PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metrobüs arızası rezillik

Low-Rider
13-12-2012, 19:31
Milliyet - Arızalanan metrobüs trafiği felç etti (http://gundem.milliyet.com.tr/arizalanan-metrobus-trafigi-felc-etti/gundem/gundemdetay/13.12.2012/1641455/default.htm?ref=mackolik)

Bugün işten eve dönerken incirli durağına 500metre kala durduk bir anda, yaklaşık 25dakika falan gıdım gıdım ilerledikten sonra karşı şeride geçip durabildik.
Haliyle otobüs gelmediği içinde inanılamz bir kalabalık birikmiş, o sırada insanlar metrobüsü durdurmak ve binebilmek için kapıları tekme tokat yağmuruna tuttu.

Böyle rezillik olmaz ya, arkadaşlarımla konuşuyorum hala yolda olanlar var 2saat geçmiş yolu açamamışlar.

Bu kadar beceriksiz sıfatsız yöneticileri Allah bildiği gibi yapsın.

Araç arızalandı mı çekmek falan yok, olduğu yerde tamir etmeye çalışıyorlar sanki 6şerit yol varmış gibi

zirvecol
13-12-2012, 19:39
aynen rezillikti ya 1 saat beklettiler

Dragger
13-12-2012, 19:42
E5ten geçerken gördüm ben de.

En az 20 otobüs vardı, Ömürden Mertere kadar durmuş, yüzlerce insan yürüyordu.

ANIL ERCAN
13-12-2012, 19:45
Bunların yaptığı işte bu kadar olur o kadar bas bas bagırdılar raylı sistem havadan giden sistem yapın diye gittiler 2 trilyona fransadan tırtıl metrobus aldılar. gerçi metrobuslerde sorun yok sorun bizim insanımızda 50 kişilik metrobuse 150 kişi binerse böyle oluyor :)

HarunToprak
13-12-2012, 19:46
Twitter de miller isyan ediyordu,demek durum baya ciddiymiş insanlar rezi olmuş

Melih-Ö
13-12-2012, 19:46
Rezillik gerçektende. Geçmiş olsun.

Thracian
13-12-2012, 19:47
hollandadan 1.2 m €ya gelmişti ilk otobüsler. yerliler 280k € ya imal edildi, ne kazır yemiştik onlardan.

Bu gün haramiderede ford kamyon vardı otobüs çekicisi onunla incirliye gitmek, otobüsü bağlamak ilk yere çekmek ne kadar zaman alabilir ki!

turbo&quattro
13-12-2012, 19:50
Megakoy istanbul rezillikleri vol187239621392613621837612

SGTI
13-12-2012, 19:54
Bunların yaptığı işte bu kadar olur o kadar bas bas bagırdılar raylı sistem havadan giden sistem yapın diye gittiler 2 trilyona fransadan tırtıl metrobus aldılar. gerçi metrobuslerde sorun yok sorun bizim insanımızda 50 kişilik metrobuse 150 kişi binerse böyle oluyor :)

sorun bizim insanımızda değil 17 milyon nufuslu şehire bu kadar metrobüs verende kabahat.her metrobüsde 150 kişi olmasına rağmen hala dışarıda insanlar bekliyor.Hoş doğru söylüyosunuz bunları seçende bizim insanımız neyse oralarını karıştırmıyayım hiç

Low-Rider
13-12-2012, 19:54
hollandadan 1.2 m €ya gelmişti ilk otobüsler. yerliler 280k € ya imal edildi, ne kazır yemiştik onlardan.

Bu gün haramiderede ford kamyon vardı otobüs çekicisi onunla incirliye gitmek, otobüsü bağlamak ilk yere çekmek ne kadar zaman alabilir ki!

Çağlayan da kaldık bir günde, ogün yarım saat falan bekledik çekici geldi açtı.

Değil 1.2milyon euro 12milyon euro'ya otobüs alsalar yine dayanmaz, doldurursan sen istiap haddinin 3 katını kalır bir yerde.

GokhanRS
13-12-2012, 19:55
yaz yaz yaz sonra sil. napalım sitemize zarar gelmesin içimizden sövelim.

ENGean
13-12-2012, 19:58
e5 ten gecerken gorduk bızde arkdsla şansa da bu aksam arabayla cıkmıstık işten,baya bi kufur ettık walla, bnde daha önce 2 kere kaldım,harbı rezıllık yanı.

Blackbird
13-12-2012, 20:02
Metrobüsün çok ilkel bir toplu taşıma şekli olduğunu 1950 lerde kullanılan Troleybüs ten sadece adının farklı olduğunu söylediğimizde bu forumdan bazı arkadaşlar itiraz edip çok akıllıca çok yenilikçi bir şey yapılmış gibi savunuyorlardı.

Low-Rider
13-12-2012, 20:03
Onlar yine savunurlar ya , hayatlarında bir kere bile binmemişlerdir ama vatan şaşmaz reklamını izleyip inanırlar.

Skyhawk34
13-12-2012, 20:04
iyiki erken gittik bugün arabayı almaya üsküdara yoksa bizde sağlam yakalncakmısız o trafiğe :S

peace
13-12-2012, 20:04
metrobüs çilesini çekenlere allah yardım etsin

Quantum
13-12-2012, 20:05

kazık mı yemiştik yoksa aradaki müthiş fark birilerinin servetine eklendi mi orası muallak işte..

bu arada metrobüs vs değil o.. bildiğin otobüs.. gittiği yol da metrobüs yolu değil, tercihli otobüs yolu.. kimse kimseyi yemesin..

Low-Rider
13-12-2012, 20:09
Yahu hadi istanbulda ki metro'dan bozma otobüs hattı metrobüs dediler, ankara'da da metrobüs diye geçiyor bunların adı :)

http://www.iha.com.tr/ankarada-metrobus-tasimaciligi-basladi-253812-haber

zıpzıp
13-12-2012, 20:13
diycek hiçbişey bulamıyorum.

Osman Bahadır
13-12-2012, 20:16
Yahu hadi istanbulda ki metro'dan bozma otobüs hattı metrobüs dediler, ankara'da da metrobüs diye geçiyor bunların adı :)

Ankara'da metrobüs taşımacılığı başladı - İhlas Haber Ajansı (İHA) (http://www.iha.com.tr/ankarada-metrobus-tasimaciligi-basladi-253812-haber)

Gökçek'in pazarlama taktikleri. Ne metrobüsü.. Bildiğin körüklü otobüs. Markası bile aynı; MAN... İstanbul'dakinin yine yolu ayrı. Bu bildiğin eski otobüs hattından, sokak arasından vs gidiyor. Adını metrobüs koyunca oluyor sanıyorlar. Uçak koysa uçtuğumuzu sanıp mahalleye uçakla geldim diye havaya gireceğiz, o derece süzmeyiz yani adamın gözünde...

Blackbird
13-12-2012, 20:18
yerliler 280k € ya imal edildi

Sanırım mercedes otobuslerden bahsediyorsun, 280 € mal edilip ithal edildi desek daha doğru olmaz mı ?

EmRe_RxT
13-12-2012, 20:18
ne rezillkti yaa metrobüsten inene kadar sinir oldum :S

Fatih_
13-12-2012, 20:23
İstanbulda yaşamak istemememin bir sebebi.

Quantum
13-12-2012, 20:24
Gökçek'in pazarlama taktikleri. Ne metrobüsü.. Bildiğin körüklü otobüs. Markası bile aynı; MAN... İstanbul'dakinin yine yolu ayrı. Bu bildiğin eski otobüs hattından, sokak arasından vs gidiyor. Adını metrobüs koyunca oluyor sanıyorlar. Uçak koysa uçtuğumuzu sanıp mahalleye uçakla geldim diye havaya gireceğiz, o derece süzmeyiz yani adamın gözünde...

Allah sizi o adamdan kurtarsın başka bir şey demiyorum.

Geçen yıl twitterda bir konu hakkında attığı bir twit için, gayet de seviyeli bir şekilde düşüncelerimi yazdım (eleştirdim) "telefonunu ver bana lan" diye cevap yazdı.

Yaşadığım bu olayla da kendisinin ne kadar muhterem bir kişiliğe sahip olduğunu ispatlamıştır sayın kendisi..

_FrKn_
13-12-2012, 20:24

şimdi bizmi suçlu olduk :D

Low-Rider
13-12-2012, 20:26

Sen ben farkındayız bununda neyse..

eyup58
13-12-2012, 20:51
metrobus ne la :D bildiğin yeşil otosbus :D :D

Thracian
13-12-2012, 21:16
kazık mı yemiştik yoksa aradaki müthiş fark birilerinin servetine eklendi mi orası muallak işte..

bu arada metrobüs vs değil o.. bildiğin otobüs.. gittiği yol da metrobüs yolu değil, tercihli otobüs yolu.. kimse kimseyi yemesin..

şimdi ben senin deiğin gibi diyeceğimde , zaten siyaes konuştuk diye ceza aldık, bi daha dersem bunlar cep yaptı parayı diye banlayacaklar. Forumu seviyorum nabpayım:icon_tup:

Thracian
13-12-2012, 21:17
Sanırım mercedes otobuslerden bahsediyorsun, 280 € mal edilip ithal edildi desek daha doğru olmaz mı ?

KARSAN 280.000 Euro ya Metrobüs Üretecek (Yani Hollandalı’nın 1/4 Fiyatına) « Metrobüs Blogu (http://metrobuuuuus.wordpress.com/2012/07/31/karsan-280-000-euro-ya-metrobus-uretecek-yani-hollandalinin-14-fiyatina/)

Low-Rider
13-12-2012, 21:25
aynen rezillikti ya 1 saat beklettiler

metrobus ne la :D bildiğin yeşil otosbus :D :D

Neden 2 farklı nick alma gereği duydun ??

Ve biri 30 diğeri 17 yaşında?

http://i.imgur.com/api7r.jpg

Bunlarda 2 ayrı tanışma konun;

http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/126792-sariyerden-selamlar.html

http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/89858-sariyerden-selamlar.html

Facebook'ta hiç 30yaşında gibi durmuyorsun.

GokhanRS
13-12-2012, 21:26
cemden mi bulaştı bro :D

burkaykalyon
13-12-2012, 21:27
günün talihlisi :D

Low-Rider
13-12-2012, 21:27
Yoo, hepimizde olan bir özellik bu :)Cem biraz daha detaycı:D

Bu tarz konulara mal mal yorumlar yapınca dikkat çekiyorlar ister istemez..

DEJ
13-12-2012, 21:30
KARSAN 280.000 Euro ya Metrobüs Üretecek (Yani Hollandalı’nın 1/4 Fiyatına) « Metrobüs Blogu (http://metrobuuuuus.wordpress.com/2012/07/31/karsan-280-000-euro-ya-metrobus-uretecek-yani-hollandalinin-14-fiyatina/)

Tipe gel arkadaş bu ne

Blackbird
13-12-2012, 21:58

İlk defa duydum böyle bir haber olması gerek zaten buydu, ilk başta proje aşamasından yapılması gereken bir işti bu saatten sonra ne kadar faydası olacak ? Şuanki metrobus sayısı zaten fazlasıyla yeterlidir sanırım, şuanki metrobuslerde maliyetini amorti etmesi için çok uzun yıllar çalışması gerekiyor.

zirvecol eyup58 abi kardeşlerdir herhalde veya genelde kuzenim diyorlar oda olabilir diğer türlü iki farklı nickle foruma niye yazsın aptal olması lazım ??? :)

.

arfy
13-12-2012, 22:09
allah var yukarda , hayatımda 1 defa bindim ... daha binmedim , hani allah düşürmesin derler ya o hesap allah kimseyi metrobüse düşürmesin ... allah yardımcısı olsun hepimizin... ama yolda kaldığına çok tanık oldum ... beylikdüzünden gelirken kaç defa bozuk metrobüs yüzünden araç trafiğinde kaldım allah bilir ... bi bakıyorm metrobüs yolunda yüzlerce insan , ilerliyoruz ki zar zor bi bakıyorum metrobüsler arka arkaya duruyor ... o trafik sadece metrobüse değil araç trafiğinide etkiliyor ... ama olsun , hamdolsun ... padişahım varolsun ... memleketimize metrobüs gibi akıl almaz bir teknoloji getirdi...

işin diğer yanı kimle konuşsam metrobüs yolu yüzünden kıç kadar kalan şeritlerden dert yanıyor , ki en çok ben söylenirim ... ve durakları koymak için genişlettikleri alanlardaki otoyolun drift yapıcak derecede viraj olması başka efsanedir ... yol dümdüz bi anda bilmem kaç derece açı oluyor .. şeritte tutamıyoruz arabayı

Low-Rider
13-12-2012, 22:12
İlk defa duydum böyle bir haber olması gerek zaten buydu, ilk başta proje aşamasından yapılması gereken bir işti bu saatten sonra ne kadar faydası olacak ? Şuanki metrobus sayısı zaten fazlasıyla yeterlidir sanırım, şuanki metrobuslerde maliyetini amorti etmesi için çok uzun yıllar çalışması gerekiyor.

zirvecol eyup58 abi kardeşlerdir herhalde veya genelde kuzenim diyorlar oda olabilir diğer türlü iki farklı nickle foruma niye yazsın aptal olması lazım ??? :)

.

Hadi abi kardeş dedik, ikisininde adının eyüp olması?

Birisinin konuya girip ciddi mesaj yazıp diğerinin lauabli yazması? maillerde aynı bu arada biri hotmail diğeri gmail..

Çok gördük böylelerini yemiyor artık bünye:D

lethaldoze
13-12-2012, 23:09
İnsanın inanası gelmez ama Türkiye olunca hiç şaşırmayıp gayet normal karşılıyoruz.

BARR
13-12-2012, 23:12
Bende E5 ten geçerken gördüm hatta Thollgada söledim neden E5 ten geliyorsun diye azarladı üstüne :D demekki normal bir durum değilmiş.

ceyhun737
13-12-2012, 23:47
1 sene çobançeşme nishten her gün okula altünizadeye gittim geldim genelde arabamla gittim çok trafik oldugu zaman metrobüsü tercih ettim ama yok arkadaş yani körü körüne nasıl inanır insanlar bunun yenilikçi bir çözüm oldugunu sanıyorlar hiç mi araştırıp okunmaz yazık günah o kadar insan metrobüsün önüne atlıyor kaç tonluk vasıtanın önüne atlıyorlar hiç mi acımıyorlar bu güzel insanlarımıza hiç mi değerimiz yok bu ülkede . Allahtan şimdi kampüs çekmeköye geçti de rahatladık anadolu yakası çok daha rahatmış

BarKing
13-12-2012, 23:59
Onlar yine savunurlar ya , hayatlarında bir kere bile binmemişlerdir ama vatan şaşmaz reklamını izleyip inanırlar.

Otomobile binmeyi luks goren ikiyuzluler ya, Kendileri sallana salanna biner s kasa mercedeslerine, Bize toplu tasima kullanin derler... trafigimizi felc etmek icin toplu tasimaya tecavuz eder gibi muhtac birakmak icin elinden geleni yaparlar, simdide serit vermisler otobuslere taksilere dolmuslara ozel bu maho soforleride (maganda olanlardan bahsediyorum) iyice simarir!!

cookies
14-12-2012, 00:08
Şu karsan'da hiç mi ar-ge, plan proje yoktur yahu.. Tezeller mode!

onursumer
14-12-2012, 00:10
50 kişilik otobuse 200 kişi binerseniz olucağı bu suçlu sizsiniz arkadaşım şikayet etmeyin :D :D :D

Onurkk06
14-12-2012, 00:22
O hollandadan gelen tiotobüslerden biri arzalanmıştı insanlar yürüyodu her işimiz yarım yamalak dikkat ediyorumda genelde o hollandadan gelen araçlar bozuluyor hep

Emir_b16a
14-12-2012, 00:30
O hollandadan gelen tiotobüslerden biri arzalanmıştı insanlar yürüyodu her işimiz yarım yamalak dikkat ediyorumda genelde o hollandadan gelen araçlar bozuluyor hep

hollanda için üretildiklerinden ülkemiz şartlarında kullanışsızlar yüklü vaziyette yokuş hızları 9 km ye kadar düşüyo o yüzden tekrar mercedesle anlaşıldı

cookies
14-12-2012, 00:41
Hollanda ovalarında kullanılan aracı 500 kişiyle halıcıoğlu rampasına vurursan bozulmazsa mucize olur..

SiMaO
14-12-2012, 01:23
bende bugün 4 gibi incirliden bindim 1-2 saat daaha geç kalsam anca şimdi eve gelebilcektim. :S

onursumer
14-12-2012, 01:42
aslında bizim zekiler hollandadan bu arabaları getirirken şoforsuz gidicek diye tonla para verip yatırım yaptılar

tabi bukadar kişinin kullanıcağını hesap etmediler herzamanki gibi fiyasko oldu

en başından yolu yapıp yerli otobus firmalarıyla goruşselerdi şuan metrobus yolunda trafik tersten akmazdı :)

Anu
14-12-2012, 01:53

Ankara'da metrobüs taşımacılığı başladı - İhlas Haber Ajansı (İHA) (http://www.iha.com.tr/ankarada-metrobus-tasimaciligi-basladi-253812-haber)

Yıllardır kullanılan körüklü otobüsü Metrobüs diye kakalıyorlar bize :D Hele bir de Aşti ye gelmeden Konya Yolu nun en sağ şeridine sarı çizgi çekmişler otobüs yolu diye. 3 şeritli yol zaten o yoğunluğu kaldıramıyor bir de 2 şeride düşürecekler sanırım.

SOMEONESPECIAL
14-12-2012, 16:32
Metrobse karde yol geliyor | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/metrobuse-kardes-yol-geliyor/499562/7/Yaşam)

Yorumsuz :D

cookies
14-12-2012, 16:34
aslında bizim zekiler hollandadan bu arabaları getirirken şoforsuz gidicek diye tonla para verip yatırım yaptılar

tabi bukadar kişinin kullanıcağını hesap etmediler herzamanki gibi fiyasko oldu

en başından yolu yapıp yerli otobus firmalarıyla goruşselerdi şuan metrobus yolunda trafik tersten akmazdı :)

Şerit asistanı var phileas'lar da evet ama kullanılamayacağı belli gibi bir şeydi.. Aslında çok güzel ve kaliteli otobüsler ama katiyen bizim topoğrafyamıza, insanımıza, sistemimize uygun değiller.. İETT normal şartlarda su dolu bidonlarla tüm test araçlarını denemeye tabi tutuyor uzunca bir süre ama bu phileas'lar da test otobüs boş iken yapıldı.. Sonuç hüsran.. Sistemi ben beğeniyorum ama son derece yetersiz.. Araçların canını alırsanız onlarda sizi yarı yolda bırakır pek tabii.. Çoğu insan metrobüse bir şey olsa da 'sizin yapacağınız iş bu kadar olur' demek için can atsa da günü kurtarmak için harikulade bir sistem.. Adam 2kere bindindim rezalet diyor, ben her gün kullanıyorum beğeniyorum.. Ne tür bir toplu taşıma beklentisi varsa rezil yapılı bir şehirleşme için kısa zamanda mevcut aksta ilerlemenin.. Bu hatta profesyonel şekilde fizıbıl yapılsaydı sorunlar aza indirgenirdi ama iett ve belediyeninde satın alımlarında çok hatası var malesef..

S.Özeren
14-12-2012, 16:48
Güzel e-5 i mahfettiler o kadar dediler raylı sistem yapın , bu şekilde olmaz. Ama bizimkiler daha yeni dank ediyor şu açıklamaya bakın ;;

Milliyet - Metrobüs yoğunluğuna 'yan'dan çözüm (http://gundem.milliyet.com.tr/metrobus-yogunluguna-yan-dan-cozum/gundem/gundemdetay/14.12.2012/1641870/default.htm)

c.sar
14-12-2012, 16:51
Güzel e-5 i mahfettiler o kadar dediler raylı sistem yapın , bu şekilde olmaz. Ama bizimkiler daha yeni dank ediyor şu açıklamaya bakın ;;

Milliyet - Metrobüs yoğunluğuna 'yan'dan çözüm (http://gundem.milliyet.com.tr/metrobus-yogunluguna-yan-dan-cozum/gundem/gundemdetay/14.12.2012/1641870/default.htm)

Bende şu anda onu okuyup gülüyordum :D

Günkut
14-12-2012, 17:06
ben hep diyorm istanbulda yasamak mucize ve yasayanlar sans eseri yaşıyor + arabasız olmak ölüm bir kere öyle bir hata yaptım bayram üstü cıkarmıyayım arabayı dedim agzıma scıldı resmen ondan in oraya bin binbir türlü işkence ,araba ile gitsen katil olmamak için büyük sabır lazım Allah sizlere sabır ve kolaylıklar versin istanbul zor memleket.

Onurkk06
14-12-2012, 17:09
bu metrobüsn o kadar bku çıktıki denizli belediyesi bile körüklü otobüse metrobüs deyip vermiş küsküyü :D

crazydog
14-12-2012, 17:15
ahhahahaha :D

http://0.gravatar.com/avatar/9f9025f8cc939a7561a920abc50f9afc?s=256&d=identicon&r=G

TayfunS
14-12-2012, 18:15
Enoo o otobüs nolmuş öyle

ahmet3425
14-12-2012, 18:18
kuleli durağının orada bir tane volvo tır cekici bekliyor surekli neden hemen cekmemişler hayret...

63owen63
14-12-2012, 18:21
'metrobüste yolculuk yapmak facebook'a benzemez, arkadan dürterler, bildirim gelmez.'

Suleyman
14-12-2012, 18:42
Bana kalırsa, metrobüsler gereğinden fazla yükleniyor. :rolleyes:

DEJ
14-12-2012, 18:48
ben hep diyorm istanbulda yasamak mucize ve yasayanlar sans eseri yaşıyor + arabasız olmak ölüm bir kere öyle bir hata yaptım bayram üstü cıkarmıyayım arabayı dedim agzıma scıldı resmen ondan in oraya bin binbir türlü işkence ,araba ile gitsen katil olmamak için büyük sabır lazım Allah sizlere sabır ve kolaylıklar versin istanbul zor memleket.

Alışkın olduğumuz için normal geliyor bize size garip gelenler :D

Bazen ne kadar isyan etsekte İstanbul'dan başka bir şehirde yaşayabileceğimi sanmıyorum.

emirhan sph
14-12-2012, 20:42
3 kisi indi 5 kisi bindi 5 kisi indi 10 kisi bindi 11 kisi indi butun istanbul bindi... Lan mis gibi e5 diye bi yol vardi kullanioduk metrobusle ne trafik biraktilar ne yol sacma sapan bi is. Hic bi avantaji olmayan bi sacmalik arabasi olan hic bi kimse tercih etmez. Ben florya tarabya arasi bazen kullaniyim diorm sonra lanet ediyorum. florya-m.koy metrobusle ordanda metroyla tarabyaya geciorm arabayla full trafikte daha cabuk gidiorm. Nasi bi sacmaliktr bombos yolda bile gidemiyoki bu sacma salak otobusler okadar yatirim yapildi su sacma sapan zimbirtilara. Oranin etrafini kapatip rayli sistem yapmayi akil edemedi gerizekalilar. Arkadas ortaokul terk bi velet getir o bile akil eder ya. Cahilligin siniri yok arkadas halkimizdan once bastakilerin egitimli olmasi lazimki halkimizda dogru yola yonelsin.

Bizim halkimizda egitim alan adam surunur Allahin denyosu krosu 2 kelime konusamiyan malak insanlar sefasini surer. Nie okusun nie egitim almak istesinki cahilliklede para kazaniliyo.

tandogan
15-12-2012, 12:54
Her ulkenin baskaninin illaki bir askeriye,polis,yuksek egitim gecmisi vardir da bizimkiler imam hatip mezunu fazla birsey beklememek lazim anca laftalar icraata gelince kimsenin birsey yaptigi yok.su ulkeye kattiklari tek sey din... imam hatip sayisi fen lisesi sayisini gecti otesi var mi?

Frid
15-12-2012, 13:22
madem ayırdınız tercihli yaptınız ziyan olmasın raylı sisteme geçin, otobüsleride normal şehir içi hatlara transfer edin,

seçime ne kaldı şurada biraz iyilikler yapın

Sert@ç
17-12-2012, 02:28
Ankaradaki metrobüs neyin kafasıyla veya ne mantıkla yapılmış hala çözemedim...
O otobüslere vereceğin parayı konya yolunu 1 şerit genişletmek için kullansalar şimdi bunları konuşmazdık...