PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 gti rs kelebegi yardımı

yhu_306
18-12-2012, 20:49
106 gti clio rs kelebegı takıldıgında rolenti nasıl ayarlanır yardımlarınızı bekliyorum :soru:

ali elbasan
19-12-2012, 19:51
yazılım olmadan zor gibi

mehmetRS
19-12-2012, 19:54
konu genel kısmında da acılmıştı sanırım, rs gaz kelebegi üzerindeki tps sensöre sizdekinimi takmayı planlıyorsunuz? eger öyleyse, avansını ayarlayarak,voltaj ölçumuyle tps in dogru pozisyonunu bulmak şart. onun dısında 106 rolanti valfi orjinalde kelebek ustunde degilse sorun yok:)

MeRtCaN
19-12-2012, 19:56
106 nın rolanti valfi kelebek uzerınde diye bılıyorum ben :)

yhu_306
19-12-2012, 19:56
konu genel kısmında da acılmıştı sanırım, rs gaz kelebegi üzerindeki tps sensöre sizdekinimi takmayı planlıyorsunuz? eger öyleyse, avansını ayarlayarak,voltaj ölçumuyle tps in dogru pozisyonunu bulmak şart. onun dısında 106 rolanti valfi orjinalde kelebek ustunde degilse sorun yok:)

rs tps sensörunu kullanıcaz :rolleyes:

mehmetRS
19-12-2012, 20:00
rs tps sensörunu kullanıcaz :rolleyes:

rs tps kullanılacaksa, ve rolanti valfi de orj de kelebek ustundeyse eğer, rolanti valfinizin kelebege baglanan hortumvari yapıda bir aparatı olması lazım? heh işte onu bir şekilde havacekecek (filtre borusu,emme v.s) gibi bir yere baglarsanız sorun olacagını sanmıyorum.

yhu_306
19-12-2012, 20:03
rs tps kullanılacaksa, ve rolanti valfi de orj de kelebek ustundeyse eğer, rolanti valfinizin kelebege baglanan hortumvari yapıda bir aparatı olması lazım? heh işte onu bir şekilde havacekecek (filtre borusu,emme v.s) gibi bir yere baglarsanız sorun olacagını sanmıyorum.

kelebgın ustunde sadece birtane sensör var tps sensöru daha önce 106 ya takılmıstı bu kelebek ama nasıl ayarladılar blmıyorum

mehmetRS
19-12-2012, 20:07
kelebgın ustunde sadece birtane sensör var tps sensöru daha önce 106 ya takılmıstı bu kelebek ama nasıl ayarladılar blmıyorum

benim bahsettiğim, sizin 106nın kendi rolanti sensörü.. orjinal 106 kelebeginin üzerinde mi rolanti valfi? eger öyleyse rs kelebegini takınca bosta kalacaktır. bu nedenle rolanti sensörunu bir şekilde hava emiş hattına, kelebekten hemen sonra yada önce bir yere dahil etmeniz gerekir. he boşta kalırsa ne olur? bence hiçbişey olmaz, emme sistemi hava almasın yeter. rolanti valfinizin genelde fransız araclarda kullanılan, altı yaylı ve toparlak uclu magnetti marelli oldugunu varsayarak yazıyorum.

MeRtCaN
19-12-2012, 20:07
http://www.106parts.com/websiteimages/highres/1635C4.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8029/7991246703_3fef81f8f1_n.jpg

ne yazkkı rolantı valfı kelebek uzerınde 106 nın

yhu_306
19-12-2012, 20:10
iste sorunda burda bu kelebek 106 dan cıktı :) nasıl ayarlanmıstı daha önce bilmiyorum

mehmetRS
19-12-2012, 20:13
super, tam bahsettiğim gibi bir valf.. bunun T ye benzer bir hortum sistemiyle emmeye dahil edilmesi lazım yeni sistemde. örnek bişeyler vardı ecnebi sitelerinde ama onu arıyorum halen

boosted_pug
19-12-2012, 22:45
Rölanti valdi kullanmıyacaksnız rs kelebeği üzerindeki mekanik stop dan rölantiyi ayarlıyacaksınız herhangi bi sıkınti yaratmaz sadece ısınıncaya kadar ayağını biraz gazda tutman lazım ısınınca rölantide durur yada mehmetrs inde bahsettiği gibi emme manifolduna bi şekilde rölanti valfini takıcaksiniz son olarak iat sensörünüde ( gri soketli küçük sensör ) cai üzerine monte etmeniz gerekli veya soketine takın kenarda dursun

yhu_306
20-12-2012, 19:12
Rölanti valdi kullanmıyacaksnız rs kelebeği üzerindeki mekanik stop dan rölantiyi ayarlıyacaksınız herhangi bi sıkınti yaratmaz sadece ısınıncaya kadar ayağını biraz gazda tutman lazım ısınınca rölantide durur yada mehmetrs inde bahsettiği gibi emme manifolduna bi şekilde rölanti valfini takıcaksiniz son olarak iat sensörünüde ( gri soketli küçük sensör ) cai üzerine monte etmeniz gerekli veya soketine takın kenarda dursun

deniyip bakıcaz oldu yada olmadı die yazarım size :icon_tup: