PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbuldaki yeni EDS şeridi?

arm
14-12-2012, 18:42
Aradım ama bulamadım, İstanbula bazı yerlerde yol çizgisi sarı ve eds'li olmuş. Bu durum nedir bilen varmı?

sde30
14-12-2012, 18:43
saatlerini tam bilmiyorum ama sabah 7-10 akşamda 4-7 arası gibi bazı saatlerde otobüs ve minübüslere ayrılan alan normal araçların girmesi yasak giren araçlara ceza kesilecek

ramorex
14-12-2012, 18:43
belirli saatler arasında otobüs ve dolmuşların kullandığı şerit olarak ayrılmış kısaca ceza kesmenin farklı bir yolu

cihan
14-12-2012, 18:45
ankarada da başlamış bu uygulama. 06.00-24.00 arası sadece otobüslerin.

Emre Abdik
14-12-2012, 18:45
Bana Çapada Millet Caddesindeki EDS'den ceza geldi otobüslerin kullandığı şerit... Şerit İhlali olarak geliyo

arm
14-12-2012, 18:50
Uygulama İstanbuldada başlandımı? Trafik olunca giremiycekmiyiz ?

sde30
14-12-2012, 18:54
Uygulama İstanbuldada başlandımı? Trafik olunca giremiycekmiyiz ?

Malesef, yasak olan saatlerde girilemeyecek ki zaten yasak olan saatler trafiğin ana baba olduğu saatler amaçları sanırım milleti canından bezdirip zorla toplu taşımaya yönlendirmek. bakıııınnn bizim ayrı yolumuz vaarrr biz trafiğe takılmıyoruuuuzz diyecekler bize :D

Mivec_4G63
14-12-2012, 18:55
Ne ümraniyede, ne fatihte sallayanı görüyorum bu eds şeridini. Adamlar inatla parkedip gidiyorlar, yeni bi uygulama olduğu için şuan kamera vs. yok o yüzden rahat millet.

Mert Safa
14-12-2012, 19:28
o saatlerde park yasağı değil mi o ya :)

powerfuL
14-12-2012, 19:32
bızım burda 3 farklı yerde var 2 serit yol 1 serit otobusler ıcın ayrılmıs ama herkez park yaptıgı ıcın
otobus gıdemıyor zaten kımse sallamıyor herkez gırıyor en nefret ettıgım sey seriti bolen cızgıyı tas gıbı bısı yapmıslar arabayı dagıtıyor resmen sarı cızgı cekseler olmuyor sankı sacma sapan seyler

onursumer
14-12-2012, 19:40
tüm yollara çekmişler nerdeyse otobus geçsin geçmesin

sanırım amaçları bu şeritleri metrobus gibi çalıştırmak ve insanları çileden çıkartmak diye düşünüyorum

Low-Rider
14-12-2012, 19:46
Böyle salak bir sistem olamaz ya.

Bakırköy'e gittim yarım saat önce, ulan 2şeritli yol birini otobüse ayırmışsınız.

Girsem mi girmesem mi bilemedim arada girdim mecburen.

Sağda solda parkedenler yüzünden otobüs kendi şeridinden çıkıp normal araçların şeridine giriyor falan.

Onur'un dediği gibi metrobüs şekli yapıp ortadan bölsünler bari korkulukla tam olsun

deniz
14-12-2012, 19:52
ya ben bugun bırısınden bısey duydum ama doğrumu bılen varmı????
bıldıgınız gıbı em.serıdı ıhlalı baya zamlandı ve harıka oldu..
artık normal vatandasda gıden gordugu zaman fotolarsa ve bır adres varmış yollarsa o araca ceza yolluyorlarmış ???? dogrulugu nedır acaba ??? ben bugun bır 40 tane cektımde..

Caesar
14-12-2012, 19:53
Bence kameralarda konulunca çok güzel uygulama olacak. İstanbullular artık oto boka araba kullanmaması gerektiğini öğrenmeliler.

Anu
14-12-2012, 20:01
ankarada da başlamış bu uygulama. 06.00-24.00 arası sadece otobüslerin.

İnşallah başlamamıştır daha, Pazartesi günü Aşti ye giderken öğlen orayı kullandım. Sonra dan farkettim durumu ama Aşti ye giriyordum :)

Low-Rider
14-12-2012, 20:15
Bence kameralarda konulunca çok güzel uygulama olacak. İstanbullular artık oto boka araba kullanmaması gerektiğini öğrenmeliler.

Kamera otobüs şeridine giren binek araçları yakalayıp ceza yazıcak ok, peki bu şerit minibüsler içinde geçerli mi?

Minibüs kendi şeridinden çıkarsa ona yaptırım uyguluyabilecekler mi?

eyuparsln
14-12-2012, 20:21
ataköyden eminönüne kadar sahile de yapmislar ama bir tane
kamera yok kimse takmiyor zaten ayrica saryburnunda feribot kullanacak araclar sagdan gidiniz yaziyor sag serit otobs yolu grmek yasak
nasil is anlamadim

cihan
14-12-2012, 20:22
İnşallah başlamamıştır daha, Pazartesi günü Aşti ye giderken öğlen orayı kullandım. Sonra dan farkettim durumu ama Aşti ye giriyordum :)

kesikli çizgi olan yerlerde girilebilir, düz çizgili yerlerde oradan sürenler için sıkıntı olacak diye biliyorum. ayrıca henüz caydırıcı unsur göremedim.

dj_batukaan
14-12-2012, 20:39
Peki 2 şeritli yolun neresini bölüyorlar ? zaten yeterince Trafik var yol tek şeride düştüğünde ne olacak bu trafik ?

S.Özeren
14-12-2012, 20:43
ataköyden eminönüne kadar sahile de yapmislar ama bir tane
kamera yok kimse takmiyor zaten ayrica saryburnunda feribot kullanacak araclar sagdan gidiniz yaziyor sag serit otobs yolu grmek yasak
nasil is anlamadim

ahahhaa aynen :D

bazı yollara yapmaları mantıklı, mesela millet caddes yol 3 şeritli ve otobüsler aşırı fazla tekini ayırdılar miss gibi bence , ama o sahil yoluna niye koyarsınız be arkadaş otobüs saatte belki 1 kere geçiyodur yani.

emirhan sph
14-12-2012, 20:46
O otobus yollarindan otobusler gidicekmi acaba cok merak ediorm. Otobus minibus soforlerinin sol serit hastaligi vardir acaba onlarada ceza yazilicakmi ? Otobanda 90 la en sol seritten giden otobus minibuslere neden bi kisitlama yapilmio. Durak ceplerine girmeyip yolun ortasinda indirip bindiren otobus minibuslere neden bi kontrol yapilmioda ille sivillere yazilio arkadasim ya ?

TarikS
14-12-2012, 22:42
ya ben bugun bırısınden bısey duydum ama doğrumu bılen varmı????
bıldıgınız gıbı em.serıdı ıhlalı baya zamlandı ve harıka oldu..
artık normal vatandasda gıden gordugu zaman fotolarsa ve bır adres varmış yollarsa o araca ceza yolluyorlarmış ???? dogrulugu nedır acaba ??? ben bugun bır 40 tane cektımde..

@ibbbeyazmasa ve @4444154'e ihbar edilebilir diyorlardi arastirdim simdi yok oyle bir sey, yanlis anlasilma olmus diyorlar, hesaplarda aciklama yapmislar

buraya ihbar edebilirsiniz. aksam cekmistim ben de bir tane, atiyorum simdi

https://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=34&islem=1#bas

deniz
14-12-2012, 22:48
sabah radıo trafıkde bırısı duymuş oyle dedı ama ..
acaba ıse yararmı ıslem yaparlarmı 40 tane cektım kabak gıbı net.:D

Dodoo
14-12-2012, 22:51
Bence çok saçma bir uygulama, trafiğin 2 şerit olduğu yerde tek şeridi otobüslere vermek saçma.

Hele minibüsler de o özel yola giremezler ise kadıköy pendik arası minibüslerin dur kalk ları ile tamamen felç olur. :)

BarKing
14-12-2012, 23:01
Aradım ama bulamadım, İstanbula bazı yerlerde yol çizgisi sarı ve eds'li olmuş. Bu durum nedir bilen varmı?

Allah belalarini versin sanli yeteri kadar trafik yok, bide bunu cikardilar, Araba kullanmayi luks goren iki yuzlu serefsizler, kendileri mercedeslerden inmez ama...

Parasiyla degilmi? ne kadarsa yazsin eds den kahpenin evlatlari, girerim ben o seride...

Dragger
14-12-2012, 23:02
Tam bir gerizekalı işi...

Dangalak gitmiş sahilyolunun bir şeridini vermiş, o yoldan otobüs geçtiğini daha hayatımda görmedim ben...Yeşilköyden Bakırköye falan otobüs varsa belki o geçiyordur ama o da herhalde günde 1 kez falan geçer.

Onu geçtim alakasız saçmasapan 2 şeridi de trafikten full dolan yollara da yapmışlar. Birçoğunda kamera yok sadece yazmışlar çizmişler ama kamera koyarlarsa s.ctıgımızın resmidir.

Ben su ana kadar hergün kullandım, bakalım ceza gelecek mi?

redbaron
15-12-2012, 00:18
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/138767-sirkeci-florya-eds-denetimli-otobus-yolu.html
konu vardı.
dünyanın en gerizekalı sistemi olmaya aday. Bu projeyi 3 yaşındaki bi çocuk falan yapmış olmalı.Hadi onu geçtim o kadar km boyunca eds ve kameramı koycaklar ? adamlar ara sokağa bile eds çizmiş böyle bi mantık olamaz.Yakında e-5 e bile çizerler. 10 şeritlik e-5 i aldılar , bi kısmı yan yol bi kısmı metrobüs bi kısmı eds derken 2 şerit kalcak ben ona yanıyorum

TURBO_S2K
15-12-2012, 00:25
yaw bu sarı şerit beşiktaş ta barboros yokuşunu inince en sol şeritte var
ne yani bu şimdi otobüslere ayrılan yer mi?
yaw böle bi delilik varmı? sarı şeritin olduğu yerden 20 metre sonra en sağda otobüs durağı var napıcak adam akşam en soldan gidip gidip bide sağa üstümüze mi yatırıcak durağa girmek için?