PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mühürlü APP plaka cezasi

inan_hndn
12-12-2012, 12:06
28.11.2012 günü arkadaşım cemiyet mühürü bulunan APP plakadan 72 TL ceza yedi..Sebebi ise plakanın kendi ilimizde değilde baska bir yerde yapılıp mühürlenmesiymis..Bununla ilgili bir fikri olan varmı ?

Eray Yümsel
12-12-2012, 12:13
Oyle bisey yok kardesim. Tutku giresundan araba aldin geldin istanbula burda plakan düştü napcaksin plaka cikarticaksin giresundan plakami gelcekmis :) polis size kil olmus kitlemis cezayi

Kime bastirdinizplakayi

Semii
12-12-2012, 12:15
Oyle bisey yok kardesim. Tutku giresundan araba aldin geldin istanbula burda plakan düştü napcaksin plaka cikarticaksin giresundan plakami gelcekmis :) polis size kil olmus kitlemis cezayi

Kime bastirdinizplakayi

senin adresi vermişler başkan :D

inan_hndn
12-12-2012, 12:16

Kime bastirdinizplakayi

Ankaradan 50 tl ye bastırmıstık..Giresun App si farklı olurmuş polis direk baktı ehliyetle ruhsatı alıp direk karakola goturup cezayı yazdı..Zaten giresun polislerinin hepsi böyle araçlara kıl

JDM VTİ
12-12-2012, 12:16
birde cemiyet mühürü kalkmadı mı abi? polisin buna ceza yazma yetkisi var mı ki

Semii
12-12-2012, 12:17
Ankaradan 50 tl ye bastırmıstık..Giresun App si farklı olurmuş polis direk baktı ehliyetle ruhsatı alıp direk karakola goturup cezayı yazdı..Zaten giresun polislerinin hepsi böyle araçlara kıl

karakola neden götürdü ?

ondertopcu
12-12-2012, 12:17
yakında mezdeke kasetinede yazacaklar

inan_hndn
12-12-2012, 12:18
karakola neden götürdü ?

Onu bizde anlamadık işte oraya gittik bişiler konustu ve yazdı gönderdi..

SErhat.
12-12-2012, 12:19
Sizinki biraz şanssızlık olmuş. Ben de mühürlü Beşiktaş baskı yaptırdım 07 plaka için, şimdilik sorun yaşamadık. Yaşanacağını da sanmıyorum. Eski Antalya baskısının aynısı sonuçta yaptırdığım plaka. Polis ona mı dikkat edecek?:)

birde cemiyet mühürü kalkmadı mı abi? polisin buna ceza yazma yetkisi var mı ki

Cemiyet değil, emniyet mühürü kalktı.

Burak E.

katılıyorum orginal plakama laf ettiler niye plaka altında plakalık varmış.

inan_hndn

Valla böyle giderse dediğin çok doğru

inan_hndn
12-12-2012, 12:20
Sizinki biraz şanssızlık olmuş. Ben de mühürlü Beşiktaş baskı yaptırdım 07 plaka için, şimdilik sorun yaşamadık. Yaşanacağını da sanmıyorum. Eski Antalya baskısının aynısı sonuçta yaptırdığım plaka. Polis ona mı dikkat edecek?:)

Valla adam geldi baktı anladı..Zaten basık araçlara ve herşeyden anlayan bi adam bu ..

Tunacan
12-12-2012, 12:23
karakola neden götürdü ?

Ayna vaaar :)

Emre.Krgz
geçen gün arkadasımın bi aracınada ole oldu mühürlü app çercevesiz diye ceza yazmıslar onada itirazda edemedii yoksa filmden ondan bundan ceza yicek die cogu polis kıl bu durumlaraaa... geçmiş olsunnn

Burak E.
Valla adam geldi baktı anladı..Zaten basık araçlara ve herşeyden anlayan bi adam bu ..

siz yine iyi kurtarmışsınız hadi app den ben nabıyım renault servisinin taktıgı plakalıktan ceza yiyırdum az daha :(

inan_hndn
12-12-2012, 12:25
siz yine iyi kurtarmışsınız hadi app den ben nabıyım renault servisinin taktıgı plakalıktan ceza yiyırdum az daha :(

Sizin işiniz daha kötüymüş bizden :)

geçen gün arkadasımın bi aracınada ole oldu mühürlü app çercevesiz diye ceza yazmıslar onada itirazda edemedii yoksa filmden ondan bundan ceza yicek die cogu polis kıl bu durumlaraaa... geçmiş olsunnn

Böyle giderse arabaya bindirmicekler bizi..Teşekkürler

Burak E.
12-12-2012, 12:38
yani 1 saatimi aldı eleman ceza yazmasın diye diyorum ben takmadım servis taktı adam diyor taktırmasaydın dedim sanamı sorcam alla alla sen buna ceza yazamazsın dedim yazarım dedi bende senden şikayetçiyim dedim gidelim karakola böyle bir kanun yok bi tarafından kanun uyduramazsın diyince al git gözümün önünden dedi verdi evrakları aldım dewam ettim bi daha görmiyim seni dedi 15 dakka geçmedi bi daha geçtim önününden :D

not:her polis öyle degil h.savaş,oguzu ile yeşilköyde gezerken polis durdurdugunda beyfendi inermisiniz diyince hiç bir zman kötü laf etmedim insanlıga insanıkla cvp veririm her zman :D

metin
12-12-2012, 12:42
Plakalar beşiktaş baskımı yoksa abidik gubidik şekillilerdenmiydi ?
beşiktaş baskı harici olanlar sıkıntı yaşıyor genelde

powERS
12-12-2012, 12:48
yani 1 saatimi aldı eleman ceza yazmasın diye diyorum ben takmadım servis taktı adam diyor taktırmasaydın dedim sanamı sorcam alla alla sen buna ceza yazamazsın dedim yazarım dedi bende senden şikayetçiyim dedim gidelim karakola böyle bir kanun yok bi tarafından kanun uyduramazsın diyince al git gözümün önünden dedi verdi evrakları aldım dewam ettim bi daha görmiyim seni dedi 15 dakka geçmedi bi daha geçtim önününden :D

not:her polis öyle degil h.savaş,oguzu ile yeşilköyde gezerken polis durdurdugunda beyfendi inermisiniz diyince hiç bir zman kötü laf etmedim insanlıga insanıkla cvp veririm her zman :D

o plakalıga ceza yazmaya calısan polıs bıldıgın yolunu arıyomus.

böyle bişey olabilirmi. iş cidiye binince yazamazsın mahkeyemeye vericem diyince al git gözüm görmesin. görse kaç yazar ? niye görmüyomuş yani sanki suç işlendide görmezden geldi yada affetti. kendini bişey sanmış o üniformayı giyince başka bişey değil.

burkaykalyon
12-12-2012, 12:52

senin şu polis hikayelerinin hastasıyım...baban polise kafa atar sen atar yaparsın...bi gün oturtucaklar karakola görecem seni ama bakalım ne zaman?

kardeşim ben 1,5 sene beşiktaş baskı ile gezdim mühürsüz hemde hiç bir sıkıntı olmadı.abidik kubidik karakterli APP ise hiç şansı yok.beşiktaş baskı favorim :)

Burak E.
12-12-2012, 12:55

böyle bişey olabilirmi. iş cidiye binince yazamazsın mahkeyemeye vericem diyince al git gözüm görmesin. görse kaç yazar ? niye görmüyomuş yani sanki suç işlendide görmezden geldi yada affetti. kendini bişey sanmış o üniformayı giyince başka bişey değil.

aynen öyle üniforma giyin bozuluyor insanlıktan cıkıyorlar ama üniforma içinde saygılı olan polisleri unutmam işini iyi yapan memurlarda var

ben böyle cok takışıyorum zaten polislerle vatandaşa it muamelesi yapıyorlar kanundan bahsetmeye başlayınca al git yapıyorlar. bende inadına geçtim zaten 2 ci ye durdurdugunda gene mi sen evet ben sana gözüme görünme demedin mi dedi bende bilerek gözüne soka soka geçiyorum dedim sanane kullanıcagım yola sanamı sorucam diyince artislik yapıyor.

burkaykalyon
12-12-2012, 12:57
aynen öyle üniforma giyin bozuluyor insanlıktan cıkıyorlar ama üniforma içinde saygılı olan polisleri unutmam işini iyi yapan memurlarda var

ben böyle cok takışıyorum zaten polislerle vatandaşa it muamelesi yapıyorlar kanundan bahsetmeye başlayınca al git yapıyorlar. bende inadına geçtim zaten 2 ci ye durdurdugunda gene mi sen evet ben sana gözüme görünme demedin mi dedi bende bilerek gözüne soka soka geçiyorum dedim sanane kullanıcagım yola sanamı sorucam diyince artislik yapıyor.

Alarm çaldı burak hadi uyan diye bir ses geldi sora dimi?

Burak E.
12-12-2012, 12:57
senin şu polis hikayelerinin hastasıyım...baban polise kafa atar sen atar yaparsın...bi gün oturtucaklar karakola görecem seni ama bakalım ne zaman?

kardeşim ben 1,5 sene beşiktaş baskı ile gezdim mühürsüz hemde hiç bir sıkıntı olmadı.abidik kubidik karakterli APP ise hiç şansı yok.beşiktaş baskı favorim :)

yok be pampa hepsindede haklıyım trafige kapalı alanda benim plakamı yazamaz hakkı yok haksızlıga doyanamıyorum babamda öyle adama söylemiş evet alkolüyüm memur bey hata oldugunu biliyorum yap işlemimi al ehliyetimi demiş polis babama küfür edince babamda kafa göz girmiş :cool:

Burak E.
12-12-2012, 13:08
Alarm çaldı burak hadi uyan diye bir ses geldi sora dimi?

komik mi şimdi bu burkay?

inan_hndn
12-12-2012, 13:41
Plakalar beşiktaş baskımı yoksa abidik gubidik şekillilerdenmiydi ?
beşiktaş baskı harici olanlar sıkıntı yaşıyor genelde

Abidik gubidik değildi ama besiktas da degıldı :)

GokhanRS
12-12-2012, 13:50
:) :) :) :) :) :)

tool
12-12-2012, 14:39

Egolar Şelale

34tb9544
13-12-2012, 10:15
Plakanızı kendiniz cemiyetten almadaginiz sürece tüm mühürler sahtedir mühürlerin üzerinde farkliliklar vardır zamanımda cok araştırdım cemiyetten alınan plaka ile ***** siteden alınan plakaların mühürleri farklıdır

ulasoztas1
13-12-2012, 10:45
ben çift mühürlü plakada sırf yazı karakteri kalın ve plaka çevresindeki siyah çizgiyi beyaz yaptım diye bağlanıyordum..

Eray Yümsel
13-12-2012, 11:07
Plakanızı kendiniz cemiyetten almadaginiz sürece tüm mühürler sahtedir mühürlerin üzerinde farkliliklar vardır zamanımda cok araştırdım cemiyetten alınan plaka ile ***** siteden alınan plakaların mühürleri farklıdır

Haci dunyada bitane cemiyet yok her cemiyetin muhuru farklidir zaten bilmuyomusun:D

aslan
13-12-2012, 11:11
Benim araçta hem beşiktaş baskı var çift mühürlü hemde plaka karbon kaplı ama genede birşey yapmıyorlar karbonun üstünden mühür varmı diye bakıyor sonra yol veriyor sizde karbon kaplatın bence

oguzhan999
13-12-2012, 11:40
Adamin cezayi yazacagi varsa herturlu kitler yapicak hic bise yok

tarik
13-12-2012, 14:01
katılıyorum orginal plakama laf ettiler niye plaka altında plakalık varmış.

Burakcım aman dikkat kardeşim.

Benim araçta hem beşiktaş baskı var çift mühürlü hemde plaka karbon kaplı ama genede birşey yapmıyorlar karbonun üstünden mühür varmı diye bakıyor sonra yol veriyor sizde karbon kaplatın bence

Nasıl bir kaplama bu aslan, hiç dikkat etmemiştim plakana

inan_hndn
13-12-2012, 14:40
Adamin cezayi yazacagi varsa herturlu kitler yapicak hic bise yok

Valla çok doğru yazacak oldukları zaman illa ki bir kusur buluyorlar

aslan
13-12-2012, 14:44
Nasıl bir kaplama bu aslan, hiç dikkat etmemiştim plakana[/QUOTE]

Bildiğin beyaz karbon kaplıyorsun önce komple sonra sadece rakamları siyah karbon kaplıyorsun

KIVANÇ
13-12-2012, 16:44

Ankarada kım basıyor app ye mühür?

exca-
13-12-2012, 16:52
Ankarada kım basıyor app ye mühür?

benim de mühür bastırmam lazım üstündekilere kim yapar Ankara'da +1

sagi
13-12-2012, 17:21
konyalıdan başkasına bastırmaam :D

kickbuttowski
13-12-2012, 17:38
O değilde polis bu aralar tuttuğunu öpüyor farkettiniz mi?

mstfcn28
13-12-2012, 17:43
Bildiğim kadarıyla mühür Ankarada değil Giresunda basıldı.Plaka Ankaradan sipariş edildi sadece.Ama Giresun emniyeti artık 50 lira karşılığında kendi APP sini mühürlü olarak veriyor.Arkadaşta Ankaradan sipariş ettiği için yani Giresun emniyetinin APP si olmadığı için ceza yemiş.
İnan kimdi bu arkadaş bende hatırlıyorum muhabbeti.

inan_hndn
13-12-2012, 17:47
Bildiğim kadarıyla mühür Ankarada değil Giresunda basıldı.Plaka Ankaradan sipariş edildi sadece.Ama Giresun emniyeti artık 50 lira karşılığında kendi APP sini mühürlü olarak veriyor.Arkadaşta Ankaradan sipariş ettiği için yani Giresun emniyetinin APP si olmadığı için ceza yemiş.
İnan kimdi bu arkadaş bende hatırlıyorum muhabbeti.

Aynen olay mustafacanın anlattıgı gibi oldu.Plaka Ankaradan siparişle geldi Giresunda cemiyette mühür vuruldu.

inan_hndn
13-12-2012, 17:49
O değilde polis bu aralar tuttuğunu öpüyor farkettiniz mi?

Aynen öyle yılbası geliyor kesin açık var o yüzden cezalardan çıkarıyorlar yine..

cihan
13-12-2012, 18:49
Nasıl bir kaplama bu aslan, hiç dikkat etmemiştim plakana

Bildiğin beyaz karbon kaplıyorsun önce komple sonra sadece rakamları siyah karbon kaplıyorsun[/QUOTE]

siz iyi niyetlisine denk gelmişsiniz, yoksa normalde bu da suç. plakanın teknik özelliklerini değiştiriyorsun en basitinden reflektif özelliği kayboluyor.

MeRtCaN
13-12-2012, 18:53
Bence sizin plakaların bir fotografını alsakda ona göre yorum yapsak ?

Ortada yanlıs olan bir sey var emınım
cunku plakan arabanın uzerınde ve muhurlerı varsa kımse ceza kesemez ..

life is life
13-12-2012, 19:59
Nereden nasil ceza keseceklerini sasirdilar artik , gecmis olsun..

dj_batukaan
13-12-2012, 20:09
Fark etmiyor son 20 gündür durdukları tüm arabalara 72 TL trafik cezası kesiyorlar :( bu ay toplam 5 cezam oldu sanırım Puanın bitmesinede az kaldı
Emniyet şeridinde durdurdu 72 TL
Emniyet kemeri dedi 72 TL
Trafikte riskli sürüş dedi 72 TL
Hız limiti dedi 72 TL
kırmızı ısşık ihlali dedi 72 TL bu ay devlete çalıştık anasını satayım

exca-
13-12-2012, 20:11
bana da geçen bahçeli de olmadık bi yerde park cezası yazmış gece bilmem kaçta..

Seven7
13-12-2012, 20:13
Fark etmiyor son 20 gündür durdukları tüm arabalara 72 TL trafik cezası kesiyorlar :( bu ay toplam 5 cezam oldu sanırım Puanın bitmesinede az kaldı
Hız limiti dedi 72 TL

Hepsi doğruysa eğer yerinde olmuş.

Skyhawk34
13-12-2012, 20:15
bide o bidaha görmiyim seni lafına hastayım elin adamına beylik veröişler gitmiş babasını vurmuş

dj_batukaan
13-12-2012, 20:23

Hepsi yalan... eğer ödeyeceksen Makbuzları hemen getireyim sana ama bu hepsi yerinde olmuş kısmı kendine göre konuşuyorsun... Yani öğrenci gezisi olsa bende normal normal takılırdım...
Bazen yetişmek zorunda olduğumuz ve hepimizin yaptığı gibi kuralları hiçe saydığımız zamanlar olur ya bu benim işimde hemen hemen her ay sonu olur ama hiç bu kadar üst üste gelmemişti ekip durduruyor du ve gerekli izahatı yaptıktan sonra bırakıyorlardı..

NOT cezalar içindeki hız ve tehlikeli araç cezalarıda hiç yere yalandan kesildi hız cezasını 100 km de yedim tehlikeli araç şürüşü de sinyalsiz şerit değiştirmekten ( Polisen kendisinin önüne geçtim diye )

ama sen yinede bizlere bakma Akıllı sür iyi şeyler değil bunlar.

!KO
13-12-2012, 20:24
banada skunk2 plakalıkdan yazmaya kalktı eksoz ses yapıyo dedi dedim orjınal cuk kadar ucu var gormuyomusun skunk2 plakalıgıda cıkardım attım arabanın ıcıne varmıdır problem dedım o sesi duzelt dedi he dedim gectım gittim :)

Tuncer M.
13-12-2012, 20:33
Hız limiti dedi 72 TL

Hepsi de kural ihlali. Ne yapsınlar, göz mü yumsunlar? Keyfi cezalandırmalarmış gibi yazmışsınız da.

dj_batukaan
13-12-2012, 20:44

Hepsi de kural ihlali. Ne yapsınlar, göz mü yumsunlar? Keyfi cezalandırmalarmış gibi yazmışsınız da.

iki tanesinin nasıl kural ihlali olduğunu yukarda yazdım bir de sana yazayım
Saçma sapan yerlerde bir allahın kulunun olmadığı köşelere ışık koyuyorlar..
Sefaköyde Sultan murat mahallesi var orda bildiğin ara sokakta trafik ışıgı var ve yıllardır kimsenin orda durduğunu görmedim Güzel abi sokağın içine yatmış gelene gidene ceza yazıyor bu hak mı ? o cezayı oraya ışık koyana kessin bence

Avcılar şirinevler arasında kaç aracın şöförü Emniyet kemeri takıyor? sen takıyormusun ? her yerde zaten İst trafigi bitmiş :(

az önceki arkadaşın dediği gibi plakalık için cezamı olur ? yani benim anlatmak istediğim şuan ellerinde yetki var Allah ne verdiyse bokunu çıkartıp ceza kesiyorlar..
benim suçlu olduğum tek bir ceza varsa oda emniyet şeridir. onada bilerek girdim zaten.. hatta polisi görüncede hiç kaçmadım acelem var dedim cezayı kesti yine aynı şekilde emniyet şeridinden devam ettim

ama benim anlamadığım hemen hemen şu TECh teki kocaman bir coğunluk bu yaptıklarımın aynısını yapar Polis durduruncada aman abim canım abim yapar ama biri bişey yazdımı buda yapılırmı hak etmişsin olur....

ismailozkan_01
13-12-2012, 20:46
arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun app plaka konusu şundan ibarettir : farklı şekil ve şemallerde plaka basmak serbesttir fakat takmak yasaktır ,app plaka yönetmelikle belirtilen standartlara aykırırdır , mühür konusuda mühürlenen app plakalar yönetmelikle belirtilen standartlara aykırı olduğu için istediğiniz kadar mühürletin geçersizdir , eğer ki app plakaya mühür basıyorsa cemiyetteki memur o da sorumluluk almış demektir çünkü standart dışı plakaya mühür basmıştır buda resmi olmayan evrağa imza atmak gibi sorumluluk doğurur saygılar...

yönetmeliğin 4. bölüm , 53-54-55-56-57-58-59. maddelerini inceleyebilirsiniz..

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.8182&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0

Seven7
13-12-2012, 20:47
Hepsi yalan... eğer ödeyeceksen Makbuzları hemen getireyim sana ama bu hepsi yerinde olmuş kısmı kendine göre konuşuyorsun... Yani öğrenci gezisi olsa bende normal normal takılırdım...
Bazen yetişmek zorunda olduğumuz ve hepimizin yaptığı gibi kuralları hiçe saydığımız zamanlar olur ya bu benim işimde hemen hemen her ay sonu olur ama hiç bu kadar üst üste gelmemişti ekip durduruyor du ve gerekli izahatı yaptıktan sonra bırakıyorlardı..

NOT cezalar içindeki hız ve tehlikeli araç cezalarıda hiç yere yalandan kesildi hız cezasını 100 km de yedim tehlikeli araç şürüşü de sinyalsiz şerit değiştirmekten ( Polisen kendisinin önüne geçtim diye )

ama sen yinede bizlere bakma Akıllı sür iyi şeyler değil bunlar.

Bu suçlamayı yapmayın diye cümleye 'Doğruysa eğer' diye başladım. Bu atar gider yersiz oldu.
Neyse, geçmiş olsun. Herkes kendine göre haklı tabi.

inan_hndn
13-12-2012, 20:58
Sefaköyde Sultan murat mahallesi var orda bildiğin ara sokakta trafik ışıgı var ve yıllardır kimsenin orda durduğunu görmedim Güzel abi sokağın içine yatmış gelene gidene ceza yazıyor bu hak mı ? o cezayı oraya ışık koyana kessin bence

Avcılar şirinevler arasında kaç aracın şöförü Emniyet kemeri takıyor? sen takıyormusun ? her yerde zaten İst trafigi bitmiş :(

az önceki arkadaşın dediği gibi plakalık için cezamı olur ? yani benim anlatmak istediğim şuan ellerinde yetki var Allah ne verdiyse bokunu çıkartıp ceza kesiyorlar..
benim suçlu olduğum tek bir ceza varsa oda emniyet şeridir. onada bilerek girdim zaten.. hatta polisi görüncede hiç kaçmadım acelem var dedim cezayı kesti yine aynı şekilde emniyet şeridinden devam ettim

ama benim anlamadığım hemen hemen şu TECh teki kocaman bir coğunluk bu yaptıklarımın aynısını yapar Polis durduruncada aman abim canım abim yapar ama biri bişey yazdımı buda yapılırmı hak etmişsin olur....

Biz ne kadar kızarsak kızalım yarın trafiğe çıkalım çoğumuz yine ceza ile döneceğiz çünkü bütçe de açık çıkmıs ..

inan_hndn
13-12-2012, 21:01
arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun app plaka konusu şundan ibarettir : farklı şekil ve şemallerde plaka basmak serbesttir fakat takmak yasaktır ,app plaka yönetmelikle belirtilen standartlara aykırırdır , mühür konusuda mühürlenen app plakalar yönetmelikle belirtilen standartlara aykırı olduğu için istediğiniz kadar mühürletin geçersizdir , eğer ki app plakaya mühür basıyorsa cemiyetteki memur o da sorumluluk almış demektir çünkü standart dışı plakaya mühür basmıştır buda resmi olmayan evrağa imza atmak gibi sorumluluk doğurur saygılar...

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.8182&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0

Abi çok teşekkurler bilgi için..Madem yasak bunlar sırf para için mi bizim plakalara mühür vuruyorlar ?

GokhanRS
13-12-2012, 21:03

gerçekten herkesin sizin gibi olduğunu mu düşünüyorsunuz? geçenlerde emniyet kemeri cezası bende yedim. o gün bu gündür emniyet kemerini takıyorum. yemesem o cezayı hiç aklıma gelmiyordur 1 senedir. belkide kaza yaparsam hayatımı o cezaya borçlu olucam.

ancak inanın herkes sizin gibi değil. bu sitede kul hakkı yemeyen çok insan var. herkes kul hakkı yicek diye bişey yok.

dj_batukaan
13-12-2012, 21:04
Biz ne kadar kızarsak kızalım yarın trafiğe çıkalım çoğumuz yine ceza ile döneceğiz çünkü bütçe de açık çıkmıs ..

benimde anlatmak istediğim buydu yani Devletin açığımı var onu bilemem ama durum çok acayip
Çalıştığım şirkette yaklaşık 200 araç ve kullanıcısı var.. bende içinde bunun en az 100 Tanesi Pazarlama ve bütün gün şehir trafiğinde 5-6 sendir buradayım ancak hiç bu kadar ceza gelmemişti son bir aydır herkes elinde bir cezayla geri dönüyor. garip tarafı ise hepsi 72 TL ..

ismailozkan_01
13-12-2012, 21:07
Abi çok teşekkurler bilgi için..Madem yasak bunlar sırf para için mi bizim plakalara mühür vuruyorlar ?

ne demek kardeşim her zaman yardımcı olurum her şey kazançtan ibaret , eğer ki plakanı cemiyet mühürledi ise o memurda dediğim gibi resmi olmayan işlem yapmıştır kendi sorumluluğundadır ve cezasını çeker

inan_hndn
13-12-2012, 21:10
ne demek kardeşim her zaman yardımcı olurum her şey kazançtan ibaret , eğer ki plakanı cemiyet mühürledi ise o memurda dediğim gibi resmi olmayan işlem yapmıştır kendi sorumluluğundadır ve cezasını çeker

İnş çekerler o zaman ne diyelim :)

dj_batukaan
13-12-2012, 21:12
gerçekten herkesin sizin gibi olduğunu mu düşünüyorsunuz? geçenlerde emniyet kemeri cezası bende yedim. o gün bu gündür emniyet kemerini takıyorum. yemesem o cezayı hiç aklıma gelmiyordur 1 senedir. belkide kaza yaparsam hayatımı o cezaya borçlu olucam.

ancak inanın herkes sizin gibi değil. bu sitede kul hakkı yemeyen çok insan var. herkes kul hakkı yicek diye bişey yok.

Kul hakkı ile ne alası var bu işin Kardeş ? benim yaptığım hatanın cezasını buna kesmedik başkasına mı keselim diyorlar..
ayrıca kendinizinde yazdığı gibi bir çoğumuz bunu yapıyor siz yediniz cezaya istinaden kemer takmaya başlamışsınız ki bu güzel birşey keske bende alışabilsem

ayrıca bende yazarken bir çok insan benim gibi dedim çünkü bunu çoğunluk olan kısım yapıyor. 100 aracın 60 tanesi 70 tanesinde kemer takılı bu yüzden yani kalan %30- 40 lık doğru insanıda düşünerek Tüm herkes benim gibi demedim... ama tekrar söylüyorum KUL Hakkı ile Trafik cezası ne alaka ?
Dinen eksiklerim vardır mutlaka bu konuda bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

nemonomani
13-12-2012, 21:13
Haci dunyada bitane cemiyet yok her cemiyetin muhuru farklidir zaten bilmuyomusun:D

Eray abi btirdin beni gce gce :D

GokhanRS
13-12-2012, 21:19
Kul hakkı ile ne alası var bu işin Kardeş ? benim yaptığım hatanın cezasını buna kesmedik başkasına mı keselim diyorlar..
ayrıca kendinizinde yazdığı gibi bir çoğumuz bunu yapıyor siz yediniz cezaya istinaden kemer takmaya başlamışsınız ki bu güzel birşey keske bende alışabilsem

ayrıca bende yazarken bir çok insan benim gibi dedim çünkü bunu çoğunluk olan kısım yapıyor. 100 aracın 60 tanesi 70 tanesinde kemer takılı bu yüzden yani kalan %30- 40 lık doğru insanıda düşünerek Tüm herkes benim gibi demedim... ama tekrar söylüyorum KUL Hakkı ile Trafik cezası ne alaka ?
Dinen eksiklerim vardır mutlaka bu konuda bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

bakın o emniyet şeridine girenler özellikle otobanda. yaklaşık 4-5 kilometre ilerde tekrar sola geçmek zorunda kalıyorlar. onlar onu yaptıkca araya girdikleri arac yavaşlaytıyorlar. oda bir arkadakini yavaşlatıyor. yani o emniyet şeridinden sola geçenler yüzünden 4-5 km geride trafik tamamen duruyor adım adım dur kalk ilerliyor.

şimdi o emniyet şeridinden ilerliyenler benim hakkımı yemiş olmuyormu? bende ticaret yapıyorum. benim ticaretim yanlışta onların ki mi doğruda benim hakkım olan yolu gasp ediyorlar. kaç defa ambulans neden geç kalıyor videosu yayınlandı. 1 kereden bişi olmaz diye diye kitleniyor o yollar.

ayrıca ambulans itfaiye ve görevli ekipler ve arıza yada özel durumlar dışında kullanılması belliki gaspa giriyor diyer insanların hakkını yemeye giriyor. yani ordaki suç sadece trafik cezasımı yoksa başka insanların hakkını gaspetmenin cezası sadece trafik cezası ödeyerek ödenirmi sizce?

ben yemin ediyorum 4 lüleri yakıp ordan gidenler hakkında hep iyiye yoruyorum kesin hastası vardı önemli bir durumdur diyor beddua etmiyorum. ama şirket araçlarının nerdeyse yarısı bu haltı yiyor hep aynı bahane iş. yav bizimkide iş. demekki hak gaspı varsa ortada kul hakkı vardır yanlışmı düşünüyorum?

seni yargılamıyorum aslında geneli kınıyorum sadece bu emniyet şeridi ve başkasının hakkını gasp edilen trafik hatalarında.

dj_batukaan
13-12-2012, 21:27

bakın o emniyet şeridine girenler özellikle otobanda. yaklaşık 4-5 kilometre ilerde tekrar sola geçmek zorunda kalıyorlar. onlar onu yaptıkca araya girdikleri arac yavaşlaytıyorlar. oda bir arkadakini yavaşlatıyor. yani o emniyet şeridinden sola geçenler yüzünden 4-5 km geride trafik tamamen duruyor adım adım dur kalk ilerliyor.

şimdi o emniyet şeridinden ilerliyenler benim hakkımı yemiş olmuyormu? bende ticaret yapıyorum. benim ticaretim yanlışta onların ki mi doğruda benim hakkım olan yolu gasp ediyorlar. kaç defa ambulans neden geç kalıyor videosu yayınlandı. 1 kereden bişi olmaz diye diye kitleniyor o yollar.

ayrıca ambulans itfaiye ve görevli ekipler ve arıza yada özel durumlar dışında kullanılması belliki gaspa giriyor diyer insanların hakkını yemeye giriyor. yani ordaki suç sadece trafik cezasımı yoksa başka insanların hakkını gaspetmenin cezası sadece trafik cezası ödeyerek ödenirmi sizce?

ben yemin ediyorum 4 lüleri yakıp ordan gidenler hakkında hep iyiye yoruyorum kesin hastası vardı önemli bir durumdur diyor beddua etmiyorum. ama şirket araçlarının nerdeyse yarısı bu haltı yiyor hep aynı bahane iş. yav bizimkide iş. demekki hak gaspı varsa ortada kul hakkı vardır yanlışmı düşünüyorum?

seni yargılamıyorum aslında geneli kınıyorum sadece bu emniyet şeridi ve başkasının hakkını gasp edilen trafik hatalarında.

Bu konuda Sonuna kadar haklısınız zaten bir kaç yorum önce kendimde söyledim evet hak ettim diye ama normal şartlarda emniyet şeridine asla girmem hatta her sabah bu şekilde sağdan soldan dalanların yüzünden tam yarım saat 40 dakikada AVC. / ambarlıdan çekmeceye anca varıyorum ve bu insanlardan nefret ediyorum.. sizinde dediğiniz gibi o sağdan soldan emniyet şeridinden fırlayanlar yüzünden gerideki trafik hiç oluyor..

dragstar
13-12-2012, 21:51
Şanssızlik olmus sizinki bence

m. ali öz
13-12-2012, 22:28

Kırmızı ışıkta durmanız için size mantıklı bir sinyalizasyon bölgesi olması mı gerekiyor ? size göre orası mantıksız, kimine göre başka bir yer mantıksız. kuralları devlet belirler, siz uyarsınız.
Eğer tepki olarak geçmeyi denerseniz bu şekilde cezalandırılır ödersiniz, yada bir gün birinin canına kast edersiniz.
Ha kemer takmayı alışkanlık edenler gibi ders almaz devam ederseniz, bir gün trafikte bulunamaz duruma gelirsiniz.

.::EmrE::.
14-12-2012, 01:00

Kime bastirdinizplakayi

Eray Abi 3 gün önce Motorlu Trafik çevirdi Mecidiyeköy trafikte yine :) APP var dedi araçta ceza yazıyorum.. Dedim iyi bakarsanız mühürlü ve artık Cemiyet mühürü var sadece biliyorsunuz.. - APP Plaka var isterse 20 tane mühür olsun plaka fontu yasak kardeşim orjinal font bu değil seninki kalın fontlu dalga mı geçiyorsun benle dedi çıkardı cayır cayır yazdı yine.. Napıcaz bu durumlarda? Bende mi bir sıkıntı var anlamıyorum ki. 90 Ceza puanı oldu :D

Eray Yümsel
14-12-2012, 01:30
Haci sen artik tescillendin cekiyosun buluyosun en kıllarını :) yapcak bisey yok adamlar ne yazmis okusana plakaliga ceza yazan polismi olur la :D muhurlu plakalik satilir ahahah o yuzden yapcak bisey yok haci sen acilen git amir bul yegeni ol durdurduklarinda ara :D

Tuncer M.
14-12-2012, 01:57

Ben bi süredir Trde yaşamıyorum. Fakat burada gördüğüm insanlar aracını bir sokak ileriye park ederken bile kemer takıyor. Sokak arasında dahi ters yöne giren daha görmedim. Işık ihlali gece saat 3te bile bekler insanlar bomboş caddede. Alışılmadık yerde ışık olması, kemeri takmamanın bahanesi olamaz hiçbir şey. Bu kurallar havyanların nesli tükenmesin diye değil. İnsanların uyması ve her sene 10bin kişinin daha trafik kazalarında ölmemesi için.

Ben buraya gelmeden önce(3ay oldu) son güne kadar 4-4.5 yıldır İstanbul trafiğinde araba kullandım o 72tllik cezalar nedense bana hiç denk gelmedi.

semih1469
14-12-2012, 09:31

5 sene önce ehliyetsiz yakalandığında ağlıyodun ama hahahahha :D

ceyhun737
14-12-2012, 10:38
Trabzon parkında aracımın arka kelebek camını kırıp çantmaı çaldılar . Bende servise gittim aracımın camları mavi cam olduğu için yan sananyi bulunmadığı ve orjinalle değişmem gerektiği söylendi neyse işte sipariş verildi 10 gün sonra gelecek cam o süre içinde camın kırıldığı bölge temizledi hiçbir kırık kalmadı ve orası güzel bir şekilde kapatıldı geçenki yagmurda bile su almadı siz düşünün neyse işte çıktım bati otodan çekmeköy sapağına bağlanacağım klasik oradaki çevirmeler çevirdi beni ve hani bana resmen aynı ekip gıcık gidiyor heralde, camınız yok beyefendi dedi evet dedim hemen şurda kırdılar bende servisten geliyorum şimdi dedi işte ama ihlal ediyorsunuz trafik kurallarını dedi nasıl dedim ? Verdiği cevap; Camınız kırık . Şu anda aracımı zaten kapalı otoparkıma götürüyorum cam gelene kadar orada tutacağım dedim işte bir seferlik tamam ama birdahakine aracınız bağlarım dedi sizce bu doğru mudur?

Can_DCK
14-12-2012, 11:26

Yonetmeligi okudum plakanin fontuyla ilgili herhangi bir madde okuyamadim, bulabilirseniz o cumleyi bana yollayabilirmisiniz?

GokhanRS
14-12-2012, 11:45
Yonetmeligi okudum plakanin fontuyla ilgili herhangi bir madde okuyamadim, bulabilirseniz o cumleyi bana yollayabilirmisiniz?

bence okuyamamışsın :) göz gezdirip okudum diyorsun kesin.

3) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Harf ve rakam gruplarının plaka üzerindeki yerleri ile genişlik, yükseklik, çizgi kalınlığı ve aralıklarına ait ölçüler; 12, 12/A, 12/A-1, 12/B, 12/B-1, 12/C, 12/C-1, 12/G, 12/G-1, 12/H, 12/H-1, 12/J, 12/J-1, 12/N, 12/N-1, 12/N-2, 12/P, 12/P-1, 12/P-2, 12/R, 12/R-1, 12/R-2, 12/S, 12/S-1, 12/S-2, 12/T, 12/U, 12/V eklerdeki şekillerde gösterilmiştir.

Can_DCK
14-12-2012, 11:53

3) (Değişik:RG-21/3/2012-28240) Harf ve rakam gruplarının plaka üzerindeki yerleri ile genişlik, yükseklik, çizgi kalınlığı ve aralıklarına ait ölçüler; 12, 12/A, 12/A-1, 12/B, 12/B-1, 12/C, 12/C-1, 12/G, 12/G-1, 12/H, 12/H-1, 12/J, 12/J-1, 12/N, 12/N-1, 12/N-2, 12/P, 12/P-1, 12/P-2, 12/R, 12/R-1, 12/R-2, 12/S, 12/S-1, 12/S-2, 12/T, 12/U, 12/V eklerdeki şekillerde gösterilmiştir.

Gayet dostane bir sekilde , okudum goremedim demisim ...

GokhanRS
14-12-2012, 11:56
kolaylık olması için söylüyorum. bilmişlik değil. mevzuatın devamını merak edersen tıkladıktan sonra aramayı açıp Madde 53- (Değişik:RG-9/9/2011-28049) bunu yazarsan devamıda komple var. bende şimdi okuyunca gördümki ön plakayı takmayanlarında ceza yemesi normalmiş :)

Quantum
14-12-2012, 11:57
bu ekler nerede Gökhan ben de onu bulamadım :)
merak ettim standart ölçüler mevzuatta nasıl geçiyor.

GokhanRS
14-12-2012, 11:59
abi o ekleri bende arıyorum ya. azimle osuran popo ya başarırmış yada yırtılırmış :D inş bulucaz.

edit: buldum ama dosya olarak koymuşlar 100mb. birazdan insin bakayım doğru mu diye.

Quantum
14-12-2012, 12:02
abi o ekleri bende arıyorum ya. azimle osuran popo ya başarırmış yada yırtılırmış :D inş bulucaz.

şema şeklinde, örnek bir plaka görüntüsü olan (muhtemelen üzerinde çaprazlama örnektir yazan), autocad gibi bir programda çizilmiş imajı olan, fontların boy en kalınlık vs gibi bilgilerini gösteren bir ek hayal ediyorum sanki, öyle bir şey arıyorum şu anda.. :)

normal uzun plaka için ayrı, nova için ayrı, motosiklet plakası için ayrı, iş makinaları için ayrı..

fantazi mi yapıyorum acaba..

Edit: Buldun mu? Aha!

GokhanRS
14-12-2012, 12:03
şema şeklinde, örnek bir plaka görüntüsü olan (muhtemelen üzerinde çaprazlama örnektir yazan), autocad gibi bir programda çizilmiş imajı olan, fontların boy en kalınlık vs gibi bilgilerini gösteren bir ek hayal ediyorum sanki, öyle bir şey arıyorum şu anda.. :)

normal uzun plaka için ayrı, nova için ayrı, motosiklet plakası için ayrı, iş makinaları için ayrı..

fantazi mi yapıyorum acaba..

Edit: Buldun mu? Aha!

fantazi yapıyorsun abi. normal düz yazı fontu koymuşlar 1 tane o kadar. o da zaten siyah beyaz bi şekil :D . gerisi hep ıvır zıvır :)

eklerin linki:

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/yonetmelik/7.5.8182%20EKLER.doc

mevzuattan önce o ek numaralarını okuyup dosyadan ek numaralarıyla bakılabiliyor.

Can_DCK
14-12-2012, 12:04
http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/Karayollari_Trf_Yon_ekleri_21.03.2012.pdf

Burda var ilgili degisiklik ancak fontlar cok aciklayici degil

Ek12

Quantum
14-12-2012, 12:10
böyle bir pdf dosyasını yayınlamaya utanmıyorlar mı yahu.. bu kadar mı baştan savma, bu kadarmı adet yerini bulsun dosyası olur.. bu dosyaya onay veren, hazırlayan adam maaş mı alıyor bir de devletten.. yazık günah..

word dosya içeriği de pdf le aynı..

yazık yazık..

Can_DCK
14-12-2012, 12:13
O fontlara gore app yasal duruyor tabi arasindaki bosluklar olcmek gerekiyor

Can_DCK
14-12-2012, 12:15

Bu maddeler harfler ile ilgili degil harflerin yerlesimiyle alakali , pdf e iyi bakarsaniz gorursunuz

Burak E.
14-12-2012, 12:30
5 sene önce ehliyetsiz yakalandığında ağlıyodun ama hahahahha :D

karıştırma onu :D

Kadir54
14-12-2012, 15:30
polisten polise değişiyor. bazı polis orjinal plakalar bagajda ise bir şey demiyor. ama bazıları hiç bir şey demiyor yapıştırıyor cezayı

eser
14-12-2012, 17:35
Beni de cevirio bazen plakadan muhur gorunce nasil bastirdin nasil muhur vurdurdun die soruyolar :) parayi ver sanada basayim diodum