PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subaru Legacy ?

Sert@ç
15-12-2012, 15:08
Araç hakkında yorumlara baktım ancak konular eski olduğu için yeni konu açtım
Ilk defa japon arabasıyla ilgileniyorum o yüzden hiç bi fikrim yok
Nedir tüketimi masrafları avantajları dezavantajları 2ci eli ? (Alır almaz lpg düşünüyorum)
Fiyatları 23-26 arasında ama ederi nedir ?
Bide legacy mi yoksa impreza r mı

capri
15-12-2012, 21:04
vazgeçemezsin, subaru candır

ygtrn
15-12-2012, 21:08
öncelikle ilgilendiğin model donanım motor vs vs nedir? bize göstebileceğin örnek ilanlar varmı?
bunlarıda paylaşırsan daha çok yardımcı oluruz...

timucintt
15-12-2012, 21:25
sanırım be kasa legacyden bahsediyor.... eğer oysa durmadna ol deirm o paraya alınabilecek en kral arabalardan... üstelik 17 18 e bile bazen çok temizleri düşebiliyor.... yakıt benzinde üzebilir ama lpg ile uyumsuzluk yaşamaz takar keyifle kullanırsın... motor ve mekanik parçası zor dğeil... ama kaporta üzebilir...

Sert@ç
15-12-2012, 21:32
Aklımdaki araçlar aşağıda
En önemlisi ikinci eli ve tüketimleri nedir ortalama

Legacy
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2005-subaru-2.0-elegance-108167103/detay

Impreza R
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-subaru-impreza-71126993/detay

cenk
15-12-2012, 21:39
Legacy ler turbosuz bence subaru dedin mi aklima turbo geliyor.
O paralara forester alina bilir.

darkmoon
15-12-2012, 21:44
legacy subarunun farklı bir sınıfı bence.. forester yada impreza ile karşılaştırmak kıyaslamak bence hata olur..

forester nasıl suv a yatkınsa.. impreza nasıl gençlere yönelikse...
legacy de subarunun orta yaşa biraz kalbur üstü kesim denilen konforuna keyfine düşkün donanımı ön planda tutan insanlara hitap eden bir aracı..

benim legacy sonata s60 çok arasında kaldığım araçlardı.. bence çok güzel bir araç benim yönelmemin tek sebebi en dolusunun bile donanımsal olarak tercihlerim arasında zayıf kalmasıydı.. benim için donanım önemlidir.

RSBurak
15-12-2012, 21:59
bizde 2.0 forester var aynı motoru kullanıyorlar sanırım..çok yakar diye korkuyordum açıkçası kullandıktan sonra 1.4 aveo kadar yaktığını gördüm normal kullanırsak tabi basınca biraz fazla yakıyor :) legacy çok konforludur 91 model legacy'de bile konfor üst düzeyde hızı hiç hissettirmiyor.Arabaların piyasası yok o konuda bir şey diyemeceğim ama piyasası olsa bu kadar özellikli bir aracı bu fiyatlara alamazsınız.

lpg konusunu bende merak ediyorum 91 model legacy lpg ile uzun bir süre yürüdü ama forester'da sorun çıkartırmı bilemiyorum ?

Berkayy
15-12-2012, 22:53
Piyasası yok ancak cok guzel arac legacyler.. Bende bakınıyorum ancak ılandakılerın yarısından fazlası lpgli olması caydırıyor

lethaldoze
15-12-2012, 23:36
Yalancı yarim dizisinde rahmetli Barış Akarsu ne kullanırdı. O günlerden beri sevdiğim bir araba. Kasası durşu çok güzel bir araba ama yeni kasada berbat ettiler. Sizin baktığınızın bi eski kasasını kullanmıştım hayran kalmıştım. Dreksiyona oturunca bile bi başka geliyor du insana ki be kasa galiba sizin baktığınız çok çok iyidir bence.

Sert@ç
15-12-2012, 23:47
Açıkcası arabayı sırf ankaranın buz tutan yolları için alıcam yani 1-2 ay anca kullancam
Ama ikinci eline güvenemiyorum + tüketimine

Yalancı yarim dizisinde rahmetli Barış Akarsu ne kullanırdı. O günlerden beri sevdiğim bir araba. Kasası durşu çok güzel bir araba ama yeni kasada berbat ettiler. Sizin baktığınızın bi eski kasasını kullanmıştım hayran kalmıştım. Dreksiyona oturunca bile bi başka geliyor du insana ki be kasa galiba sizin baktığınız çok çok iyidir bence.

Jeep cherokee bakarken dizinin eski bi bölümüne denk geldim benimde ordan aklıma girdi...
Hatta şansıma 4 gün önce o kullandıkları aracıda buldum hala plakası aynı 34 gg 778 idi ama satılmış

Edit;
http://i55.tinypic.com/1zbf9fb.jpg

FATİH
15-12-2012, 23:58
benim de piyasası falan umrumda değil ama arka ve iç mekan tasarımı yüzünden almadığım bi araç legacy. motor ve çekiş özelliklerine hasta olmama rağmen listemden çıkardım. impreza'ya bakamıyorum bile, o daha beter çirkin. :)

RSBurak
16-12-2012, 00:12
bence legacy'lerin içi hiç fena değil.ayrıca içi uçak kokpiti gibi olupta virajlarda kuş gibi uçan arabalarda var.tamamen kullanım amacınıza bağlı eğer satmak için alıyorsanız subaru almayın yok ben binicem 4 çekerin tadını çıkarıcam eskidimi değerinin çok altına satıcam derseniz alın :)

darkmoon
16-12-2012, 00:22
bahsedilen kasayı kısa mesafe sürsemde içi tasarımı gayet güzeldi.

FATİH
16-12-2012, 00:29
direksiyon kafadan kaybediyo tip olarak. orta konsoldaki ince satırlı ekranlar dijital saat ekranlarını anımsatıyo. el freni körüğü felaket derecede basit görünüyo... ha subaru için bunlar önemli mi? elbette değil ama piyasa oluşturma konusunda tasarım çok önemli faktör.

darkmoon
16-12-2012, 00:39
Bahsettiğin direksyon 3 kollu spor direksiyon bence subarunun spor ruhunu yansıtıyor.. diğer bahsedilen kısımlar tamamen göreceli aracı sürmek lazım resimlerden bakıp yorum yapmak bence yetersiz kalır.. aynı zihniyet bendede vardı çünkü aracın içine binince birazda subarunun marka olarak durduğu pozisyonu göz önüne alırsak her şey olması gerekdiği gibi.. benim beğenmeme nedenim bir sürerken sürdüğüm yol mıcırdı ve içeri felaket bir ses alıyordu yani izlasyonu zayıfdı bir ikinciside donanımı çok oynak bu kasaların tam full+full denilebilicek versiyonunu bulmak çok zor hepsinde bir eksik var donanım olarak.. ama sürüşü çok keyifli d segmentinde kolay kolay 4 çeker keyfini o fiyatlara hiç bir araçda alınmaz diye düşünüyorum ve hala bu araç ilerde listemdedir çok nadir bu kasanın 2.0 dizelleri üretildi o alınır hem 4 çeker hem dizel hem manuel.. :)

Sert@ç
16-12-2012, 00:48
Şimdi bütçe olarak 23 bin tl verirsem çok iyi sonuçta 2006-2007 polo parasına deri koltuklu otomatik 4 çeker bi araca sahip oluyoruz ancak bütçeyi arttırıp 2007 yani makyajlı kasa alıp 35+ tl vermek sizce mantıklı mı içi baya bi değişim geçirmiş (fonksiyonel direksiyon eklenmiş en azından)

Asıl amacım en ucuza alıp ölü fiyatı bile olsa ucuza verebilmek 25e alsam 1-2 ay sonra 24 hatta 23e satsam üzülmem
Ama tüketim ve bakım maliyeti vs kafamı fena karıştırıyor

darkmoon
16-12-2012, 00:51
1-2 ay hatta 4-5 ay hatta 1 sene sonra satıcağın bir araç alıcaksan niye paranı legacy de öldürüyorsun.. legacy alınır bence ama uzun süreli kullanım için alınır şahsi fikrim

Sert@ç
16-12-2012, 02:33
1-2 ay hatta 4-5 ay hatta 1 sene sonra satıcağın bir araç alıcaksan niye paranı legacy de öldürüyorsun.. legacy alınır bence ama uzun süreli kullanım için alınır şahsi fikrim

Ölü fiyatada mı alıcı çıkmaz ?
Gerçekten piyasası bu kadar mı kötü

darkmoon
16-12-2012, 02:41

normal fiyatınada alıcı çıkar fiyatı öldürmene gerek yok.. sadece satışı diğer araçlar kadar hızlı olmaz ve diğer araçlar kadar prim yapmaz.. kısa süreli araç alıcaksan bence prim yapan satışı hızlı bir araç al paranı öldürmeyi o anlamda söyledim yoksa legacy her şekil satılır..

Sert@ç
16-12-2012, 02:46
O yüzden en ucuz fiyata alıp en ucuz fiyata rahat satmayı düşünüyorum...
Yoksa jeep cherokee alcam gibi gözüküyor

darkmoon
16-12-2012, 02:48
Hayırlısı olsun artık hangisi kısmetinde varsa o olsun :)

RSBurak
16-12-2012, 09:54

ölü fiyata alıcısı çıkar.demek istediğim bu kadar özellikli bir aracı değerinin çok altında satarsınız.sizde öyle alacağınız için çok sorun olmaz.

Berkayy
17-12-2012, 16:23
Arkadaşlar kronik problemleri falan var mıdır? Şanzımanı nasıl? Ciddi ciddi niyetlendim Legacye Uzun süreli alıp kullanmayı düşünüyorum. ilandakilerin çoğu lpgli lpgyi söktürsem sorun yaşarmıyım?