PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ruhsat cezası hakkında

svtec
10-12-2012, 13:07
2009 da bir araç alınmış fakat ruhsatı bugune kadar çıkartılmamış .. araç perte çıktı şimdi ruhat çıkması lazım vergileri ödendi .. ama ruhsat o zamandan buyana çıkmadığı için ne kadar bir ücret alırlar.. bilgiler için teşekkürler..

Seven7
10-12-2012, 13:46
Kayboldu diye müracaat edip alabiliyorsunuz benim bildiğim.

GokhanRS
10-12-2012, 13:50
Kayboldu diye müracaat edip alabiliyorsunuz benim bildiğim.

hiç çıkmamış ruhsatın nasıl kaybolduğunu açıklayabilecekmisin adamlara? polislerin yüzünde hiç öyle salaklık ifadesi görmedim bu güne kadar :D

XoR
10-12-2012, 13:51
hiç çıkmamış ruhsatın nasıl kaybolduğunu açıklayabilecekmisin adamlara? polislerin yüzünde hiç öyle salaklık ifadesi görmedim bu güne kadar :D

Hastanede karıştırmışlar :D

Ruhsatı çıkartılmamış derken ? Araç sıfırmı

muratburunce
10-12-2012, 14:06
hiçmi lazım olmamış hayret :D

highpower
10-12-2012, 16:17
sanırım kendi adına ruhsatı çıkarmammış hala aracı aldığı kişinin adına ruhsat aynı durum bendede var konuyu takipteyim

miniks
10-12-2012, 16:18
Allah korusunda ölümlü bir kaza olsa eski araç sahibinin de başını yakarsınız

Şu satışı almama olayını anlamış değilim

XoR
10-12-2012, 16:20
Allah korusunda ölümlü bir kaza olsa eski araç sahibinin de başını yakarsınız

Şu satışı almama olayını anlamış değilim

Eskiden çok para tutuyor diye almazdı çoğu kişi ama şuandaki şartlarda satış alınmaması kadar mantıksız bir şey olamaz :)

c20let
10-12-2012, 16:28
Eskiden çok para tutuyor diye almazdı çoğu kişi ama şuandaki şartlarda satış alınmaması kadar mantıksız bir şey olamaz :)

Evet şuan 86 tl alım satım ücreti plaka değişmezse ki zaten üzerine almayana artık ratslamıyorum.

senna
10-12-2012, 16:28
kayıp tutanağı tutturun polis karakoluna zaten perte çıktığı için trafikten çekersiniz yada hurdaya ayırırsınız tek ruhsat çıkıcak o da 70 lira falan tutar trafik belgesine gerek yok zaten vermezler:) aracın kaza yaptığnı pert olduğuna dair evraklarla gidin

Seven7
10-12-2012, 16:35
kayıp tutanağı tutturun polis karakoluna zaten perte çıktığı için trafikten çekersiniz yada hurdaya ayırırsınız tek ruhsat çıkıcak o da 70 lira falan tutar trafik belgesine gerek yok zaten vermezler:) aracın kaza yaptığnı pert olduğuna dair evraklarla gidin

'Kayıp Tutanağı' :)

senna
10-12-2012, 16:51
'Kayıp Tutanağı' :)

kayıp tutanağı?

Göki,ZD
10-12-2012, 16:53
kayıp tutanağı?

Açık yakaladı kanka aklınca bide sonuna gülücük oldu tamam

svtec
10-12-2012, 17:10
aracı memlekette kullanmak için aldırıyorlar satışı yapılmış onda problem yok zaten alan kişinin üstüne gözüküyor köyden merkeze inmiyorlar ha bugun ha yarın derken 2 sene geçiyor muayne bitmeden önce geçen sene kasımda dağ yolunda araç devriliyor pert oluyor yaralamalı bir durum jandarma el atıyor olaya rapor felan tabi aracın muayne var sigorta var sıkıntı olmuyor araç pert olarak duruyor hurdaya ayırmak veya çekme belgesi alınması lazım ama ruhsat yok vergi borcu ve ceza sı ödeniyor ruhsat için ist. gelcekler ama hazırlıklı olalaım çok tutarmı diye korkmuşlar olay bu yani arabayı hurdaya ayrılcak borcu harcı yok zaten teneke halinde duruyor ölümü gerçekleşmiş :D durumda bunu kayıt altına alalım istiyorlar..satış eski usul olduğu için cezası felan var demişler sorun bu ... yarın gidilcek bakalım ne olcak yazarım..