PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay parça sipariş

Can's
13-12-2012, 12:36
F1 Stage 3 Clutch Kit Race Flywheel Celica Corolla Matrix Vibe 1 8L 2ZZGE 6SPEED | eBay (http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=160923071154&index=14&nav=SEARCH&nid=72758151216) bu linkteki parçayı getirtmek istiyorum ama kargosu çok yüksek tutuyor parçaya 321 $ kargosu ise 230$ normal mı bu kargo fiyatı bu arada parça stage baskı balaya ve hafif Volan.

Osman Bahadır
13-12-2012, 12:50
Normal değil tabi. Usps standart kutularla çok daha ucuza gelir.

Satıcı ile mesajlaş, usps ile göndersin, kargoyu makul bir düzeye çeksin. Yok, değiştirmem derse de ABD'de bir tanıdık bulup ona gönder, o sana göndersin. Veya bu işi yapan şirketler var artık, onları kullan.

mk1gti
13-12-2012, 13:04
USPS olursa %100 gümrüğe takılır ve gelmesi 1 ayı geçebilir.
yazılı olan kargo şirketiyle maksimum 10 gün içinde elinde olur ancak yine gümrüğe takılma ihtimali de var.

MeRtCaN
13-12-2012, 13:09
hazır konusu acılmısken sormak ıstedım

ben ısım soy ısım kısman
adresı yazdım
gondercısı kısıye maıl attım
adresımı yanlız yazdım dıye
ama bana kargoya verdım dıye cvp verdı
acaba urun gelırmı gelmezmı ne olurkı ?
fedex ıle gelıyor

Osman Bahadır
13-12-2012, 13:18
USPS olursa %100 gümrüğe takılır ve gelmesi 1 ayı geçebilir.
yazılı olan kargo şirketiyle maksimum 10 gün içinde elinde olur ancak yine gümrüğe takılma ihtimali de var.

Devlet kargosu gümrüğe takılırsa ödeyeceği tek şey gümrük vergisi. Özel kargo gümrüğe takılırsa ödeyeceği kalemleri saymakla bitiremem...

hazır konusu acılmısken sormak ıstedım

ben ısım soy ısım kısman
adresı yazdım
gondercısı kısıye maıl attım
adresımı yanlız yazdım dıye
ama bana kargoya verdım dıye cvp verdı
acaba urun gelırmı gelmezmı ne olurkı ?
fedex ıle gelıyor

Gelir. En kötü TR'ye gelince kargon sana ulaşırlar veya sen onlara ulaşırsın, çözersiniz. Zaten muhtemelen çözmüşlerdir kargoyu kabul ederken isim adres karışıklığını.

olivera7
13-12-2012, 14:18
Normal değil tabi. Usps standart kutularla çok daha ucuza gelir.

Satıcı ile mesajlaş, usps ile göndersin, kargoyu makul bir düzeye çeksin. Yok, değiştirmem derse de ABD'de bir tanıdık bulup ona gönder, o sana göndersin. Veya bu işi yapan şirketler var artık, onları kullan.

Usps kargo ile yollanırsa tracking number alabiliyormuyuz ?

Osman Bahadır
13-12-2012, 14:21
Usps kargo ile yollanırsa tracking number alabiliyormuyuz ?

Alabilirsin tabi ki... Özellikle belirt registered tracking istiyorum diye. Gerçi usps'in hepsi zaten registered sanırım...

mr.korhan
13-12-2012, 14:27
usps priority mail de tracking hizmeti var. ayrıca Osman Bahadırın dediği gibi devlet kargosunda gümrüğe girse bile enfazla declare fiyatının kdv sini verirsiniz, ama özel kargo size gümrüğe girdiğinde çok özel bir muamele yapar :D

UnnAmeD
13-12-2012, 18:02
bence en az takılma riski usps te var :) arkadasların dedigi gibi takılsa bile en makul gümrükte onda cıkar %10-%20 (kargo haric bedel diye hatırlıyorum) arasıydı sanırım.usps first classta tracking yoktur ama cok ucuzdur ,priority ve express te var.express biraz pahalı olur ,hem tracking hem uygun yollu en iyisi priority.