.

erhanarici18
03-06-2015, 00:01
beyler hort olcak ama yeni konuya gerek yok
her yerde aynı şeyler yazıyo fakat minik bi detay sorum var
şimdi araca izmirde LPG taktırdım hangi ilde proje çizilip fatura kesiliyosa o ilden sızdırmazlık almam gerekiyo
peki izmirden sızdırmazlığı aldım aracı istanbula getirip muayene işlemlerini burda yapabilirmiyim esas sorum bu
heryerde yazan şey "o ilden sızdırmazlık alıncak" peki muayene o ilde olmak zorunda mı istanbulda olma mı

erhanarici18
03-06-2015, 00:15
yada bana en kesin bilgiyi kim verir tüvtürk'ü arasam mı
başka ilde lpg'si takılan o ilden sızdırmazlığı bulunan aracı burda mayene yapabilirmiyim diye

ckrc
03-06-2015, 11:53
beyler hort olcak ama yeni konuya gerek yok
her yerde aynı şeyler yazıyo fakat minik bi detay sorum var
şimdi araca izmirde LPG taktırdım hangi ilde proje çizilip fatura kesiliyosa o ilden sızdırmazlık almam gerekiyo
peki izmirden sızdırmazlığı aldım aracı istanbula getirip muayene işlemlerini burda yapabilirmiyim esas sorum bu
heryerde yazan şey "o ilden sızdırmazlık alıncak" peki muayene o ilde olmak zorunda mı istanbulda olma mı

Bence Hayır, Ben Ankara'da taktırıp istanbul'da tekrar muayene girdim(İlk muayene değil), hiç bir sorun çıkmadı.